Treść opublikowana przez KierowcaTadek
-
N75 nie trzyma podciśnienia na wyłączonym silniku
1.9 TDI-PD AVB Czytałem wiele razy, że układ podciśnienia po zgaszeniu silnika jeszcze przez jakiś czas utrzymuje to podciśnienie w sobie. U mnie tego nie ma. Gaszę auto i za chwule wakuometr pokazuje 0. Sprawdziłem, że to wychodzi przez króciec ATM zaworka N75. Mam coś nie tak? Pytam bo mam nieregularne problemy z hamowaniem. Wspomaganie jest jakby osłabione i pedał trzeba mocniej deptać, schodzi twardo, a auto nie hamuje na 100%. Dzieje się to losowo. Zastanawiam się czy to właśnie nie jest powiązane jedno z drugim. Pompa Bosch nowa, robi -0.9 bara w moment, serwo nowe. Może ten N75 mi wypuszcza co jakiś czas to podciśnienie i dlatego mam czasem gorsze hamowanie?
-
[1.9 TDI PD] Schemat połączeń węży podciśnienia
Witam, a ja mam pytanie czy czarno biały zaworek zwrotny może być przy pompie i z niego wychodzi czwórnik, który zasila N75, N239 i zbiornik podciśnienia, czy jednak musi być tak, jak na schematach wyżej, że N75 jest podłączony prosto pod pompę, a reszta obwodu przez ten zaworek. Silnik AVB Tak bym podłączył
-
Bixenon A4 B6 - Adaptery, Montaż Hella Evox-R 2.0, B8 FL, Hella 3R... Bi-Led !
A co lepsze to mi tu pokazuje jakby dostawa była z Polski "Ships From: Poland" Może chodzi o to, że mają tu odział / magazyn i to z niego liczy się dostawa? Chyba, że faktycznie mają to tu na miejscu. Dziś kupiłem (09.02) i mam "Szacowany Czas Dostawy:2-5 Dni" Od chińczyka chyba tak szybko by tu nie dotarło? Chyba, że działają bardzo prężnie czyli jutro w samolot i zaraz będzie w PL.
-
Bixenon A4 B6 - Adaptery, Montaż Hella Evox-R 2.0, B8 FL, Hella 3R... Bi-Led !
No i kupione. Dzięki! Jeszcze zadziałał kod rabatowy na 29zł. Do tego wysyłka w cenie. W Polsce płaci się po 400zł z dostawą, a tu kupiłem za 268zł.
-
Bixenon A4 B6 - Adaptery, Montaż Hella Evox-R 2.0, B8 FL, Hella 3R... Bi-Led !
A to ciekawe info. Wiedziałem, że coś tu musi być nie tak. W opisach teksty o genialnych projektorach z Lancera, a żaden ze sklepów nie przyznawał się, ze to chinole. Masz sprawdzone źródło do kupna tych soczewek? Chcę takie nabyć, ale sam nie wiem czy to wszystko jest z jednego źródła i jednakowej jakości.
-
Bixenon A4 B6 - Adaptery, Montaż Hella Evox-R 2.0, B8 FL, Hella 3R... Bi-Led !
A te Evoxy to skąd bierzecie? Są jakieś źródła do oryginalnych evoxów czy to wszystko co u nasz sprzedają to jest podróba z aliexpres?
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
W tym PDFie jest jak byk napisane, że trzeba wymienić 8 śrub 038 103 714A a w relacji o tym ani słowa. Dlaczego tak?
-
Regulacja luzu maglownicy
A mógłbyś podpowiedzieć co może być źle złożone? Zrobiłem 5000km . Nic się nie rozruszało.
-
Regulacja luzu maglownicy
Dziś skończyłem zabawę tą śrubą od regulacji. Nic nie pomogło niestety, sprawdzałem od skrajnej do skrajnej pozycji. Możesz powiedzieć jak może być zawiecha źle poskładana? Czy może chodziło Ci, że mocno poskręcana?
-
Regulacja luzu maglownicy
Ale u mnie wszystko było świetnie przed zmianą wahaczy i drążków, a po tym jest lipa.
-
Regulacja luzu maglownicy
Ale mechanik, który to robił, składał takich mnóstwo. Da się tak złożyć zawiechę, że kierownica będzie ciężko chodziła? Zbieżność zrobiona, geometria ustawiana na Hunterze 3D, na szarpakach wszystko lux. Co tam może być źle złożone? Mechanik mówi, że skręcał na opuszczonym aucie oczywiście. Zawiecha to SKV. Przed robotą było lux, więc magiel, wspomaganie i reszta nie są winne i tak mi przyszło do głowy, żeby spróbować z tą śrubą od kasowania luzu choć pewnie tylko sobie kłopotu tym narobie jak zacznę kręcić. Były też zmieniane końcówki drążków kierowniczych i chyba któryś z drążków ale z tego co wiem to na Hunterze 3D mi drążki / końcówki regulowali dokładnie.
-
Regulacja luzu maglownicy
Tak myślałem, ale zrobiłem na oko coś między 2000 a 3000 km i nadal są opory. Kierownica wraca ale nie tak jak kiedyś. Tak samo trzeba przyłożyć większą siłę do skrętu co jest niekomfortowe. Kierownica działała lux przed zmianą wahaczy.
-
Regulacja luzu maglownicy
Dlatego pytam. Mam spory problem z oporami na kierownicy po zmianie wahaczy i chcę sprawdzić czy coś ugram tą śrubą bo nic innego nie pomaga.
