Treść opublikowana przez AndrzejK.
-
Wakacje w Chorwacji
Masz na myśli stację INA przekraczając granicę starym przejściem?
-
Bagnet i rurka
A to nie to? Numer niby z tym co podałeś się zgadza..... Attention Required! | Cloudflare WWW.IPARTS.PL
-
Audi a4 b6 odma
Ten "czwórnik" jak napisałeś to zawór odmy i inny był w B6, a inny w B7 i ten nowszy jest faktycznie poprawiony. Kup ten nowszy od B7. Nie są takie same.
-
Bardzo mała nieszczelność a wpuszczenie w układ uszczelniacza
Dokładnie, byłbym bardzo ostrożny z takimi akcjami....zgodnie ze sztuką powinni znalezć nieszczelność i ją usunąć, a nie iść drogą na skróty.
-
Odpalony silnik
Płyn ma być G12 bez plus choć może być też.... Natomiast każdy, który wlewasz ma/powinien spełniać normę G12., chodzi tu o skład płynu. Czy na tym borygo co wlałeś jest taka aprobata, nie wiem, nie używam tego płynu.
-
Odpalony silnik
Jest ok, ja przynajmniej nic niepokojącego tam nie słyszę.
-
Dźwięk na zimnym po wymianie kompletnego rozrządu
Nie był zakładany przypadkiem zestaw rozrządu INA? Jeżeli tak to pasek rozrządu tej firmy lubi wydawać dziwne dzwięki, niejednokrotnie było o tym wspominane tu na forum. Ponoć skutków ubocznych w kwestii technicznej nie ma natomiast efekt foniczny jest słaby, mnie by to przynajmniej przeszkadzało.
-
Filtr paliwa 2.0 alt
Pasuje i do B6 i b7 Masz link poniżej do fajnej oferty cenowej allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Filtr paliwa 2.0 alt
No to Ci dobrał.....? Od strony technicznej między B6 a B7 trochę w tych silnikach się pozmieniało na korzyść B7 (mój na przykład praktycznie nie zużywa oleju), ale wydaje mi się,że filtr i takie rzeczy osprzętowe będą takie same. Bierz Knechta jak radziłem i będziesz zadowolony?
-
Filtr paliwa 2.0 alt
To niezle.... nie dobierałeś po numerze VIN? A Knecht od razu pisałem, że to dobry wybór?, ma być KL79 przynajmniej u mnie w B7 taki jest.
-
Filtr paliwa 2.0 alt
Generalnie nie używam Boscha w jakimkolwiek aucie, więc nie mam zdania,ale jak masz wątpliwości to zawsze możesz zwrócić.... Mogłeś też zamówić Knechta online. Ja w każdej konfiguracji stosuję filtry tej firmy i nie zawiodłem się, a trwa to już dość długo.
-
Filtr paliwa 2.0 alt
Kto pyta ma mniejsze szanse na zbłądzenie....? Nic nie zmieniasz, wypinasz i zapinasz, jest szczelne, bazuję na tym co robiłem i było/jest w porządku u mnie. Ja te przewody bez problemu wypinałem palcami, więc u Ciebie pewnie będzie podobnie.
-
Filtr paliwa 2.0 alt
Tak, dokładnie jest w tym miejscu co napisałeś.
