Treść opublikowana przez Randor
-
HOLMATRO's 2.0T Stage3 [331HP/456Nm] by VAGTUNE#Pop&Bangs#S4 Look#Rotor 19x9et33#Vogtland#MILLTEK#DP 3/2,75”#v-Fiz#Hebel345-S4#HEL#Autotech#K04-0064#BOSE#Cupra#etc..
Najwyżej nalejecie. Po znikomym przebiegu nic się stać raczej nie mogło. Ile dałeś za kompresor jeśli to nie tajemnica? Też mam słabą klimę a w regeneracje nie wierzę.
-
HOLMATRO's 2.0T Stage3 [331HP/456Nm] by VAGTUNE#Pop&Bangs#S4 Look#Rotor 19x9et33#Vogtland#MILLTEK#DP 3/2,75”#v-Fiz#Hebel345-S4#HEL#Autotech#K04-0064#BOSE#Cupra#etc..
Pewnie powiedzą, że nalali?
-
Przepustnica wydechu
Ciekaw jestem co z tego wyjdzie.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
No więc tak. Śruby od turbo się nie odkręcają. Poprzednie mimo dokręcenia na zimno chyba za bardzo się rozciągały w wysokich temp. Do tego stopnia, że podkładki zaczynały lekko dzwonić. Przez chwilę myślałem, że wirnik trze o korpus lub zawór WG ma luz. Na szczęście wszystko ustąpiło po wymianie śrub na ori. W poniedziałek minął miesiąc odkąd staram się dorwać pechowe osłony z Passata w8 potrzebne do swapu hebli. Na początku zwodził mnie dwa serwisy aso obiecując, że na pewno będą. Następnie sprawę o bity tydzień przeciągnęło Volkswagen Classic Parts. Okazało się, że w systemie widnieją głupoty i dostępne są tylko osłony na stronę lewą. Na prawą już nie występują i nie ma ich nawet w Niemczech. Zamienników brak. W międzyczasie do wiatry wystawiło mnie dwóch handlarzy (ludzie są niepoważni i robią w c**ja na każdym kroku). Dzisiaj mają w końcu dojść używki w dobrym stanie. Żeby było śmieszniej kupione za 50zł. Cały komplet zawiechy i hebli leży w piwnicy i się kurzy. Chętnie zobaczył bym już te graty na aucie. Jeśli osłony dotrą zacznę to wszystko składać w przyszłym tygodniu. Zaczynam urlop i jeśli pogoda dopisze w końcu to ogarnę. Dzisiaj dotarła kolejna paczka od Wandeja. Reszta bzdetów potrzeba do przeglądu przodu. Polecam zakupy u tego forumowicza. Ma wszystko od ręki, do tego dobre ceny i szybka wysyłka?
-
Przełozenia skrzyń 6biegowych
Bomba:)
-
"Nowe Turbiny" mała przestroga dla Wszystkich
Znając życie to wielkie G wyegzekwuje.
-
pompa wspomagania zamienniki
Daj znać na PW ile kosztuje taki zabieg.
-
pompa wspomagania zamienniki
Jaki koszt? Tak szczerze ma to sens? Pojeździ to troche czy wysra się po 20tys jak regenerowane magle?
-
Sprzęgło dwumasowe regenerowane?
Masz fajne auto (o ile nie jest dobite). Ładuj nowy komplet sprzęgła i dwumasy z 1.9 tdi AWX. Będzie z zapasem na mody:p
-
Wibracje, tarcie podczas mocnego skręcania.
Witajcie. Podczas jazdy na rondzie bądź zawracania na budę są przenoszone jakieś wibracje (chyba mogę nazwać to brumieniem). Mam wrażenie jakby bierznik opony o coś tarł lub opona była wyząbkowana. Podobny objaw tylko dużo słabszy występuje podczas jazdy na wprost ale tylko po wbiciu 4 biegu. Żeby było śmieszniej w mojej poprzedniej 2.8 30v Q miałem podobne objawy. Domyślam się, że to nie wina kół a raczej napędu. Gdzie szukać przyczyny?
-
Swap 345mm. Dopuszczalne bicie na piastach itp.
Witajcie. Jestem tuż przed swapem hebli z przodu na 345mm (osłony na które czekam piąty tydzień już do mnie idą). Chciałbym się jakoś przygotować do wymiany żeby nie dać d*py. Jakie jest dopuszczalne bicie piast? Jedni piszą, że do 0,03 a drudzy w tym DEV, że do 0,015. Druga sprawa. Jeśli piasty okażą się do kitu to je demontować (i tak wymieniam łożyska na nowe) i toczyć czy wrzucać nowe? I tu kolejne pytanie, nowe zamienniki typu Febi lub Meyle dają radę czy w grę wchodzą tylko ori z aso? Pytanie ostatnie. Jakie jest dopuszczalne bicie tarczy zimmermann 345mm mierzone 10mm od rantu? Z góry dzięki.
