Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AndrzejK.

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez AndrzejK.

  1. Masz na myśli stację INA przekraczając granicę starym przejściem?
  2. AndrzejK. odpowiedział(a) na Adam Skierniewice temat w 2.0
    A to nie to? Numer niby z tym co podałeś się zgadza..... Attention Required! | Cloudflare WWW.IPARTS.PL
  3. AndrzejK. odpowiedział(a) na Fareyi temat w 2.0
    Ten "czwórnik" jak napisałeś to zawór odmy i inny był w B6, a inny w B7 i ten nowszy jest faktycznie poprawiony. Kup ten nowszy od B7. Nie są takie same.
  4. Dokładnie, byłbym bardzo ostrożny z takimi akcjami....zgodnie ze sztuką powinni znalezć nieszczelność i ją usunąć, a nie iść drogą na skróty.
  5. AndrzejK. odpowiedział(a) na krzyskg temat w 2.0
    Płyn ma być G12 bez plus choć może być też.... Natomiast każdy, który wlewasz ma/powinien spełniać normę G12., chodzi tu o skład płynu. Czy na tym borygo co wlałeś jest taka aprobata, nie wiem, nie używam tego płynu.
  6. AndrzejK. odpowiedział(a) na krzyskg temat w 2.0
    Jest ok, ja przynajmniej nic niepokojącego tam nie słyszę.
  7. Nie był zakładany przypadkiem zestaw rozrządu INA? Jeżeli tak to pasek rozrządu tej firmy lubi wydawać dziwne dzwięki, niejednokrotnie było o tym wspominane tu na forum. Ponoć skutków ubocznych w kwestii technicznej nie ma natomiast efekt foniczny jest słaby, mnie by to przynajmniej przeszkadzało.
  8. AndrzejK. odpowiedział(a) na Andrzej36 temat w 2.0
    Pasuje i do B6 i b7 Masz link poniżej do fajnej oferty cenowej allegro.pl ALLEGRO.PL
  9. AndrzejK. odpowiedział(a) na Andrzej36 temat w 2.0
    No to Ci dobrał.....? Od strony technicznej między B6 a B7 trochę w tych silnikach się pozmieniało na korzyść B7 (mój na przykład praktycznie nie zużywa oleju), ale wydaje mi się,że filtr i takie rzeczy osprzętowe będą takie same. Bierz Knechta jak radziłem i będziesz zadowolony?
  10. AndrzejK. odpowiedział(a) na Andrzej36 temat w 2.0
    To niezle.... nie dobierałeś po numerze VIN? A Knecht od razu pisałem, że to dobry wybór?, ma być KL79 przynajmniej u mnie w B7 taki jest.
  11. AndrzejK. odpowiedział(a) na Andrzej36 temat w 2.0
    Generalnie nie używam Boscha w jakimkolwiek aucie, więc nie mam zdania,ale jak masz wątpliwości to zawsze możesz zwrócić.... Mogłeś też zamówić Knechta online. Ja w każdej konfiguracji stosuję filtry tej firmy i nie zawiodłem się, a trwa to już dość długo.
  12. AndrzejK. odpowiedział(a) na Andrzej36 temat w 2.0
    Kto pyta ma mniejsze szanse na zbłądzenie....? Nic nie zmieniasz, wypinasz i zapinasz, jest szczelne, bazuję na tym co robiłem i było/jest w porządku u mnie. Ja te przewody bez problemu wypinałem palcami, więc u Ciebie pewnie będzie podobnie.
  13. AndrzejK. odpowiedział(a) na Andrzej36 temat w 2.0
    Tak, dokładnie jest w tym miejscu co napisałeś.
  14. AndrzejK. odpowiedział(a) na Andrzej36 temat w 2.0
    Zmieniałem/polecam Knecht, oryginalny był taki sam tyle, że dodatkowo z logo Audi. Złączki są "automatyczne", rozpinasz/zapinasz. Trochę paliwa oczywiście zleci, nic nie musisz odpowietrzać, wszystko działa jak przed wymianą przynajmniej u mnie. Filtr masz przy zbiorniku paliwa.
