Treść opublikowana przez M3I
-
[B5 AHL] Problem z obrotami - czasem się przydusi
Silnik zimny ( chodzi na ssaniu) -objawu niema, mieszanka jest bogatsza. Ja bym szukał nieszczelności (lewe powietrze) - może odma.
-
[B6 BEX] Słabo przyspiesza i grzeje się
przestawiony rozrząd?
-
[B5 AFN] Tylne amory do avanta pod 1BE - olej czy gaz ?
Mam ten sam problem z gumamy osłaniającymi. Chyba w każdej A4 to się sypie. No i w ciągu 6 mcy z 75 % sprawności teraz jest 39 %. Również szukam amorków pod 1 BE . Napisz czy coś znalazłeś , co ew. załozyłeś. pzdr
-
[B5 1Z] Czy skrzynia od benzyny pasuje do TDi ?
tylko przy każdej górce będziesz musiał redukować , bo z obrotów będzie spadał.
-
[B5 ABC] Pomoc w rozpoznaniu zaworka
To zaworek otwierający przepływ do pojemnika z węglem aktywnym (usuwanie ze zbiornika palwa oparó paliwa).
-
[B5 AJL] Klocki i tarcze RH (Road House) - co to za firma ?
Rownież kupiłem klocki i tarcze Ferodo . Jeszcze nie założone.Komplet wygląda jakościowo dobrze. Mam nadzieję że warto .
-
[ALL B5] Stukanie podczas gwałtownego ruszania
skoro zewnętrzny przegub nowy, więc albo faktycznie jak radzi ASO zaczekać aż luz się zwiększy ( jeśli to na przegubie wewnętrznym ) . Ewentualnie pod samochód , odkręcić przegub z półośką od skrzyni i spróbować wyczuc luz.
-
[ALL B5] Stukanie podczas gwałtownego ruszania
Skoro ASO wykluczyło poduszki, wahacze.... (jednak ja bym nie wykluczał tych rzeczy całkowicie) Jedynie co mi przychodzi do głowy to przyjrzeć się przegubom. Przypadkiem nie zaczął już trykać? Na nierównościach może być wówczas słyszalne stukanie.
-
[B5 ACK] Sonda lambda okopcona na biało
Witam , Wczoraj wykręcałem w swoim aucie obydwie sondy lambda. Jedna wyglądała normalnie( okopcona spalinami) , natomiast druga była cała biała, dosłownie jakby ktoś natarł ją kredą. Ostatnio borykałem się z ustawieniami instalacji gazowej .VAg pokazywał błąd sond, miałem sprawne ze starego autka więc zamieniłem. Jedak jak się potem okazało, źle ustawiona instalacja wyrzucała te błędy.A że wg sposprzeżeń te starsze jednak były w lpszym stanie , więc wymiana powrotna. Czego objawem jest białe okopcenie sondy na jednym rzędzie cylindrów?
-
[INNE] Wymiana uszczelniaczy zaworów - co mogło pójść nie tak ?
Zalanie innego oleju nic nie zmieni. Za duży ubytek. Autko kopci teraz mocniej? Myślę ,że skoro robili uszczelniacze , to źle założyli i musiał wyskoczyć, może sprawa dotyczy tylko jednego. Albo trafił się jakiś felerny jeden. Dodawanie uszlachetniaczy ,zagęszczaczy bez sensu. Trzeba będzue zdjąć pokrywę zaworową.Aby wymienic uszczelniacze chyba nie trzba ściągać głowicy(przynajmniej bez zdejmowania wymieniałem w Escorcie).
-
[B5 ACK] Które łożysko będzie pasowało ?
Jednak nie eksperymentowałem i zamówiłem SKF. NIechcę dwa razy zdejmować całego zawieszenia , wyprasowywać itd.
-
[B5 ACK] Które łożysko będzie pasowało ?
Witam , Czy ktoś z was mógłby mi potwerdzić czy łożysko z aukcji będzie pasowało do : Audi A4 1997 rok 2,8 30v ACK , FWD http://allegro.pl/item539161100_lozysko_do_piasty_przod_audi_100_c3_cygaro.html z góry dziękuję[br]Dopisany: 15 Luty 2009, 21:18_________________________________________________Na innych aukcjach cęsto spotałem się z opisami iż łozyska pasują m.in. do Audi 100 ,A4 ...
-
[B6 AMB] Przepływomierz - spore zaskoczenie
Silnik pracuje w trybie awaryjnym . spadnie moc , zuzycie paliwa zwykle wzrośnie.
-
[B5 ACK] Gumki do wtrysków Magic Jet
Filtry dopiero z 6 tys. mają. Blaszki mówisz? Sprawdze to. Gazownik Miał takie wtryski Magic w swoim samochodzie i pokazał mi jak pracują. Cichutko ,jedynie ręke jak położysz na wtrysku to czuć że działa. A moje stukają. Jak mówi gazownik , ustawił całą instalacje na tyle jak mógł ,ale poprostu wydajność wtrysków się zwiększyła , samochód na wolnych obrotach jest aż zalewany gazem. Aby to zminimalizować , wstawim m.in dysze jak do samochodów do 150KM. Oczywiście na nowo ustawiał mape.