- Plukanka
-
Plukanka
Serio wierzysz w jakieś testy i ich wyniki? Castrol to marka która sypie chyba nawięcej kasy na reklamy i inne sposoby promocji. Testy tez pewnie kupili. Ważne są analizy z niezależnych źródeł. Na ich podstawie można już coś oceniać. Do tego można zrobić analize swojego przepracowanego oleju za ok 80zł i dowiedzieć się jak dana oliwa spisuje się w naszym silniku.
-
Plukanka
BG 109 zamawiałem zawsze z allergo. Jeśli motor jest naprawdę zasyfiony będzie po niej wielkie ruszenie tego syfu i możesz narobić sobie kuku. To mocna płukanka więc ostrożnie. Ja na początek użył bym jakiejś zwykłej od Liqui Moly np. Do tego jakaś oliwa z dobrymi właściwościami myjącymi (Elf chyba daje radę, szkoda lać coś drogiego). Wymieniać olej/filtry częściej i obserwować co się dzieje. Koniecznie z kontrolą ciś smarowania.
-
Audi a4 b5 Pomocy
Tragedia. Koło lipa do tego koza i spojlery z laminatu. Tu na forum nie pochwalamy takich przeróbek? Albo ładna seria albo gleba, spasy i ori dodatki. No ale to nie zmienia faktu, że ktoś włożył trochę pracy w to auto. Spasowanie tego wszystkiego też nie jest najgorsze:)
-
Plukanka
Castrol sprzedawany u nas to najgorszy syf. Ten na rynek Niemiecki jest lepszy ale to nadal nic szczególnego. To, że oliwa jest robiona dla VW czy Audi o niczym nie świadczy, może jest lepsza a może nie. Twój silnik załatwił w głównej mierze long life. Wrzuć jakieś foto. Dla każdego określenie syf w silniku oznacza co innego. Jeśli jest go naprawdę dużo to ciężki temat.
-
Prośba o analizę logów 1.8t bfb
Logi wrzuć na vaglogi.pl
-
"Nowe Turbiny" mała przestroga dla Wszystkich
No wiem wiem. Świat niczemu winny.
-
"Nowe Turbiny" mała przestroga dla Wszystkich
Ja bym nie wrzucał wszystkich do jednego wora. Jest na tym forum sporo równych i uczynnych ludzi. No ale świat schodzi na psy. O tym większość wie.
-
Sprzęgło dwumasowe regenerowane?
Radzę nawet nie tykać regenerowanych dwumasów. Zazwyczaj prędzej czy później są jaja.
-
Metaliczny dźwięk audi a4b7 po regeneracji tubiny
Ciśnienie oleju zmierzone?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
No no:) Nie sądzisz, że biorąc pod uwagę cenę oleju i częstotliwość wymian lepiej dołożyć do czegoś porządnego i spać spokojnie? Oszczędzisz ile tym sposobem? 100zł? Może się okazać, że już po jednym dłuższym pałowaniu odczujesz różnicę. Dla mnie lanie taniej oliwy i wymiana jej rzadziej niż 10tys to drut w tym przypadku. Jak kupisz totalny ściek typu GM i będziesz wymieniał go nawet co 1000km to i tak nie zapewni on odpowiedniej ochrony dla tego silnika. Szczególnie w wysokich temp i po jakimś programie. Pojeździj na jednym, później na drugim lepszym. Zrób analizy przepracowanego oleju i porównaj. Koszt nie jest duży bo w granicach 80zł.
-
Spalanie 1.8T
Pali normalnie. Śmiało wrzucaj lpg. Przed tym zabiegiem sprawdź stan turbo i pyknij sobie sofcik na te 190km:) Spalanie spadnie, wiem z autopsji. Moja pali w granicach 13-16l lpg po mieście (mała miejscowość, brak sygnalizacji), przed softem nie było opcji zejść poniżej 15-16. Przy pałowaniu weźmie 20.
-
Spalanie 1.8T
Bak w B7 Q ma tylko 55l? Nie 63?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Zrób tak jak ja zaczynałem. Wystarczy poszperać w sieci i poszukać analiz. Chwila roboty. Najwięcej info jest na rosyjskich forach. Ruscy mają małego jobla na punkcie testowania olei. Motul nie wyróżnia się niczym w swojej klasie cenowej jest wręcz cienki. Motul to nie ten sam Motul którym był kilka lat temu. Teraz chyba jeszcze tylko seria 300v trzyma poziom.