Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

lewiatan1989

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lewiatan1989

  1. Siemka, ja u siebie robiłem multifunkcje, tempomat i Fisa, a także rafio z 1 DIN concert2 na stację 2 DIN. O ile z kierownicą, tempomatem i fisem, to max godzina zabawy, o tyle jak montowałem u siebie 2 din to dwa dni byłem zamknięty w garażu i tylko kobieta jedzenie donosiła. Tyle, że u mnie jeszcze szły anteny, kamery i inne cuda na kiju więc miałem pół środka rozprute Gdybyś potrzebował dokładniejszej rady - pytaj, pomogę Pozdrawiam, Darek
  2. Wzmacniacza nie ma bo ktoś najprawdopodobniej wymontował. Z tego co się orientuję to tylne głośniki razem z subem idą przez wzmacniacz, natomiast przednie + głośnik w podszybiu idą bezpośrednio z radia. Gdzieś kiedy była wstawiona rozpiska pinów z concerta 2 oraz kostki. Poszukaj sam zobaczysz od czego są te kable. Pozdrawiam, Darek
  3. Do sensora się dobrałem, obejrzałem kostkę - potraktowałem kontakt sprayem - nic to nie dało. Sama kostka jest ok. Jeżeli chodzi o wiązkę to hmm nie wiem gdzie dokładnie idzie i jakie może mieć newralgiczne punkty do sprawdzenia. A rozbebeszanie wszystkiego i spacer po kablach to będzie jakaś masakra... Dzięki za stronę, ale w pierwszej kolejności tam szukałem pomocy. Dopiero kiedy to zawiodło, zapytałem tu Pozdrawiam, Darek
  4. Ja aktualnie podobnie jak MaTeo85 aktualnie nie mogę... od wczoraj gonie lalunię po Słowacji wrócę dopiero po 20.10 Pozdrawiam, Darek
  5. Ja to też w sumie spotkałbym się w jakiś przyjemnych warunkach pogadać o samochodach i nie tylko - bo moja kobieta już nie może mnie słuchać
  6. Koledzy, Mam problem. Otóż w laluni zapaliła mi się kontrolka od ESP. Początkowo zapalała się i znikała w losowych odstępach czasu na przestrzeni 2 tygodni. Jednak od wczoraj pali się cały czas. Podłączyłem lalkę pod VCDSa mam błąd: 00493 - ESP- Sensor Unit (G419) 008- Implausible Signal Jeszcze klika dni temu ESP działało normalnie - bo po podniesieniu mocy na mokrym asfalcie się załączało - teraz oczywiście nie działa. Próbowałem zrobić adaptację G419 jednak nie grupa 069 nie odpowiada brak danych. Adaptacja G85 robi się bez problemu. Przejrzałem bezpieczniki - są ok (zresztą wymieniłem większość przy okazji bo już były spękane) W dniu dzisiejszym rozbebeszyłem z leksza konsolę i dostałem się do DualSensor'a ESP, który znajduje się za climatronicem. Siedzi tam Bosch DualSensor ESP 4F0 907 637 poniżej są jeszcze takie oznaczenia 0 265 005 278 data 08-02-05 Nie demontowałem go bo jest tam dość ciasno. Gdy odłączałem kostkę i podłączałem VCDS błąd zmieniał się na brak komunikacji. Po podłączeniu od razu wracał 00493 Czy to oznacza padnięty czujnik? Czy gdzie indziej szukać przyczyny? Mam też pytanie odnośnie czujnika czym się różni 4F0 907 637 od 4F0 907 637 A - oprócz ceny? Pozdrawiam, Darek
  7. Niestety nie mam u siebie ani DRL ani Xenon Mam podłączone tylko CLH
  8. Przepaść to mało powiedziane
  9. Panie (jeżeli jakieś są) i Panowie - udało się Launia po wirusie A tu wykresiki: z przed regeneracji pompek i przed wszystkimi naprawami: no i po regeneracji i po wirusie - golden87 - dzięki za pomoc !!!
