Treść opublikowana przez adrian242424
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Panowie napisze ktoś co potrzebuje do założenia IC z 2.5TDI? Na pewno IC lewy z B5, kierownica powietrza ma być z B5 czy B6? Na poprzednich stronach wyczytałem, że przerabia się ori węże, jednak będę potrzebował kolanko i kawałek rurki kwasoodpornej, chciałbym się dowiedzieć jaka średnica kolanka i rury, długości i kąt. Co jeszcze będzie mi potrzebne ?
-
K03 a K03S
Mam to samo pytanko, czeka mnie prawdopodobnie regeneracja turbo w BFB, chciałbym wsadzić od razu zregenerowane K03s, tylko czy do momentu zrobienia softu (okolice wakacji) będę mógł na tym normalnie śmigać? Od razu chciałbym zapytać ile byłbym w stanie wykręcić na tym K03s? Na turbinie z BFB (K03?), DP, 2xIC, wtryski BEX będzie to w okolicach 210KM ile bym uzyskał na K03s? 230-240KM? Jest sens takiej przeróbki czy lepiej regenerować tą co mam?
-
Intercooler jaki? Fmic czy prawy z bex ?
Nie chce zakładać nowego tematu, więc podepnę się tutaj. Mam pytanko, czy zakładając IC z BEX lub FMIC do na razie seryjnego BFB odczuje spadek mocy lub większa turbo dziurę? Chciałbym skompletować na razie graty i zamontować w aucie, jednak będę zmuszony jeździć jakiś czas na seri do zrobienia softu i zastanawiam się czy osiągi się przez to nie pogorszą na seryjnych parametrach.
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
Panowie wydaje mi się, że powstały efekt jest spowodowany tym, że końcowe tłumiki są przelotowe, dzisiaj przy jeździe z otwartym oknem, wydobywający się dźwięk, słychać było wyraźnie z tyłu samochodu, wydaje mi się, że przy odpuszczaniu gazu lub zmianie biegu otwierający się zawór westgate wypycha powietrze do wydechu i powstaje taki dziwny efekt, dla świętego spokoju wypnę N75 tak, aby westgate się nie otwierał i zobaczymy czy dźwięk zostanie, jeśli nie to będzie trzeba wywalić środkowy tłumik lub z tym żyć. Poniżej film z przejazdu:
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
Musze dojść co to bo szlak mnie trafi od tego dźwięku, turbo raczej odpada bo wg. logów bije już 0,6 bara od 2200obr i trzyma do końca, sprawdzę zawór DV, N75 i szczelność na dolocie i dam znać.
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
Końcowy masz ori? U mnie jest przelot, tylko środkowy jest ori, może to przez to? Dziek przypomina upuszczanie powietrza do wydechu i nie wiem teraz czy to turbo czy co, wcześniej na kacie tego nie było, dolot sprawdziłem czy wszystko podpiąłem po demontażu tuby z filtrem i jest ok.
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
Witam! Wczoraj wywaliłem w mojej A4 kata i wpakowałem DP i mam następujący problem, przy odpuszczaniu gazu lub zmianie biegów w okolicach 2000-2400obr słyszalny jest taki jakby upust powietrza, dzieje się to tylko w czasie jazdy, myślałem, że to może DV, ale na wolnych i pod obciążeniem w wyższych partiach obrotów słychać, że pracuje normalnie tak jak przed modem. Czy taki dźwięk jest normalny po wakowaniu DP? Zamieszczam film, jest to na nim słabo słyszalne, ale w realu nie daje mi spokoju i trochę irytuje przy normalnej jeździe. Dobrze słychać o co mi chodzi w 5, 9, 18 i 24s.
-
Spotkania na drodze
Dziś ok 12 na myjni BP w Oświęcimu widziane czarne B7 avant na blachach SBL, stałem za tobą w czarnej B6, szkoda, że wlepię na szybie zobaczyłem jak odjeżdżałeś. Pozdro!
-
Nawigacja w zegarach, kilka pytań.
Chciałem założyć dla bajeru, panel navi będę montował bo będzie mi potrzebny do wentylacji i webasto, antene GPS mam (chociaż pewny nie jestem, rekin na dachu jest), wiec pozostaje zakup czytnika (mogę mieć za 0,5l) i zapewne tuneru. Nie wiem tylko co z czym dlatego zadałem pytania z pierwszego posta. Ps. Uprzedzam pytanie, na RNS-e na razie nie mam kasy, bo wpadają xenony, poziomowanie, i spryski.
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Jeśli dobrze wyczyściłeś różnice zobaczysz już o zmroku.
-
Nawigacja w zegarach, kilka pytań.
Witam! Nie mam w aucie oryginalnie navi miedzy zegarami i chciałbym ją dołożyć, związku z tym mam parę pytań. 1.Czy jest w ogóle możliwe dołożenie takiej navi, jeśli nie posiadam jej fabrycznie? 2. Da się ją odpalić na czerwonym fisie czy musi być kolor? 3 Co bym potrzebował? Na pewno czytnik z bagażnika, panel navi koło lewarka, antenę GPS i zapewne jakiś wzmacniacz.
-
Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów w Audi A4 B6
Jestem tego świadomy, że muszę wykonać instalacje samopoziomowania, z tym nie będzie najmniejszego problemu, chodziło mi tylko czy normalne lampy mi to obsłużą. Zdecydowałem, że jednak powymieniam graty w moich lampach, od razu wpakuje silniczki z BMW i wykonam samopoziomwanie dynamiczne.
-
Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów w Audi A4 B6
Teraz nie wiem czy bawić się w zmianę silniczków, soczewek i zakup nowych przetwornic czy kupic nowe uzbrojone lampy xenon?
