Treść opublikowana przez truckmaniac
-
[B7 BLB] Nagły komunikat braku ciśnienia oleju podczas jazdy - OIL PRESSURE
Z żadnego odrzutu nie były. Po prostu co jakiś czas , jakiś silnik znikał
-
[B7 BLB] Nagły komunikat braku ciśnienia oleju podczas jazdy - OIL PRESSURE
hehehe Kiedyś pracowałem w Mladej Boleslav, w fabryce Skody. Chłopaki z montażowni miewali czasem silniki na sprzedaż
-
[B6 AWX] Czy przycisk awaryjnych może cały czas świecić ?
Nic sie nie bój. Po jakimś czasie to gaśnie. Już nie pamietam dokładnie, ale chodziło o jakieś odcięcie zasilania w którymś sterowniku. W każdym razie nic sie nie bój, bo tak powinno by. Zresztą stań koło auta, zamknij, i poczekaj trochę. Powinien zgasnąc
-
[ALL B6] Wyłączenie automatycznego zamykania centralnego zamka
Właśnie zrobiłem to u siebie Było 6976 + 32 _________ 7008 Wszystko działa. Wcześniej czytałem, ze po ręcznym otwarciu przez kierowcę już się nie zablokuje po przekroczeniu 15 km/h. U mnie się blokuje :gwizdanie:
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Wiem, wiem. Śledzę z uwagą Twoje poczynania.Zresztą podpis mówi sam za siebie
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Wielkie dzięki. Manetka w ASO - 31 Euro Dolna obudowa kierownicy - 32 Euro Satysfakcja - BEZCENNA :kox:
-
[ALL B6] Co sądzicie o takich rzeczach do Audi B6 kolor srebrny ?
Jak dla mnie to zalatuje jakimś agro tuningiem. To tylko moje zdanie, ale po tych wszystkich zmianach, to takim autem można co najwyżej jechac na zabawę w remizie
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
No i po robocie. Tempomacik założony, zakodowany i DZIAŁA :thumbup: :thumbup: Dzieki za pomoc. Oczywiściwe bez problemów sie nie obyło, ale dzięki informacjom z Forum dałem radę. A więc. sam montaż manetki to rzeczywiście bajeczka. Zero jakichkolwiek problemów. Po poskładaniu wszystkiego do kupy wziąłem się za kodowanie, no i zaczęły sie schody. Zrobiłem kodowanie według rady boberka, ale za każdym razem wywalało mi błąd, że urządzenie regulacji prędkości nie powiązane ze sprzętem. Dopiero później wpadłem na to, że mimo, iż miałem juz moduł obsługujący tempomat, to wypadało by go jeszcze przekodowac. Tam też mała pomyłka, bo tempomat zaczął hula, ale przestał działa komputer pokładowy, czyli obsługa FISa. Na szczęście polookałem na forum i machnąłem sie w kodowaniu. Zamiast 1142, wpisałem 1122. Panowie chylę czoła :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: i tak zrobiłem
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Dzięki boberek. Mam nadzieję, że nic nie spieprzę
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Na szczęście moduł ma obsługujący tempomat (L), także czeka mnie "tylko" dołożenie manetki i kodowanie.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Czy to jest cała operacja kodowania??Wszystkie klamoty już mam, narzędzia skompletowane. Jutro montujemy, tylko muszę dokładnie się upewnic jak i co kodowac, no i czy na coś jeszcze trzeba zwrócic uwagę??
-
[ALL] Przyciemnianie szyb - kilka pytań
Można miec atesty na co sie chce. W razie kontroli misiek nawet na to nie spojrzy. Mają w radiowozach taki fajny mierniczek, do sprawdzania przepustowości światła. Jeżeli wskazanie przekroczy 75% przy szybach przednich, bocznych zrywasz folię, albo leci dowód. Fabrycznie te szyby mają właśnie taką przepustowośc także nic z nią nie zrobisz. Kiedyś był nawet w prasie fajny test. Okazało się, że nawet nie przyciemniając tych szyb, przy normalnym, kilkuletnim używaniu, na szybie powstaje mnóstwo drobniutkich rysek, które powodują inne załamywanie się światła i przepuszczalności 75% nie ma
-
Jaka lustrzanka ?
