Treść opublikowana przez nadybek
-
[2.0 BRD] Coś dzwoni przy dynamicznym przyspieszaniu
A ściągnij pasek osprzętu i zobacz wtedy czy wydaje ten dzwiek.
-
2.0 TDi BPW problem z dpf
Jakieś zdjęcia wałków masz? Wiesz moze czy na ostatniej krzywce były dwa zatoczenia? Radzę sprawdzić co zamontowano. https://a4-klub.pl/topic/418768-bpw-dwa-rodzaje-wałków-rozrządu/ A druga sprawa to padające pompowtryski... 99% diagnoz "padnięty PD" to błędne diagnozy. Problemem zawsze są uszczelnienia* ale "warsztaty" sprawdzające/regulujące/regenerujące zawsze powiedzą że była kicha. * Nie dotyczy PD Siemensa z BRD
-
Wyłaczenie DPF programowo
Mapa to nie problem- zmiana jednego bita (bitu? bita?) ale warto mieć cały zrzut bdm'em w razie "W". Chińskie interfejsy potrafią mieć problemy przy niskim napięciu aku. Ja się wolałem zabezpieczyć.
-
Falowanie silnika przy starcie po dłuższym postoju
Odpinanie czujnika nic nie daje bo jest powietrze w ukladzie i nie ma jak wtrysnac wiecej paliwa. Trzeba wkrecic sie czujnikiem w pompe tandemowa i mierzyc cisnienie paliwa. Po zgaszeniu silnika musi utrzymywac cisnienie ~1bar. Jak cisnienie ucieka to szukac nieszczelnosci pompa tandemowa-glowica, pompowtryski
-
Sprawdzenie ilości czynnika A4 B6 AVF
To jest zla rada. Cisnienie bedzie zalezalo glownie od temperatury a nie od ilosci czynnika. Czy bedzie 10g czy 500g cisnienie bedzie takie samo. A teraz dobra rada: zmienic warsztat na taki ktory obsluguje klimatyzacje a nie jest tylko dobijaczem. Porzadny warsztat obslugujacy klimatyzacje widzac mala ilosc czynnika powinien obejrzec wszystko w swietle UV, nabic azotem na kilka godzin, zrobic proznie na minimum 30min a w przypadku watpliwosci nabic mieszanka wodoru i sprawdzic wszystko czujnikiem wodoru. Nabijacze tego nie robia bo wiedza ze za chwile znowu beda miec klienta.
-
Migające podświetlenie wnętrza
Sprobuj ustawic synchronizacje walka na minus 2*
-
Zaczął kopcić na biało ( BPW)
Egr. Niestety standard. Do tego dochodzi pewnie szarpniecie po jezdzie z rownymi obrotami: jedziesz na tempomacie 2k obr chcesz wyprzedzic i jest szarpniecie i dopiero zaczyna przyspieszac. Stara oryginalna wersja ma tendencje do kantowania sie na ośce z wykorbieniem ktora steruje grzybkiem zaworu- powodem jest inzynier idiota ktory projektujac to ustrojstwo nie przewidzial zadnego lozyskowania tej oski. Mozesz kupic ori uzywke ale nowsza wersje. Jest poprawiona i praktycznie dozywotnia.
-
16486 - Miernik masy powietrza (670) błąd
No widzisz... Ja bym Ci nawet dal taka przeplywke za darmo ale wstydzisz sie podac miejscowosc i wpisane masz tylko Polska. Pewnie Sieradz ?. Jak okolice Wroclawia to daj znac.
-
Falowanie silnika przy starcie po dłuższym postoju
100% problem z zapowietrzaniem sie. Oleju nie przybywa? Pracuje nierowno bardzo krotko wiec raczej uszczelnienia PD do ponownej i poprawnej wymiany jesli gniazda sa juz zatulejowane jak mówisz. Bardzo wazne jest poprawne dokrecenie PD. Jak mechanik nie mial klucza dynamometrycznego o tak malym zakresie lub zostawil stare sruby to nic z tego nie bedzie. Do tego slychac dudnienie z filtra- stan walka do sprawdzenia. Moje bpw pali od 1/2 obrotu zimne czy cieple.
-
Auto nie odpala audi a4 b7 2.0 BRD
Jak odpalal i gasl to nie mial takiego dziwnego "przytlumionego" dzwieku?Zatkany dpf. Jak nie odpala to odkrec rurke od egra i zobacz jak opdala. Jak odpala to zobacz jakie cisnienie przed dpfem
-
[B6 AVF] BUCZENIE,WYCIE
To sprawdz jak sie zmienia dzwiek do obrotow silnika. Przy stalej predkosci zredukuj bieg. Jak nie zalezy od predkosci obrototowej silnika to problem ukladu napedowego. Jak sie zmienia dzwiek to problem przy silniku/sprzegle. Ten dzwiek wystepuje w kazdym zakresie obrotow? Podczas hamowania silnikiem tez?
