Treść opublikowana przez Koalakm
-
Audi A4 B9 S Line 2.0 TFSI avant White
19
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Bardzo prosze o zdekodowanie i serdecznie dziekuje. WA1CMAFP9FA104382
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Bardzo prosze o rozkodowanie i dziekuje serdecznie WA1CMBFPXFA025552 WA1CMAFP0FA087407 WA1CMAFP4EA018153
-
Wyswietlacz pomiedzy zegarami - predkosc w km/h
Bardzo dziekuje za odpowiedz
-
Wyswietlacz pomiedzy zegarami - predkosc w km/h
Czesc Mam uprzejme pytanie. Czy w B8 na wyswietlaczu pomiedzy zegarami mozna ustawic widok predkosci? Chodzi mi glownie o sytuacje gdy auto jest z USA i czy mozna na wyswietlaczu ustawic aby wyswietlal predkosc w km/h?
-
Audi A4 B9 S Line 2.0 TFSI avant White
dokladnie do tego zmierzam. Nie bez powodu ta opcja kosztuje przy zakupie chyba z 12 tys...
-
Audi A4 B9 S Line 2.0 TFSI avant White
pewnie tak + radary, pewnie kodowania + pewnie jakies inne gadzety o ktorych nie napisalismy... i wyjdzie pewnie sporo tysiecy...
-
Audi A4 B9 S Line 2.0 TFSI avant White
no niby tak, ale wydaje sie ze to bedzie bardzo drogie i skomplikowane.... - dolozenie radarow (bo teraz sa atrapy), mechanizmow kierowania choc w sumie to chyba nie jest element ACC?
-
Audi A4 B9 S Line 2.0 TFSI avant White
no to niezly bajzel ze tak powiem odstawili. Pozostaje zatem zawsze weryfikacja po VIN i samej galki
-
Audi A4 B9 S Line 2.0 TFSI avant White
no ale zeby byla jasnosc sa tam te "kulki" normalnie ze jak patrzysz to mowisz sobie "o jest radar"...?
-
Audi A4 B9 S Line 2.0 TFSI avant White
OMG czyli chcecie powiedziec ze w tym zderzaku moze to wygladac jakby byly radary a tak naprawde ich nie ma????
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Czolem
-
Audi A4 B9 S Line 2.0 TFSI avant White
bardzo ladna Nie widze bo zdjecia ciemne czy masz aktywny tempomat.
-
Audi pre sens - auto samo hamuje bez powodu
bardzo ładna biała perła. to chyba nie sa pelne matriksy tylko zwykle LEDY. Tu masz opis: No tak rozumiem, jak juz sprawa w sadzie to pewnie trzeba doprowadzic do konca. Kluczowy bedzie raport rzeczoznawcy - oczywiscie musisz mu powiedziec jakie masz zastrzezenia i aby zwrocil na to szczegolna uwage. Dodatkowo moze znajdzie cos jeszcze o czym nie wiesz. Bardzo wazne aby wspomnial o tym ze tam cos bylo spawane! Musza zostac wykazane wady o ktorych nie wiedzialas (handlarz tez nie musial wiedziec, ale za nie i tak odpowiada). Musisz chyba okreslic dokladnie Twoje roszczenia - w sensie czego dokladnie oczekujesz? Czy doprowadzenia auta do stanu bez wad, czy zwrot auta ... Nie zapomnij nam tu napisac o postepach sprawy i zakonczeniu, ktore mam nadzieje bedzie dla Ciebie satysfakcjonujace.
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Bardzo proszę o rozkodowanie i z góry bardzo dziękuję WAUZZZ8R7EA008809
-
Audi pre sens - auto samo hamuje bez powodu
Obstawiam najbardziej dwumase - to element eksploatacyjny. Czasem do wymiany po 100 tys, czasem 250 tys... wszystko zalezy od stylu jazdy i przebiegu. Dwu masa wlasnie powodowac moze trzesienie, drgania itp - ale tu naprawde daj auto do specjalistycznego zakladu serwisujacego automatyczne skrzynie. Uwazam ze bardzo dobrze ze walczysz o swoje. Zobacz, napisalas ze handlarz wymienil zawieszenie na swoj koszt - wiec jednak Twoje zabiego cos daly! Masz wymienione zawieszenie. Sytuacja sie komplikuje tylko wlasciwie przez 1 rzecz - piszesz ze ASO (serwis AUDI) nie znajduje problemu czy bledow. Znajomosci handlarza nie maja tu wiekszego znaczenia. Znaczenie ma czy auto ma WADY i da sie je udowodnic czy tez nie ma. Glownym problemem jaki opisywalas na poczatku to sytuacja ze auto samo hamowalo... - zachowanie dziwne, aczkolwiek na przyklad mialem tez 1 raz taka sytuacje kiedy auto stalo na poboczu dosc blisko krawedzi i auto wtedy zaczelo mi delikanie hamowac... no ale to bylo tylko 1 raz i mysle ze mialo do tego prawo. U Ciebie wychodzi na to ze jest chyba faktycznie jakis problem - no tylko jaki... - nadal uwazam ze nalezy udac sie do niezaleznej firmy jeszcze na kalibracje kamery i radarow (choc nie wiem czy masz radary?). W Niemczech na pewno jest latwiej dochodzic swoich praw z tytulu rekojmi. Ogolnie w Twoim przypadku obecnie problemem jest tylko to, ze nie mozesz udowodnic ze cos jest nie tak z autem.... Można wziac rzeczoznawce aby opisal