  10. Więc tak - moduł mam firmy proeltec z czujnikiem światła. wszystkie niezbędne kable są w skrzynce bezpieczników + włącznik świateł + moduł CE W bezpiecznikach znalazłem stałe 12v i dołączyłem się kablem z dodatkowym bezpiecznikiem. 12V po zapłonie dałem z jednego z bezpieczników - nie pamiętam który musiał bym zerknąć ale zastosowałem rozgałęziacz z bezpiecznikami. Sygnał aktywujący z kierunków przy MCE (dlatego też potrzebny był włącznik aby dezaktywować CLH w momencie gdy w nocy trzeba było samochód zostawić na awaryjnych). Masa podłączona pod ori włącznik - kostka od włącznika bez clh z samą regulacją pasuje - trzeba tylko dołożyć 2 piny - jeden z masą (włącznik steruje właczenie/wyłaczenie clh poprzez podanie masy), drugi jest do iluminacji trzeba zrobić bypas z pinem od iluminacji regulacji świateł). Aby sprawdzić który pin jest masowy wystarczy sprawdzić pomiędzy którymi pinami występuje przejście po włączeniu clh na 1 i ginie po wyłączeniu na 0. Pod halogen podłączyłem się za włącznikiem świateł trzeba sprawdzić na którym kablu idzie prąd po włączeniu halogenów na włączniku - cała instalacja max 40 min W razie pytań pytajcie - postaram się pomóc Pozdrawiam, Darek
  11. Z cyklu Audi opory przed wirusowaniem... 1. podejście do wirusa - trzeba było pozbyć się wycieków ... wycieki ogarnięte wymianą wszystkich możliwych uszczelek i uszczelniaczy (bez jednego uszczelniacza) 2. podejście do wirusa - okazało się że brakuje koni to dość sporo ... w efekcie zrobiona pełna regeneracja 4 pompek i konie wróciły 3. podejście do wirusa - sprzędło zaczęło się ślizgać ... masakra ... a więc przyszła pora na kolejny większy serwis 20.09.2018 przy stanie licznika 284 831 km : - Zestaw kompletny sprzęgła - Sachs - Koło zamachowe dwumasowe - Sachs - łapa wyciskowa + czop kulisty - ORI - tuleja prowadząca - ORI - Uszczelniacz wału korbowego od strony skrzyni biegów - Elring - Olej do skrzyni przekładniowy Motul Gear 75w80 2,2l Jak teraz się nie da to już nie wiem ... właściwie to teraz już chyba nie ma co Ale przynajmniej wszystko zrobione na cacy no i pieniędzy nie wydawałem na głupoty Pozdrawiam, Darek
  12. No i dziś nadszedł dzień odhaczenia kolejnego (co prawda małego) punktu planu Udało się dziś zrobić iluminację 0 i 1 we włączniku CLH - za pierwszym razem włącznik działał ale bez iluminacji, okazało się, że nie podłączyłem jednego pinu - teraz chodzi jak należy. No i punk wieczoru - czyli wymiana mojego już raz malowanego wizytownika - który jakiś czas temu sam się otworzył i nie chciał już się zamknąć oraz kubka na lepsze z ori podświetleniem Przy okazji założyłem lepszy przycisk ESP i awaryjnych No i wymieniłem jeszcze listwę tunelu znad kubka i wizytownika bo moja od kupna auta miała zaciek i ubytek w farbie. Było tak: Jest tak:
  13. lewiatan1989 odpowiedział(a) na Cinek a4b5 temat w 1.9TDI
    Błędy jakieś są? Do sprawdzenia układ paliwowy czy ciśnienie paliwa jest dobre, czy pompki dobrze leją, dawka rozruchowa. Ewentualnie kompresja. Chociaż stawiam na układ paliwowy.
  14. Ja podłączyłem tylko halogeny. Moduł obsługuje obciążenie 2x65W a z tego co pamiętam same halogeny mają 2x55W. A co do kwestii podłączenia. Ja podłączyłem się do kostki włącznika świateł. Sprawdzałem miernikiem na którym kablu w kostce pojawi się 12v po włączeniu przeciwmgielnych przednich. Nie da rady tak samo podłączyć się pod pozycyjne? Sprawdzić gdzie pojawia się 12v po włączeniu na włączniku świąteł pozycyjnych? Wtedy powinien palić się przód i tył. Ale to tylko taka moja wolna dygresja.
  15. lewiatan1989 odpowiedział(a) na Cinek a4b5 temat w 1.9TDI
    W rezultacie odpala czy nie?
