Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

lewiatan1989

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lewiatan1989

  1. lewiatan1989 odpowiedział(a) na kolihami temat w 2.0TDI
    Sądzę, że jest uszkodzony czujnik poziomu oleju. Z ciekawości na jakim oleju jeździsz? Może po przejechaniu tych km olej traci swoje wartości? Komputer nie wywala błędu czujnika? Nie musisz odkręcać korka, kontrolka gaśnie po otwarciu i zamknięciu maski jednak po jakimś czasie znów się zapali. Jeżeli lejesz dobry olej i poziom oleju jest to ja stawiam na czujnik. Pozdrawiam, Darek
  2. Czy pompki czy nie pompki to sprawdź korekty ale tak jak powiedziałem te blisko 0 też nie są dobre. Oczywiście jeszcze BIPy czy nie są zbyt rozbiegane. Ewentualnie jedź na hamownię i zobacz czy wykręcisz serię o ile nie było wirusa - jeżeli seria będzie to pompki bym raczej wykluczył lub w przypadku wirusa wykręci tyle kuców ile być powinno.
  3. Tak jak poprzednik mówi najpierw kabel i sprawdź co komputer powie. Ja zaś mam pytanie czy problemy nie nasilały się po obitym deszczu lub myjni? Nie stoi woda w podszybiu, która przelewa się do kabiny? Pozdrawiam, Darek
  4. Co do wibracji to może być wiele opcji. U mnie w B7 też walczyłem kiedyś z wibracjami potem sprawę olałem i jeździłem aż pewnego dnia zaczęło tak wibrować że aż silnik cały chodził. Dwóch znajomych mechaników stwierdziło osłuchowo i organoleptycznie, że to dwumas. Min dlatego, że po wciśnięciu sprzęgła delikatnie mniej bujało. Mi się jednak drobne nie zgadzały bo nie miałem żadnych objawów padającego wtedy dwumasu. W domu postanowiłem szukać dalej i wpadłem na pomysł zarzucenia paska osprzętu zrobiłem to bez zdejmowania zderzaka odpaliłem samochód i zero dosłownie zero wibracji okazało się, że padało mi sprzęgło alternatora - wymieniłem i problem zniknął całkowicie. Inne powody bujania: - oczywiście wspomniany dwumas może być już wybity lub mógł stanąć całkowicie. - pompowyryski już siadające i od razu mówię, że korekty PD będące bardzo blisko zera też nie specjalnie są dobre - sprawdziłem na sobie pozdrawiam, Darek
  5. Zacne Audi mnie też w mojej czeka wymiana tylnej piasty bo jedna szpila nie trzyma ? obym nie miał takich przygód jak Ty bo tyłu jeszcze nie ruszałem. Co do "szpeców " robiących przy hamulcach to są różne dziwne historie - ja jak moją lalunie kupiłem to miała świeżo wymienione tarcze na przodzie i klocki na ATE - super cieszyłem się miesiąc bo po miesiącu zaczęło ostro szorować - okazało się, że były założone tarcze 280 mm zamiast 288 i klocek zużywając się wisiał na tarczy powodując szuranie Pozdrawiam! i do zobaczenia na 3miejskich drogach
  6. Jeżeli błędy nie dają się wykasować i ponowna adaptacja nie pomaga. To ja widzę jedno rozwiązanie wyjąć silniczki na stół. Kiedyś w b5 i b6 udało się odratować silniczek podając na niego bezpośrednie napięcie 12v z aku (oczywiście po jego wyjęciu) silniczek zakręcił pełną mocą poszła kupa dymu z niego i do sprzedaży chodził idealnie - był po prostu zabrudzony i zastały większe napięcie go ruszyło oczywiście to nie jest dobry sposób na reanimację i jakbyś próbował coś takiego to na własną odpowiedzialność Jeżeli natomiast wyjecie i sprawdzenie silniczków wskaże na ich uszkodzenie to pozostaje wymiana. Nastawy polegają na tym, że silnik idzie sobie do jednego i do drugiego końca (otwiera i zamyka klapę) po czym wraca na pozycję 0 - widocznie u Ciebie zamknął klapę na amen i już nie ruszył stąd wrzątek w nawiewach. Pozdrawiam, Darek
  7. W module kierownicy nie ma różnicy czy avant czy sedan - różnica jest przy manetkach. Załączam dwa wątki dotyczące tego mod'a: Z tego co pamiętam to jeżeli chciałbyś wsadzić do tego też mf to jeżeli kiera jest od B7 to moduł kierownicy od B7 - ale do sprawdzenia tak mi się coś kojarzy. Ja z nich korzystałem i poszło względnie bezproblemowo Pozdrawiam, Darek
  8. No to teraz kostki wypiąć wyczyścić popsikać kontakt sprayem i powinno chodzić. Ewentualnie sprawdź jeszcze dół kostki w podłodze czy tam nie pośniedziały kable.
