Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Koalakm

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Koalakm

  1. Jeszcze tak z ciekowosci zapytam. 1. Czy po doposazeniu w AH uzywacie go w zasadzie juz caly czas jako aktywny, czy jednak aktywujecie tylko w okreslonych sytuacjach? 2. Czy uzywanie go caly czas wplywa jakos negatywnie na cos w aucie? w sensie szybciej sie cos zuzywac moze?
  2. ok kamera zamontowana zgodnie z instrukcja MUNTEANUBOGDAN.COM i dziala poprawnie. Dla osob ktore beda kupowac zestaw z ali kilka uwag i wskazowek: 1. Ja kupilem ten zestaw: https://pl.aliexpress.com/item/1005004864015130.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.26.79501c24VFY7fb&gatewayAdapt=glo2pol 2. Wszystko przyszlo ladnie zapakowane, caly komplet. Wybralem swiadomie kamere bez sprysku (a mam Avant). 3. Montaz zgodnie z tym co macie w instrukcji i na filmie. 4. Nalezy zwrocic uwage, ze zarobiony PIN od bialego kabelka (zasilanie) gdyz jest za duzy - nie wcisniecie go w ta beżową kostkę. Sam kabel jest duzo za dlugi, wiec go skrocilem i zamontowalem poprawny pin (takze tu polecam wczesniej zakupic, taki ktory bedzie odpowiedni do bezpiecznika mini) 5. Przy Avant mamy ruchoma automatyczna rolete. Jak juz bedziecie wszystko skladac zwroccie uwage czy dobrze zamontowaliscie element w ktorym roletka jezdzi w gore - tutaj latwo to zle zamontowac (po demontazu) i Wam sie splaszczy ten rowek i roletka nie bedzie jezdzic - zauwazycie to bez problemu. 4. Koniecznie zaopatrzcie sie w tasme do owijania przewodow, szczegolnie wazna czesc od klapy do bezpiecznikow, na palaku od klapy chyba najwazniejsze bo tam sie moze najlatwiej przecierac. 5. W instrukcji na stronie w kodowaniu jest informacja w pewnym miejscu aby ustawic na "Terminal 15" u mnie to sie nazywalo "cos z immobiliserem / Zacisk 15" - to nalezy ustawic. Sama kamerka i wiazka jest naprawde dobrej jakosci. Koszt z ali kompletu kolo 160 zl, no i pracy i zabawy troche z tym jest, dosc sporo rozbierania - ale powoli do przodu i sie da. Potem jak zakodujecie i dziala to frajda duza Szczegolnie ze za dolozenie kamerki warsztaty licza sosbie juz sporo, a gdy zrobicie sami macie tanio i co najwazniejsze satysfakcje. Mozecie takze oczywiscie kupic sama wiazke przewodow i dokupic oryginal kamery - no ale to juz koszty wzrosna, a narazie nie widze sensu, gdyz naprawde nie widze obecnie roznicy miedzy obrazem z oryginalu a chinczykiem (ale to jeszcze z czasem zweryfiukuje i ewentualnie dam znac). Jezeli ktos bedzie chcial jednak oryginal to nalezy kupic juz z koncowkami przewodow (tak aby pasowala do wspomnianej przeze mnie wiazki).
  3. To mi przyjelo i działa. Dziękuję
  4. Dolozylem tez Auto hold w Q5 80a. Ta instrukcja moze takze posluzyc wlasnie dla Q5 80a Przy rozbieraniu i montazu jest prawie identycznie. Zmiany tylko: 1. Konsola srodkowa nie jest na śrubkę - należy odchylic tapicerke po bokach (po zdjeciu dekora bedzie to widac. 2. Dzwignia od otwierania maski ma od tylu taka jakby zapadke - nalezy delikatnie podwazyc i wtedy probowac wysunac. Pasuje takze zestaw kabelkow z aliexpress do A4 - jedynie koncowka do autohold w moim przypadku w gniezdzie przycisku nie ma jednego rowka nalezy zatem jeden "garb" wtyczki sciąć. Przyciski w serwisie koszt kolo 140 zl.
  5. Ja tez bym na to nie wpadl, bylem przekonany ze ten sam plus i masa beda do konttroli dla recznego i autohold... Mysle ze wlasnie tak bylo ze przypadkiem wtedy zrobilem zware. Dzis juz do pracy jechalem, ah uzywalem i wszystko oki, kontrolka na recznym dziala oj nawet nie wiesz ile mi zaoszczedziles pracy, bo pewnie bym to rozbieral jeszcze 3 razy calosc, odlaczal od BCM itd... a problem caly czas by byl. Przy okazji gdzie mozna sprawdzac instalacje? Wlasnie skad dokad kabelek biegnie, jaki bezpiecznik za co odpowiada?
