Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nadybek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nadybek

  1. nadybek odpowiedział(a) na milkilej temat w 1.9TDI
    Zrobić logi 003 i 011 BS. Coś kręcisz z tymi zaworami... N75- turbo N18-EGR
  2. Nie zastanawiaj się tylko zmieniaj.
  3. Termostat dałeś ten z talerzykiem czy bez? Co to za auto? Do Bkd powinien iść termostat bez takerzyka nr OE 03g121113. Do awx idzie ten z takerzykiem nr OE 044121113. Przez chłodnice spalin raczej nie będzie wrzucać gazów do płynu ale go zjadać chyba że DPF/ kat jest całkowicie zapchany. Płynu nie ubywa? Przypominam, że BKD posiada felerne pękające głowice. Trafiło mi się kiedyś 2.0tdi z pękniętym wirnikiem pompy wody ale nie pamiętam czy przyjechało z jakimś objawem czy po prostu na rozrząd.
  4. Nawet jak na sworzniach byłyby ogromne luzy to raczej nie objawiało by się to dudnieniem. Jak chcesz zrzucać głowice to bardziej zainteresuj się długością zaworów i ich pomiaru względem gornej plaszczyzny glowicy. Jesteście pewni że nie szukacie dziury w całym? A katalizatory są jeszcze na swoich miejscach?
  5. Jak robiłeś screena to silnik pracował prawidłowo? Jak tak to spróbuj zrobić to samo jak będzie chodził nierówno. Na screenie korekcje takie sobie. Nie powinno to powodować takich objawów. Nie zmieniaja się za bardzo? Nie skaczą wartości?
  6. Nie jest to normalne. Raczej wadliwy napinacz. Ina ma dobre lożyska, rolki prowadzące ale z napinaczami bywały problemy.
  7. Do sprawdzenia grupy pompowtrysków 13,18,23 podczas pracy jak i podczas nierównej pracy. Wszystkie 3 grupy razem. Następnie grupa 3- EGR podczas normalnej pracy i nierównej. I to już powinno wszystko wyjaśnić.
  8. Ile czasu trwają te drgania? Pojedyncze szarpnięcia czy jak juz zacznie nierówno pracować to już tak zostaje? Jakaś zależność od temperatury silnika?
  9. No nie no. Auta nie zmieniaj. Poszukaj kogoś kto się zna.
  10. A ile widziałeś strzelonych pasków? Pisze jak jest.
  11. Jak temperatura się zmienia podczas jazdy to ewidentnie termostat. Czujnik moze przekłamywać ale jego przekłamania nie będą sie płynnie zmieniać. Może zaniżać lub zawyżać, może skakać pomiędzy -40st a temperaturą rzeczywistą. Nigdy nie będzie przekłamywać +-10st a za 5min przekłamywać +-15
  12. To znaczy że w paliwie jest sadza pochodząca ze spalania wiec puszcza oring i uszczelnienie termiczne pompowtrysku. Częsta przypadłość wyglądająca tak: Mechanik wyrywa dobre wtryski i oddaje do regeneracji. Wtryski wracają z regeneracji z informacją że byla lipa, źle rozpylały, lały, "juz nie podawały paliwa", itd itp. Mechanik wrzuca wtryski odpala auto i jest uśmiech na twarzy bo pomogło na wszystkie dolegliwości. Niestety mechanik: 0. Nie obejrzał stanu starych uszczelnień 1. Nie zwrócił uwagi na stan gniazd pompowtrysku w głowicy- często nawet oddana glowica do tulejowania ma porysowane dna gniazd gdzie przychodzi podkładka termiczna 2. Nie wymienił uszczelnień 3. Nie wymienił śrub dociskających pompowtryski 4. Wymienił śruby ale kupił chińskie podróby z plasteliny 5. Wymienił śruby ale miał podobne pod reką- najczesciej na imbusa 6. Wymienił śruby ale nie wyciągnął oleju z ich otworów 7. Mechanik nie miał pod ręką klucza dynamometrycznego o takim zakresie/ bał się dokręcać z wymaganym kątem bo "czuł że ta śruba się urwie" Przez co usterka pojawia się ponownie baaaardzo szybko Egr wymieniony ale czy pracuje poprawnie? Była jego diagnostyka?
