Treść opublikowana przez Osiollekk
-
Montaż, podłączenie elektryki haka i kodowania w Audi A4 B6/B7
Kolejne pytanie o czytanie tych schematów, na przykładzie podłączenia pod stacyjkę. Rozumiem, że z modułu haka (J345) pin5 do kostki stacyjki (D) pin6 idzie czarny kabelek (sw=black) o przekroju 0,5mm2/4,0mm2. Nie wiem czy dobrze rozumiem to przejście z 0,5 na 4,0mm2 w punkcie A2... "Positive connection (15), in dash panel wiring harness" -> "Połączenie plusów (15), w wiązce deski rozdzielczej" - czyli mam kabelek 0,5mm2 który ciągnę od modułu haka wpiąć w kostkę stacyjki razem z kablem 4mm2, jako jeden pin 6? A ta wartość w nawiasie "(15)"? Co oznacza? Nr wiązki?
-
Montaż, podłączenie elektryki haka i kodowania w Audi A4 B6/B7
Panowie, kilka pytań. 1. Jakiego przekroju kable mam puścić przez całe auto? - Do skrzynki bezpieczników w miejsce nr 27 bezpiecznik 30A - Do stacyjki - Do czujnika pedału hamulca - Pin 9 stały + z bezpiecznika 77 2. Czy na pinie 9 musi być dołożony bezpiecznik termiczny czy wystarczy zwykły 30A? 3. Czy zasilanie ze stacyjki zamiast z kostki od stacyjki mogę wziąć ze skrzynki bezpieczników z miejsca 5 albo 7? I jak już to brać przed bezpiecznikiem czy za nim?
-
B8 TrOOOOp
Jakiej firmy dać górne wahacze na przód?
-
Wymiana oleju w skrzyni Tiptronic Audi A4 B8
Czyli na 120tys kolejna wymiana? Ta moja ZF8 wymaga jakiejś adaptacji po wymianie?
-
Wymiana oleju w skrzyni Tiptronic Audi A4 B8
Dev, też mam CPMB, wymieniałem statycznie przy 60tys km, teraz mam 110tys, kiedy znowu wymieniać? W dyfrze/torsenie nie wymieniać?
-
B8 TrOOOOp
Ktoś poleci w okolicy Łodzi warsztat który wyważy mi porządnie koła? Tylko na prawdę porządnie, bo przy większych prędkościach trzęsie budą i cgce wykluczyć koła…
-
Tiptronic ZF 8HP aktualizacja
Można uaktualnić soft? Co i jak?
-
B8 TrOOOOp
Z tyłu kojarzę na 100%. A jeżeli mam spręzyny -40mm, to odchyłki i bazowe wartości są jak dla standardowego auta czy tutaj trzeba wybrać, że np zawiecha 1BE albo jak dla S4, żeby się zbliżyć do serii?
-
B8 TrOOOOp
Panowie, co się reguluje przy geometrii zawieszenia w polifcie w quattro? Przód pochylenie i zbieżność a tył tylko pochylenie? Chce uniknąć sytuacji, że pojade na badanie i gość mi powie, że jest źle ale nic nie zrobią bo np na tyle nie ma regulacji…
-
B8 TrOOOOp
Mam wrzucone sprężyny H&R, chyba -40mm, i jak się zrobiło chłodniej to przy pracy amortyzatora coś mi skrzypi z tyłu… obstawiam te gumy pod sprężynami. Poratuje mnie ktoś jakimś linkiem albo nr nowych? Musze to wymienić bo mnie cholera trafi
-
B8 TrOOOOp
Dobierze mi ktoś świeczki do gruza? Tanie Do a4 b5 1.6, kod chyba ADP -> WAUZZZ8DZVA033703
-
B8 TrOOOOp
Gotowe kity widziałem i wg mnie szkoda na to czasu, bo tak jak kolega wyżej napisał - silikon i do poprawek. Chodzi mi o takie szczególy, jak np brak przetłoczenia na końcu rury, który lepiej trzyma silikon, czy to nie jest problem, albo czy musze gdzieś wkładać łącznik antywibracyjny, czy robić na silikonach fmic czy może jakieś tańsze z innej firmy, czy umiejscowienie mapsensora ma duże znaczenie...
-
B8 TrOOOOp
A jakieś rady, na co uważać przy robieniu takiego orurowania pod nowy ic? Widze to tak, że kupuje 7 kolanek, 1mb rury, do tego 4 proste silikony i opaski, i spawam TIGiem do kupy. I tyle? A i jeszcze gniazdo pod mapsensor.
-
B8 TrOOOOp
Powiecie mi co to jest za część w której siedzi map sensor? To jest tylko rozbudowana plastikowa rura łącząca jeden wąż z drugim?
-
Downpipe/intercooler 2.0 Tfsi
Ktoś podpowie ile i jakiej kwasówki potrzebuje, żeby pospawać orurowanie pod ic 550x230x65 dla 2.0tfsi? Polift CPMB
-
K04-064 zamiast hybrydy IHI
Dlaczego nie przerabiać oryginalnej IHI? Wydajność okolice 350KM, koszt 2-3tys, w zależności czy Perun czy nie, i bez problemu z montażem...
-
B8 TrOOOOp
Wrzuci mi ktoś nr mojej IHI? WAUBFAFL1EN033336
-
B8 TrOOOOp
Ogarnie ktoś z forum jakiegoś klona do diagnostyki VOLVO?
-
B8 TrOOOOp
A samemu 3g+ się przerobi na EU? Już się w sumie przyzwyczaiłem, ale jak samemu by się ogarnęło to coś bym porezał
-
B8 TrOOOOp
Mam polifta bez PDC i grill ma zaślepki w tym miejscu, a właściwie, to jednej już nie ma, bo jakimś cudem wyleciała... da się to gdzieś dokupić? Jest jakiś nr?
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
Mam QZ7 i po zmianie w byte 8 bit 4 na 1, wywala mi błąd z Active Steering. Dzisiaj to wykoduje i sprawdze czy błąd nadal będzie. Dam znać.
-
Adaptacja akumulatora w Audi A4 B8
Miałem od nowości Varte 110Ah, z naklejką z nr BEM i tym drugim, teraz kupiłem tak samo Varte 110Ah, i co mam wpisać w vcdsa żeby było poprawnie? Kod BEM ten sam i dalej 10 ostatnich znaków z nr seryjnego wypalonego na obudowie? Tam jest najpierw 9 znaków, potem 4, i niżej 6 znaków. Tylko, że to mi się nie zgadza z seryjnym aku - nr z naklejki z 10 znakami z nr seryjnego, chyba, że nie musi?
-
B8 TrOOOOp
Idealnie to siedzi 8,5 cala z ET 27
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ravenol SSL 0w40 zamiast Motula X-Max - lepiej czy gorzej, do 2.0tfsi 2014r?
-
B8 TrOOOOp
Sam malowałem dokładke z listwą od zderzaka z s’ki i cholernie ciężko jest zrzucić chrom z tego plastiku... mi się nie udało, a próbowałem różną gradacją. Cała dokładka wyszła idealnie i trzyma się bez zarzutu ale lakier z chromowanej listewki zaczął schodzić po 2miesiącach i po każdym myciu na bezdotyku było tylko gorzej - skończyło się na folii. Także nie jest to taka prosta sprawa do końca z tym malowaniem