  16. No właśnie nie... Co prawda korekty były eleganckie po czyszczeniu i wymianie gumek bipy max do 10 się wychylały jak na zdjęciu ale na hamowni brakowało sporo kucy do serii (sprawdzane na dwóch hamowniach w Gdańsku). Z racji że na hamowni od razu lalka była logowana i wszystkie logi w normie (dosłownie podręcznikowe) padło na pompki i jak się okazało diagnoza trafną bo kuce wróciły i kręcę teraz serię bez problemu. Gdzieś w połowie września myślę że już będę robił akcję wirus
  17. Moduł firmy proeltec. Włącznik działa jak powinien. Moduł sterowany jest poprzez podanie masy z włącznika. Ustawienie włącznika na 0 wyłącza clh. Pozdrawiam, Darek
  18. Popieram Kamila - sprawdź poduchy - u mnie też popukiwało podobnie jak w Twoim opisie aż pewnego pięknego dnia na jeździe z górki i hamowaniu silnikiem wyrwało mi poduchę skrzyni bo obie poduchy silnika były zdechłe na tyle, że odbój na pasie przednim się zdeformował. A czy przed wyminą dwumasy też takie były? Jeszcze ewentualnie możesz przyjrzeć się kołom od paska osprzętu - mi jak zdechło koło pasowe alternatora to dwóch mechaników z którymi się konsultowałem chciało już dwumas wymieniać - jak się później okazało niepotrzebnie - ponieważ wystarczyło, że nawet bez zrzucania zderzaka zdjąłem pasek osprzętu odpaliłem silnik i wszystkie niepokojące dźwięki i bujanie silnikiem ustało.
  19. lewiatan1989 odpowiedział(a) na Czarli temat w 1.6
    Do sprawdzenia: świece, przewody świec, cewka, wtryski, kompresja, Kiedy świece zmieniałeś? cewka jest ok? jakieś błędy w komputerze? Pozdrawiam, Darek
  20. No i minęło kolejne 10k km Motul wlany, filtry zmienione Ponadto na kilka dni przed samym urlopem (16.08.2018) poszły do regeneracji 4 pompki - "szarpło" po kieszeni - jednak z czystym sumieniem - było warto! Podróż do Chorwacji okazała się meeeega przyjemna jak kuce wróciły pod maskę Z ciekawostek na testy po philips'ach racing vision h7 przyszła kolej na testy Bosch'a ultra white 4200 K - święcą dobrze, uznam nawet, że lepiej od philipsów. No i wpadł kolejny modzik - CLH z ori włącznikiem
  21. Ja już po urlopie - byłem w Kasteli Trasa Czechy - Słowacja - Węgry - Chorwacja (Ostrawa, Ołmuniec, Brno, Bratysława, Gyor, Naqykanizsa, Zagrzeb, Split) Ogólnie w stronę do Chorwacji - wyjazd o 5 z Torunia w niedzielę (19.08) i o 18 byliśmy już w Zagrzebiu - tam nocleg i potem z Zagrzebia już ok 400 km autosradą do splitu. Trasa spoko i gdyby nie marudzenie pasażerów to był łyknął całą trasę na na raz bez noclegu. Na granicy z Cro korka zero. Odnośnie powrotu taką samą trasą wracaliśmy w niedzielę 26.08 wyjazd około 10 niestety był ogromny korek na odcinku górskim autostrady między splitem a zagrzebiem spowodowany burzą i ogromnym wiatrem - wiało tak, że motocykliści nie mogli się na motorach utrzymać. Na granicy stałem może z 5 min przy czym nawet nam dokumentów nie sprawdzili tylko od razu puścili. W związku z późniejszym wyjazdem i korkiem noc spędziliśmy na węgrzech w okolicach miejscowości Gyor - hotel land-plan super miejsce tanie i hotel oraz pokoje pachniały nowością. Trasa dosyć dobra tylko na Węgrzech odcinek około 100 km (na oko) przez wioski i małe mieściny mnie ciągnęło. Pozdrawiam, Darek
  22. Błędy wg mnie dotyczą sterowania klapkami klimatyzacji właśnie te odpowiadające min za to czy ciepłe czy zimne obieg i kierunek. Ja miałem w b6 kiedyś taki błąd u mnie co prawda jednego silnika (klapki) ale tego od sterowania zimno/ciepło - dmuchało cały czas wrzątkiem, climatronik notował wzrost temp i dmuchał coraz szybciej bo klapka cały czas stała w miejscu, ponad to miałem problem ze znalezieniem takiego silniczka. Wymontowałem silniczek i podłączyłem go na krótko pod akumulator, wkręcił się na obroty aż dym poszedł i ... Po ponownym zamontowaniu silniczek działał dalej do samej sprzedaży samochodu i bez błędów. Oczywiście robiłem to na własne ryzyko i nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ten sposób i możliwe uszkodzenia Pozdrawiam, Darek
  23. Wyjście kanału lewego i prawego na wzmacniacz i dalej subwoofer.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.