Treść opublikowana przez Koziar993
-
Pompa/Przekładnia
Płyn jest , wycieków brak :/
-
Pompa/Przekładnia
Hej ! Ten zaworek kupowałem w ASO , nic się nie zdał
-
Pompa/Przekładnia
Audi A4 B6 1.8t BFB 211KM 335Nm Quattro , Avant 20002r Witam , po raz kolejny mam problem ze wspomaganiem . XX czasu temu pisałem tutaj post o piszczącym wspomaganiu , po wymianie paru pomp wspomagania , kilku przekładni , przewodów , zbiorniczka i zaworków nic nie przestało piszczeć , ale przyzwyczaiłem się do tego i było OK , ale od X tygodni mam problem z brakiem powrotu kierownicy do punktu 0. Któregoś dnia wymieniał mi mechanik kpl wahaczy przód z firmy REGUM czyli inaczej lemfolder, pojeździłem tak parę dni i pojechałem na zbieżność - kierownica ustawiona , auto jedzie prosto , ale dalej bardzo opornie wraca , muszę jej za każdym razem pomagać. Jechałem raz jeszcze do innej osoby na zbieżność i geometrie. Całe PRZEDNIE zawieszenia jest super ustawione. Tylne zawieszenie jest na " zielonym polu" ale jest znaczna różnica , lewe koło 0.50 a prawe -1,50 gumy na tył zostały już zakupione na wymianę ( tutaj dodam , że auto przy wyższych prędkościach zaczyna pływać po drodze i według osoby wykonującej zbieżność to może być przyczyna. Wracając do kierownicy i punktu 0 - pompa wyje jak wyła przed problemami , czy to na prostej kierownicy czy podczas skręcania . Maglownica jest z modelu b7 1N1 - w trakcie kręcenia kierownicą ( podczas jazdy) nie słychać żadnych uderzeń , ale mam wrażenie że czuje lekkie drgania na kierownicy. Szybkie ruszanie kierownicą na boki na postoju - słychać już stuki czy to na zgaszonym czy odpalonym , są dźwięki dochodzące z dołu auta. Kolejna rzecz , to podniosłem auto do góry ( nie odpalałem ) kręciłem kierownicą i było dość ciężko mimo kół w górze, później odpaliłem na podnośniku i kierownica chodziła dość lekko i bez oporów. Wyłączyłem silnik następnie odkręciłem końcówki drążków od wahaczy i w tym momencie kierownica chodziła bardzo lekko , ciągnąc za koła również było lekko , a ruszając samą przekładnią z lewej do prawej również nie czułem jakby coś się zacierało , haczyło albo zgrzytało . PS. Kierownica gorzej i ciężej chodzi jak na dworze jest wysoka temperatura, z rana nie wraca do 0 ale chodzi lżej. Czy ktoś może coś dopowiedzieć ? Stoję przed dylematem - kolejna już chyba 5 maglownica , 4 pompa czy komplet + przewody. Czy lepiej ORI uzywe , czy regenerować ... ręce i portfel opada.
-
[ AVJ ] [ LY7Q ] [ 18'' 9,5J & 8J ] [ MTS ] [ 320mm ] [ S-line interior ] [ bose ] tbc.
Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do takiego lakieru , ale tu wygląda luksusowo ! Troszkę zazdroszcze tego lakierowania , niestety mi chwilowo budżet nie pozwala . Pozdrawiam !
