Treść opublikowana przez kakamber1
-
Logi, słabo do 3tyś, wypadanie zapłonu 1.8t bex
Wyjmij wkład i tam szukaj numerów. Obudowa nie mierzy, a wkład może być różny.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Na moje ucho łańcuch rżnie o obudowe, pytanie tylko dlaczego. Zużyty napinacz/łańcuch lub słabe ciśnienie oleju. Tak myślę.
-
Przeładowanie turbiny i wypadanie zapłonu
Chyba źle przy regeneracji sztange ustawili i dla tego przeładowuje. Dla pewności niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie.
-
głośna praca silnika po rozgrzaniu 1.8T AVJ
Miałem SKV nie polecam po 5 tys kilometrow zaczął terkotać.
-
Rzęzenie na ciepłym po postoju
Nadzieja umiera ostatnia, jak zawsze? Pewnie jakaś blaszka drży bo się śrubka poluzowała.
-
Rzęzenie na ciepłym po postoju
Dodam jeszcze że miałem chiński napinacz na którym przejechałem 6 tysięcy kilometrów.
-
Rzęzenie na ciepłym po postoju
U mnie czasem bylo czasem nie ale z szasem się nasilało i później co chwilę przy spokojnej jeździe było słychać.
-
Rzęzenie na ciepłym po postoju
Łańcuch napinacz trze o obudowe jak komputer zmienia faze. Dokładnie to samo mialem u siebie. Odłacz wtyczke i wtedy się przejedź.
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Wał z tdi pasuje do bloku 06A, dziś sprawdzałem. Z seryjnymi korbami jest całkiem sporo miejsca, pytanie tylko o ile szersze będą kute.
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Co masz konkretnie na myśli? Co przełożyć poza kołem pasowym z wałka?
-
Rzęzenie na ciepłym po postoju
U mnie było podobnie, odłaczyłem wtyczke, pojeździłem trochę i żadnych odgłosów nie było na odłączonej. Tylko przy odpalaniu zostało rzężenie. Po wymianie napinacza cicho cały czas.
-
Rzęzenie na ciepłym po postoju
Odłacz wtyczke od napinacza i sprawdź czy rzężenie ustanie. U mnie ustało i trzeba wymienić napinacz.
-
Uszczelka pod głowicą?
Musisz poszukać. Jak u siebie szukałem wycieku to przez odpowietrznik dmuchnąłem ciśnienia z kompresora i od razu się wyciek pokazał. Tylko nie dmuchaj za dużo ciśnienienia. Ja dwóch barów nie przekraczałem.
-
Uszczelka pod głowicą?
Jak ucieka od razu to raczej nie uszczelka pod głowicą, chociaż nie wiem jak jest w S4 B6 z silnikiem 1.8t o symbolu 1B
-
Turbo GT2871 do 1.8t
A cała kompletna głowica z ADRa będzie pasować? Ta którą kupiłem od AEB to tylko na złom się nadaje. Wałki i podpory wałków pozacierane. Podpory były tak podokrecane że dwie nasadki połamałem.
-
Turbo GT2871 do 1.8t
A od jakiego to silnika?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Silnik już mam, blok z BEX i głowice AEB. Czekam na stojak do silnika i sprubóję perypetie poopisywać.
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Jutro jade po drugi silnik i sprubóje to jakoś połączyć. Zastanawoam się czy miejsca na korbowód wystarczy w komorze korbowej
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Jak sprawdziłeś?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Wał mam od ALH ale szczerze mówiąc jeszcze nie sprawdzałem czy pasuje
-
Przepis na strokera BFB plus składniki
A stuków nie było przy takim doładowaniu? Zdążyłeś zrobić jakieś logi? Jaki masz stopień sprężania? Przepraszam że tak dopytuję, ale lepiej się uczyć na cudzych błedach.
-
Turbo GT2871 do 1.8t
O ile wirus nie potrzyma nas zbyt długo to myśle że siana wystarczy. Trzeba tylko dobrze zaplanować żeby wszystkiego po pięć razy po drodze nie wymieniać. No i na końcu musi być nitro?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Mam nadzieję że wyjdzie w praniu czy to był dobry pomysł. A tak z ciekawości znalazłem prawdziwy hardcore, wał o wykorbieniu 100mm i według sprzedawcy pasuje do 1.8t https://www.turboloch.com/Billet-Crankshaft-Kurbelwelle-18l-22l-16V-18T-TDI-TFSI-100mm-langer-Zapfen-Zahnriemen
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Ogólnie te głowice nie lubią za wysokich obrotów. A kute tłoki są troche lżejsze a to bezwładność jest największym problemem a nie predkość tłoka.
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Na razie szukam informacji ale już wiem że GT 28 będzie za mało. A skrzynie automatyczną sobie na razie odpuszczę bo za dużo problemów po drodze i za duże koszty żeby to zgłową zrobić. Jak zaczne działać to pewnie coś powrzucam ale na razie sytuacja nieciekawa i strach zaczynać większe inwestycje.