-
Regulacja luzu maglownicy
Jakie jest pole manewru tej śruby? Czy mogę bezpiecznie wykonać obrót 360 stopni JEŚLI zajdzie taka potrzeba czy należy ją ruszać przykładowo w zakresie tylko 45 stopni? Są jakieś ograniczenia, że wypadnie, zluzuje się na amen albo cokolwiek w tym stylu? Coś trzeba wiedzieć przez zabawą w regulację?
-
Dobrzy chiptunerzy
Witam. 1.9 TDi-PD AVB 2000r z wstawionym turbo, kolektorem i MAP sensorem z AWX. Jakiś lekki, bezdymny, bezpieczny soft. Okolice Szczytno / Olsztyn / Przasnysz / Ostrołęka? Ktoś poleca jakiegoś pasjonata 1.9 TDI? EDIT: mogą być okolice między Warszawą, a Warmińsko mazurskim. Narazie Rogal i WWE TUNING wyhaczyłem.
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Zdąży bez problemu. Po co wy polecacie cudowanie z wysysaniem to nie wiem Odpinasz powrót pod samochodem, odpalasz, kręcisz skrajnie kierownicą, a drugi na bieżąco dolewa płynu. Tak robiłem i tak należy robić. Bez problemu we dwóch ogarnęliśmy. Literek na płukanie, potem zalać do stanu prawidłowego. Za kilkaset KM czynność powtórzyć i zapomnieć o wymianie na kolejne lata.
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Z czego wynika taka ocena? Jakieś konkrety?
-
Jaki płyn do chłodnicy
To są słowa potwierdzone czystymi faktami? Nie można zalać G13 do układów które mają zalecane G12 albo G11? G13 podobno jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami chłodnic i spełnia poprzednie normy.
-
Koncentrat czy płyn ? wymiana G12 G13
Co sądzicie o płynach i koncentratach K2 ? Tanie są, a ja bym z chęcią przed wymianą płynu, przepłukał układ ze 2 razy świeżą mieszanką, a to trochę płynu wymaga.
-
Koncentrat czy płyn ? wymiana G12 G13
Może głupi jakiś jestem ale nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Czy do 1.9 TDI-PD 2000r mogę lać G13?
-
Polecane opony zimowe
Mam Ultra Grip 9 R15. Nie mam porównania do innych, więc mogę tylko zapewnić, że są mega ciche. W stosunku do letnich GY EFFICENT GRIP R16 które niby mają 66 albo 67dB to te są zauważalnie cichsze. Nie wiem tylko na ile to wynik różnicy R15 vs R16. Nie miałem okazji ich zagiąć na lodowisku czy trudnym śniegu ale jeździłem tu i tam i zawsze dawały mi uczucie pełnej kontroli nad autem. Wyszło parę razy tak, że już czułem, że przekraczam granicę przyczepności na zakrętach ale opony trzymały jak przyspawane. Jak mówiłem, nie mam porównania do innych, nie testowałem w hardkorowych warunkach ale te oponki zapewniły mi ciszę i pewność prowadzenia tam gdzie z nimi byłem, a były typowe sytuacje, że droga mokra i pojawia się mróz itp.
-
Wymiana czujnika położenia pedału sprzęgła
Panowie wytłumaczcie mi coś. Mam problem taki, że w momencie nagłego puszczania / dodaniu gazu występuję pojedyńcze szarpnięcie. Na 1 i 2 biegu bardzo wyczuwalne, na 3 nadal ale lżej, a na 4 i 5 ledwie wyczuwalne. Tak czytam, że niektórym wymiana czujnika pomaga na taki problem ale czy to może być prawda? Skoro ten czujnik tylko zamyka obwód podczas pracy sprzęgłem to jak on może wpływać na szarpanie przy dodawaniu / puszczaniu gazu podczas jazdy kiedy sprzęgła wcale nie ruszamy? W poście #43 kolega @drozduu pisze, że mu pomogło na szarpanie przy machaniu gazem ale jaki on ma wpływ kiedy macham gazem, sprzęgła nie ruszam, a sam czujnik pełni tylko podstawową funkcję zamknięcia obwodu.
-
Polecane opony letnie
Wielosezon jest fajny do momentu kiedy zabraknie tego metra i walimy w kogoś na przejściu albo jakiś słupek, gdzie dedykowana opona by nas uratowała od nieprzyjemności
-
Jakie proponujecie żarówki H7 do Audi?
Panowie ktoś testował Bosch Ultra White 4200K H7 ? Jeżeli trzymają te okolice 4200K to już powinny imitować w miarę białe światło.
-
[1.9 TDI PD] Schemat połączeń węży podciśnienia
Ło Jezu serio grubość ścianki 3mm ? Coś takiego to mam teraz Potrzebuję czegoś giętkiego bo będę kładł wszystko na nowo i po swojemu z ominięciem N18, maksymalnym skróceniem i uproszczeniem itp. Zdecydowałem się na te linkowane i przyszły godzinę temu. Napewno gadaliście o nich wiele razy na forum ale nie zaszkodzi potwierdzić, że póki co jak je macam dłońmi to sprawiają bardzo dobre wrażenie. Guma giętka ale twarda, za cholerę nie można ich zassać. Oplot raczej wysokiej jakości. Przewodziki można instalować na pewniaka, sprawiają bardzo solidne wrażenie no i chyba nie zaczną wymiękać za rok w "silnikowych" warunkach.