-
Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów w Audi A4 B6
Panowie mam pytanko czy samopoziomowanie będzie działać w lampach bez xenonu? Przymierzam się do założenia xenonów, ale nie chce zmieniać lamp tylko same soczewki i nie wiem czy samopoziom będzie działał na silniczku ze zwykłych lamp czy muszę kupić silniczki od lamp xenonowych lub całe lampy?
-
Wymiana/czyszczenie enkodera Audi Concert II (problem z regulacją głośności) fotostory
Niestety nie zajmuje się tym zawodowo, wiec nie wiem kiedy trafi się okazja. Nie pomyślałem o tym, żeby zmienić podstawkę, wtedy możliwe, że wystarczyło by wyczyścić ślizgi w podstawce i zaadaptować nową górę w przypadków luzów na starej. Jak przeprowadzisz testy daj znać czy działa, dopisze do głównego wątku.
-
Wymiana/czyszczenie enkodera Audi Concert II (problem z regulacją głośności) fotostory
Lutowany, musisz dobrać się do płytki, na którym jest encoder. Nie mam zdjęć żeby podesłać.
-
Wymiana/czyszczenie enkodera Audi Concert II (problem z regulacją głośności) fotostory
Też by mnie to interesowało... hmm raczej nic nie znajdziesz, ale żeby dobrać się do encodera w RNSe, musisz zdjąć przedni panel i odkręcić ramkę. Pomocne tematy https://a4-klub.pl/index.php?/topic/277123-naprawa-tasmy-wyswietlacza-rns-e/ https://a4-klub.pl/index.php?/topic/261053-rezanie-przedniego-panelu-rns-e-pod-b5/?/topic/261053-rezanie-przedniego-panelu-rns-e-pod-b5/
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Co do tych oryginalnych to wydaje mi się, że są to jakieś zregenerowane używki, bo pierwszy raz widzę żeby producent malował amor razem z tulejkami i gumami... do tego ten czarny gwint...
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Amortyzatory tył: 1BV - tłumienie 7M - 8E0 513 033 N 1BE- tłumienie 3M - 8E0 513 033 G Nowe kosztują po 500-700zł za sztukę, szukaj zamienników gazowych z BILSTEIN'a Sprężyny tył: 1BV - 8E0 511 115 końcówka zależna od klasy wagowej Jak dobierać sprężyny jest dokładnie opisane w tym temacie https://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/
-
Śruba zabezpieczająca - Zerwany gwint - Pomocy
To teraz pytanie za 100 punktów. W temacie jest że śruby mają zerwany gwint. Jak po ich wykręceniu nadają się do ponownego użytku bo nie rozumiem ? Gdzie masz napisane, że zerwany jest gwint? Chodziło o objechany adapter do śrub antykradzieżowych (jest nawet zdjęcie).
-
Śruba zabezpieczająca - Zerwany gwint - Pomocy
Tylko po co kolega ma dawać 250zł za zestaw do odkręcenia jednej śruby jak może kupić za 130zl 4 nowe + adapter którym może wykręcić starą? Oczywiście jeżeli obrobiles tylko adapter, a nie śrubę. PS Te nasadki co pisałeś nadają się do objechanych 6 kątnych śrub, przy kradziejce tego typu nie zdają rezultatu.
-
Śruba zabezpieczająca - Zerwany gwint - Pomocy
Jesli sruby ma schowane w otworach to nic mu to nie da Sprawdziłem i: 1K0 698 139 536 - Śruba koła, przeciwkradzieżowa z adapterem - 131.50zł 1K0 698 139 to numer OEM śrub, 536 to wersja adaptera PS. Jest 19 wersji tego adaptera wiec jak pożyczysz od kogoś upewnij się, że pasuje bo możesz objechać kolejny
-
Śruba zabezpieczająca - Zerwany gwint - Pomocy
Jeśli masz stalówki obecnie to duża żaba lub przecinak + młot, jeśli alusy ze schowanymi śrubami to masz problem. Jedynie co przychodzi mi do głowy to jeśli kradziejki masz ori podjechać do aso, dopasować i kupić/ poprosić i odkręcenie.
-
A4 B6 buczenie w przednim lewym kole
Witam! Mam następujacy problem, podczas jazdy przy ok 70km/h coś buczy/szumi z okolicy lewego przedniego koła. Jest to słyszalne przy jeździe na wprost i nasila się przy minimalnym skręcie w prawo dodatkowo wyczuwalne są delikatne wibracje na podłodze, przy skręcie w lewo objaw ustępuje całkowicie. Sprawdzałem klocki, tarczę, osłony tarcz i wszytko wygląda ok, przeguby są w bdb stanie nic nie strzela, stuka itp. Podejrzewam łożysko w lewym kole, ale brak na nim jakichkolwiek luzów. Spotkał się ktoś z podobnymi objawami? Zamieszczam filmik, podczas nagrywania robiłem ruch kierownicą lewo prawo (sorry za checka, ale skubany wyskoczył pół minuty przed nagrywaniem, błąd kata...) Napiszę dla potomnych, sprawę rozwiązałem dawno temu, za to szumienie winne było łożysko, w przednim lewym kole.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B6
witam chciałem zapytać czy zalozyles te felgi i jak auto na nich stoi ponieważ też zakupiłem takie same i wydaje mi się że będą za dużo wystawach ? Niestety jeszcze nie, dopiero na wiosnę bede je kupował jako koła letnie. Z tego co inni użytkownicy sugerowali nic nie powinno wystawać ani obcierać jednak sam sie zastanawiam czy szukać z ET28 z A5 czy z Q5 z ET37.