Treść opublikowana przez lukirks83
-
ubywanie płynu chłodniczego
jaki test robiłeś na co2 i kompresję sprawdzałeś? na co2, bez kompresji uszczelka jest tak skonstruowana że posiada kanaliki i jak przegrzejesz albo któryś kanał puści to wtedy albo olej dostaje się do płynu albo odwrotnie lub może być tak że płyn bezpośrednio do komory cieknie i się spala- wtym przypadku dymił by Ci na biały gęsty dym i jest słodkawy zapach z wydechu. Sprawdź sobie kompresję i zobacz czy jest duża różnica w barach
-
ubywanie płynu chłodniczego
jaki test robiłeś na co2 i kompresję sprawdzałeś?
-
Jakie radio ?
JBL to chyba z tych co wymieniłeś to najlepsze, ale ja bym polecał pioneer lub jvc, zależy czego oczekujesz, czy chcesz inwestować w dźwięk czy tylko słuchać sobie o tak radia
-
Jakie radio ?
samo radio to pioneer lub JVC 4*50 W do tego wzmacniacz i dobre głosniki oraz sub, ale jak nie masz tych rzeczy to szykuj się na min 1200 zł na inwestycje bo chińszczyzna to jest dobra ale do zupy do tego trzeba by drzwi wygłuszyć w pierwszej kolejności bo to daje najlepszy efekt. Ja kiedyś miałem jvc +wzmacniacz carpower+zestaw odseparowany HERTZ i tuba z głośnikiem pioneer tylko tubę sam zrobiłem
-
Jakie polecacie radio z MP3 do Audi?
ja mam JVC ale 2 din i super gra, z zestawem głośnomówiącym i blutooth na android i windows phone
-
przełacza sie na benzynę podczas przyspieszania
musisz sprawdzic jakie jest ciśnienie i MAP, ja tak kiedyś miałem jak mapsensor był już padnięty
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
jak chcesz wiedzieć to Turek nie cofa i się w to nie bawi bo i tak przyjedzie Polak, Ruski, Litwin i cofnie tyle ile bedzie chciał. Tak samo jak turek wyciąga wszystko z samochodu, bzdura totalna, samochody oczyszczane są już w trakcie transportu albo przez handlarzy albo przez laweciarzy a później wciskają że turek zabrał. Ciekawe po co turkowi koło zapasowe albo trójkąt czy zmieniarka? na ścianie w kuchni sobie wiesza!!! Zawsze kupujemy od turka i nigdy nie trafiła się padlina, no chyba że odrazu jest rozbity lub uszkodzony. Ciekawe czy ktoryś z nas bawił by się w klepanie czy naprawianie aut jak się ma na placu auta o łącznej wartości 400 000 franków, które i tak sprzeda w takim stanie jak stoją. A z ciekawości powiem wam dlaczego szwajcar woli sprzedac turkowi, bo dla szwajcarów turek jest najbardziej wiarygodny i zaraz po zakupie wyrejestrowuje auto i nie kombinuje z umowami. Duzo szwajcarów z którymi rozmawiałem boją się Polaków bo nie raz się zdarzyło, że sprzedali auto i jeszcze musieli się na posterunkach tłumaczyć bo auto uczestniczyło w jakimś napadzie lub kradzieży i pozostawione na uboczu a dane na umowie na słupa były zapisane. Tak to jest koledzy
-
Ubywa płynu, dymi jakby parą, kontrolka wtryskow
a na zewnątrz?? jak olej to pewnie cieknie ci na kolektor wydechowy i czuć wewnątrz od nawiewu a jak benzyną to może Ci zalewa. Jedź do ogarniętego mechaniora niech sprawdzi sondy czy pracują, może mieszanka za bogata. Ciężko tak powiedzieć trzeba sprawdzić wszystko
-
Ubywa płynu, dymi jakby parą, kontrolka wtryskow
Dwie odrazu bo po co płacić później drugi raz za to samo, odrazu rozrząd, najlepiej zamów cały komplet uszczelek do swojego modelu, gdzie są pod pokrywę zaworów itp. Taki zestaw dostaniesz u TOM77 bo ma tanio i nigdzie taniej nie kupisz
-
Ubywa płynu, dymi jakby parą, kontrolka wtryskow
uszczelki masz dwie w V po jednej na każdą głowicę, najlepiej kupić dobrej marki. Koszt całego remontu z rozrządem to zależy co jeszcze wyjdzie ale myśle że 3-4 tysiące bo ty masz dwie głowice i wszystko podwójnie licz Mi w 2.4 V6 znajomy wycenił samą robociznę na 1000 zł+koszta części i planowanie głowic.