-
Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Jako, że podglądnąłem inne posty naszych kolegów postanowiłem dodać co , nie co z prac zaraz po kupnie auta . 6 październik 2020r - Wycieki z króćca przy termostacie , dołożenie termostatu bo okazało się , że go tam nie ma , gumowe kolano , poduszka centralna, świece , do tego wymiana oleju i czyszczenie pokrywy zaworów . 15 listopada 2020r - Wymiana DV-ki na nową ORI ASO 29 Grudzień 2020r- Wymiana ezektora ORI ASO 16 stycznia 2021r - Regeneracja głowicy , malowanie proszkowe pokrywy zaworów , malowanie proszkowe kolektora , wymiana rozrządu , filtrów itp 29 czerwca 2021r- Swap hamulców na 320/288 + nowe przewody hamulcowe INNE : Nowa linka maski + dźwignia otwierania ( ASO ) , ustawianie zbieżności, regulacje drzwi , wyjące wspomaganie , nowe kostki cewek zapłonowych , wymiana talerzyków b5 , przerobiony lewarek na short shifter , wymiana wszystkich płynów , przewód odpowietrzający skrz. korbową , odbój amortyzatora , zbiorniczek wyrównawczy, gumy drążka stabilizatora , n75 pierburg , pompy wspomagania , wymiana maglownicy , przeguby napędowe wewnetrzne tył itp. Obecnie do naprawy : Pojawiły się wycieki z tyłu silnika , wyciek z uszczelniacza skrzyni , wyciek czynnika chłodniczego , kierownica nie wraca do swojej pozycji .
-
Galeria felg Audi A4 czyli pokażcie swoje fele
- Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Poprawiam , dzięki !- a4b6 1.8t buczy, jęczy układ wspomagania
Hej, jeśli chodzi o wspomagania w b6 to jakaś porazka. Obecnie jeżdżę na czwartej pompie wspomagania, i chyba trzeciej maglownicy. Wyje , wyło i chyba wyć będzie . Trzy pompy używki Ori, jedna ze sklepu , maglownice z b7 , przewody wysokiego ciśnienia , zbiorniczek , zaworek zwrotny , oryginalne płyny i dalej to samo . Nawet na odpalonym aucie bez kręcenia kierownicą piszczy i nikt nie potrafi tego ogarnąć .- Modyfikacja wydechu 1.8t
Ja mam dwa razy BAQ exhaust na środku plus dwa RM Motors końcowe i przepustnice. Od 3 cali do 2.25 na końcu . Nawet na otwartych przepustnicach jest cicho w środku w na zewnątrz fajnie gada . Dołóż środkowy rezonator będzie albo dwa i będzie luks.- Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Dziękuję ? w rzeczywistości na zdjęciach wygląda ładniej , wiadomo retusz ?. Ale cały czas walczę żeby na żywo też robił robotę- Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Hej, mógłbyś powiedzieć więcej ? Coś jest źle zrobione ? Będę wdzięczny:)- nagłośnienie
Hej , miałem podobnie . Stare głośniki bez systemu BOSE . Postawiłem na AudioSystem EVO 165 + wygłuszenie i póki co ori radio. Gra w 100% lepiej , a wygląda to tak :- Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE
Hej ! Postanowiłem przywitać się raz jeszcze i przedstawić swój samochód A4 B6 1.8t BFB obecnie 211KM 335Nm 2002r Avant , przed modami / naprawami i po . Silnik - Kompletna regeneracja głowicy , nowy rozrząd, nowe większe wtryski saab 2.3T , Intercooler FMIC+ silikony i alu , sztywny dolot , wkładka KN, świece platyna , malowanie kolektora + pokrywy , nowe wiązki , dostawka filtra oleju FMIC , wyrzucenie SAI i podciśnień, soft . ( Pewnie o paru rzeczach zapomniałem ) Podwozie i zawieszenie - Stabilizatory s4 + poliuretan , komplet ORI wahaczy przód , częściowa konserwacja podwozia , kompletny układ wydechowy od kolektora do końca wydechu , amortyzatory boge + sprężyny s line + talerzyki z b5 na przód. Wnętrze - Obszycie kierownicy , obszycie mieszka lewarka biegów , obszycie ręcznego , dołożenie dodatkowych zegarów + flokowanie boczka , oklejenie dekorów w czarny połysk Karoseria - Dołożenie zderzaka przód i tył s line ( wkrótce wleci cały