Treść opublikowana przez lewiatan1989
-
Pilot nie otwiera drzwi kierowcy/komputer pokładowy
-
Pilot nie otwiera drzwi kierowcy/komputer pokładowy
Sprawdź wiązkę idącą od słupka do drzwi, czy kable się nie przecięły. A masz pełnego FISa?
-
Brak MOCY Błedy
Koledzy a czy przypadkiem po przeładowaniu/niedoładowaniu samochód nie powinien przejść w tryb awaryjny i odciąć turbo do następnego zgłaszania /odpalenia samochodu? Pozdrawiam
-
Wybór bieżników
Nowe opony też pękają, sam znam co najmniej kila osób, które doświadczyły pęknięcia nowej i to nie taniej opony. Kiedyś X lat temu odklejanie nalewki owszem zdarzało się, jednak teraz jakościowo nalewane opony nie odbiegają od oryginalnych. Co więcej, niektóre z dużych koncernów oponiarskich naciskane przez ekologów i zrównoważony rozwój praktykują nalewanie opon. Co do głośności opony, są trochę głośniejsze ale moje letnie po około 1000km i zdarciu lameli (tak to się chyba nazywa) ucichły.
-
Wybór bieżników
To ja polecam te, które miałem i sam sprawdziłem targum Winter 4 są one wzorowane na Michelin Alpin 4, które 3 lata temu były w ścisłej czołówce rankingów opon zimowych.
-
Wybór bieżników
Jeżeli chodzi o bieżnikowane to w b5 miałem bodajże Winter 4 firmy targum używałem je przez kilka sezonów i byłem mega zadowolony, bardzo na prawdę bardzo przyczepne. Miałem kilka samochodów wiele opon przerobiłem i tamte zimówki były najlepsze. Co prawda miałem zaraz po założeniu mały problem - kilka dni po założeniu zaczęło mnie ściągać i to mocno. Zrzuciłem koło i okazało się, że pękła siatka w oponie. Oponę bez słowa wymieniono na nową tzn kurier przywiózł nową i zabrał starą. Poza tym nic się z nimi nie działo. Bieżnikowane spodobały mi się do tego stopnia, że nawet w tym roku do b7 kupiłem na lato targum maxxer i też jestem mega zadowolony. Co do tych z aukcji to nie widzę na jakich oponach są wzorowane bieżniki. Ja wybierając swoje sprawdziłem rankingi opon i szukałem bieżnikowanych ze wzorem bieżnika opony najlepszej. Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Dzień dobry
-
Podłączenie wzmacniacza + tylne głośniki
No tu trochę trzeba się nagimnastykować, ale temat do ogarniecia samemu.
-
Podłączenie wzmacniacza + tylne głośniki
No tam będziesz musiał się przedziać. I dalej zdjąć plastiki na progu i ciągnąć pod tylną kanapę, potem do bagażnika. Popatrz na ścianę grodziową i pod kierownicą gdzie masz gumowe zaślepki, robisz dziurkę w tej zaślepce i tamtędy przedziewasz kabel spod maski do kabiny. Takich gum jest co najmniej kilka, musisz dobrze się rozejrzeć. Spoko pytaj od tego jest forum a każdy z nas kiedyś był zielony.
-
Podłączenie wzmacniacza + tylne głośniki
Jak już będziesz w kabinie to schodzisz na dół dementuje listwy progowe i idziesz pod kanapę tylną dalej już przeciskasz się do bagażnika. A masę szukasz albo w bagażniku, albo pod tylną kanapą.
-
Podłączenie wzmacniacza + tylne głośniki
Jak miałem b5 to plus ciągnąłem od akumulatora lewa stroną pod dolną listwą. Kable sygnałowe do wzmacniacza ciągnąłem prawą listwą progową. Ja miałem pod wzmacniacz podpięte tylne głośniki i suba. Tyle, że wzmacniacz miałem 4kanałowy i wtedy dwa kanały na głośniki i dwa zmostkowane na suba. Ten wzmacniacz na zdjęciu jest tylko dwukanałowy. Pozdrawiam
-
Hałasy po wymianie sprzęgła
A jak łapie sprzęgło? Wysoko nisko? Piszczenie było od samego początku po wymianie?
-
Hałasy po wymianie sprzęgła
Napisz coś więcej, czy komplet był wymieniony, jaka firma? Na filmie masz skręcone koła, jesteś pewien, że to ze sprzęgła? Na prostych kołach też piszczy?
-
Radio 2din rozladowuje akumulator
Zacznij od zajrzenia tam samemu, wstaw zdjęcie schematu do podłączenia na pewno był w zestawie z radiem. Zrób zdjęcia tego jak jest podłączone, które kable są z jakimi połączone. Postaramy się ocenić czy wszystko jest dobrze podłączone.
