Treść opublikowana przez leewang
-
Jaki wydajniejszy Intercooler do 2.0 TDI CR
Też bym tak zrobił Jedyna opcja żeby spać ze spokojną głową to kupić 3.0 TDI w quattro Chociaż jak coś w tym silniku klęknie to koszta naprawy niemałe.
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3317302032181-SEA_VS600ED-narzedzia-do-obslugi-ukladu-smarowania,scr_dItems.html To jest bagnet uniwersalny, wystarczy ustawić miarkę na odpowiednią kreskę dla silnika i można mierzyć. Ja mam u siebie w 2.0 TDI CAGA i pokazuje zgodnie z komputerem.
-
Jaki wydajniejszy Intercooler do 2.0 TDI CR
Niestety w 2.0 i FWD nie ma z czym poszaleć, raz że sprzęgło nie wytrzymuje momentu na poziomie 390-400+ a dwa że brakuje trakcji. Także oprócz tego nie planuje nic zmieniać Na początku były plany na turbo od CAHA, ale jak poczytałem że sprzęgło przy 390Nm już ma problemy z uślizgiwaniem to po co mi te 220KM/420Nm jak co 15-20k będę musiał zmieniać sprzęgło. Jeszcze jakbym mógł zmienić na to od 3.0... ale podobno za bardzo się nie da, bo się nie zmieści, albo za duża rzeźba to podziękowałem Wzmacnianie kewlarem też odpada bo sprzęgło podobno bardzo ciężko chodzi a ja dużo w korkach stoję i nie chce żeby po kilku km jazy noga mi odpadała od wciskania sprzęgła.
-
Jaki wydajniejszy Intercooler do 2.0 TDI CR
Tak, założyłem 8K0 145 805E. Różnicy nie czuć w ogóle bo był chłodny dzień i lało, także większy IC w taką pogodę się zbytnio nie przydaje. Przypuszczam że w ciepły dzień, przy temperaturach 25+ można odczuć że silnik tak nie puchnie po 2-3 mocniejszych przejazdach W każdym razie ja założyłem ICka bo za 3 tygodnie jadę na program i chciałem już stroić samochód z lepszym chłodzeniem
-
Jaki wydajniejszy Intercooler do 2.0 TDI CR
Ja już po montażu. W sumie nie było większych problemów, polecam kupić nowe kierownice od 3.0. Węże po nasmarowaniu i rozkręceniu objemek na maxa wchodzą z lekkim oporem ale nie aż tak żeby je grzać.
-
Kiedy zmieniacie opony na letnie ??
Ja 1 kwietnia wrzucam letnie
-
Zmiana żarówek kierunkowskazów w lampach ksenonowych
I czy któreś z tych ledów pasują do przedlifta ?
-
Grupowy ChipTuning Aligator Dynosoft Katowice - IX Tura 2019r Marzec
Mi też się udało dodzwonić, w sumie 3 razy dzwoniłem. Niestety terminy będziemy ustalać od poniedziałku/wtorku bo już kilka osób się zapisało na kwiecień spoza grupówki, no i żeby nie było że dwa auta przyjadą o jednej godzinie.
-
Grupowy ChipTuning Aligator Dynosoft Katowice - IX Tura 2019r Marzec
Gibons a te terminy są wiążące i na pewno Aligator będzie mógł nas zapisać w tych dniach co podaliśmy? Bo dziś chciałem sobie już wolne zaklepać w pracy i nie wiem czy na pewno będę mógł tego 6 kwietnia rano się zameldować w Dynosofcie.
-
Jaki wydajniejszy Intercooler do 2.0 TDI CR
Witam, W sobotę zamierzam wymienić swój IC na ten od 3.0. Znalazłem fajny opis jak zdemontować przedni zderzak, może komuś się przyda : http://www.audi-sport.net/xf/threads/audi-a4-b8-s-line-bumper-removal-rs4-grille-fitment-step-by-step-guide.209727/ Do tego mam pytanie czy po odkręceniu starego IC to ten od 3.0 podejdzie bez problemu w to samo miejsce? Te same śruby będą ok? Wiem że będę musiał podciąć trochę kierownice powietrza i ciężko będzie nałożyć stare węże, ale myślę żeby je trochę podgrzać, nasmarować smarem technicznym od wewnątrz i jakoś nałożyć na IC. Na coś jeszcze zwrócić uwagę? Z czymś mogą być problemy? Ogólne pytanie które mnie nurtuje, kupiłem używany IC od kolegi z forum i zastanawiam się czy może okazać się że IC jest niesprawny, nieszczelny? Czy to raczej się nie zdarza jeżeli nie widać jakiegoś uszkodzenia z zewnątrz? Kolega zapewniał mnie że wszystko z IC ok, sprzedawał bo zakładał większy od BiT, więc myślę że wszystko powinno być ok, ale wolę zapytać
-
Grupowy ChipTuning Aligator Dynosoft Katowice - IX Tura 2019r Marzec
To dla mnie niech będzie już 6 kwietnia rano
-
Grupowy ChipTuning Aligator Dynosoft Katowice - IX Tura 2019r Marzec
Mi pasuje jeden z tych terminow: 5, 6, 11, 12, 13 kwietnia :-) Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
-
Grupowy ChipTuning Aligator Dynosoft Katowice - IX Tura 2019r Marzec
Ok, ja pewnie na początek kwietnia będę starał umówić termin.
-
Kasowanie inspekcji olejowej oraz serwisowej w Audi A4 B8
Dzieki za instrukcje. SRI reset super prosta sprawa :-)
-
[CDNB] Srebrny Avancik S-line Competition Plus, B&O, Eibach kit, 19" 8,5J S4 8W, 345/330 mm, kiera RS i wiele wiele innych...
No pięknie siadły Tylko obniż go w końcu !!
-
Felgi z A5 do B8
Ja mam opony 245/40 i zawias 1BE, nic nie trze.
-
Grupowy ChipTuning Aligator Dynosoft Katowice - IX Tura 2019r Marzec
Juz 7 osob. Do kwietnia powinniśmy uzbierać komplet Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
-
Mercedes AMG-GTS EDITION One 4.0 V8 Bi-Turbo Brabus
To ta S6, tutaj fotki u nowego właściciela
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
To nie będzie coś takiego?
-
Grupowy ChipTuning Aligator Dynosoft Katowice - IX Tura 2019r Marzec
U mnie w B6 miałem to samo, przy zapiętym 4 biegu i bucie w podłogę na niskich obrotach (około 1600-1800) pierw obroty szły do góry a auto nie jechało, jak były w okolicy 2200 to sprzęgło łapało, obroty spadały i samochód dopiero ciągnął do przodu. U mnie pojawiło się to po przejechaniu około 20-25k km na virusie. Dużo osób pisze o ślizgającym się sprzęgle w 2.0tdi B8 po programie, więc pewnie tutaj jest problem. Tutaj więcej w temacie: PS. Mógłbyś wrzucić wykres?
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Ok dzięki !
-
Grupowy ChipTuning Aligator Dynosoft Katowice - IX Tura 2019r Marzec
Sprzęgło nie ślizga czasami?
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Koledzy a jak auto jest z sierpnia 2010 to już ma ten poprawiony dłuższy wałek?
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Ja wlałem do CAGA Motul 507.00 5W30, przejechałem 15000 km bez dolewki. Teraz kupiłem znowu ten sam i będę zmieniał przez weekend.
-
Felgi z A5 do B8
No najlepiej wygląda jak jest na równo