  9. Spróbuj innym kablem. Może ktoś z forum mieszka niedaleko i spróbuję podłączyć innym kablem. Niestety więcej nie doradzę. Pozdrawiam, Darek
  10. Podłączałeś Ori kablem czy klonem? Czasem klony mają problem z podłączeniem się do airbaga w mojej B5 też był ten problem. Dopiero vcds połączył się z poduszkami. Pozdrawiam, Darek
  11. Bez vaga lub vcds'a to trochę wróżenie z fusów. Dużo rzeczy mogło się zadziać. Począwszy od kostek przy wszystkich airbagach po kostki przy napinaczach pasa. Czasem po wpadnięciu w dziurę potrafi wywalić błąd aktywacji czujnika uderzeniowego i też będzie walił kontrolką airbag po oczach.
  12. No to koledzy przyszły walentynki to i laluni coś trzeba było zafundować Wczoraj (13.02.2019 przy przebiegu 295 217 km) zrobione wodorowanie silnika - powiem wam, że pomimo iż ganiam lalunię autostradami i tankuję tylko bp ultimate to jest różnica przed i po Lepiej się zbiera z dołu i jakby bardziej czuła na pedał gazu Wczoraj także wpadły ledy do wnętrza i do rejestracji Póki co zdjęcia wnętrza - tyłu dodam jak zrobię Kiedy doszedłem do ładu z rezystorami ich opornością i przede wszystkim temperaturą mogę pokazać zdjęcia tyłu:
  13. Koledzy założyłem rezystor - i mam do Was pytanie Czy takie umiejscowienie nie zaszkodzi lakierowi? Zamontowany na klej termoprzewodzący - efekt klapa się grzeje przeokrutnie w miejscu rezystora. Aktualizacja: Założony na powyższym zdjęciu rezystor ma 8 Ohm i 50 W - to są te niby filtry "Canbus". Grzał się okropni i nie mogło tak być, że klapa po 20 minutach nagrzewała się tak, że szło jajecznicę na niej robić. Więc zrobiłem sobie przypomnienie z fizyki coś tam policzyłem i jeszcze dziś doradziłem się Tomnik'a no i okazało się, że rezystor powinien być 56 Ohm co po podzieleniu na dwa daje 28 Ohm. Niestety nigdzie w okolicy nie było takich więc zakupiłem drugi 22 Ohm i 50 W podłączyłem je w szereg uzyskując 30 Ohm. Efekt: brak błędu, a po godzinnym teście pracy rezystory były delikatnie dosłownie delikatnie ciepłe. Tak to wygląda aktualnie: Jeszcze raz dziękuję Tomnik'owi za pomoc oraz powtórkę z fizyki Pozdrawiam, Darek
  14. Dzięki chłopaki - już ogarnięte
  15. Siemka koledzy, Sprawę mam: Pacjent mazda 2 1.4D Objawy: auto zaczęło gasnąć podczas ruszania. Na jałowym chodziło nawet podczas dodawania gazu. Po zgaśnięciu szynko migała kontrolka immo i przy kolejnej próbie odpalenia nie kręcił nawet. Po odłączeniu klemy znów odpalił na jałowym szło gazować, wrzucenie biegu i próba ruszenia kończy się zgaśnięciem - nie jest to zgaśnięcie typu zadławienie czy szarpnięcie - po prostu gasł delikatnie. Wydaje mi się, że będzie coś nie tak z elektryką i tu prośba do Was czy macie w Gdańsku jakiegoś godnego polecenia elektryka samochodowego? Auto kolegi, który niedawno przeprowadził się do 3miasta. Pozdrawiam, Darek Ps. Odnośnie wczorajszych postów ja mam teraz luźniejszy okres mógłbym wpaść moja lalunią na jakiś mały spot
  16. lewiatan1989 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B8
    Sprawdź najpierw poduchy silnika czy nie siadły czy nie buja silnikiem - w jakim stanie jest sprzęgło i dwumas? Przeguby wewnętrzne rzadko padają - ja u siebie też bardzo długo szukałem dzięcioła - objawy podobne - wymieniłem przegub i dalej było to samo a jak piszesz do b7 też nie łatwo dostać - okazało się, że siadły poduchy silnika i pomimo iż miały czujnik żadnego błedu nie było - kiedy się to ujawniło - jak przez siadnięty silnik wyrwało mi całkowicie poduchę skrzyni - po wymianie kompletu poduszek - problem ustał. Pozdrawiam, Darek
  17. Ostatnio w B6 mojej siostry padł sterownik ABSu- objawy najpierw kontrolki od kontroli trakcji i abs, potem już dochodziło do tego, że paliło się wszystko co mogło a momentami licznik nie pokazywał nic 0 - null- gasło wszystko łącznie z przebiegiem, podświetleniem - ciemność. Po rozebraniu serownika było widać w pierwszej kolejności jeden zimny lut przy gnieździe od wtyczki - jednak po dokładnym obejrzeniu płytki okazało się, że po przeciwnej stronie ma objawy spalenia i tak też było - niestety przy wymianie sterownika dopiero 3 w kolejności dał się poprawnie zakodować - poprzednie nie działały. Ogólnie polecam podłączyć pod kompa i zobaczyć co wywala bo przyczyn zapalania tych kontrolek może być kilka np. czujniki przyśpieszenia wzdłużnego i poprzecznego (w swojej b7 przerabiałem to w październiku), czujnik pedału hamulca, czujniki abs'u i jeszcze pewnie coś by się znalazło. Pozdrawiam, Darek