-
Problem z centralnym zamkiem
Proponuję sprawdzić przewody idące do drzwi czy przypadkiem któryś się nie przeciął pod gumą.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Gratulacje!!!
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy
-
Radio 2din rozladowuje akumulator
Póki tam nie zajrzysz nie możesz mieć pewności. Poza tym tak jak pisałem istnieje możliwość podpięcia kabli do radia na piechotę (dla aut bez can) i idzie tak samo podłączyć to pod kabel od wstecznego i wtedy też będzie wszystko się działo automatycznie jednak wystąpienie takich problemów jakie są u Ciebie jest bardziej prawdopodobne. Ja bym przede wszystkim sprawdził połączenia z tyłu radia. W stacjach dedykowanych zazwyczaj jest tak, że kostki pasują pług & play, a radio mimo to ma wprowadzone kable dla przyłączenia manualnego. Jeżeli majstry zrobili mix w połączeniu albo połączyli wszystko co się dało takie mogą być objawy. W życiu widziałem już wielu różnych specjalistów. Pozdrawiam
-
Radio 2din rozladowuje akumulator
Też tak sądzę, dlatego zapytałem o schemat jak to jest podłączone. Canbus odpowiada za sterowanie radiem, tzn włączanie/wyłączanie radia przy użyciu stacyjki, automatyczne włączenie kamery cofania po wrzuceniu wstecznego, przyciemnienie wyświetlacza po włączeniu świateł itp. Ale Radio ma także możliwość manualnego podłączenia, tzn bezpośrednio w kable i wtedy np. Można włączać radio bez kluczyka itp. Dlatego też bardzo prawdopodobne jest, że majstry źle podłączyli. Pozdrawiam, Darek
-
Problem z radiem
Separator używa się, w momencie gdy wkłada się niefabryczne radio, które na gnieździe antenowy nie daje zasilania, które jest potrzebne do uruchomienia wzmacniacza antenowego. Pisałeś, że masz niefabryczne radio więc powinieneś go podłączyć. Jeżeli problem z falami będzie nadal występował to zajrzyj do wzmacniacz antenowego.
-
Concert 2 problem, czyta nagrane CD, oryginałów nie.
No właśnie, tego też nie mogę zrozumieć. I zastanawiam się co może być tego powodem. Aktualizacja: rozebrałem radio w drobny mak, przedmuchałem czystym sprężonym powietrzem laser i sanki. Następnie laser dokładnie wyczyściłem środkiem do czyszczenia optyki. Sanki, tryby i wszystkie prowadnice nasmarowałem starem teflonowym. Poskładałem i gra jak powinno, czyta i oryginały i nagrane płyty. Temat można zamknąć. Pozdrawiam, Darek
-
Problem z radiem
Najprawdopodobniej tak. Poczytaj wątek o wzmacniaczach. Kilka dni temu walczyłem w b6 mojej siostry ze wzmacniaczem, pomogło założenie trzech klipsów biurowych w miejsca mikropęknięć obudowy. Dodatkowo zauważyłem, że po odłączeniu kabla masowego, który jest przekręcony do dachu, odbiór radia poprawia się. Pozdrawiam
-
Problem z głośnikami.
Jeżeli są głośniki to wyjmij radio i sprawdź czy wszystkie kostki są prawidłowo podpięte. Sprawdź czy masz wzmacniacz zamontowany, czy może ktoś wyjął. Jeżeli nie masz bose to przód idzie bezpośrednio z radia do głośników, a tył czyli drzwi i sub idą przez wzmacniacz. Jeżeli wtyczki będą ok, to sprawdź przejścia na kubkach do wzmaka, dalej sprawdzenie wzmaka.
-
CB radio ładowarka do telefonu nie zakłucająca pracy radia.
Idź do elektronicznego i kup filtr przeciwzakłóceniowy do CB, przed możesz sprawdzić ile Amper bierze radio aby nie kupić za słabego filtra. Filtr 3A powinien kosztować około 20 zł Pozdrawiam
-
Radio 2din rozladowuje akumulator
Masz podłączony emulator canbus? Dodaj schemat jak podłączyłeś radio. W ustawieniach radia nie masz opcji po ilu ma się całkowicie wyłączyć? U mnie ustawiłem na 10 min. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki gaśnie ale przez 10 min jeszcze chodzi. I wtedy ma szybki start mogę włączyć je bez kluczyka - jest w stanie uśpienia. Natomiast po 10 min jest już całkowicie wyłączone, nie ma możliwości włączenia bez kluczyka, a start z kluczykiem trwa dłużej.