Treść opublikowana przez WYSKUN
-
Stage 2 Pare pytań
Hybryda hybrydzie nierówna. Są i takie z tą samą srednicą, są i z większą
-
Stage 2 Pare pytań
Tak p&p. Ja zamowilem tego http://turboworks.pl/Przewody-silikonowe-Turbo-Audi-A4-1-8T-B6-B7-TurboWorks-p10182 Mozesz kupic z aliexpres za 260zl ale czas oczekiwania.....
-
Stage 2 Pare pytań
Jak do 2700? Chyba coś źle zrozumiałeś rysunek:)
-
Stage 2 Pare pytań
Może jeszcze poruszmy jeden aspekt tuningu. Bo większość ludzi chcących zmodyfikować auto pod kątem mocy maksymalnej może nie do końca przewidzieć jak auto będzie przyspieszać w całym zakresie obrotów. Niektórzy mają w poopie max moc i lubią tylko uczucie "wciskania w fotel" i jako że przechodziłem z 1.8t seria-> stage 1-> stage 2, to opisze w jakim zakresie obrotów jak auto przyspiesza. Rysunek na szybko ale mniej więcej coś takiego się dzieje jak na wykresie. Dodam tylko że na hybrydzie k03 od Geremiego turbo wstaje szybciej niż seryjne k03.
-
Forumowe 3.0tdi 301KM, Czarny sedan
jak nie przepadam za dyszlami to taką 3.0 w gnoju w quattro bym nie pogardził:) nawet zamiast swojego 1.8t ~250 kuni. A i wygląda to auto badzo dobrze. serio. Niech Ci służy?
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
dmuwasy nie ruszałem
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
Tutaj Jeden z forumowiczów w BFB sam wymieniał sprzęgło na 1.9 AWX. Pytałem go później na PW czy coś docinał. Powiedział Wszytsko P&p
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
Wszytsko w AVJ było P&P. Nawet po tych postach na forum że trzeba tulejke przycinać rozmawiałem po tym z mechanikiem (z forum) który mi montował sprzęgło i mówił że WSZYSTKO było p&p. Nic nie docinał.
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
ja tu czegoś nie rozumiem. U mnie do AVJ i dwumasy z AVJ wpadło sprzęgło (tarcza docisk łożysko) z 1.9 AWX i ŻADNEGO skracania tulejki nie było. Nie rozumiem że u kogoś w tym samym silniku trza skracać tulejke a w innym nie trzeba. Przecież to absurd jest.
-
Kogo polecacie do zrobienia hybrydy
Tylko ugadaj dobrze jaką chcesz hybryde bo hybryda hybrydzie nierówna. Po lewej potencjał grubo ponad 300+ chyba, a ta po prawej potencjał 270
-
1.8t dławienie i szarpanie
Chodzi Ci o kanał 091? Tam mam "-1" Szarpniecie występuje tylko z pocycji zerowej obojętnie czy na jałowym czy podczas jazdy. Jedyne co mi do glowy przychodzi jeszcze to posprawdzanie po kolei wszystkich podciśnień
-
1.8t dławienie i szarpanie
Totalnie żadnych
-
1.8t dławienie i szarpanie
Test szczelności kompresorem wyszedl ok, hamulce w normie. Autem nie rzuca. Zadnych innych dolegliwosci niz te co opisalem
-
1.8t dławienie i szarpanie
Troche była. Wyczyscilem dokladnie. Nie pomogło:)
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Jezdzilem na seryjnym sofcie z DP ze 4 miechy zanim soft zrobilem i usunalem drugą sonde. Od samegi DP auto jest ciut ciut żwawsze w calym zakresie obrotów
-
1.8t dławienie i szarpanie
Bry? Mam taki problem, postaram się go opisać najlepiej jak umiem: Po wciśnięciu gazu silnik lekko się zdławia po czym normalnie wchodzi na obroty. Dzieję się tak na biegu jałowym (Jak na filmiku) lub szarpnie go podczas jazdy. Dzieje się tak tylko i wyłącznie kiedy wcisnę gaz z pozycji zerowej. Jeśli gaz jest wciśnięty choćby tylko o 5% i chce dodać więcej gazu to dławienie się już nie występuje. (dotyczy to i biegu jałowego i podczas jazdy) Dzieję się to na zimnym silniku. Jak silnik jest już gorący to objawy maleją ale nie ustępują w 100%. Przy maksymalnym przyspieszaniu NIC NIE SZARPIE. Auto ma pełną moc. Wszystkie logi są tip top. Błędów na VCDS brak. Prosze o wszelkie pomysły, bo i ile na jałowym mi to nie przeszkadza to podczas jazdy ta mało płynna jazda jest irytująca. W weekend zabiorę się za sprawdzanie bo aktualnie nie mam czasu sie po tyłku nawet podrapać:)
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Z geremim rozmawialem ostatnio i K03 hybryda od niego w a4 b6 zrobila pare dni temu 274 konie. Kolektor wydechowy seria. Tylko że silnik po kapitalnym remoncie i odprężony na 0.9
-
Proszę o analizę logów: B6 1.8T BFB 163KM QUATTRO + LPG
zrób tak jak Ci koledzy podpowiadają. 400tyś przebiegu jak było w miare dbane to wszytsko powinno być ok. Zazdroszcze quattro.... zwłaszcza przy 200+ koniach
-
Pomoc w nazewnictwie elementu silnika
czesc tam jest nr części na tym mogłeś zerknąć i wpisać w google nr tej części:) to sie nazywa "eżektor" https://allegro.pl/oferta/zawor-zaworek-ezektor-cisnienia-audi-a4-b5-b6-1-8t-7642010301
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Dwumasy nie wymieniałem
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Wlasnie rozmawialem z mechanikiem ktory pakował mi sprzęgło od AWX. "wsio bylo P&P, bo lozysko i docisk wogole maja te same numery zarowno w 1.9TDI jak i w 1.8T tarcza jeydnie jest inna z tego co pamietam no ale pasowalo :)"
-
DSMIC + FMIC 1.8t
Nic dodać nic ująć. Dokladnie moje przemyślenia są dość podobne. Pytanko, jaką pojemnosc mają 2 smici? A jaką np fmic o wymiarach 550x180x65? Jak to sie oblicza wogole?
-
DSMIC + FMIC 1.8t
Narazie jest stage 1. Za niedlugo wpada Hybryda k03 geremi wtryski 440 czyli jakies plus minus 250kuni. Dobrego chlodzenia nigdy nie za wiele:) Chodzi o to poprostu czy juz ktos cos podobnego robil i czy sie da wogole
-
DSMIC + FMIC 1.8t
Czołem? Wiem, że może to trochę Januszowe i śmieszne ale coś mi przyszło do głowy, może to głupie a może nie Seryjnie siedział u mnie smic w 1.8t. Miałem opcje prawego ICka lub FMIC. Z racji że opcja FMIC + orurowanie + jakaś tam rzeźba to wpadł DSMIC. A skoro juz siedzą dwa intercolerki to może dało by zrobić coś takiego jak na zdjęciu. Czyli wstawić niezadużego FMICa który będzie połączony z dual smicami. Bedzie znacznie taniej bo FMIC moze byc mniejszy i nie trzeba rezać zderzaka i tylko kilka rur do dual smiców. Hmmmm Cel ma zostać osiągnięty czyli niższe temp w dolocie za znacznie mniejszą kasę niż duży FMIC + znacznie więcej rur
-
Sztywny dolot TIP 1.8t
Jak tak mowisz to ok:)