  6. Hej. Bardzo dziękuję ze poświęciłeś czas na analizę zdjęć. Bezpiecznik wymieniony i kontrolka działa!!! Bardzo dziękuję za wskazówkę. Zobaczę jutro co się będzie działo, odpukac czy nie będzie się przepalał (oby nie). Co wazne to od początku całość połączeń zrobiłem dobrze, być może przypadkiem gdzieś na chwilę zwara była i bezpiecznik padł, no zobaczymy. Pozdrowienia i jeszcze raz dzieki
  7. Bardzo bardzo dziękuję. Sprawdzę go w pierwszej kolejności.idget blockquoidget blockquoteWidget blockquote
  8. no tez jestem tego zdania, dlatego dalem zdjecia z opisem szczegolowym bo na moje wszystko zrobilem poprawnie. bardzo dziekuje za ten komentarz. No ja wlasnie tez uwazam ze to proste jak drut.. tym bardziej z takim poradnikiem. Sprawdzalem 5x naprawde polaczenia, czy dobre piny do dobryuch pinow, miernikiem przewodnosc takze naprawde sie napracowalem z testowaniem. Natomiast -pozostaje mi wszystko od nowa rozkrecic (juz mam niezla wprawe ) i wypiac z BCM A i BCM B. Fajnie ze napisales ze to inne przewody za to podswietlenie odpowiadaja - a bylem pewien ze te same czyli brazowy i szaro-niebieski - dlatego tym bardziej bylem zdziwiony. Czy można sprawdzić gdzie idą te przewody z pin 7 i 8? No nic przy czasie rozbieram, cofam zmiany i zobaczymy czy sie zapali Bede informowal.
  9. Muskel tak jak opisałem na zdjęciu jest to kostka AutoHold i są w niej zmostkwane 2x brąz w Pin2 oraz 2xszaro-niebieski w pin 4. Do tej kostki jest obudowa i po wsunięciu jest to kostka AH. Tam wszędzie właśnie dzięki temu jest masa w kostkach i plus. Tak wygląda ta kostka w obudowie.
  10. Posprawdzalem wszystko z miernikiem nawet, czy przejscia pomiedzy jednym koncem kazdego a drugim sa ok. Posprawdzalem takze czy czasem miedzy kablami nie ma przebicia.
  11. a jakies miejsce gdzie mozna sprawdzic jaka jest najnowsza wersja oprogramowania?
  12. Czesc Jak sprzwdzic (vcds?) jaka mam wersje softu skrzyni? Gdzie sprawdzic jaka jest obecnie najnowsza dla mojej skrzyni?
  13. Dzieki. Stal cala noc, wiec raczej rozbiore jeszcze raz, porobie tez zdjecia co gdzie jest dla weryfikacji, choc miernikiem nawet sprawdzalem, no ale zobaczymy. Pytalem bo ten "Bogdan" pisal ze on zamiast 5 musial wziac 7 pin...
  14. A4 B9 avant
  15. Na wstepie dzieki za swietny poradnik. Niestety mam pewien problem. AutoHold dziala ok, jednak mam problem z podswietleniem przycisku recznego. Sprawdzalem 2x polaczenia itp. Autohold podswietlenie ma, ale Reczny nie. Moje pytanie czy ten przewod zasilania z recznego z pin nr5 ma zawsze kolor szaro - niebieski? Widzialem w poradnku "Bogdana" ze napisal: "Pin 4 of Auto Hold is connected to the wire (white-red) corresponding to PIN 5 or 7 of the handbrake button. This is the POSITIVE pin. Check and see where you have POSITIVE pin. Some say it’s on PIN 5, but mine was on PIN 7." Ja pod PIN 5 recznego mialem chyba caly szary kabelek - no ale zgodnie z instrukcja go wzialem do auto hold (przez bypass). Dlatego pytam, choc dziwi mnie ze AH ladnie dziala i jego kontrolka dziala bez problemu. Sam reczny ogolnie tez dziala, jednak kontrolka na nim nie dziala, vcds daje blad z tym zwiazany: Adres 03: ABS/hamulce (J104) Plik etykiet: 8W0-907-379-PRE-V1.clb Oznaczenie elementu SW: 8W0 907 379 F HW: 8W0 907 379 D Komponent: ESP9 Premium H09 0593 CVN: AC486B77 Kodowanie: 0CAA489910A60A9715A74894008252A2E6A5D230120850A812004A4567A54B Kod serwisu: WSC 39006 002 104857 Zbiór danych ASAM: EV_ESP9BOSCHAU49X 012014 ROD: EV_ESP9BOSCHAU49X_012.rod VCID: 48C9583D5230059B47F-801C Znaleziono 1 błąd: 442624 - Lampka kontrolna elektromechanicznego hamulca postojowego C11FC 14 [047] - Przerwa w obwodzie lub zwarcie z masą Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów Ramka zamrożona: Stan błędu: 00000001 Priorytet błędu: 6 Częstość błędu: 1 Przebieg: 215301 km Data: 2023.06.25 Czas: 16:16:45 76 00 00 00 C2 00 00 00 00 00