-
Filtr paliwa 2.0 alt
Zmieniałem/polecam Knecht, oryginalny był taki sam tyle, że dodatkowo z logo Audi. Złączki są "automatyczne", rozpinasz/zapinasz. Trochę paliwa oczywiście zleci, nic nie musisz odpowietrzać, wszystko działa jak przed wymianą przynajmniej u mnie. Filtr masz przy zbiorniku paliwa.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Nie mam zamiaru "doktoryzować" się w tej kwestii, ale mój silnik oleju nie pali, między wymianami nie dolewam, a jakbym się uparł to może z 3-4 setki bym dolał. Wiadomym też jest, że problem dotyczył głównie tej kwestii w B6, ale wieeeele zależy od wcześniejszej eksploatacji i "zabójczego "long life", ale to akurat dotyczy nie tylko tego silnika. Moje auto od pierwszego serwisu long life nie widziało (weryfikowane osobiście w ASO Audi w Niemczech przy zakupie) za co jestem wdzięczny pierwszemu/poprzedniemu świadomemu właścicielowi z którym zresztą do chwili obecnej utrzymuję kontakt.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Który lepszy to pojęcie względne....najważniejsza jest regularna wymiana i olej zgodny ze specyfikacją dla danego silnika. Jednak jak ja miałbym ocenić te dwa wspomniane oleje to wybrałbym zdecydowanie Valvoline. Od długiego czasu zalewam tymi olejami silniki w różnych autach zgodnie ze specyfikacją i nigdy żadnych problemów nie miałem (zawsze kupowane u autoryzowanego dystrybutora marki). A Motul....wiele już się naczytałem i nasłuchałem, że to oleje mocno przereklamowane i nie warte swojej ceny, stosowane bardziej z przyzwyczajenia i opinii na forach, ale jak jest w rzeczywistości nie oceniam, bo nie stosuję, natomiast Valvoline z pewnego zródła smiało mogę polecić.
-
Nierówna praca na ciepłym silniku
To super, ważne, że znalazłeś przyczynę i auto działa jak powinno.
-
Czujnik temperatury
Jeżeli się nie mylę to jest to 059919501A
-
Nierówna praca na ciepłym silniku
Spoko, działaj i jak tu będzie leżała przyczyna to super, bo wiele na to wskazuje.
-
Nierówna praca na ciepłym silniku
Sprawdź sobie czujnik położenia wału. Uszkodzony potrafi dawać różne negatywne objawy szczególnie właśnie na rozgrzanym silniku.
-
Kiedy wymiana rozrzadu
Czyli wiedzę techniczną masz.....pozostaje w takim wypadku weryfikacja kilku składowych o których wspomniałem powyżej i ustalenie wg swojej oceny kiedy operację o której wspominasz przeprowadzić. Oczywiście jak i kiedy co zrobić to moja sugestia, a i tak na końcu będziesz musiał zdecydować sam.
-
Kiedy wymiana rozrzadu
Nikt Ci tutaj jakiegoś złotego środka w kwestii momentu wymiany nie da. Uśredniona ilość przebiegu między wymianami oscyluje w granicach 90k km, ale to też nie jest wyrocznia, bo zależy na jakich częściach rozrząd był wymieniany (czym lepsza jakość tym lepiej, oryginalnie pod logo Audi był montowany pasek Dayco + napinacz hydrauliczny SNR/NTN bodajże), styl jazdy, większość jazdy (miasto czy trasa) no i ewentualne uwagi słuchowe, które mogą niepokoić. Tak,że sam widzisz,że jest kilka czynników, które wpływają na indywidualną ocenę w kwestii terminu wymiany w konkretnym przypadku i musisz ocenić to sam. Pewne jest jedno - lepiej wymienić wcześniej niż pózniej tym bardziej jeżeli nie wie się jakie części tam są wsadzone.
-
Jaki filtr oleju i olej 2.0 alt benzyna
Knecht, Mann
-
Żółta konewka fis
Spoczko A druciarstwa nie stosuj, bo w ogólnym rozrachunku się to zemści. Powodzenia w usprawnieniu problemu.
-
Żółta konewka fis
Sensor to nic innego jak czujnik. Ten w misce olejowej odpowiada za poziom oleju i z tego co nieraz czytałem potrafi dawać mylne komunikaty pomimo właściwego stanu oleju, przyczyną bywał niekontakt wtyczka/czujnik lub usterka czujnika ( info z tego forum jak i z neta, bo osobiście takich problemów nie miałem). Wstępnie sprawdz sobie sprawność wtyczek w jednym i drugim.