Treść opublikowana przez bartez90
-
Modyfikacje w A4 B7 1.8T
Korby mogą być, kute tłoki j/w nie ma sensu, możesz seryjnych stoczyć denka chociaż ten 1-2 mm żeby troche odprężyć silnik. Przepływka 3 cale do tego, z s3 może być. Heble minimum 345/300. Sprzęgło awx w kevlar powinno starczyć. Przydałoby się jeszcze głowicą zająć, nowa uszczelka ori aso (a jeśli nie chcesz odprężać tłokami to grubsza uszczelka odprężająca 034) i sprawdzenie stanu głowicy, do tego możesz dać szpilki arp na głowicę + od razu arp na korby. Będzisz miał silnik ogarnięty na lata. Jak chcesz 350+ to rób strokera i hybryda k04-064.
-
Przepis na strokera BFB plus składniki
A jaki masz teraz CR po frezowaniu tlokow? Mierzyles cos czy liczyles?
- Wyciecie katalizatora
-
Wyciecie katalizatora
Miales skonczyc i lepiej skoncz o ile potrafisz bo widac ze jestes czlowiekiem, ktory uwaza ze ma zawsze racje, a w tym przypadku nie ma.
-
Wyciecie katalizatora
Bardzo pokrętne tłumaczenie. A prawa mnie nie musisz uczyć bo znam je lepiej od Ciebie (jestem prawnikiem), więc równie dobrze Twoje słowa mogę potraktować jako pomówienie. Przypominam, że kk też to reguluje. Powiem Ci więcej, różnica jest taka, że ja jako prawnik potrafię odróźnić obowiązywanie przepisów od ich faktycznego egzekwownia. Większość ludzi ma z tym kłopot, gdy naogląda się za dużo telewizji. Tak jak z autopsji w sądach najważniejsza jest statystyka, a nie prawidłowe obsądzenie sprawy (zgodnie z literą prawa), tak samo jest w urzędach i w policji. Są miejsca w kraju gdzie przepisy są egzekwowane, a są miejsca gdzie nie są egzekwowane (bo jest za mało osób żeby je egzekwować, bo szef kładzie nacisk na co innego, bo jest za dużo innej roboty itp itd). Dam Ci przykład: przemyt papierosów i alkoholu przez granicę też jest karany (dużo surowiej niż durne wycinanie katów). I myślisz że jak to wygląda u mnie na wschodzie na granicy z UA? Celnik dostaje w łapę i się z tego cieszy, a mrówka przejeżdża i wszyscy są zadowoleni. Znam takich co od lat codziennie po kilka kursów robią autem i mają się dobrze. I prędko się to nie zmieni. Ty mieszkasz w trochę innym miejscu, więc masz inne spojrzenie na to (czemu się nie dziwie).
-
S4 strojenie do PB98
A poprzez mniejsze spalanie stukowe, po strojeniu na paliwie o większej liczbie oktanów = większa moc. Bez strojenia większej mocy nie będzie, a j/w może być nawet mniej.
-
Wyciecie katalizatora
Prosze bardzo: Wiec pytam sie jeszcze raz: czyje sugestie skoro piszesz w liczbie mnogiej, a tylko oprocz mnie jedna osoba tu sie wypowiadala? U Ciebie nie funkcjonuje czytanie ze zrozumieniem i wkladasz ludziom w usta slowa, ktorych nie wypowiedzieli.
-
Turbiny od firmy karambol
Juz nie przesadzajmy ze tylko Geremi i nic innego sie nie nadaje. Tym bardziej ze przyklad kilku osob pokazal ze wcale tak kolorowo nie jest. Na turbospeca jeszcze nikt nie narzekal, tez bdb hybrydy robia.
-
Różnica w kutych tłokach
Co innego gdyby to np 8:1 bylo:-)
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Chodziło mi o drogi w miastach (dużych), a nie drogi poza miastami. W dużych miastach też są takie tragiczne? U mnie w mieście dziurska i fałdy są okropne (a 80 % przebiegu robię w mieście). Nie pisałem o ekspresówkach i drogach krajowych, które w lubelskim nie są takie złe.
-
Wyciecie katalizatora
Bylo co innego ale szkoda gadac, szkoda czasu i nerwow. Ty wiesz swoje, my wiemy swoje. Lepiej nie wchodzic sobie wzajemnie w droge i nie wypowiadac sie w tych samych tematach. Konflikty sa tu niepotrzebne.
-
Wyciecie katalizatora
Pokaz "madralo" w ktorym miejscu ja cos sugerowalem. Bo widze ze czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja mocna strona. Pisalem tylko ze diagnosci nadal potrafia podbijac przeglady bez sprawdzania czegokolwiek. To tez jest scigane? Czy jednak sugerowanie lapowek, o ktorym ja nie pisalem.
-
Wyciecie katalizatora
No raczej, ale kolega wyzej ma swoje wesole teorie:-)
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
W 3.0 tfsi mniejsze kółko kompresora, program i jest 450 hp. Koszt 4 tys zł u Gregora. Ile kosztuje 450 hp w wymienionych przez Ciebie dieslach? Odpowiednikiem 2.0T jest 2.0tdi. Odpowiednikiem 3.0T jest 3.0tdi. Czego odpowiednikiem jest Twoim zdaniem 2.0tdi? Ty pierwszy się wypowiedziałeś w temacie osiągów autora. Popatrz dobrze. Dla mnie koniec głupawego ot.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
To po pierwsze. A po drugie drogi są normalne, takie jak powinny być. U mnie w mieście drogi wyglądają jak ser szwajcarski i na 17calowych felgach, dosyć twardych oponach i 1be łeb skacze jak porąbany... To w jaki sposób ma wahacz zrobić 200 tys w takich warunkach?
