Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

lewiatan1989

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lewiatan1989

  1. Witam. Piękna sztuka ? Pozdrawiam, Darek
  2. Poszukaj na forum, jest sporo tego Np:
  3. Na pewno poszukać instrukcje do alarmu, tam będzie opisana zarówno procedura kodowania jak i dezaktywacji. Do tego czasu zlokalizuj centralkę alarmu i ja odłącz. Jeżeli była dokładana samodzielnie przez kogoś to trzeba jej poszukać. Najczęściej centralki są montowane w okolicy skrzynki bezpieczników, za półką pod kierownicą, albo za schowkiem pasażera. Jeżeli kogoś przy montażu poniosła fantazja centralka może być wszędzie. Pozdrawiam, Darek
  4. To akurat była odpowiedź na pytanie autora wątku. Zderzak oczywiście nie ori tylko zamiennik. Co do warsztatu to niebyło to żadne ASO, ale też nie był to warsztat Pana Mietka. Okolica i stawki za naprawę dla powiatu aleksandrowskiego. Efekt zderzak wymieniony, pomalowany, szwagier zadowolony.
  5. W teorii tak, w praktyce nie każda firma działa zgodnie z wytycznymi prawa i KNF. Opis przypadku sprzed 2 mcy: Na parkingu audi a4 b6 mojego szwagra zostało przetarte dość mocno po zderzaku przez pewną babeczke ubezpieczoną w TUW. Zderzak w tym audi nie dość że był montowany używany i był dwu krotnie lakierowany to jeszcze miał inne przetarcie w drugiej części. Sprawa została zgłoszona do firmy ubezpieczeniowej i po tym poradziłem rozliczenie bez gotówkowe, samochód został wstawiony do jednego z większych i droższych warsztatów w okolicy. Szwagier podpisał cesję ubezpieczenia, przyjechał rzeczoznawca zrobił zdjęcia po 7 dniach przysłał kalkulację naprawy na 800 zł. W kalkulacji była wpisana naprawa, stawki roboczogodzin dość mocno zniżone. Wartość wyceny naprawy 1000 zł - 200 zł (20% potrącenia za inne uszkodzenia) Warsztat odmówił gdyż zderzak wg warsztatu kwalifikował się do wymiany (miał w miejscu puknięcia ubytek). Sporządził swoją kalkulację w audatex'ie i wysłał do firmy ubezpieczeniowej na 1500 zł - 10% z tytułu potrąceń za inne uszkodzenia argumentując to tym, że uszkodzenia sprzed zdarzenia nie były tak duże. Po 14 dniach przyszła akceptacja. Zderzak został wymieniony na nowy, pomalowany i tyle. PS. W przypadku gdy oddasz samochód na naprawę bezgotówkową oprócz cesji ubezpieczenia najprawdopodobniej będziesz musiał podpisać umowę naprawy w której będzie ujęte, że gdy ubezpieczenie nie pokryje całych kosztów naprawy to będziesz musiał dopłacić różnice.
  6. Z tego co się orientuję to ubezpieczyciel z OC sprawcy jest zobowiązany przywrócić stan sprzed wystąpienia szkody. W przypadku gdy zderzak był uszkodzony powinno zostać to wyliczone w następujący sposób: wartość naprawy - procentowe zużycie elementu. Wszystko powinno być ujęte w kalkulacji którą powinieneś otrzymać. Ta kalkulacja jest podstawą do ewentualnych odwołań. Pozdrawiam i powodzenia, Darek
  7. Tylne głośniki oraz sub są w audi sterowane przez wzmacniacz, nie grają ponieważ wzmacniacz nie ma sygnału że radio jest włączone. Należy podać sygnał na wzmacniacz. Polecam zrobić to stosując jakiś moduł aktywujący tylne głośniki. Na serwisach aukcyjnych jest tego od groma. Pozdrawiam, Darek
  8. lewiatan1989 odpowiedział(a) na Fazi81 temat w 1.8T
    Druga z pewnego źródła? Może też padnięta? Najlepiej przełożyć na podmianę od innego samochodu i się upewnić. W mojej b5 1.8 miałem podobny problem, zniknął dopiero po wymianie przepustnicy i przepływomierza. Pozdrawiam, Darek
  9. A zdradzisz ile kosztowała taka usługa? Bo mnie trochę boli mój czerwony licznik ? Pozdrawiam, Darek
