Treść opublikowana przez AndrzejK.
-
Czujnik zegarowy do pomiaru bicia piast/tarcz - sugestie do zakupu
Cześć, myślę nad zakupem zestawu czujnika do pomiaru bicia piast i/lub tarcz co prawda do okazjonalnego użycia, ale że jest kilka aut "pod opieką" to pewnie byłby pomocny? Jak sądzicie czy takie cudo jak przykładowo w poniższym linku będzie dawać radę i będzie w miarę dokładne czy niekoniecznie? A może macie jakieś sprawdzone dobre jakościowo zestawy, które używacie i możecie polecić? Ważne też, aby magnes spełniał swoją rolę nie tylko z nazwy, ale był stabilny przy zamontowaniu do amortyzatora. Dzięki za sugestie. A tu przykładowy zestaw, który ma nie najgorsze opinie: allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Problem z pracą silnika Audi A4 B6 2.0 ALT
Na początek wymień czujnik wałka rozrządu, który Ci został w drugim skanie po usunięciu wcześniejszych błędów i wtedy uruchom silnik i zobaczysz jak pracuje i czy powtórzą się jakieś wcześniejsze błędy. Zresztą problemy z silnikiem jakie opisujesz wskazują m.in na uszkodzenie wspomnianego czujnika.
-
Tłumik do 1.8T BFB
I sugeruję tak zrobić, jest możliwość, że coś Ci dopasują.
-
Tłumik do 1.8T BFB
Napisz lub zadzwoń np. tu masz stronę autofixer.com i powinni Ci zweryfikować konkretną część (tłumik) do Twojego auta.
-
Tłumik do 1.8T BFB
Jak chcesz mieć spokój z tym tematem na długo to kup albo Walker albo Bosal.
-
Przewody zapłonowe jakie wybrać
Najlepiej byłoby chyba ori....ale pewnie cena mało przyjazna. Kiedyś,dawno temu w aucie w którym miałem przewody zapłonowe kupowałem Beru i byłem bardzo zadowolony, więc zdziwiło mnie Twoje info,że ludzie na produkt tej firmy narzekają.
-
Falowanie i bujanie silnikiem 2.0FSI w A4 B6
Kiedy wymieniałeś ostatnio filtr paliwa?
-
Wymiana poduszki skrzyni biegów A4 B7
Hejka, czy przy wymianie poduszki skrzyni biegów wyjdzie ona bez popuszczania/odkręcania belki poprzecznej czy nie da rady i trzeba odkręcać/popuszczać wspomnianą belkę? Poduszka Febi 23140. Dzięki za info.
-
Czy silnik Audi A4 B7 1.6 posiada odbijak z przodu silnika?
Wiesz, nie znam tego silnika, ale jakoś musi być zawieszony....z boku, wiadomo na poduszkach+poduszka skrzyni z tyłu, a z przodu niby jakby się trzymał? W belce nie ma być żadnej łapy, jest ona przy silniku/misce przynajmniej u mnie, a w belce przedniej jest jakby gniazdo w które wchodzi ta poduszka/odbój. Zresztą w tym linku co Ci dałem jest uwzględniony Twój typ silnika, więc nie wiem. Musisz sobie sam zweryfikować ten temat
-
Czy silnik Audi A4 B7 1.6 posiada odbijak z przodu silnika?
Chodzi Ci zapewne o tą przednią poduszkę silnika....tak masz ją, możesz też wejść pod auto i zerknąć, zresztą jak podniesiesz maskę to również ją widać. A tu masz przykładową aukcję z tą częścią: allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Wakacje w Chorwacji
Podziękował
-
Wakacje w Chorwacji
Odcinkami, tak ustawiam, bo faktycznie navi czasami żyje swoim życiem, ale i przy takim ustawieniu też może "ciągnąć" przez miasto.... A powiedz mi, ta obwodnica ma jakieś niezależne oznaczenie, że wiesz, że to obwodnica i docelowo ma podany kierunek na Żylinę ewentualnie Trencin?
-
Wakacje w Chorwacji
Hejka pytanie, jadąc z Cro do Polski przez Węgry, Słowację/ Bratysławę jest jakoś jasno oznaczony zjazd na obwodnicę Bratysławy, żeby się nie bujać przez miasto? Docelowo na Trencin, Żylinę, Zwardoń. Dzięki za info.
-
Wymiana przedniej poduszki silnika (przy zderzaku) w A4 B7 2.0
A no to spoko....pytałem bardziej z ciekawości czy zamienniki również wypuszczają w różnych wersjach twardości jak ori, ale jak jest jedna to pewnie daje radę i to mi wystarczy Ale dzięki za sugestię.