  15. AndrzejK. odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Nie mam zamiaru "doktoryzować" się w tej kwestii, ale mój silnik oleju nie pali, między wymianami nie dolewam, a jakbym się uparł to może z 3-4 setki bym dolał. Wiadomym też jest, że problem dotyczył głównie tej kwestii w B6, ale wieeeele zależy od wcześniejszej eksploatacji i "zabójczego "long life", ale to akurat dotyczy nie tylko tego silnika. Moje auto od pierwszego serwisu long life nie widziało (weryfikowane osobiście w ASO Audi w Niemczech przy zakupie) za co jestem wdzięczny pierwszemu/poprzedniemu świadomemu właścicielowi z którym zresztą do chwili obecnej utrzymuję kontakt.
  16. AndrzejK. odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Który lepszy to pojęcie względne....najważniejsza jest regularna wymiana i olej zgodny ze specyfikacją dla danego silnika. Jednak jak ja miałbym ocenić te dwa wspomniane oleje to wybrałbym zdecydowanie Valvoline. Od długiego czasu zalewam tymi olejami silniki w różnych autach zgodnie ze specyfikacją i nigdy żadnych problemów nie miałem (zawsze kupowane u autoryzowanego dystrybutora marki). A Motul....wiele już się naczytałem i nasłuchałem, że to oleje mocno przereklamowane i nie warte swojej ceny, stosowane bardziej z przyzwyczajenia i opinii na forach, ale jak jest w rzeczywistości nie oceniam, bo nie stosuję, natomiast Valvoline z pewnego zródła smiało mogę polecić.
  17. To super, ważne, że znalazłeś przyczynę i auto działa jak powinno.
  18. AndrzejK. odpowiedział(a) na Danian8324 temat w 2.0
    Jeżeli się nie mylę to jest to 059919501A
  19. Spoko, działaj i jak tu będzie leżała przyczyna to super, bo wiele na to wskazuje.
  20. Sprawdź sobie czujnik położenia wału. Uszkodzony potrafi dawać różne negatywne objawy szczególnie właśnie na rozgrzanym silniku.
  21. AndrzejK. odpowiedział(a) na krzyskg temat w 2.0
    Czyli wiedzę techniczną masz.....pozostaje w takim wypadku weryfikacja kilku składowych o których wspomniałem powyżej i ustalenie wg swojej oceny kiedy operację o której wspominasz przeprowadzić. Oczywiście jak i kiedy co zrobić to moja sugestia, a i tak na końcu będziesz musiał zdecydować sam.
  22. AndrzejK. odpowiedział(a) na krzyskg temat w 2.0
    Nikt Ci tutaj jakiegoś złotego środka w kwestii momentu wymiany nie da. Uśredniona ilość przebiegu między wymianami oscyluje w granicach 90k km, ale to też nie jest wyrocznia, bo zależy na jakich częściach rozrząd był wymieniany (czym lepsza jakość tym lepiej, oryginalnie pod logo Audi był montowany pasek Dayco + napinacz hydrauliczny SNR/NTN bodajże), styl jazdy, większość jazdy (miasto czy trasa) no i ewentualne uwagi słuchowe, które mogą niepokoić. Tak,że sam widzisz,że jest kilka czynników, które wpływają na indywidualną ocenę w kwestii terminu wymiany w konkretnym przypadku i musisz ocenić to sam. Pewne jest jedno - lepiej wymienić wcześniej niż pózniej tym bardziej jeżeli nie wie się jakie części tam są wsadzone.
  23. Knecht, Mann
  24. AndrzejK. odpowiedział(a) na Andrzej36 temat w 2.0
    Spoczko A druciarstwa nie stosuj, bo w ogólnym rozrachunku się to zemści. Powodzenia w usprawnieniu problemu.
  25. AndrzejK. odpowiedział(a) na Andrzej36 temat w 2.0
    Sensor to nic innego jak czujnik. Ten w misce olejowej odpowiada za poziom oleju i z tego co nieraz czytałem potrafi dawać mylne komunikaty pomimo właściwego stanu oleju, przyczyną bywał niekontakt wtyczka/czujnik lub usterka czujnika ( info z tego forum jak i z neta, bo osobiście takich problemów nie miałem). Wstępnie sprawdz sobie sprawność wtyczek w jednym i drugim.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.