Treść opublikowana przez mszark
-
AEB gaśnie po odpaleniu.
0,5l na 700 to wychodzi, że po przejechaniu 10tyś dwa razy olej miałeś wymieniony. Mój przez 9 tyś wziął ćwiartkę, z czego większość przez pokrywę wyleciało. A nie uważam by był w jakiejś super kondycji.
-
Problem z ogrzewaniem
Nie grzeje wcale, słabo, czy nie z każdej kratki leci ciepłe?
-
1.8T Wypadanie zapłonów (Nierówna praca silnika)
Przepływki w zamienniku są g... warte. Cewki trzeba było zamienić miejscami zanim wymieniłeś. Skłaniałbym się ku lpg. Rozjechały się mapy, wtrysk padł, dziura w wężyku.
-
Audi a4 1.8 125 km dławienie
Odłączyłeś tylko przewód do kolektora czy całkiem wywaliłeś zaworek? Zaworek mógł się zablokować. Wywal go całkiem i niech opary idą w powietrze, wtedy sprawdź. Korka trzeba było nie ruszać.
-
Audi a4 1.8 125 km dławienie
Zawór węgla aktywnego n80, znajdziesz go na filtrze powietrza. Tu masz choćby o nim. Powinien cykać. Wyjmij go, zaślep wężyk idący do kolektora i zobacz czy będzie różnica.
-
Przerobienie II generacji na sekwencje
To i ja dopiszę. Za legalizację butli na 10 lat płaciłem 200zł(wymontowanie, badanie, zamontowanie).
-
Wartości napięcia akumulatora a alternator
Sprawdzaj alternator i kable. Przyjdzie mróz i nie odpalisz. Aku praktycznie rozładowany.
-
Wartości napięcia akumulatora a alternator
Moim zdaniem altek do sprawdzenia/regeneracji. Możesz jeszcze sprawdzić napięcie na alternatorze(żeby wykluczyć spadek na kablach). Aku pod prostownik. Naładowany odłączony po kilku godzinach powinien mieć 12,6-12,8V.
-
Wartości napięcia akumulatora a alternator
12.1 to już aku słaby. Długo tak masz?Mógł się już zasiarczyć. Przerabiałem to u siebie i udało się uratować. Co do altka, po odpaleniu powinieneś mieć powyżej 14V, a pod dodaniu gazu to skok o jakieś setne wartości volta. Może spaść poniżej 14, ale to już przy dużym obciążeniu(wszystkie światła, grzanie szyby itp).
-
Wartości napięcia akumulatora a alternator
Szczotki się kończą albo regulator napięcia. 12.1V to na zapłonie czy bez? Jak bez to masz aku bliski rozładowania przez niedomagający alternator. Nie powinieneś mieć takich skoków. Od tego jest regulator napięcia by na każdych obrotach było w miare stałe.
-
B5 1.8t [AEB] Kopci i bierze olej
Przecież Ci kopci nawet po maską z turba(nieszczelne). Co tu sprawdzać? Trzeba ją wyjąć. Wyciągnij prawą lampę, zdejmij wąż od filtra powietrza do turbo i ruszaj wirnikiem, z tego co słuchać raczej luz będzie.
-
[A4 B6] 3.0 ASN łuczenie z silnika
Dla to jest mistrzostwo. Wcześniej nie było ok, ale teraz jest ok. Swoje zarobili. Nowy rozrząd to zawsze spokój.
-
Zawór węgla aktywnego N 80
Pytanie czy Ty wiesz gdzie ten zawór ma się znajdować. I co chcesz podłączyć? Wężyki czy kostkę? Zawór jest koło filtra powietrza, wiązka ta sama, którą podpięty jest przepływomierz. Tak mam u siebie w 1.8t i podobnie widzę na fotkach i filmikach w necie w 1.8.
-
1.8T i 680Tyś przebiegu (olej)
Tu większość ma taki przebieg, tylko na liczniku po ~200tyś.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Jeśli cennik na stronie aktualny to u Wandeja rts za 799zł. Chyba nie tak dużo.
-
Woda pod kierowcą
Ściągnąłem tapicerkę ze słupka i odchyliłem podsufitówkę, żeby namierzyć skąd się sączy (leciała po kabelku od głośnika, aż do uchwytu otwierania maski)i od środka podkleiłem masą poliuretanową i tym samym od zewnątrz podkleiłem uszczelkę w górnym rogu. Bardziej profesjonalnie to tylko podklejenie całej szyby od nowa.
-
Woda pod kierowcą
Ja u siebie też udrażniałem, obkleiłem obudowa kompa, linki, a ciekło z uszczelki przedniej szyby w górnym rogu od strony kierowcy.
-
Amortyzatory
Jeśli tak jak u mnie to składasz tylną kanapę, ściągasz tapicerkę, wyciągasz kawał gąbki i tam śruby - tak to kojarzę.
-
Oringi na wtryskiwaczach
No to kogoś tu fantazja poniosła z tym silikonem. Dzięki.
-
Oringi na wtryskiwaczach
Czy do wtryskiwaczy idzie jeszcze jakiś oring oprócz dwóch małych zaznaczonych na zdjęciu? Wyjąłem dziś swoje - jeden ma pęknięty ten plastikowy koniec, drugi leje bo się z niego sączy. Do tego jakiś baran obkleił je silikonem jakby nie wiedział co robi. Czy tam coś jeszcze idzie co ma uszczelnić, czy ten mały oring na dole ma to załatwić? Chce kupić używki, ale nigdzie nie widzę by miało tam być coś więcej.
-
Co warto regularnie wymieniać/sprawdzać w audi a4 b5
Na pewno masz na miejscu jakiś sklep moto i tam Ci filtry mogą dobrać, jak nie to zajrzyj na fora sponsorowane. Firmy Knecht czy MANN. Przy filtrach zapewne myślisz także o oleju? Filtry gazu masz dwa. Warto raz na jakiś czas sprawdzić zawieszenie, zainteresować się świecami, pozostałymi płynami/olejami.
-
Olej atf
Tylko że Ty i my nie wiemy co tam masz wlane, więc tak 50/50 możesz wlać. Jak nie chcesz lać zielonego wymień cały na czerwony. Ja jeżdżę drugi rok na mobil atf 220 i jest ok.
-
Jakie wymiary aku maks
Z pamięci nie kojarzę ile tam jest otworów regulujących do przykręcenia aku. Ale na pewno wejdzie. Zajrzyj i zmierz.
-
Jakie wymiary aku maks
Wsadzisz i 90Ah tylko po co do 1.6?
-
Kręci ale nie odpala
Sorki, popierdzieliło mi się chyba z czujnikiem spalania stukowego. Nie łatwa sprawa ale ja bym pewnie próbował.