  16. Nie zapominaj o aktywnym tempomacie. Kamerka to sam możesz dołożyć jak kolega wcześniej wspomniał.
  17. Jedziesz na R, zatrzymujesz sie i wlaczasz D - skrzynia w quattro (widze tez masz q5) potrzebuje sekundy na przelaczenie. W FWD (A4) jest 100x szybciej. Zreszta poczytaj, temat jest znany z ta opieszaloscia - na youtube poogladaj testy itp - prawie zawsze na to zwracaja uwage i narzekaja - no ale zeby byla jasnosc - tragedii nie ma - zreszta tez tak oceniaja, jednak wymaga to przyzwyczajenia bo jest zwłoka odczuwalna niestety...
  18. no ale oczywiscie ze sie zgadzam - napel 3 strefowy jest super VC tez jest ladne - uwazam tylko ze to nie jest cos na co na 1 miejscu zwrocic nalezy uwage - ale to oczywiscie subiektywne, Ty masz swoje zdanie a ja swoje mam 2 auta z s-tronic. Potwierdzam to co piszesz tylko do quatro. w FWD dziala blyskawicznie zmiana na R i na D. no czasami faktycznie, ale to bardzo rzadko i nie jest uciazliwe. Natomiast caloksztalt pracy s-tronic oceniam na bdb- lub db+
  19. mialem tak przez chwile, ale zauwazylem ze to w momencie jak tak jak u Ciebie na wyswietlaczu wentylator byl na minimum a bylo bardzo goraco - nie wiem czy to ma zwiazek. W kazdym razie po wcisnieciu "auto" na pokretle klima sie zalaczyla na ON i dzialala bez problemu. Jeszcze nie sprawdzalem vcds ale dam znac co pokaze.
  20. ja mam 190km i jakos szarpania nie uswiadczam - s-tronic to bardzo plynna skrzynia, czasami miedzy 1 /2 lub 2/3 czuc delikatnie ze zmienil bieg, ale standardowo dziala bardzo szybko i ladnie - no z szybkoscia to na pewno bije multitronica. Z awaryjnoscia i dlugowiecznoscia sie nie wypowiadam, w kazdym razie mam 215k przebiegu i jest ok. Ja mam inne zdanie. Lamp led nie mam i zaluje troche - tu sie zgodze ze warto popatrzec aby byly - oczywiscie najlepiej matrix. Klima 3 strefowa - nie widze wiekszego sensu, to male gabarytowo w srodku auto wiec 1 strefowa w zupelnosci wystarcza, ale jak juz bedzie to oczywiscie lepiej. Virtual cockpit - fajny ale jako bajer, standadrdowe liczniki z duzym wyswietlaczem posrodku wykonuja swoja robote bez problemu i ladnie sie prezentuja. Zamiast VC lub klimy 3 strefy zdecydowanie Head up - to jest swietna rzecz. Oczywiscie zawsze polecam koniecznie ACC - to chyba najwazniejszy dodatek na jaki powinienes zwrocic uwage.
  21. Gratulacje, bardzo ladna i fajne wyposazenie Swiatla LED Matrix Super
  22. tak ja teraz tez mam bez AH, dlatego dopytuje, widac ACC na innej zasadzie zatrzymuje auto i auto nie rusza - pewnie wciska za nas hamules jakby
  23. a to trzeba przyznac inteligentnie dziala Jeszcze jedno, czy z ACC jakos wspolpracuje? np. jazda w korku na ACC?
  24. no wlasnie o to mi chodzi ze na palaku od klapy tak jest, a w tym gumowym tunelu po prawej tego problemu nie powinno byc....?
  25. Tak mi sie zdaje ze w tym miejscu czesto moze byc problem z przetarta wiazka? Patrzac na otwarta klape do wiazkow jest gumowy tunel po prawej stronie... Dlatego sie zastanawiam czy prowadzenie wiazki na tym palaku od klapy jest ok? Co sadzicie? Jezeli to jest ok to jak ja najlepiej zabezpieczyc?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.