Treść opublikowana przez Osiollekk
-
B8 TrOOOOp
Może wcześniej ktoś kładł wosk, albo inna powłoke. Wosk może i rok czasu się utrzymać, i powoduje właśnie hydrofobowość. albo jeden lakier jest mniej brudny niż drugi i dlatego kropelki zostają. Od razu po glince jest podobnie
-
B8 TrOOOOp
Dokładnie robie 25km takiej trasy gdzie cisne 90-120km/h i 6km już miasto typowo. 2 razy dziennie taka trasa, tryb auto
-
Eksploatacja 2.0tfsi - 2014
Wampir, orientujesz się kto może ogarnąć wymianę? Narazie pytam teoretycznie, bo do 100tys mi jeszcze troche brakuje
-
B8 TrOOOOp
U mnie wychodzi trasa/miasto 9,2-9,5l/100km
-
B8 TrOOOOp
Wymieniałeś już może olej w skrzyni? Przelatane mam 55tys i zaczynam o tym myśleć ale nie mam info co i jakz Mam CPMB i tez jest flexfuel.
-
Eksploatacja 2.0tfsi - 2014
No filtr powietrza racja, tak tylko przepisałem z tej książki Co do tipa to tylko spuścić stary i zalać nowy? Czy coś jeszcze, orientujesz sie?
-
B8 TrOOOOp
Panowie, szukam osób które jeżdżą 2.0tfsi z USA, najlepiej polift. Chce popytać o eksploatacje itd. A może ktoś wie, czym się różnią mechanicznie, poza skrzynia?
-
Eksploatacja 2.0tfsi - 2014
OK Filtr powietrza co 90tys km Świece co 60tys km - pytanie jakiego producenta wybrać? Filtr paliwa w 2.0tfsi jest niewymienialny? I została skrzynia - mam USA więc nie S-tronic a tiptronic, a w książce jest info dla Q5, A6 i A8 hybrid. Masz może taką książke ale dla USA? W tipie ZF8 tez trzeba jechać na drugi koniec Polski do gościa który ogarnia wymiane tak jak w przypadku DSG? Czy wystarczy spuścić stary, zalać nowy i tyle?
-
Eksploatacja 2.0tfsi - 2014
Cześć, od pół roku jeżdże moją pierwszą benzyną, i jedyne co wymieniłem przez 15tys km to 2x olej i komplet filtrów. podpowiedzcie co powinienem i kiedy wymienić, co sprawdzic i jak ogólnie dbać o silnik 2.0tfsi, CPMB, 2014r więc poprawiony polift, Quattro, 53000km. Świece lada chwila? Cewki, przewody tez się wymienia? Filtr paliwa jest wymienialny? Olej w skrzyni (mam wersje USA więc tiptronic - 8biegowa ZF)? Co jeszcze? Dzięki za pomoc Panowie
-
Downpipe 2.0 tfsi
Hehe, no gdzie/kto spawał? Ile taki DP? Czy jest wszystko p&p? Czy jest głośno/jak jest głośno? Czy trzeba wyłączać którąś sonde?
-
Downpipe 2.0 tfsi
I jak Panowie, i jak?
-
jakie zawieszenie gwintowane A4 B8
Czyli nieważne czy 2.0tfsi, czy Quattro? Ważne, że sedan i, że odpowiedni nacisk na oś?
