Treść opublikowana przez AndrzejK.
-
Czy rozrząd jest ok?
Tak, tyle, że wersja fabryczna/hydrauliczna pracuje bardziej "miękko", bo nie jest to skręcone na sztywno jak przy mechanicznym. Pasek nie jest przez to poddawany dużym naprężeniom szczególnie przy rozruchu.
-
Praca silnika 1.8t bfb, dziwny dźwięk
Każdy sądzi wg siebie, a czasu na ocenianie kogoś nie będę tracił bo sensu nie ma to żadnego, a szczególnie w przedmiotowym przypadku.
-
Odpalanie na 3 cylindry
No to tak na logikę "coś" elektrycznego nie jest dobrze odizolowanego od atmosfery i łapiąc wilgoć powoduje takie akcje jak opisujesz. Przyjrzałbym się wiązce elektrycznej dochodzącej do cylindra z którym jest problem.
-
Praca silnika 1.8t bfb, dziwny dźwięk
Czy ja napisałem gdzieś o opcji modyfikowanej?? Nie, napisałem o opcji fabrycznej. Czytaj ze zrozumieniem, a nie rób sobie wycieczki emocjonalne.
-
Praca silnika 1.8t bfb, dziwny dźwięk
No właśnie....
-
Odpalanie na 3 cylindry
Wiesz, przyczyn może być sporo, a tu na forum to gdybanie.... Np. do sprawdzenia ciśnienie paliwa na listwie, niedomagająca pompa paliwa, przypchany filtr paliwa, etc.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Wpisz w wyszukiwarkę to co Cię interesuje i będziesz miał namiary lub np. na Allegro też bez problemu dobierzesz.
-
Odpalanie na 3 cylindry
Świece ok, cewki zdecydowanie wybrałbym Beru, ale to poza tematem.... Sprawdzałeś wiązkę do tego cylindra/cewki co jest problem? Może gdzieś tam masz przerwę, która czasami daje znać o sobie.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Brembo, Ferodo.
-
Odpalanie na 3 cylindry
Świece i cewki zakładałeś nowe i zgodne, dopasowane po nr VIN? Jakiego producenta te graty?
-
Jaki olej do 1.8 TFSI w Audi A4 B8?
Jak jezdzisz już jakąś chwilę autem i masz świadomość, że coś lubi "łyknąć" oleju to prewencyjnie sprawdzaj częściej stan, a nie czekaj, aż się kontrolka zapali, bo to nic dobrego dla silnika.
-
2.0TFSI - Pstrykanie po odjęciu gazu
Ja co prawda nie jestem adresatem Twojego pytania, ale odpowiem..... Da się na starej uszczelce założyć jak z wieloma sprawami idąc na skróty, tylko po co???? Załóż nową, fortuny nie kosztuje.
-
Praca silnika 1.8t bfb, dziwny dźwięk
Można też ściągnąć maskę, będzie jeszcze lepiej.....nie no żarcik. A tak na serio jeżeli producent osłonę tam przewidział, więc nie ma sensu tego "poprawiać" choć każdemu wolno robić co chce. W 100% sprawny układ chłodzenia ogarnia temat.
-
Jaki olej do 1.8 TFSI w Audi A4 B8?
No choćby Eurol, Valviline.
-
Jaki olej do 1.8 TFSI w Audi A4 B8?
Bardzo mądrze i z logiką świadomego użytkownika napisane. Motul to słaby pomysł....mocno przereklamowany olej, a parametry takie sobie, są i lepsze i tańsze. Kupiłeś chociaż z pewnego zródła? (to podstawa dotycząca każdego oleju).
-
Wakacje w Chorwacji
To dawajcie info po powrocie co i jak, wszelakie spostrzeżenia. Dobrej bezpiecznej podróży I tylko pozytywnych wrażeń dla Was. Ja w tym roku "krajowo" działam.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Wg mnie nie ma żadnego. Popychacze hydrauliczne dla prawidłowej pracy muszą być sprawne, w dużej mierze gwarantuje to terminowa wymiana dobrego jakościowo oleju.
-
Praca silnika 1.8t bfb, dziwny dźwięk
Dokładnie tak te silniki pracują, wszystko słychać w normie. A co do osłony silnika to powinna być, pewnie ktoś się z nią "delikatnie" obchodził i musiał zutylizować...
- 35 TFSI ubytek oleju
-
35 TFSI ubytek oleju
No nie wiem..... Jeżeli producent dopuszcza i jedną i drugą lepkość to właściciel auta ma prawo wybrać tą wg niego właściwszą i nie mogą tego zakwestionować. Inaczej sprawa będzie wyglądać jeżeli jest podana tylko jedna lepkość, wtedy wyboru brak (nie wiem co kolega ma napisane w instrukcji, więc napisałem sugestię w trybie przypuszczającym) Niemniej jakkolwiek sprawa by wyglądała w tej kwestii bezwzględnie zalałbym ten silnik olejem Amsoil.
-
[2.8 FL] Odbojnik silnika leży na pasie
To oczywisty efekt.... Bez tego odbojnika silnik " latał" jak chciał.
-
Czy rozrząd jest ok?
To akurat zdecydowanie lepiej.
-
Dym z wydechu
Kupi....tyle, że jedynie opakowanie i chwilowe dobre samopoczucie.....
-
35 TFSI ubytek oleju
Co prawda nie jestem zwolennikiem rotowania olejami, ale zdecydowanie przy wymianie zalałbym motor olejem Amsoil, super oliwa z bdb parametrami No i ma bardzo niski NOACK (odparowanie) co w Twoim przypadku może mieć niebagatelne znaczenie... Co do samej lepkości, jeżeli producent dopuszcza oliwę do tego motoru zarówno 0W20 jak i 5W30, celowałbym w ten drugi.
-
Jak się nazywa ta część?
Dokładnie, ten urwany u Ciebie element kupujesz z " kawałkiem" dolotu.