-
Wymiana przedniej poduszki silnika (przy zderzaku) w A4 B7 2.0
O widzisz kolego, dzięki za info, nie zauważyłem Twojego wpisu. Mówisz, że Febi jest spoko, a mają one podział na twardości jak ori czy jest jedną wersja?
-
Wymiana przedniej poduszki silnika (przy zderzaku) w A4 B7 2.0
Tak,wiem, że jest temat i czytałem go.... Mój zamysł pytania jednak bardziej dotyczył którego producenta poduszkę wybrać Febi czy Swaga, która będzie lepsza jakościowo czy jest to ten sam poziom I bez znaczenia którą wezmę? Patrzyłem za Lemforderem, ale nie znalazłem ( wiem czego szukać i jaki typ u mnie siedzi). Nawiasem mówiąc te zamienniki nie mają oznaczeń że względu na twardość poduchy jak w ori więc pozostaje jeden dostępny wariant, chyba, że jest wybór, a ja nie znalazłem.....
-
Wymiana przedniej poduszki silnika (przy zderzaku) w A4 B7 2.0
Wszystko jasne, podziękował za informacje + filmik Założę oryginalesa, kosztuje faktycznie parę złotych A tak już na marginesie może się orientujesz odnośnie poduchy skrzyni biegów, bo też będę chciał w niedługim czasie wymienić...jakiego producenta wybrać, oryginał to 550zeta więc zerknąłem na zamienniki i jest Febi 23140 ( dobre opinie), Swag bez opinii i patrzyłem jeszcze za Lemforderem, ale nie znalazłem ( Lem robi na pierwszy montaż, orientujesz się może?)Któregoś producenta byś sugerował lub słyszałeś, że trzyma jakość i warto kupić?
-
Wymiana przedniej poduszki silnika (przy zderzaku) w A4 B7 2.0
Masz na myśli boczne ściany gniazda jak i od czoła rozumiem? Tak myślę, że wyznacznikiem właściwego położenia może być stara poduszka, bo siedzi w całości w gnieździe (nie rozleciała się) tylko jest mocno spękana i chcę ją wymienić prewencyjnie Co sądzisz?
-
Wymiana przedniej poduszki silnika (przy zderzaku) w A4 B7 2.0
Witam, czy przy wymianie tej poduszki wystarczy podeprzeć silnik, odkręcić łapę tej poduszki od silnika, zdjąć wraz z poduszką, wymienić ją i założyć w odwrotej kolejności zwracając uwagę na takie samo ułożenie poduchy w gnieździe jak przy starej , poskręcać, zdjąć lewarek i gotowe? Dzięki za info.
-
Wymiana oleju w skrzyni manualnej A4 B6 FJP
U mnie jest skrzynia HFF (nie wiem co tam siedzi u Ciebie)i katalogowo ilość do zalania to 2.25l, ale ja jak wymieniałem to zostawiłem auto z odkręconym korkiem spustu do następnego dnia (garaż,kanał) i weszło mi 2,5l (mam stan jakieś 5mm poniżej wlewu czyli taki jak wskazuje producent), miał czas spłynąć cały, więc pewnie stąd ta różnica w ilości.? Co do korka to ja bym go próbował odkręcić i założyć właściwy, bo chyba ktoś tam już kombinował coś....( u mnie korek wlewu i spustu jest taki sam, dokładnie taki jak masz na dole do spustu).
-
Czujnik zużycia klockow
Lub masz brak połączenia we wtyczce klocków co łączysz z kostką auta. Rozepnij, popsikaj preparatem do styków elektrycznych, odczekaj chwilę aż odparuje i wtedy sprawdź.
-
Brak wspomagania na wolnych obrotach w A4 B7
Wymieniałem płyn w układzie wspomagania jakiś rok temu na właśnie zamiennik oryginału g 002000 czyli Febi zielony/mineralny 06162 i wszystko działa jak powinno, cicho, układ szczelny, podobnie jak wcześniej na oryginalnym płynie.... Tak, że według mnie tu nie powinno być problemu o ile cały układ (pompa, przekładnia, przewody) są w dobrej kondycji?
-
Wakacje w Chorwacji
Podziękował za info . Cena zgadza się z tą co podają w necie na e-petrol. Ciekawe jak się będzie kształtować w połowie lipca jak będę jechał.
-
Wakacje w Chorwacji
Ok, a ile to około kilometrów od granicy, bo jakoś mi uciekło?
-
Wakacje w Chorwacji
Jeżdżę zawsze przez Węgry i potwierdzam, jest ok, czasami jedynie na obwodnicy Budapesztu trochę przytrzyma, a tak to spoko. Z cenami winiet mocno poszaleli, ale i tak wybieram opcję autostradową.....Raz jedynie "wieki" temu jechałem bokami i słabo to z mojego punkt widzenia wyglądało, no ale gusta są różne, a z tymi wiadomo, nie dyskutuje się?