-
AUTO stracilo moc i swista czy by to bylo turbo ?
może masz nieszczelność w dolocie i zasysa lewe powietrze i stąd ten świst, może też być sonda, która powiedziała bye bye
-
Ubywa płynu, dymi jakby parą, kontrolka wtryskow
a robiłeś test na CO2 lub kompresję sprawdzałeś? Jak wymieniałeś termostat to było od razu pompę wymienić?pompa wody może zapowietrzać Ci układ ale z ubywaniem płynu i jak gęsty biały dym z rury to już raczej płyn dostaje się do komory spalania czyli uszczelka puściła na którymś kanaliku. Powąchaj dym z rury czy nie czuć słodkim zapachem. Nie trzymanie obrotów to też może być przyczyna walniętej uszczelki
-
Wymiana oleju skrzyni w altku
olej sie dobiera według katalogu.W porządnym seerwisie Ci dobiorą i najlepiej wlać taki jak producent zaleca a nie jakiś inny bo długo nie pojeździsz później
-
Gaśnie zaraz po odpaleniu lub podczas jazdy i nie można zapalić ponownie.
u mnie była winowajcą uszczelka pod kolektorem ssącym, narobiła bałaganu i na szczęscie opanowane auto, a już miałem silnik kupować. Najlepiej to wyłącz gaz całkowicie, odłącz aku na 15 min i pojeździj na benzynie ze 300 km i zobaczysz czy to wina benzyny czy może gaz rozjeżdża mapy benzynowe.
-
Wymiana Oleju 10-W40 na Valvoline 10-W60
zimą zakatujesz silnik nawet gdy bedziesz czekał az sie rozgrzeje. Ten olej jest do sportowych aut, ja go lałem do fiata cupety bo panewki lubiły ten olej, ale do audi ja bym nie lał
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
W pthw jest sklep skody tam szybciej może bedzie http://www.valvotec.pl/ za grosze kupisz
-
Grzanie się silnika ADR
parownik gazu przepuszcza przez membrany, był już o tym post i ktoś miał problem z temperaturą, podjedz do gazownika i niech Ci sprawdzi szczelność i czy parownik puszcza gaz przez wyjście powietrza to kolego masz zapchaną chłodnice w takim razie, sprawdź czy górny wąż nie jest bardzo twardy to wtedy jest za wysokie ciśnienie w układzie. Wtedy uszczelka głowicy może mieć przedmuch i to jest przyczyna. Ja zawsze polecam podstawowe czynności przed wymianą i rozbieraniem silnika: otóż test na co2 i kompresja prawdę Ci powie, bo tak to można wróżyć i pół silnika wymieniać
-
czy ktoś jest z okolic Jarosławia
Dzięki wielkie, jak będziesz potrzebował coś z Lublina to pisz śmiało
-
Co to za czesc, do czego sluzy i jak sie nazywa?
a pompę kiedy wymieniałeś?gdzieś się musi zapowietrzać, termostat ma sam w sobie odpowietrznik, u mnie jak pompa była padnięta to wcale ciśnienia w układzie nie było. Zrób ten test na CO2 i bedziesz wiedział czy to nie uszczelka, chociaż objawów padniętej uszczelki jest kilkadziesiąt i nie zawsze muszą być standardowe. Sama głowica może też dawać takie objawy.Ja bym zaczął od podstawowych pomiarów: test na CO2 i kompresja i dopiero szukał dalej.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
u mnie maxgear 12 tys km i jak narazie i wszystko ok
-
Co to za czesc, do czego sluzy i jak sie nazywa?
Zrób test na CO2 w płynie chłodniczym, skoro termostat prawidłowo zamontowałeś to ja bym obstawiał głowicę lub uszczelka pod głowicą, a jak z mocą auta?
-
czy ktoś jest z okolic Jarosławia
http://olx.pl/oferta/volkswagen-jetta-bora-2004-1-8t-gaz-automat-full-opcja-CID5-IDbvsPN.html dla małżonki chciałem kupić, jak coś to puść strzała na mój numer 501600948 to Ci powiem co i jak oki?
-
czy ktoś jest z okolic Jarosławia
jak w temacie, czy ktoś jest z okolic Jarosławia/Podkarpackie, mam prośbę o pomoc w obejrzeniu auta?
-
Poszły wtryski ?
świece na 100% procent, pojedź do jakiegoś dobrego serwicu i ci sprawdzą która świeca jest ok a która nie. Kolega w hyundai miał 3 padnięte jak tylko zawitał dziadek mróz
-
Uciekający płyn chłodniczy
a na ciepłym silniku sprawdzałeś czy się nie podnosi poziom, w zimie płyn się kurczy i poziom może się obniżyć