-
[B5 ACK] Gumki do wtrysków Magic Jet
Nie ja zakładałem instalacje ,ale zrobione coś koło 25 tys. km.Wiem że były w tym czasie wadliwe partie, w których nawet po tygodniu wyklepywały się gumki. Sprawdze ten link.Dzięki Co do spacji to postaram sie mniej jej uzywać.
-
[B5 ACK] Gumki do wtrysków Magic Jet
Witam , Koledzy , poszukuję gumek do wtryskiwaczy Magic jet. Gumki się wystukały. Podobno jest problem , niema zestawów naprawczych , no chyba że ktoś z was coś wie. Mam nadzieje ,że nie będę musiał kupić nowych wtrysków. Gazownik mówi, że jedynie co może zrobić , to wyjąć gumki z nowych wtrysków , założyć do mnie, a z tymi starymi świrować i reklamować do dostawcy , że padły po miesiącu . Jak nie znajdę nigdzie takich gumek , to trzeba będzie kombinować. pzdr * po co robisz po kilka spacji między słowami ? - Łukasz
-
[B5 ABC] Piana w naczynku z płynem wspomagania
Bardzo możliwe że w starej przekałdni były pozostałości oryginalnego zielonego płynu , jak wlałes czerwony to teraz może być piana. Kup około 2-3 litry oryginalnego zielonego płynu ( wchodzi ok. 0,9 l) . Wymień , niech silnik troche popracuje , możesz się przejechać . Następnie znowu wymienić itd. jak wymienić płyn znajdziesz na forum. pzdr
-
[B5 ABC] Piana w naczynku z płynem wspomagania
Olej oryginał ? Wydaje mi się że olej jest za gęsty.
-
Jak wydobyć dźwięk z V6 w A4 B5?
Swego czasu wywaliłem katy , w to miejsce wstawiłem zwykłe rury. Nie mogłem tego dźwięku znieść , odradzam. W środkowej częsci układu słychać było metaliczny dźwięk. Przy wejściu powyżej 4 000 rpm było jeszcze głośniej. Strumienice absolutnie Nie. Natomiast ja wstawiłem tłumiki przelotowe. Wygłuszyło metaliczne brzmienie , z tyłu dźwięk nieco bardziej basowy.
-
[B6 ALT] Odpowietrzenie skrzyni korbowej
Niewiem jak w 1,8 T ,ale u mnie jest otwór zaraz poniżej przepustnicy , wchodzi w nia kruciec ,który połaczony jest z dolotem. Uszczelka skrzyni korbowej?? Czyli uszczelka miski olejowej , tak to rozumiem. Raczej nie jest to skomplikowane zadanie.
-
[B5 AEB] Wycie wspomagania na mrozie
Mam ten sam problem , tylko u mnie przy -20 st. C . Płyn jest nowy. Za pierwszym razem zaraz zgasiłem silnik .Niewiem czy przez to pompa nie padnie. Narazie nic z tym nie robiłem , po zapaleniu pompa cichnie po 15 sek. Jednak nie kręce kierownicą zanim silnik troche się nie nagrzeje.
-
[B5 AMB] Ciężko wchodzą biegi
Jeśli dźwignia jest dobrze wyregulowana , wszystko nasmarowane dobrze i nadal jest źle -> Kupić nowiutką skrzynię
-
[B5 AMB] Ciężko wchodzą biegi
u Mnie obecnie przy niższych temp. 2-ka wchodzi nieco cięzej przez kilka minut. NIemam problemów z wrzuceniem , ale pozostałe biegi wchodza lekko. Myśle że wynika to też z tego że skrzynie ( wodziki ) z czasem dostają luzów , skrzynia nie jest już tak precyzyjna. 1 i 2 bieg najczęsciej używany w mieście , chyba najbardziej zużyte synchronizatory.. Olej jakbys wymieniał to kup ori lub naprawde dobrej marki . Słyszałem o historiach ,że po wymianie oleju (mimo że zalano odpowiedniej klasy i lepkości ) skrzynie dość szybko "padły".. Jednakże , jeśli poziom oleju masz dobry to go nie ruszaj. Jak wymienisz będą biegi jeszcze trudniej wchodziły ( większa lepkość oleju).
-
[B6 ALT] Odpowietrzenie skrzyni korbowej
Skrzynie odpowietrza Odma , połączona z dolotem do przepustnicy ..
-
[ALL B6] Jakie są odgłosy rozsypanego kata?
wygląda na to że kat faktycznie sie rozleciał. Przy zimnym silniku spaliny będą wydawać metaliczny dźwięk. Po nagrzaniu robi się ciszej. Przy przegazowaniu będzie słychać metaliczny dźwięk ( spaliny będą się rozprężąć w pustej puszce katalizatora). Jak katalizator sie rozsypie , mocy nie ubędzie , chyba że w wyniu zatkania tłumików..