  18. Pozdrowienia dla kierowcy A6 na klubowych ramach widzianego 11.12 (wtorek) na wlocie do Sopotu od strony Gdańska.
  19. Dziś wpadł kolejny mało znaczący a jak ułatwiający funkcjonowanie modzik (szczególnie w mroźne poranki) - grzanie lusterek bocznych Pozdrawiam, Darek
  20. Jak ja szukałem, to znalazłem firmę navipremium (o ile dobrze pamiętam) reklamowali się gdzieś na naszym forum. Jednak cena jaką zaśpiewali za usługę sprawiła, że prawie z butów wyskoczyłem. Tak więc moim zdaniem lepiej samemu sobie porzeźbić. Pozdrawiam, Darek
  21. No to w ramach podsumowania: Zamontowany u mnie czujnik (na co wskazuje oznaczenie) dedykowany jest do A6 C6 jednak był w audi i taki sam zakupiłem oczywiście używany na alledrogo - bardzo mało ich tam było a ceny jak na czujnik od ESP dość wysokie (nowy sprawdzałem u kolegi - kosztuje uwaga 3100 zł (śmiechłem)) . Po wymianie czujnika, pojawił się inny błąd o oznaczeniu 18265 - i tu moje zdziwienie jest ciężkie do opisania - ów błąd brzmiał: Load Signal: Error Message from ECU - błąd oczywiście w ABS. I teraz uwaga: po wyjęciu climatronica okazało się, ze jedna z kostek mi słabo wskoczyła i się wypięła - po jej ponownym podłączeniu i skasowaniu wszystkich błędów - wszystko działa - błędów brak. ESP oczywiście wróciło. Dzięki za pomoc i pozdrawiam, Darek
  22. Wiec, nie wiem jak stacja radziła by sobie pod pełnym bose - bo nie miałem okazji sprawdzać, w takich radiach bardzo dużo zależy od zastosowanego przetwornika dźwięku - a stacja, stacji nie równa pod tym względem - im taniej tym zdecydowanie gorzej to wychodzi - wiem bo kolega kupił jedną z możliwie najtańszych stacji na aliexpres i niestety ale sądzę, że mikrofalówka podłączona do samochodu grała by lepiej Kiedy ja przesiadłem się z mojego concerta2 na tą stację (tylko tył na ori wzmaku) to dla większości ludzi różnica w jakości dźwięku jest niewyczuwalna - dla mnie natomiast w dużej mierze chodziło o funkcjonalność radia, gdyż kręcę ogrom kilometrów. A nie lubię szyby poobklejanej różnymi rzeczami - i każda od czegoś innego wolę mieć wszystko w jednym miejscu chociaż nie ukrywam, kiedy rozważałem 2 din u siebie w pierwszej kolejności myślałem o RNS ale.... android to android Inny przykład - wielu użytkowników stacji na andrutku skarży się na zasięg radia - ja takich problemów nie miałem - podłączone jest diversity - hula jak powinno - ba nawet lepiej sobie radzi niż concert2 - to widać szczególnie po długości grania w parkingach podziemnych Pozdrawiam, Darek
  23. Ja taśmy, moduł do MF, manetki tempomatu i wycieraczek z FIS'em oraz dół obudowy pod tempomat kupiłem od Biggman'a z forum - wszystko miód malina - jak nówki
  24. Oczywiście, nie ma problemu, możemy się ugadać, ale dopiero w przyszłym tygodniu ponieważ aktualnie ganiam lalunie po Słowacji Gra moim zdaniem nieźle - nie mam bose - mam tylko tył przez ori wzmacniacz - przy tym od razu zaznaczam, zanim zdecydowałem się na zakup tej stacji przeczytałem tony stron w internecie na różnych zagranicznych stronach i stwierdziłem, ze wolę dołożyć trochę dolarów do Ownic c500 i osobiście nie żałuję Ja swoja ramkę wyrwałem za 80 zł na alledrogo - aluminiową - szukaj cierpliwie czasem się trafiają tańsze
  25. Ciężko może być osiągnąć taki efekt ponieważ nawet w Ori klimatronik wchodzi pod radio, można próbować z ułożeniem klimatronika jak i ramki. No oczywiście, ze można zobaczyć -

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.