Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

l2k2

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez l2k2

  1. Zgadza się, najpierw trzeba trochę chociaż wiedzieć co się pisze.
  2. Właśnie nie ma nic odkrywczego w tym co napisałeś, poza faktem że zmieniłeś sobie z 1 strefowej na 3 strefową z panelem AD.
  3. Kto miał rację?
  4. Odpisałem koledze tutaj jak sobie z tym poradzić:
  5. Oklej taśmą klejącą i wyciągniesz przycisk, tak samo pomagając sobie taśmą z odciągniętym przyciskiem nałożysz gałkę, ją się tylko wciska góra-dół, przycisk blokuje nic więcej nie trzeba robić.
  6. l2k2 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dzięki.
  7. l2k2 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Przymierzam się do zmiany zderzaka tył ze zwykłego na sline w lifcie. Na schemacie są różnice w mocowaniu, potrzebny jest przy tym taki adapter?
  8. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem rozpiskę. Nie napisałem, że są nie zamienialne, tylko które panele nie współpracują z którymi kompresorami konkretnie i że nie jest tak, że wszystko ze wszystkim współpracuje po wymianie. Być może AJ i BB obsługują nie tylko kompresory z pojedynczym kablem, co nie zmienia faktu że AQ ich nie obsłuży. Jak dalej nie rozumiesz tego to nie mam zamiaru Cię kolego przekonywać, możesz wierzyć w supermoce kodów. EOT z mojej strony.
  9. Szkoda, że nie miałeś odwrotnej sytuacji.. Jak masz oba, rozkręć AQ i BB i porównaj. Swoją drogą możesz sprawdzić i sprężarkę, która u Ciebie siedzi, skoro AQ masz to raczej żadna z podanych przeze mnie.
  10. Z kodowaniem, panel można zakodować przed zdjęciem CP. Ten test to dodatkowa możliwość sprawdzenia zanim zapłacisz za zdjęcie CP z panelu a potem d*pa.. klima nie działa. Z błędami różnie, albo 01270 - A/C Magnetic Clutch (N25) 010 - Open or Short to Plus, albo.... żadnych błędów, a nie załącza kompresora.
  11. Yhmm.. 80% magików elektryków tak uważa, a jak przychodzi co do czego to szeroko otwierają szczękę i rozkładają ręce, bo nie tak miało być Panie... a Ty się z tym tematem męczysz kolego, życzę powodzenia w podłączeniu tych paneli które podałem (8k1 820 043 N, T, AQ) z kompresorami (8T0 260 805 P, S, T) za pomocą kodowania
  12. Jeszcze jedna rzecz. Czy panel współpracuje z kompresorem można sprawdzić bez konieczności zdejmowania CP, trzeba go podłączyć do auta i pomimo nieaktywnych funkcji sterowania, sprawdzimy czy na przednią szybę wieje zimnym powietrzem, jeśli tak, to można jechać na zdjęcie CP.
  13. W B8 występują kompresory klimatyzacji o różnej budowie i w zależności od tego trzeba dobrać odpowiedni panel, który będzie współpracować z konkretnym kompresorem, inaczej nie odpali sprzęgło i nie będzie się on załączał a tym samym nie poleci zimne powietrze w aucie. Panele jak już pisałem różnią się od siebie budową wewnątrz i samym sterowaniem przez przekaźniki kompresorem, więc głęboka wiara, że rusza wszystko ze wszystkim czy słowa kolegi nie mają tu znaczenia, gdy dwie rzeczy są ze sobą niekompatybilne sprzętowo. W przypadku źle dobranego panelu do kompresora można: 1) wymienić kompresor na współpracujący z danym panelem 2) kombinować z dodatkowymi przekaźnikami poza panelem, żeby kompresor był włączony, jednak to już druciarnia i nie sądzę, żeby ktoś tutaj tego chciał. Reasumując, Gibons musi sprawdzić jaki ma u siebie w aucie kompresor i do tego dobrać właściwy panel. Dla 3 strefowej klimy, z podgrzewanymi fotelami, w polifcie: Panele: 8K1 820 043 N, 8K1 820 043 T, 8K1 820 043 AQ nie współpracują z kompresorem z pojedynczym przewodem idącym do sprzęgła. Panele: 8K1 820 043 AJ, 8K1 820 043 BB (8K1 820 043 AD chyba też), współpracują z kompresorem z jednym przewodem idącym do sprzęgła, np. 8T0 260 805 F, 8T0 260 805 P, 8T0 260 805 S, 8T0 260 805 T. (litery paneli i kompresorów zmienne w zależności od roku produkcji, mogą być jeszcze inne).
  14. No nie jest tak. Jak zmienisz kodowaniem skoro panele różnią się hardwarem? Są różne kompresory klimy i w zależności od tego jaki jest w aucie, musi być dobrany odpowiedni z nim współpracujący panel sterowania, inaczej nie będzie w stanie go załączyć. Przerabiałem to na własnej skórze, z tematem woziłem się przez kilka miesięcy, więc wiem co piszę.
  15. Nie do końca tak z tymi literami i patrzeniem tylko na funkcje (grzanie/wentylacja), są dwa typy paneli, które różnią się budową wewnątrz (tym samym sterowaniem) sprężarki klimy.
  16. l2k2 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    A ja mam takie pytanie: przy oddawaniu auta na akcję serwisową standardowo dają zastępcze?
  17. l2k2 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Taki sam.
  18. Bierz Osram Cool Blue Intense, świecą świetnie
  19. l2k2 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Zależy od stylu jazdy oraz generacji silnika, ojciec w 3.0 TDI C7 ma mniejsze spalanie niż ja u siebie w 2.0 A siedząc za kierownicą tego C7 zawsze też jestem w szoku jak to mało pali i pod wrażeniem kultury pracy.
  20. Fotele z Allroad, nie wiem jaka nazwa, ale może Cię to naprowadzi.
  21. l2k2 odpowiedział(a) na cooler100 temat w Audi A4 B8
    Po przekroczeniu 110 km/h podnosi się poziom świateł mijania dzięki czemu wydłuża się obszar oświetlenia drogi. Na grafice poniżej masz to przedstawione: światła mijania, światła mijania - tryb autostradowy, drogowe.
  22. l2k2 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Naprawdę chcesz, żeby w korku czy na światłach cały czas Ci to wyło?
  23. Świetny wosk, będzie Pan zadowolony. Używałem wcześniej naturalnych, ale ten syntetyk to chyba najlepsze co można kupić, robi mega robotę i ma zabójczą trwałość
  24. l2k2 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Inne, nie pasują od przedlifta.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.