szczegolow usterke - tutaj w gre wchodza koszty. Teraz musisz wziac pod uwage czy warto. Tak naprawde najwazniejszym zagadnieniem jest czy jestes pewna ze rzeczoznawca znajdzie problem i go opisze? Rzeczoznawca moze tez znalezc na przyklad ze auto jest powypadkowe i nie spelnia norm bezpieczenstwa - tutaj juz teoretyzuje oczywiscie, ale jezeli piszesz ze cos bylo spawane... czy to nie swiadczy ze to auto powypadkowe? Sprawdz jeszcze na jakims portalu jak autodna.pl lub autobaza.pl . Dla wlasnej wiedzy juz cos wiecej sie dowiesz o historii auta. Co dalej by sie stalo? Jezeli auto zostanie przez rzeczoznawce opisane szczegolowo ze ma wiele WAD o ktorych nie wiedzialas i teraz sa problemy duze z tym samochodzem, to ogolnie rzecz biorac sprawa w sadzie, pewnie handlarz bedzie chcial kolejnej ekspertyzy - tu juz sad zadbac powinien aby ekspertyze zrobil niezalezny zupelnie rzeczoznawca. Jezeli rzeczoznawca potwierdzi problemy to wygralas, wszystkie koszty oczywiscie musisz zrzucic na handlarza. Niestety to bedzie trwalo bardzo dlugo i na poczatek kosztowalo. Musisz zadac sobie pytanie czy warto. Na moje jezeli jest problem z udowodnieniem faktu ze cos z autem jest nie tak - daj sobie spokoj bo o co chcesz walczyc? Nie ma o co bo sad powie ze przeciez z autem jest ok - ASO nie potwierdza zeby bylo cos nie tak. Masz naprawde fajne autko, 2017 rok, podjedz do serwisu skrzyn i popros o weryfikacje co by nalezalo zrobic i jakie koszty. Caly czas masz problem z tym hamowaniem? Na ekranie pomiedzy licznikami wyswietla sie komunikat Audi pre sense z wykrzyknikiem? Jedz na kalibracje kamery do niezaleznego serwisu. Z ciekawosci napisz ile zaplacilas za ten modeli kiedy, jakie masz wyposazenie mniej wiecej?
-
Audi pre sens - auto samo hamuje bez powodu
Bardzo dobrze ze probujesz dochodzic swoich praw. Rob to oczywiscie z tytulu rękojmi. Z tego co widze to jestes w Niemczech? Tam tym bardziej jezeli kupilas jako osoba prywatna to idz do adwokata i niech napisze do sprzedawcy pismo wzywajace go do naprawy lub zwrotu auta. Niech mu napisze ze auto ma wady ktore zataił (nie ma znaczenia czy świadomie czy nie - tak czy tak za to odpowiada). Napisz tez ze za ekspertyza zostanie on ostatecznie obciazony. Najlepiej znajdz kancelarie ktora zajmuje sie tego typu sprawami. Jeszcze jak sie okaze ze auto jest powypadkowe to dodatkowo. ASO przeciez potwierdzilo ze komputer jest uszkodzony?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Czolem
-
Audi pre sens - auto samo hamuje bez powodu
mimo wszystko warto naprawic - sam system to super sprawa moze cie wyreczyc w wielu sytuacjach. Nie mam pewnosci ale byc moze jakas kalibracja kamery? Byc moze warto pojechac do jakiegos speca od tego typu spraw.
-
S-Tronic - osiąga 4700 rpm w trybie D - czy to normalne?
nie ma problemu Ja ogolnie lubie ten tryb zeglowania
-
S-Tronic - osiąga 4700 rpm w trybie D - czy to normalne?
skrzynia dziala Ci ok, mam tak samo - ale pedal musi byc mocno w podloge, bo przy wcisnieciu na 3/4 juz zmienia biegi szybciej.
-
Trzyma obroty na 1000 ,czy przez adblue dłużej wypala?
tak jest
-
Trzyma obroty na 1000 ,czy przez adblue dłużej wypala?
Jezdze 18km do pracy. Niezbyt przejmuje sie DPF, tak samo Ci radze. Jak zauwazam stojac na swiatlach ze obroty kolo 1000 to wiem ze chyba wypala, ale jakos niespecjalnie sie przejmuje czy zdazyl czy nie. Wiele razy juz mialem ze chyba wypalal bo jak zgasilem to wentylatory przez 15min jeszcze chodzily. Zadnych "zlych" objawow pozniej nie zaobserwowalem.
-
S-Tronic - osiąga 4700 rpm w trybie D - czy to normalne?
oki sprawdze. natomiast uwazam ze tu nie ma co sie dziwic, nawet na E, to wiesz sytuacja w ktorej wciskasz gaz do podlogi to najczesciej sytuacji ze chcesz bardzo dynamicznie przyspieszac, szybko ruszyc itp - chodzi o kwestie bezpieczenstwa, auto wtedy musi gnać do przodu na maxa. Jak sam zauwazyles roznica jest jak operujesz gazem "normalnie" wtedy wlasnie widac ze jest inaczej Jak sprawdze dam oczywiscie znac Oglnie poruszalismy juz temat pracy skrzyni tutaj poczytaj
-
S-Tronic - osiąga 4700 rpm w trybie D - czy to normalne?
no wydaje sie ciut dziwne, ale na filmiku nie pokazales pierwszego biegu w trybie S. Sprawdzales to kilkukrotnie na S i na D? Czy ten sam dokladnie odcinek itp? Postaram sie sprawdzic moze dzis i dam znac jak dokladnie u mnie.