Langista
Pasjonat.
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda temat: Problem z chłodzeniem silnika ..
Treść opublikowana przez Langista
-
Oporne wbijanie biegów 1.9 AWX 5 biegów
Ja mam podobne objawy, ale u mnie to wina łożyska, które pod temperaturą dostaje w dupe. Pojedziesz do mechanika to sie dowiesz czy skrzynie tez trzeba wymieniać, ale jak sprzęgło będziesz wymieniać, to nie wymieniaj na 2mase, a na sztywne koło zamachowe - tu po prostu nie ma co sie zepsuć. Przy tym przebiegu szczerze wątpie żeby skrzynia była do wymiany, jeżeli masz luz na drążku, to mogą to być wodziki, to jest coś co samemu można sprawdzić na kanale.
-
SUB BOSE wyłącza się nie wiadomo czemu, aby zaskoczył trzeba uderzyć w skrzynię basową... Co poradzić? :(
Jak wiesz gdzie dokładnie klupiesz (wzmacniacz czy głośnik) to wiesz gdzie szukać usterki, na Twoim miejscu poszedłbym i z jednym i z drugim do serwisu elektronicznego i oni CI powiedzą, czy wzmacniacz, czy subwoofer do wymiany.
-
Ramki na drzwi chromowane
Niestety mam kombi
-
Świecąca kontrolka świec żarowych, migające światła
Witam, jak w temacie wyżej. Auto wróciło od mechanika po regeneracji turbo, powymieniał wszystkie filtry i oczywiście olej w silniku. Pierwsze co zauważyłem zaraz po odebraniu auta to kontrolka świec żarowych, zadzwoniłem, zapytałem o co chodzi, a on powiedział że mam od nowa włączyć auto i powinno zniknąć, a jak będe miał czas to podskoczyć do niego i on na kompie sprawdzi co go boli. Fakt, że błąd zniknął, ale tylko na jakiś czas, bo po kilku godzinach kontrolka znów się zapaliła (przy schłodzonym silniku po ponownym uruchomieniu, bo po ok max 15 minutach nic sie nie dzieje). Czy ktoś z Was to miał? To tylko głupi błąd komputera, który po skasowaniu da mi spokój? I drugi problem, zauważyłem (jak na razie stało się to tylko raz) podczas ruszania światła przez krótki odstęp mrugają, tak jakby było lekkie zwarcie na kabelkach.. Czyżby po regeneracji turba mechanik źle poskładał auto? Dodam, że lampy były polerowane. I jeszcze jeden problem, nie wiem czy tylko mi sie wydaje, ale zrobiłem autem max 30 km, jeździłem normalnie, bez gazu w podłodze, a wskaźnik paliwa z prawie połowy bardzo szybko przytulił sie do czerwonego pola rezerwy, to norma? O.o
-
Przerejestrowanie samochodu
Opinia rzeczoznawcy jest droższa jak sam podatek, no ale spróbuje, najwyżej przyjdzie powiadomienie o podwyższeniu.. A jakbym chciał dodać te zdjęcia jako dowód i paragony za naprawy, to normalnie dołączam je razem z wypełnionym formularzem?
-
Przerejestrowanie samochodu
No tak, ale sam rozsądek podpowiada, że ten rocznik za prawie 15k kupić to jest jak z fabryki
-
Przerejestrowanie samochodu
Lekko odkopię temat, ale jedno nie daje mi spokoju.. Jestem w trakcie wypełniania dokumentów na temat tego podatku i ceny rynkowej. Posiadam Audi A4 b5 1.9 tdi 2001 rok, kupiłem za 7500 tyś z przebiegiem 310k, do poprawek lakierniczych, do tego turbo do regeneracji. Czytałem, że cena rynkowa zależy od tego w jakim stanie kupiłem to auto (normalnie wynosi 14k). Pytanie brzmi : czy nie dopierdzielą się jak napisze cenę rynkową 7500? Przecież za 14k to ja mam w dobrym stanie A6 lub w praktycznie idealnym stanie b5..
-
Ramki na drzwi chromowane
Czyli pieniądze w błoto, wyjdzie mi to zwrócić jak się uda.. Myślałem też nad zmianą deski rozdzielczej bo ta jest w kilku miejscach porządnie porysowana, ale boje sie, że jak zamienie to element może źle pasować i zacznie sie trzeszczenie elementów, i nie wiem czy warto bo teraz wszystko jest cichutko na każdym wyboju.
-
Ramki na drzwi chromowane
Z tego co czytałem to trzeba też wycinać te trójkątne szyby, bo tam listwa wchodzi pod szybę.. A tych listew (ramek) nie jestem w stanie znaleźć nigdzie, wszędzie sprzedają te listwy do przyklejenia.. Widać później sie za to wezme, jednak chciałbym sie zapytać, jak to wygląda po naklejeniu? Na zdjęciach osoby, która to sprzedawała wygląda jak oryginalne..
-
Ramki na drzwi chromowane
Witam, pierwsze od czego zacząłem przy swoim b5 w kombi to sprawienie sobie chromowanych ramek (nie wiedziałem aż do dzisiaj, że ori to wydatek ok 500zł), więc zakupiłem sobie listwy do naklejenia. Tu zwracam się do Was z pytaniem : Jak to wygląda po naklejeniu? Czy wygląda to jak tania imitacja "tjuningu"? Bo jestem troche zrezygnowany że 60 zł w błoto wrzuciłem..
-
Buja przy skrecaniu?
Najprostszy sposób to pojechać na szarpaki, tanio i szybko dowiesz sie co i gdzie boli
-
Wskaźnik paliwa szaleje
Jesteś pewny, że elektryka nie była u Ciebie ruszana? Może jakieś spięcia na kablu pompka-komputer? Może tez być uszkodzony pływak bądź kabel do niego.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich użytkowników i dumnych posiadaczy swoich skarbonek na kółkach Mam na imię Radek, jestem z Lublińca na Śląsku i w piątek stałem się posiadaczem Audi A4 B5 1.9 TDI 115 KM z 2001r. Autem nie nacieszyłem się za długo, ponieważ w połowie drogi do domu turbo odmówiło współpracy i zakończyło swój żywot (na szczęście nie uszkadzając silnika). Sprzedający był na tyle w porządku, że podjechał i zwrócił koszta naprawy, co podniosło mnie na duchu . Mam już wielkie, bądź niewielkie plany związane z pracami nad samochodem, jednak z przyczyn finansowych muszę ograniczyć się do zadbania o mechanikę pojazdu. W planach mam przemalowanie go na ten kolor : Dołożenie fajnego 17' koła, wstawienie ładnego sprzętu grającego i wyposażenie go w fotele z S-line'a Parę fotek jak to na ten moment wygląda :