Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AndrzejK.

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez AndrzejK.

  1. AndrzejK. odpowiedział(a) na Exeo1.8T temat w 1.8T
    Tak, tyle, że wersja fabryczna/hydrauliczna pracuje bardziej "miękko", bo nie jest to skręcone na sztywno jak przy mechanicznym. Pasek nie jest przez to poddawany dużym naprężeniom szczególnie przy rozruchu.
  2. Każdy sądzi wg siebie, a czasu na ocenianie kogoś nie będę tracił bo sensu nie ma to żadnego, a szczególnie w przedmiotowym przypadku.
  3. AndrzejK. odpowiedział(a) na Da-rec temat w 1.8T
    No to tak na logikę "coś" elektrycznego nie jest dobrze odizolowanego od atmosfery i łapiąc wilgoć powoduje takie akcje jak opisujesz. Przyjrzałbym się wiązce elektrycznej dochodzącej do cylindra z którym jest problem.
  4. Czy ja napisałem gdzieś o opcji modyfikowanej?? Nie, napisałem o opcji fabrycznej. Czytaj ze zrozumieniem, a nie rób sobie wycieczki emocjonalne.
  5. No właśnie....
  6. AndrzejK. odpowiedział(a) na Da-rec temat w 1.8T
    Wiesz, przyczyn może być sporo, a tu na forum to gdybanie.... Np. do sprawdzenia ciśnienie paliwa na listwie, niedomagająca pompa paliwa, przypchany filtr paliwa, etc.
  7. Wpisz w wyszukiwarkę to co Cię interesuje i będziesz miał namiary lub np. na Allegro też bez problemu dobierzesz.
  8. AndrzejK. odpowiedział(a) na Da-rec temat w 1.8T
    Świece ok, cewki zdecydowanie wybrałbym Beru, ale to poza tematem.... Sprawdzałeś wiązkę do tego cylindra/cewki co jest problem? Może gdzieś tam masz przerwę, która czasami daje znać o sobie.
  9. AndrzejK. odpowiedział(a) na Da-rec temat w 1.8T
    Świece i cewki zakładałeś nowe i zgodne, dopasowane po nr VIN? Jakiego producenta te graty?
  10. Jak jezdzisz już jakąś chwilę autem i masz świadomość, że coś lubi "łyknąć" oleju to prewencyjnie sprawdzaj częściej stan, a nie czekaj, aż się kontrolka zapali, bo to nic dobrego dla silnika.
  11. Ja co prawda nie jestem adresatem Twojego pytania, ale odpowiem..... Da się na starej uszczelce założyć jak z wieloma sprawami idąc na skróty, tylko po co???? Załóż nową, fortuny nie kosztuje.
  12. Można też ściągnąć maskę, będzie jeszcze lepiej.....nie no żarcik. A tak na serio jeżeli producent osłonę tam przewidział, więc nie ma sensu tego "poprawiać" choć każdemu wolno robić co chce. W 100% sprawny układ chłodzenia ogarnia temat.
  13. No choćby Eurol, Valviline.
  14. Bardzo mądrze i z logiką świadomego użytkownika napisane. Motul to słaby pomysł....mocno przereklamowany olej, a parametry takie sobie, są i lepsze i tańsze. Kupiłeś chociaż z pewnego zródła? (to podstawa dotycząca każdego oleju).
  15. To dawajcie info po powrocie co i jak, wszelakie spostrzeżenia. Dobrej bezpiecznej podróży I tylko pozytywnych wrażeń dla Was. Ja w tym roku "krajowo" działam.
  16. Wg mnie nie ma żadnego. Popychacze hydrauliczne dla prawidłowej pracy muszą być sprawne, w dużej mierze gwarantuje to terminowa wymiana dobrego jakościowo oleju.
  17. Dokładnie tak te silniki pracują, wszystko słychać w normie. A co do osłony silnika to powinna być, pewnie ktoś się z nią "delikatnie" obchodził i musiał zutylizować...
  18. AndrzejK. odpowiedział(a) na Dr_J temat w 2.0TFSI
    No średnio.
  19. AndrzejK. odpowiedział(a) na Dr_J temat w 2.0TFSI
    No nie wiem..... Jeżeli producent dopuszcza i jedną i drugą lepkość to właściciel auta ma prawo wybrać tą wg niego właściwszą i nie mogą tego zakwestionować. Inaczej sprawa będzie wyglądać jeżeli jest podana tylko jedna lepkość, wtedy wyboru brak (nie wiem co kolega ma napisane w instrukcji, więc napisałem sugestię w trybie przypuszczającym) Niemniej jakkolwiek sprawa by wyglądała w tej kwestii bezwzględnie zalałbym ten silnik olejem Amsoil.
  20. To oczywisty efekt.... Bez tego odbojnika silnik " latał" jak chciał.
  21. AndrzejK. odpowiedział(a) na Exeo1.8T temat w 1.8T
    To akurat zdecydowanie lepiej.
  22. AndrzejK. odpowiedział(a) na Audia4andrzej temat w 1.8T
    Kupi....tyle, że jedynie opakowanie i chwilowe dobre samopoczucie.....
  23. AndrzejK. odpowiedział(a) na Dr_J temat w 2.0TFSI
    Co prawda nie jestem zwolennikiem rotowania olejami, ale zdecydowanie przy wymianie zalałbym motor olejem Amsoil, super oliwa z bdb parametrami No i ma bardzo niski NOACK (odparowanie) co w Twoim przypadku może mieć niebagatelne znaczenie... Co do samej lepkości, jeżeli producent dopuszcza oliwę do tego motoru zarówno 0W20 jak i 5W30, celowałbym w ten drugi.
  24. AndrzejK. odpowiedział(a) na GRUBEK temat w 2.0
    Dokładnie, ten urwany u Ciebie element kupujesz z " kawałkiem" dolotu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.