Treść opublikowana przez Patrox
-
[B7 ASB] 3.0TDI quattro DPF manual po programie by MR Motors
Generalnie zbyt mało zrobiliśmy tych aut aby powiedzieć w 100% na temat wydajności tych układów. Do zwykłego chipa nie ma większego znaczenia który silnik się weźmie oprócz oznaczenia CCWB bo to jest 3,0tdi ale 211PS zamiast 240. Tam są zalożone wtryski od 2,7tdi, to samo tyczy sie CCWA. CCLA ma już inne wtryski i takie same jak w B7. Co do wydajności poszczególnych jednostek postaram sie napisać w niedalekiej przyszłości.
-
[B7 BKD] 200 km, 440 nm jeszcze więcej mocy
Jeśli chcesz więcej mocy to tylko big turbo. Tutaj masz wykres mojego byłego B7 2,0tdi BKD na big turbo:
-
[ALL B8] "Kuty na cztery buty " Czyli Avant 2.0 TFSI Quattro by fryzjerek
To kup konsole od wersji japonskiej. Będziesz miał po 2 stronie:)
-
[B7 ASB] 3.0TDI quattro DPF manual po programie by MR Motors
Przy tipie nie bedzie drżał, ponieważ wał drży tylko na wysokich biegach i jak cisniesz gaz w podłogę od 2 tys obr. W tipie jak byś nacisnał gaz w podłoge to by ci po prosty bieg niżej zrzucił i nie bedzie tego problemu.
-
[B7 ASB] 3.0TDI quattro DPF manual po programie by MR Motors
Mam takie turbo ale one i tak niewiele różni sie od serii i w moim przekonaniu niewiele da. Te 600 Nm to fikcja w dolnej części obrotów ze względu na to że w każdym manualu przy tylu nm wał drży.
-
[B7 ASB] 3.0TDI quattro DPF manual po programie by MR Motors
Dla scisłości w A4 i A6 występowały tylko takie wtryski: AR S AH BD i żadne inne AN sa od nowego 240 konnego które nie pasują, to samo z AK i Cd Ja nie miałem wtysków u siebie z 240 konnego . Temat w ogóle silnika 240 konnego opisze kiedys w osobnym dziale bo sa chyba w A4-kach 3 rodzaje i każdy gorszy od drugiego. Najwydajniejszym jeśli chodzi o układ wtryskowy był silnik z oznaczeniem CAP który miał własnie wtryski z literką AK o ciśnieniu roboczym 1600 BAR. Silnik ten oznaczał sie całkowicie innym zasilaniem, inną pompą oraz listwami raila. Wycofany w 2009 roku zapewne przez zbyt drogi układ zasilania. Potem było oznaczenie silnika CCLA który miał ukłąd wtryskowy taki jak w B7 i wtryski najpierw z oznaczeniem Ah, obecnie poprawione BD. I ostatnim oznaczeniem silnika było CCWA, gdzie były wtryski z literką BE. Takie same jak montowali w 2,7TDI. Ogólnie nie problemem jeśli chodzi o duże moce są wtryski tylko turbo które nie jest w stanie rozdmuchać tego paliwa. W A4 B7 ASb silniku i BKN spokojnie seryjne wtryski są w stanie podać paliwa na 350 koni.
-
[ALL B7] Modyfikacje 3.0TDI
Wydech 2,75 cala przechodzacy w 2,5 cala w zupełności wystarczy. Co do colera to nie pamiętam grugości ale cos chyba koło 9cm. I miejsce belki zastapił cooler. Patryk, a po montażu takiego millteka do 3.0tdi korekta programu jest zalecana czy wymagana ? Można śmigać na obecnym sofcie i cieszyć się z przyrostu, o obniżeniu egt nie będę wspominał ? Znam przypadek gdzie w A4 3.0 204 konnym na serii został zrobiony wydech kompletny i dał przyrost 12 ps bez softu. Jeśli sprężarka nie bedzie przeładowywała to korekta nie jest wymagana bo wydech powinien sam z siebie da konie.
-
[B7 ASB] 3.0TDI quattro DPF manual po programie by MR Motors
Bo to jest numer boscha i odpowiednik BD :tongue4: :tongue4: :tongue4: Piszesz bzdury bo w 240 konnych A4 allroud i nowych Q7 wtrysk ma 1600bar i inaczej wygląda.