No nie wiem. Sam faktycznie nie korzystałem, ale wśród moich znajomych "Nikonistów" nie ma dobrych opinii.Ja generalnie optuję za Nikkorem, ewentualnie Sigma.
-
Jaka lustrzanka ?
Ja używam podstawowego Nikosia D 40. Zamiast wydawa na droższą puchę, wolałem dokupic lepsze obiektywy i jeszcze trochę osprzętu. Jak do nauki w zupełności wystarcza.
-
[ALL B6] Polski VAG 4.9 - problemik
To chyba logiczne. Niestety nie znalazłem rozwiązania swojego problemu, stąd ten temat.
-
[ALL B6] Polski VAG 4.9 - problemik
Kupiłem sobie Polskiego Vaga 4.9 na www.obd2.pl . Problem mój polega na tym, że wszystko sie pięknie poinstalowało, aczkolwiek łączę sie tylko z niektórymi grupami. Przy innych wyskakuje mi błąd braku komunikacji. Ma ktoś może pojęcie o co kaman??
-
[ALL B6] Audi 2.5 TDi granatek :-)
Podzielam w 100%
-
[ALL B6] Audi 2.5 TDi granatek :-)
No ja tam z tej prezentacji nic nie zobaczyłem
-
[ALL B6] Montaż systemu samopoziomującego do Bi xenonu
Zgadza się, ale z tego, co przeczytałem w kilku wątkach, nikt nawet nie próbował, a zainteresowanie tym ograniczyło się jedynie do stwierdzenia, że drogo i się nie opłaca
-
[ALL B6] Montaż systemu samopoziomującego do Bi xenonu
Nie mam oporów. Zadałem to pytanie, ponieważ powiedzmy od strony mechanicznej sobie jakos poradze, ale elktronika to już dla mnie czarna magia. Dopóki coś jest P&P to OK, ale jak juz trzeba coś dorabiac, dodatkowe wiązki kłaśc itp, to zaczyna sie problem :gwizdanie:
-
[INNE] W jakim wieku rozdawać prawo jazdy ?
Nie mów hop...Ostatnio zdawał egzamin mój szwagier. W trakcie egzminu specjalnie pojechałem za nim w tzw. bezpiecznej odległości, żeby chłopaka nie stresowac. Uwierz mi, że pojechał bardzo dobrze, a i tak oblał. Argument egzaminatora. Podczas jednego skrętu w lewo zbytnio się zbliżył do środka jezdni, najeżdżając na linię. Ja tego jakoś nie widziałem.
-
[ALL B6] Listwa ozdobna, chrom (z ilu części się składa - wariant AVANT)
I pierwsze i drugie są od Avanta. Specjalnie wyszedłem do garażu, żeby sprawdzic. Na zdjęciu nr 2 to nie jest jedna listwa, tylko dwie złączone. Tak ma by.
-
[ALL B6] Montaż systemu samopoziomującego do Bi xenonu
Hehe. CB jest cały czas, a że zawsze lubiłem grzebac się w autach, to coś tam sobie pomału dłubię. :gwizdanie: Czyżbyśmy się znali z cb-radio.pl ??
-
[ALL B6] Montaż systemu samopoziomującego do Bi xenonu
Mam pytanko co do rezania tegoż systemu. Zakładając, że mam skompletowane wszystkie elementy, czy na pewno da się to zrobic? Pytanie moje bierze się z tego, że gośc w serwisie, z którym o tym właśnie gadałem, stwierdził, że wcale nie jest takie oczywiste, ze da się to zrobic. O ile ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat, to proszę o info, bo nie ukrywam, że skoro chcę założyc Bi Xenonki, to chcę to zrobic tak, żeby to miało ręce i nogi.
-
[B6 AVF] Dokładka zderzaka pod wydech od 2.5 tdi
Jak dla mnie to wersja nr 2 Tak.