Treść opublikowana przez Doman13
-
[ALL B5] Ocierające klocki ?
trzeba rozebrać zacisk, oczyścić tłoczek, przesmarować prowadnice. takie odgłosy są oznaką tarcia klocka o tarcze. sprawdź czy koło się nie grzeje. Albo jednak tacza się skrzywiła wtedy jak dym z niej leciał i jakaś jej część trze o klocek. Bez rozkręcenia tego zacisku się nie obejdzie.
-
Spociki w Kielcach
A ja mam następną nudną imprezę rodzinną na której trzeba się napić. Normalnie masakra, ale to jest mój obowiązek. Dziś odpadam ---------------------------------- Tadzik modzisz coś z tymi jarzmami zacisków?
-
[B5 AFN] Po wymianie wahaczy dalej słychać stukanie
a nie stukają wam kocki w rozbitych jarzmach? Potrafi się taki klocek zdrowo tłuc -, ale ten stuk jest metaliczny Jarzma rozbijają się z reguły od środka, aby sprawdzić, trzeba podjechać na kanał i śrubokrętem poruszać klockiem dół- góra. Jak luźno lata to mamy winowajcę stuków
-
[B5 ARG] Tylne zawieszenie skrzypi
Tuleje jak skrzypią to są z reguły do wymiany. Poza tym to sprężyny lubią skrzypieć jak są stare, a dokładniej to gumy na których te sprężyny siedzą od góry i od dołu. Nie smarowałem tego ale jeśli pomoże to na krótko. Tak myślę
-
Spociki w Kielcach
Tak Ty masz bliżej a my dalej, a Posejdon to ma już wyprawę (70 km w jedną stronę) a to on targa ze sobą grilla
-
[ALL B5] Zamiana klocków stronami
Dobra panowie, widzę że włożyłem kij w mrowisko. Nowe klocki już zamówione. O przekładaniu nie ma mowy. W sobotę konserwacja hamulców.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
do mnie jak dotarły MS-y to wszystkie sworznie siedziały sztywno i nie dało się nimi ruszyć bez użycia dużej siły. Niech się jeszcze inni wypowiedzą, ale na mój rozum to ja bym takich nie zakładał. Z tych wahaczy co wyjąłem, jeden zachowuje się tak jak Twoje nowe (a mój przejechał około 50tyś.)
-
[B5 AFN] Po wymianie wahaczy dalej słychać stukanie
jedź na stację diagnostyczną na badanie amortyzatorów i powiedz co się dzieje, niech oni na szarpaku szukają przyczyny. koszt 20 zł za to nie jest wygórowany
-
[ALL B5] Zamiana klocków stronami
no i co z tego że klocek jest ułożony do tarczy. Przecież po ostrożnym przejechaniu ok 200 km ułoży się znowu. Wielu moich znajomych przekłada kocki stronami i nic złego się u nich nie dzieje.
-
[ALL B5] Zamiana klocków stronami
Witam ostatnio zauważyłem że klocki ścierają mi się nierówno. Te od środka auta (od tłoczka) są starte bardziej niż te od drugiej strony. Pomyślałem sobie zatem że przełożę te klocki odwrotnie (wtedy będę miał grubszy klocek od tłoczka) i od razu przeczyszczę tłoczek i zaciski. Czy można tak zrobić?
-
Spociki w Kielcach
najpierw trzeba wymienić ten czujnik A potem do grzanka na komputer ...
-
Spociki w Kielcach
- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Mnie przy wymianie zawieszenia na MS zabrakło 2 śrub. Mechanik kombinował i znalazł w końcu specjalnie utwardzane i je użył. Takie to komplety MS potrafią robić niespodzianki.- Spociki w Kielcach
obydwa przody. Z przodem ja też mam doświadczenie (i pękniętą osłonę na przewodzie, którą muszę szybko wymienić)- Spociki w Kielcach
robimy - rozkręcamy zaciski i wymieniamy tarcze i klocki w dwóch A4 grill się pali obok Taki sobie aktywny spocik w Jędrzejowie- [ALL B5] Wahacz położenia koła
ściągała mnie na prawo jak przedni wahacz górny szlag trafił. Sprawdź go jakie te końcówki załozyłeś ze po 1,5 mies. padły. Co za gówno się w tym kraju sprzedaje wymień najpierw te gówniane końcówki, sprawdź górne wahacze i jak będą dobre to wtedy dopiero jedź na geometrie.- [B5 ALL] Jaki jest koszt wymiany manżety przegubu ?
potwierdzam robota za dwie manżety , po znajomości i po taniości - koszt wymiany 80 zł- Spociki w Kielcach
Tadzik olej sprawę. W sobotę możemy zrobić sobie spota od samego rana. Z grillem oczywiście żeby go trochę odrdzewić. Ja mam do wymiany tarcze a i twoje zaciski też trzeba pozdejmować. Pooglądamy ten zderzak i podumamy. Ciekawe co nam z tego wyjdzie. Dorwałem super klej do plastiku.- Spociki w Kielcach
to kiedy ten spot? czy w deszcz jest aktualny?- [ALL B6] Pokrewieństwo z Seatem Exeo
czy EXEO ma zawieszenie takie jak nasze?- Spociki w Kielcach
a skoro tak mówił to zadzwoń tu: Kieleckie zakłady naprawy samochodów - serwis Krakowska 62 (wjazd z orlena na krakowskiej) tel 041 34-511-10 Trzeba się wcześniej umówić na wizytę bo są zawaleni. Ceny umiarkowane - ale muszą z czegoś żyć. Fachowość - jest, Doświadczenie - jest Spełnianie zachcianek - jest (skręcanie wahaczy w pozycji roboczej) Kawa - nie ma robiłem u nich w zimie całą zawiechę i widziałem co tam robili, i jak to robili. Mogę polecić. Tym bardziej ze fotę mają blisko- Spociki w Kielcach
zadzwoń do grzanka, on na piekoszowskiej robi z autami wszystko.- [ALL B7] Metaliczny brzęczący dźwięk ze środkowej kosoli przy 2200-2500 obr/min
bez rozkręcenia kokpitu nie dojdziecie co tak dźwięczy. miałem taki dźwięk z kokpitu (ale w B5) więc odkręciłem schowek i posprawdzałem śrubki mocujące kokpit z karoserią, i znalazłem jedną która się lekko popuściła. Podkładka która była na tej śrubie tak hałasowała. Po przykręceniu tej śruby ponownie, dźwięk ustał.- [B5 AFN] Po podniesieniu korka od oleju pryska olej
widziałem że przy kupnie samochodów handlarze odkręcają ten korek i patrzą co się dzieje. Podobno jak pryska olej to nie jest dobrze. W moim mój znajomy przystawił rękę do tego otworu i na podstawie tego co czuł pod dłonią stwierdził złośliwie: Przejechane ta fura trochę ma, ale przejedzie jeszcze dużo... I zły odszedł w siną dal..- [B5 AFN] Wymiana z Castrola na Motul półsyntetyk
A czy przy zaminie oleju zastosowałeś środek do mycia silnika w środku? (np engine flusch)? co jest zalecane przy tego typu operacjach? - Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?