-
[B6 AVF] BUCZENIE,WYCIE
Mam to samo. Problem w tym ze nie wiem kiedy to sie zaczelo- pi wymianie kpl. sprzegla czy kawalka wydechu wraz z lacznikiem elastycznym. Myslalem ze to po wycieciu DPFa ale pozniej skumalem ze po kastracji jevhalem do Chorwacji i gdyby ten dzwiek juz byl to by mi leb pekl. Buczenie w zakresie obrotow 1800-2200 przy jezdzie na tempomacie, przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem. Jest jeden film na YT gdzie gosc twierdzi ze po wymianie poduszki silnika wszystko ucichlo. Moze byc w tym prawda bo troche lewarowalem silnik i mogla sie poducha naderwac. Jak u Ciebie nasila sie nie od obrotow silnika a od predkosci jazdy to raczej bedzie lozysko kola, przegub, półoś.
-
Błąd P0727 Audi A4 B6 1.9 TDI problemy z odpaleniem.
Jak gasnie po nagrzaniu i odpala dopiero po delikatnym przestygnieciu to na 99.9% czujnik polozenia walu do wymiany. Wszystkie zamienniki sa tej samej jakosci wiec kup najtanszy lub ori w ASO.
-
1.9/2.0tdi 8V Ile wystają zawory w głowicy?
Witam! Pewnie sporo osób ma gdzieś walającą sie w garażu/piwnicy glowice 1.9tdi lub 2.0tdi na PD. Mam taką prośbę. Czy ktoś może powiedzieć ile wystają zawory poza płaszczyznę głowicy? Najlepiej byłoby jakby głowica nie byla planowana. Z góry dzięki za info.
-
A4 B6 1.9TDI bardzo ciężko pali
Wiem ze to glupio zabrzmi ale probowales odpalac z wlaczonymi swiatlami? Jak nie to sprobuj
-
Webasto problem pompka paliwa
Tez mi nie dziala jako dogrzewacz- tylko jako ogrzewanie postojowe. Membrane po wycieciu wkleilem na Dirko. Na swiezo scisnalem w imadle i zagialem blaszke ponownie. Dysza drozna? Sprezyna pod membranka ok? Napiecie na swiece sie pojawia? Rozpylacza nie wolno zginac. Musi miec dokladnie ustalony ksztalt. Ja sobie dodatkowo wstawilem przed webastem maly filterek. Przy pierwszym odpaleniu zawalil sie syfem. Moze Twoj rozpylacz juz jest ponownie zapchany?
-
Webasto problem pompka paliwa
Ja wyciachalem membrane z pompy paliwa jakiegos żuka czy czegos takiego. Jest materialowa pokryta jakims polimerem. Dysza byla zapchana rozpuszczoną guma z ori membrany. Ladnie ja rozpuszcza i czysci rozpuszczalnik do wyrobow chlorokauczukowych. Koszt membrany 10zl w sklepie z czesciami do ciezarowek. Przy okazji warto wymienic szczotki w pompce V55. Moje ogrzewanie dziala tak juz 2 rok.
-
[B6 AWX] Problem przy odpalaniu i ze spalaniem
Wiec trzeba szukac nieszczelnosci. Czesto wystepuje na zaworku termicznym w filtrze paliwa. Raz mialem przypadek ze po wymianie na filtrona sie zapowietrzal. Dobrze jest zmienic wezyk powrotny z pompy tandemoweoj na igielitowy. Widac ladnie w nim jak do filtra wraca piana zamiast paliwa.
-
Webasto problem pompka paliwa
Powiedza 1400zl... Mozna to zrobic za 10zl...
-
Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto
Czy komuś działa webasto w b6/b7 jako dogrzewanie silnika? Jakiego kodowania bym nie użył nie da się tego zrobić Dla niewtajemniczonych: chodzi o to żeby webasto nadal działało po uruchomieniu silnika do 50stC
-
Nie można osiągnąć 90°
Dodam tylko ze wystepuja 2 rodzaje termostatow z 1.9 i 2.0. niby pasują ale nie dzialaja prawidlowo. Jestescie pewni ze macie odpowiednie termostaty?
-
Webasto problem pompka paliwa
Pompka dziala prawidlowo. Napiecia nie sprawdzisz tym "miernikiem" bo jest sterowana impulsowo. Jak swieca ok to pewnie membranka w palniku sie skonczyla.
-
[B6 AWX] Problem przy odpalaniu i ze spalaniem
13. Sekundę po puszczeniu gazu powinny sie ustabilizować na podobnym poziomie co przed przegazowaniem.
-
[B6 AWX] Problem przy odpalaniu i ze spalaniem
Kamil sprawdź proszę korekcje po chwilowym przegazowaniu. Auto ciepłe> kontrola korekcji> 3000rpm na 10s> noga z gazu> kontrola korekcji.
-
[B7 BKE] Głośna praca silnika/kopcenie
Zaglądnij do wałka rozrządu. Sprawdź czy w ośkach dzwigienek PD są wszystkie broki.