  10. No no zacna maszyna i zacne mody. Licznik wymieniałeś z czerwonego? Sam? Dużo roboty? Masz zdjęcia środka z przed i po modzeniu? Pozdrawiam, Darek
  11. Wentylator kręci na max? Spróbuj wyjąć wentylator i sprawdź czy dobrze kręci, nie wymieniałeś go przypadkiem?
  12. Klapki się nie przycinają? Podłączałeś samochód pod komp? Nie ma błędów klapek?
  13. Elementy pakietu oświetlenie ambiente - świeci i ładnie wygląda
  14. Sprawdź jeszcze rolki na pasku osprzętu u mnie znajomi mechanicy też wróżyli dwumas a okazała się koło pasowe (sprzęgło) alternatora - ładowanie było wszystko ok tylko cały silnik chodził na boki trzeęsło budą i hałasowało cichło po wciśnięciu sprzęgła. Zdjąłem pasek bez zrzyucania zderzaka i odpaliłem - jak ręką odjął. No to sprawdzałem wszystkie rolki i okazało się że alternatora nie chodzi jak powinna. Potem wymieniłem rolkę, co prawda mocno się gimnastykowałem aby założyć nowy pasek bez zdejmowania zderzaka ale dało się. Podobno aby zdiagnozować dwumas należy rozpędzić auto do 50km/h na 3 biegu i wrzucić mu 5 i gaz w podłogę jak będą stuki i wibracje w okolicy skrzyni to dwumas - tak przynajmniej w TDI sprawdzają domowymi sposobami
  15. Mała rzecz a też potrafi duże dziecko ucieszyć wjechały nowe dywaniki - jakość ok nawet bardzo ok, kształt jak ori pasują elegancko
  16. O ile dobrze pamiętam nie trzeba zdejmować koła wystarczy samochód na lewarku podnieść, chociaż jak zrzucisz koło będzie więcej miejsca. Odkręcasz torxy mocujące osłonę wewnętrzną nadkola i tam będziesz widział co i jak. Masz tu zdjęcia podglądowe - zapożyczone z forum z wątku o montażu czujnika poziomu spryskiwaczy strzałkami zaznaczyłem Ci mniej więcej miejsce pod nadkolem i miejsce w kabinie w którym wychodzą.
  17. Z tego co wiem z b7, pod lewym nadkolem są przelotki sądzę że w b6 jest podobnie. Wchodzisz pod nadkolem wychodzisz w okolicy bezpieczników.
  18. Podlewaruj samochód aby zrobić więcej miejsca i zobacz czy nie jest mokry, czasem już delikatne puszczanie może powodować stuki, których się nie wylapie na stacji kontroli podczas testu amortyzatorów. Najlepiej było by go wyjąć i sprawdzić.
  19. Amorek w jakiej formie? Nie puszcza? Odboje całe? Sprężyna?
  20. Ja korzystałem z tego opisu https://www.audizine.com/forum/showthread.php/641544-DIY-RNS-E-retrofit-amp-double-DIN-conversion-(picture-heavy) Mi zajęło to dwa popołudnia głównie ze względu na ciągnięcie kabli do kamery cofania, video rejestratora, anteny GPS i 4G. Podłączenie i przerobienie nie było skomplikowane, trzeba kosz na 2 DIN, tunel trzeba trochę podciąć - zrobiłem to pilnikiem, kupiłem nie sprawny panel klimatronika za grosze i przełożyłem tylko frontowy panel (przyciski zostawiłem swoje). No i radio a podłączenie i montaż to już prosta zabawa była. PS. Panel klimatronika można dociąć jak chce się minimalizować koszty i ma się zdolności manualne.
  21. Witamy na forum Kamilu
  22. A zamiast takiego radia nie lepiej włożyć jakiegoś RNSa albo stacji na androidzie jak u mnie na 2 DIN?
  23. Potwierdzam słowa Jawora, poza na forum jest gdzieś fotostory z wymiany gdzie zaznaczone są wszystkie środki, blokady zatrzaski itp. Zresztą u wujka Google pełno tego. Jakiś czas temu zmieniałem linkę po stronie pasażera. Jedyne co to przydatna była pomoc drugiej osoby przy ponownym montażu ramy okna aby było "prosto i równo" ?
  24. Do kasowania błędu i nastaw polecam klon vcds z aliexpres

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.