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Wiesz, licytacje to akurat sam zaczales piszac ze niejeden diesel zadziwi 370 konna benzyne, tak jakby co trzeci diesel z taka moca jezdzil po naszych drogach. I ciekawe ze jako porownanie do r4 benzyny podajesz najmocniejsze w swoich segmentach r6 i v6 on. Moze porownaj pb r4 z on r4 bo ich jezdzi znacznie wiecej po ulicach. A do porownania z 3.0tdi i m57/n57 moge dorzucic 3.0tfsi i n54, z ktorych robi sie 450 hp - 500 hp jak pstrykniecie palcami. Przy nich te podane przez Ciebie diesle to slabiaki. No ale koniec ot i smiecenia autorowi w temacie.
-
Wyciecie katalizatora
Owszem, tylko wez pod uwage ze nadal jest masa mega glupich diagnostow. Poza tym jest duza roznica jak sie robi przeglady zachod pl/wschod pl, a takze miasto/wies. Ostatnio kumpel na wsi mial taka sytuacje ze nawet z auta nie wychodzil i przeglad podbity. Tak wiec przepisy sobie, a rzeczywistosc sobie.
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Dokladnie, sam chcialem cos nagrac ale w wiekszosci przypadkow wychodzila kupa bez jakosci. Tak zeby to wygladalo jakos to trzeba uchwyt na telefon pewnie ogarnac.
-
A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl
Co do nagrań to faktycznie mogłby być lepsze, ale 13s 100-200 na 4ce to i tak nieźle. Z klekotami to nie przesadzaj, bo takich co mają grubo powyżej 300 hp jest promil. Reszta w takim porównaniu może tylko wąchać smród.
-
Przerobienie turbo na hybryde czy kupno calkiem nowej
Człowiek z czasem przyzwyczaja się co mocy i osiągów, takie 30 km to mały przyrost, tym bardziej, że względem serii czy wcześniejszych 180 km masz teraz większy i znacznie bardziej odczuwalny przyrost. Ja już kiedyś to przerabiałem i dla mnie to koszty (hybryda, większe wtryski, sprzęgło, a kto wie co wyjdzie w międzyczasie) zupełnie nieadekwatne do przyrostów. Jak miałbym robić to konkretnie po całości na 300+, a nie półśrodki i dokładanie w kółko po 30 km, bo za jakiś czas do tych 260 też się przyzwyczaisz. Ale to tylko moje zdanie. Moja b6 waży 1600 kg z połową baku i gazem, ale ja mam sedana. Avanty ważą więcej.
-
Przerobienie turbo na hybryde czy kupno calkiem nowej
Ok, tylko tak samo widziałem wiele tych starszych konstrukcji z b5 i a3 8l, które pomimo wielkich turbin kończyły się na 250 hp. I to jest esencja. Tylko ile jest tych 20-letnich setupów bajka i super zdrowych motorów? Obstawiam że maks 1 na 10.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
To już jest jakaś patologia. Biedni ludzie na jedzenie nie mają, a tu zbiórka na remont furki. Wstydu trzeba nie mieć. Jak nie stać na remont to sprzedać auto i kupić bez problemów z innej marki, a nie opowiadać ckliwe historie i grać dziada.
-
Przerobienie turbo na hybryde czy kupno calkiem nowej
Racja, tylko widzialem juz wiele smialych planow na tych hybrydach, a takze wiekszych hybrydach, czy nawet td04, ktore konczyly sie w przedziale 250-260 hp przez cofanie zaplonow. I taki wynik jest najbardziej realny. Lepszy wynik to moze byc we w miare swiezym b7 czy exeo, ale np w starym b5 raczej nie napalalbym sie na cuda bez otwierania slupka. Te silniki po prostu sa stare, czesto zajechane, z duzymi przebiegami. Fakt, tu na forum nadal sa wielbione, ale w dzisiejszych czasach nie jest to zaden rarytas i w porownaniu do nowszych konstrukcji ich charakterystyka jest po prostu slaba. Dla mnie sa idealne jako przyzwoite daily do taniego jezdzenia na lpg. Jak ktos chce tu power to robic remont, kuta korbe, strokera, do tego k04-064 a najlepiej hybryda i wtedy mozna konkurowac z nowymi konstrukcjami. Pokazuje to chociazby przyklad kolegi @Kejsi ktory fakt pewnie sporo zainwestowal, ale zyskal silnik na dlugie lata z super charakterystyka, bedaca niemozliwa do osiagniecia w seryjnym 1.8t.
-
Przerobienie turbo na hybryde czy kupno calkiem nowej
Wtryski ogarna, natomiast seryjne sprzeglo z b5 bez szans. Do tego kwestia czy dosyc stary zmeczony slupek przyjmie boost i taka moc.
-
Przerobienie turbo na hybryde czy kupno calkiem nowej
Tak, robi takie. Okolo 260 km ludzie na tym robia.