-
[ALL B8] "Kuty na cztery buty " Czyli Avant 2.0 TFSI Quattro by fryzjerek
Wystarczy VAGiem to ustawić a czy można VAGiem ustawić doświetlenie zakrętu światłem przeciwmgielnym? z czystej ciekawości - wykonalne? k. tak, robimy to
-
[ALL] 1,8t 20v Kolektor dolotowy 2-komorowy
Takie kolektory jako pierwsza na świecie wprowadziła swedzka firma dahlback racing: http://www.dahlbackracing.se/english/main.asp Niestety cena kosmos bo koło 800 euro ale podobno daje 20Ps. Mamy taki jeden nowy egzemplarz na sprzedaż ale nie było okazji aby go przetestować a do tfsi nie pasuje:)
-
[ALL B7] Modyfikacje 3.0TDI
Wydech 2,75 cala przechodzacy w 2,5 cala w zupełności wystarczy. Co do colera to nie pamiętam grugości ale cos chyba koło 9cm. I miejsce belki zastapił cooler.
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
tzn ?? 3.0tdi ma w serii czarny pomalowany w połysku grill. To odróżnia 3,0tdi od innych na pierwszy rzut oka.
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
Tak, napisałem juz to wczesniej:) NAwet nie mając pakietu s line 3,0tdi ma fabrycznie taki jak s line
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
nie jest tylko różnica w samym zderzaku:) grill sline jest inny ? a na czym ta roznica polega ? O ile w B7 zaslepki sprysków można było zamienić to tutaj trzeba kupić nowe. Inna jest też osłona pod silnik (tzn ona składa sie z 3 cześci i ta do zderzaka s line jest krótsza na całej długości o ok 2-3cm. Jak ktoś chciałby to może ja przyciąć ale nie o to chodzi aby robić drut sznurek z takiego auta.[br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 20:49_________________________________________________Tu jest zamiennik i cena nadwyraz atrakcyjna: http://www.bjautofans.com/p_6351.page według przelicznika wychodzi grill 34zł tylko jak to zamówić
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
w B8 grile s line i non s line sa takie same , roznica jest tylko w zerzaku. Jedyna roznica to 3.0 TDI bo ten jest w czarnym polysku , i S4 ( ten wyglada jak Sline z B7 ) nie jest tylko różnica w samym zderzaku:)
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
gdzie mozna kupic tego grila bo choruje na niego nigdzie nie mogłem znalesc W serwisie, czas oczekiwania misiac[br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 12:48_________________________________________________ grill pasuje jeden i drugi bez problemu
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
Znacznie lepszy jest ten grill tylko kosztuje 2500zł http://carphotos.cardomain.com/ride_images/4/965/4305/39912152151_large.jpg
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
Plaster miodu fajny ale grill bez znaczka jest agrotuningiem
-
[ALL B8] Czarna Audi A4 B8 2.0 Limousine
no nie takie to proste jak sie wydaje :gwizdanie: po założeniu i tak trzeba jechac do ASO na odblokowanie kompnentu a wiec NAVI musi być legalna a co za tym idzie i cena tez jest wysoka Koszt mniej wiecej to ok 6 tyś zł z montażem mowa oczywiscie o 3G Nie opłacalne jest założenie nawigacji 3G bo mapy sa mniej aktualne niż RNS-E. Firma MArtos z Tyńca Małego pod Wrocławiem zakłąda moduł nawigacyjny do którego wgrywają Automape i jest to dużo lepszym rozwiązaniem .
-
[ALL B7] Modyfikacje 3.0TDI
W 3,0tdi szybciej osiągnie graniczną temp. EGT tnąc paliwo niż zagrzeje sie w coolerze
-
[ALL B7] Modyfikacje 3.0TDI
Dają A na pewno nie ograniczają tak jak AWX 130ps
-
[ALL B8] Dysza spryskiwacza
Mam pytanie do kolegów posiadających A4 B8. Ile dziurek maja dusze spryskiwaczy przedniej szyby. Po 3 czy 2? Ja mam u Siebie sumarycznie 4 dysze ale jechałem wczoraj nową B8 i ona miała 6. Duzo lepiej szyba się myła i dlatego pytam jak to u was wygląda. Pozdrawiam
-
[ALL B7] Modyfikacje 3.0TDI
Coler w twoim przypadku jest bezcelowy. Duzo wieksze przyrosty sa po zrobieniu wydechu. i zacznij lepiej od tego a potem ewentualnie coler.
-
[INNE] Audi A3 3,2 2004r 250 KM
to źle słyszałes, 2,0tfsi jest najlepsza turbobenzyną w histori koncernu. MA więcej plusów niz minusów i jest bardzo podatny na tuning.
-
[ALL B8] ciemny granat perłowy SPRZEDANA
Trzeba przyznać że ten allroud prezentuje sie bardzo fajnie. Ale jazda po polskich drogach byłaby raczej nie możliwa. Zastanawiam sie czy pasowałyby progi od tego allrouda do zwykłego bo wyglądają super:)