pakiet ) , przyciemnienie szyb 85% tył i ( wkrótce 50% przód) , zaślepienie tylnej wycieraczki . Hamulce - Swap z 288/255 na 320/288 + malowanie proszkowe zacisków. Felgi - BBS RA517 18" + opony 225/40 AUDIO - Wygłuszenie przednich drzwi + montaż głośników AudioSystem EVO 165 Plany na przyszłość : Dołożenie kompletu s-line , przerobienie car audi , włożenie turbiny k04+ sprzęgło AVX , pozbycie się rdzy , pakiet recaro + czarny środek , kompletna konserwacja podwozia , dołożenie bi-led . Zapraszam również na instagram @black_heban_b6 Poniżej zdjęcia przed / po i trochę ciekawostek i film na YT do dźwięku wydechu.- A4 B6 1.8t BFB wydech z katalizatorem
Co do środkowego tłumika , radzę zostawić . Nawet przelotowy ale ważne żeby był bo inaczej będzie rezonans . Jaki masz budżet ? Chcesz wymienić wydechy czy wszystko w kwasie?- A4 B6 1.8t BFB wydech z katalizatorem
Powiem tak, mam bfb bez kata i słychać turbinę , ciut lepiej się zbiera z dołu . Jeśli chodzi o dźwięk , możesz kombinować i zostawić katalizator ale czy jest sens ? Katalizator na X lat , jeśli chcesz mieć kata to może zmień na nowy , albo wstaw DP /decat i baw się wydechem dalej. Wejdź na PM GARAGE na Facebooku i filmiki na YT tam zobaczysz wydechy do a4 b6 z katem i bez kata .- Zderzak przód s line
Budżet mam właśnie +/- 1500 ale chodzi o to ,że nikt nie ma . Drugą rzeczą jest to ,że znazlo się jedno na OLX ale nie mam nikogo z Krakowa , a sprzedający nie chce wysłać wiecej niż 2 zdjęć. W opisie " zaczepy całe , do odmalowania " ?- Zderzak przód s line
Witam , kupie zderzak s line do b6 . Koniecznie ze spryskami i najlepiej kolorze LZ9W. ( Ale nie wymóg ) . Chętnie za normalne pieniądze, nie allegrowskie ?- EVAP/SAI/Podcisnienie.
AUDI A4 B6 1.8T BFB QUATTRO 2002R AVANT. Witam , pokrótce postaram się opisać swój samochód i problem z nim związany. Kupiłem A4 B6 rok temu w jak się okazało " średnim stanie" . Abstrahując od wnętrza ( ułamane elementy , plastiki , schowek itd ) po problemy pod maską , takie jak wycieki oleju , problemy ze wspomaganiem .... uszczelniaczami zaworów ? W każdym razie zrobiłem remont góry silnika - regeneracja głowicy , rozrząd, zawory , filtry itd itd. Zmieniłem IC na większy z FMIC , wrzuciłem sztywny TIP , większe wtryski , czujniki , alternator itd itd na końcu doszedł SOFT , usunięcie komputerowo SAI i Sondy lambdy + doszedł downpipe w wersji long. Wszystko od czasu kupna samochodu wyniosło juz około 15k, więc szedłem za ciosem i zacząłem ( według poradnika na a4klub i niemieckiego audizone) usuwać elementy wymienione w tytule. 1.Pompa SAI , poszła w 10min bez żadnych problemów ( brak błędów) 2.Egr czy inaczej COMBI zawór usunięty zaślepiony wszystko OK 3. Wyrzuciłem ezektor podpiąłem hamulce na " sztywno" przewody cisnieniowe zapętlone , zaworki zwrotne usunięte wszystko jak w opisie . 4 !EVAP! - i tu pojawia się problem. Wyrzuciłem i zaślepiłem przewód podciśnienia który szedł gdzieś pod kolektor, drugi przewód który szedł do TIPA podłączyłem z powrotem z zaworkiem zwrotnym do TIP. Według opisu mam ( jeśli dobrze kojarze ) mam podpiąc kostke N80 i przewod zostawić samopas ,niech idzie w atmosfere. Piszę to wszystko ponieważ mam dwa błedy: 16825 - EVAP Emission Control Sys : Incorrect Flow P0441-002 Lower Limit Exceeded. Przez ten błąd wyskakuje CHECK . Nie potrafię sobie już z tym poradzić, moze gdzieś popełniłem błąd i stąd moja gorąca prośba , czy możem mi ktoś pomoc na PRIV w jakiś dzien , badz czy moge do kogos podjechac , ktoś do mnie ? Zapłace oczywiscie , ale chciałbym zrobić to do porządku. Mieszkam w woj. Opolskim . Kędzierzyn-Koźle . Będę wdzieczny za każdą pomoc.- EVAP/SAI/Podcisnienie.