-
Kategorie wagowe
Pytałem przedstawiciela AP to powiedział, że potrezbuje jeszcze nacisk na oś... cała zabawa wyjdzie ponad 2,5tysia więc chciałbym, żeby to było zrobione jak należy, a nie kupić na chura a potem się bujać, że brakło regulacji albo za rok mi coś zacznie stukać ;/
-
Kategorie wagowe
Czy kategorie wagowe i przypisane im obciążenia osi są takie same dla wszystkich modeli audi? Pytam, bo znalazłem temat z dokładnym opisem kategorii ale tyczy się to B6/B7... chce założyć gwint ale audi mam z USA i nie mam tabliczki pod maską, na której są podane obciążenia na oś. Mam a4 2014r Q 2.0tfsi 1BA i kody z wlepki to 0YJ i 0JH, więc przód 8 kategoria a tył 9, czyli patrząc na B7 mam max obciążenie 1708-1770kg przód a tył 1040-1088kg. Problem, że audi waży 1525kg, z pasażerami może dobije do 2000kg, i w jakimś dekoderze vin jest info, że dla 0JH zakres mas to 1386-1435. Weźcie pomóżcie, bo już zgłupiałem
-
jakie zawieszenie gwintowane A4 B8
Panowie, podpowiedzcie, bo chce zmienić swoje 1be i chyba wziąłbym gwint, żeby nie bawić się w szukanie odpowiedniego setu amory + sprężyny, żeby to siadło równo, i tak jak bym chciał, dlatego gwint... Czytam o tym AP, i wszystko fajnie, tylko jak na stronie wklepuje, że mam a4 b8 2.0tfsi i Quattro to nie ma żadnego gwintu... Pomoże ktoś coś dobrać? To będzie mój pierwszy gwint więc nie wiem co i jak
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Rozmawiałem z Dzikiem, i "o tym LM Synthoil Energy w Polsce można zapomnieć" Polecił Motul X-mas, i taki zalewam.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
80gr sadzy to juz chyba ponad bezpieczna norme. druga sprawa, że u mnie w BRD tez VCDS pokazywal przy przebiegu 250kkm, ze dpf jest super i extra, a po wycieciu okazalo sie, ze dziura wypalona... po wycieciu wskoczyl DP i ponowne strojenie auta i byla znaczna poprawa z dolu. Takze jak dla mnie to wycinaj to chlopie w piz*ziec, bo przy tym przebiegu to nie wiadomo kiedy sie to zapcha, i dodatkowo chip u kogos kto ogarnia i BRD sie staje bardzo przyjemnyn silnikiem. ps u mnie spalanie wyvhodzilo 7l/100km
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Czyli bezsprzecznie najlepszy do 2.0tfsi bedzie 0W40, i od LM? Ok
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Czyli do 2.0tfsi, 2014r, 40kkm przebiegu, najlepiej ten LM? Wyjaśnicie czemu taka symbolika najlepsza? "0W" to najlepsze smarowanie przy niskich temp, a czemu lepiej "-40" a nie "30", albo "60" ?
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
Mówicie teraz o regulowanym zawieszeniu? Myślałem, że takie bajery to raczej w A8 albo jakimś RSie, a nie w naszych pospolitych A4kach... Czy się myle? Może zawiecha 1BA też jest taka? A co do samopoziomowania xenona i gwintu, to chodzi o dwa czujniki na wahaczach i ich zakres pracy? Przy odrobinie szczęścia wystarczy jeszcze raz je przyuczyć, a jak nie pójdzie to chyba pobawić się ramieniem czujnika i je skrócić, albo kupić od innego auta krótsze i może wtedy. Tak mi sie coś obiło o uszy kiedyś, przy B7.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Jeżeli będą badać spaliny, to też będzie to śmieszne, bo przecież chodzi o skład spalin kiedy silnik jest obciążony w jakimś stopniu, a nie na biegu jałowym... a jeżeli będą badać na postoju, to tuner spokojnie może Ci poustawiać kwiatki z wydechu a jak tylko wyjedziesz za drzwi to możesz mu zrobić takiego kopcia, że duagnosta auta nie zobaczy. A pomiar bedziebardzo w normie
-
Wymiana tylnej kanapy na rozkładaną sedan
Dzwonilem do aso, taki komplet to jakies 10tys. Jakby zrzygnowal z podlokietnika, oparci glowy, itd to moze z 5tys
-
Wymiana tylnej kanapy na rozkładaną sedan
Orientuje sie ktos ile samo oparcie w aso? Skora, podstawowa wersja, polift
-
Kopci na biało
Mialem tester, i bardzo dziwna sprawa, bo walilo mi plynem w turbo, czyli w wydech, a tester nie pokaxywal co2 w obiegu. A znowu u brata jak glowica byla popekana, to kilka sekund i testar zmienial kolor.
-
Doposażenie Audi A4 B8 w Audi Hold Assist (AHA)
Czyli kupuje przełącznik z AHA, od niego puszczam 3 kabelki - 0,5mm zasilający do plusa zapalniczki, i dwa 0,35mm przez grodź koło bezpieczników, wychodze koło ECU pod maską, i dalej je ciągna do wtyki ABS, i podłączam? (na koniec kodowanie) Jak na zdjęciach: 1. 2.