  13. 1. Zmień mechanika bo ten wymienia wszystko na ślepo 2. Podaj co to za firma tak regeneruje pompowtryski i wciska kit że nie podawały paliwa aby inni mogli ją omijać szerokim łukiem 3. Do sprawdzenia na początek wiązka pompowtrysków- jak są objawy to 30 sekund diagnostyki komputerem 4. A do sprawdzenia w kolejnym kroku stan zaworu egr, jego czyszczenie a następnie (tak właśnie tak- dopiero po czyszczeniu) jego diagnostyka pod komputerem. 5. Kolejny krok to zlanie paliwa do słoika i kontrola jego barwy- jeśli jest brązowe/czarne to... Lipa i kolejne wydatki.
  14. nadybek odpowiedział(a) na Tymek28 temat w 2.0TDI
    Beru. Tylko i wyłącznie z pewnego źródła
  15. To moze ja sie wypowiem na temat Dayco... Dayco nie trzyma parametrów. Często na warsztacie bierze się dwa zestawy rozrzadu różniące się np. napinaczem. Paski są te same. Ale jak weźmiesz je do rąk to jeden potrafi byc miękki a drugi sztywny. Druga sprawa to starzenie się materiału. W naszych warunkach klimatycznych zaleca się wymieniać pasek co 5lat niezależnie od kilometrów. Jak komuś strzela rozrząd po np. 7latach i nalocie <60kkm to w 90% okazuje się ze pasek Dayco. Firma nie potrafiąca utrzymać parametrów/jakości każdej partii produktu to firma krzak. Dotyczy to rozrządów do wszystkich marek aut.
  16. nadybek odpowiedział(a) na motocykle_123 temat w 1.9TDI
    Niemożliwe że nawet 2 wtryski są padnięte. Nagle sie to stało czy pogarszało z czasem? Oleju nie przybyło? Jak odpala? Kręci cos tam załapie dalej kreci i w końcu odpala? Nie ma problemu z pierwszym obrotem silnika po postoju? Jak dasz mu po garach to po puszczeniu gazu nie chodzi gorzej? Rozrząd kiedy robiony? Jaka synchronizacja wałka?
  17. Termostat, pompa wody. Zacznij od termostatu. Sprawdź czy na milion procent jest odpowiedni bo w 2.0tdi 8V jest inny a na upartego pasuje...
  18. nadybek odpowiedział(a) na Kirpo temat w 2.0TDI
    Co było naprawiane w glowicy? Jaki wałek zamontowany i jakie szklanki? Zawory wymieniane, gniazda frezowane? Dpf stawia dość duży opór spróbuj wypalić serwisowo. Kontrolka dpf się nie zapala? Zrób log 008 i 011 razem.
  19. Prawdopodobnie nie ma juz broków w wałkach PD bo hydraulika chodzi strasznie. Ja tam jeszcze słyszę huczące łożysko kółka sprężarki klimatyzacji
  20. Wrzuć komplet logów
  21. Oooo to to to podbijam temat. U mnie brzmiało to bardziej jak skrzypienie jedyne co mi przychodziło do głowy to skrzypienie napinającej się sprężyny w dwumasie. Ale po wymianie kompletu sprzęgła dźwięk pozostał. Dźwięk byl słyszalny przy przyśpieszaniu na 1, 2 i 3 biegu. Zanim cokolwiek zdiagnozowałem problem sam znikł.
  22. Moj kolbenshmidt ze szklankami za 1000pln tez poszedl na zlom po 20kkm...
  23. nadybek odpowiedział(a) na M@teo temat w 2.0TDI
    Na milion procent spaliny przenikają do paliwa. Wymiana uszczelnień + nowe śruby PD. Dokładnie wyczyścić i obejrzeć przylgnię kulową na wtrysku i w głowicy. Śruby dociskające kupić tylko i wyłącznie w ASO. Dokręcić wymaganym momentem i kątem inaczej wszystko psu na budę.
  24. No ładnie... Broki na miejscu/ zaślepione? Zapomnij o reklamacji. Ja reklamowałem wałek KS ktory miał twardość 30HRC i lipa a nie chce mi się po sądach ganiać.
  25. Kilka kilometrów przejedziesz bez problemu. Możesz jeszcze sprawdzić czy podczas występowania tego dźwięku jest jakaś różnica jak włączysz/wyłączysz klimę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.