Przepraszam ! pomyliłem dział i nie potrafie tego usunac-.-!- Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć Fazzi ! : D Moj melepeto :**- EVAP/SAI/Podcisnienie.
AUDI A4 B6 1.8T BFB QUATTRO 2002R AVANT. Witam , pokrótce postaram się opisać swój samochód i problem z nim związany. Kupiłem A4 B6 rok temu w jak się okazało " średnim stanie" . Abstrahując od wnętrza ( ułamane elementy , plastiki , schowek itd ) po problemy pod maską , takie jak wycieki oleju , problemy ze wspomaganiem .... uszczelniaczami zaworów ? W każdym razie zrobiłem remont góry silnika - regeneracja głowicy , rozrząd, zawory , filtry itd itd. Zmieniłem IC na większy z FMIC , wrzuciłem sztywny TIP , większe wtryski , czujniki , alternator itd itd na końcu doszedł SOFT , usunięcie komputerowo SAI i Sondy lambdy + doszedł downpipe w wersji long. Wszystko od czasu kupna samochodu wyniosło juz około 15k, więc szedłem za ciosem i zacząłem ( według poradnika na a4klub i niemieckiego audizone) usuwać elementy wymienione w tytule. 1.Pompa SAI , poszła w 10min bez żadnych problemów ( brak błędów) 2.Egr czy inaczej COMBI zawór usunięty zaślepiony wszystko OK 3. Wyrzuciłem ezektor podpiąłem hamulce na " sztywno" przewody cisnieniowe zapętlone , zaworki zwrotne usunięte wszystko jak w opisie . 4 !EVAP! - i tu pojawia się problem. Wyrzuciłem i zaślepiłem przewód podciśnienia który szedł gdzieś pod kolektor, drugi przewód który szedł do TIPA podłączyłem z powrotem z zaworkiem zwrotnym do TIP. Według opisu mam ( jeśli dobrze kojarze ) mam podpiąc kostke N80 i przewod zostawić samopas ,niech idzie w atmosfere. Piszę to wszystko ponieważ mam dwa błedy: 16825 - EVAP Emission Control Sys : Incorrect Flow P0441-002 Lower Limit Exceeded. Przez ten błąd wyskakuje CHECK . Nie potrafię sobie już z tym poradzić, moze gdzieś popełniłem błąd i stąd moja gorąca prośba , czy możem mi ktoś pomoc na PRIV w jakiś dzien , badz czy moge do kogos podjechac , ktoś do mnie ? Zapłace oczywiscie , ale chciałbym zrobić to do porządku. Mieszkam w woj. Opolskim . Kędzierzyn-Koźle . Będę wdzieczny za każdą pomoc.- Brak wspomagania po serwisie.
Hej , wracam ponownie. Zaworek wymieniony , pompa założone od 2.0 ALT ( kolejna , z tym samym ciśnieniem ) do tego maglownica i dalej nic. Tzn. jest ciszej ale nie to samo co w innych autach , póki co się poddaje. Chciałem nalać gęstszy płyn , ale nie chce zniszczyć maglownicy. Zrobię głośniejszy wydech i może nie będzie już słychac. Dzięki za Twój czas i pomoc.- Brak wspomagania po serwisie.
Dokladnie tak Mam nadzieję że to pomoże. Jedyne czego nie ruszyłem to sprzegielko alternatora . Reszta ju chyba była wymieniana .- Brak wspomagania po serwisie.
- Brak wspomagania po serwisie.
Hej , czy mowa o zaworku nr 12 ze zdjęcia? ps. Wymieniłem magiel i ori pompę z innego auta ale dalej wyje. Czy ten zaworek ze zdjęcia mogę po prostu wkrecic i już? Czy muszę zlewac płyn albo odpowietrzac? - Black heban - czyli LZ9W! *FMIC*SOFT*BBS*EXHAUST*SLINE