Treść opublikowana przez Doman13
-
[ALL B5] Jazda bez osłon amortyzatora
Witam pytanie brzmi: czy można sobie spokojnie jeździć bez osłon na amorkach (tych harmonijkach co szybko padają) czy jak są już w stanie szczątkowym to wymieniać je na nowe. Odboje są dobre. Tyczy się amorków na tyle.
-
[B5 ADR] Przeróbka anglika
uderz do grzanka w tej sprawie. Blisko masz do niego jak jesteś w Kielcowni. A4 B5 w celu przerobienia trzeba ścianę grodziową ciąć i potem spawać. Ogólnie przerąbany jest ten etap przeróbki. A4 B6 ma już ścianę grodziową symetryczną, więc tylko trzeba auto rozebrać i złożyć. Grzanek w kółko rozbiera samochody i składa a przy okazji naprawia. Właśnie teraz przekłada jakąś B6. On strasznie lubi elektryczne zagadki a przy przekładce tych zagadek jest dużo. Z klimą problemu nie ma, przekłada się jak wszystko inne, nagrzewnica jest inna jeszcze trochę gratów też. ale czego się nie robi... Jak dla mnie to tylko on może zrobić tą sprawę od początku do końca i będzie zrobiona dobrze. Już trochę jego robót widziałem...
-
Spociki w Kielcach
podjadę, tylko wcześniej zadzwonię. Pomyśl grzanek nad wizytkami bo projekt zaczyna trochę pleśnieć.
-
[B6 AVJ] Wymiary kompletnego układu wydechowego
Nawet w ETCE nie ma wymiarów tych elementów. Chyba nic innego nie zostaje jak wyjąć stary i wtedy robić drugi.
-
[B6 AVF] Rusza mi się kierownica
popatrz od dołu na mocowanie kolumny, może tam się coś poluzowało...
-
[ALL B5] Jakie pióra wycieraczek polecacie na wymianę ?
Czyli wszyscy wymieniacie całe wycieraczki To dlaczego w sklepach motoryzacyjnych są do kupienia same gumki? Ktoś zna na to pytanie odpowiedź? Czy coś w tych wycieraczkach się zużywa poza gumkami? No może farba odpada... ----------------------------------------------------------------------------- pytałem w sklepie motoryzacyjnym kiedy wymienia się wycieraczkę a kiedy gumkę i ci mi mówią że wycieraczkę wymienia się jak ta stara ma duże luzy poprzeczne. Tak pytam o te wycieraczki bo rok temu kupiłem jakieś do A4 w NOMI i jak założyłem i przejechałem się w deszcz to było jeszcze gorzej niż na starych. Więc szybko zmieniłem na stare a te nowe do kosza... Zmieniłem gumki w wycieraczkach to znowu efekt był straszny i wróciłem do starych gumek. Przyszedł chyba czas na Valeo ze spoilerkiem...
-
Spociki w Kielcach
a jakby co to ty przełożysz? Poza Tobą Grzanek, to bym się bał komuś dać taką furę do przełożenia.
-
[ALL B5] Jakie pióra wycieraczek polecacie na wymianę ?
Witam Dzisiaj jechałem w deszcz i niestety moje pióra już kompletnie nie zbierają wody z przednie szyby. Myślałem już 2 lata temu o zmianie tych piór, baa, nawet kupiłem jakieś w sklepie i zamieniłem. Jednak po tej zamianie efekt był jeszcze gorszy od tego który wtedy miałem. (sprawdziłem że były dobrze założone) Teraz sytuacja z wycieraczkami jest tragiczna i jak pada deszcz to strach jechać... Ktoś jest w stanie polecić mi gumki na wymianę? (ale zabrzmiało ) Albo może podgiąć jakiś element. Od razu piszę że nie założę jakiś wypasionych nowych wycieraczek bo w moim terenie na pewno zginą...
-
[ALL B5] Dołożenie klimatyzacji
kolega grzanek85 sam sobie założył klimatronika, ale one jest naszym regionalnym guru samochodowym. Trochę masz do niego daleko... ale zapytać nie zaszkodzi.
-
[ALL B7] Znoszenie auta w prawą stronę
jak mnie znosiło przez wahacz to dało się to zdiagnozować dopiero jak auto było na podnośniku i miało zdjęte koło. Wtedy mechanik wykrył ten walnięty wahacz. Jak auto stało na kołach to on żadnych luzów nie miał i nic nie wychodziło, ani nie pukało
-
[ALL B5] Korozja na nadkolach
chodzi Ci o te zagięte do środka kawałki błotnika w które wpina się nadkola? Jeśli tak to te ranty lubią rdzewieć. kamienie które mamy na drogach potrafią tak w ten rant przywalić że nie tylko lakier oberwie, warstwa cynku obrywa też i tak zaczyna się korozja. Trzeba temat ogarniać najszybciej jak się da i pilnować by się rdza nie rozeszła. Jedynym pocieszeniem jest to że nasze błotniki są zrobione z naprawdę porządnej i grubej blachy powleczonej ocynkiem. Rdza z reguły z tą blachą przegrywa. moje ubytki po kamieniach w tych miejscach odrdzewiłem a potem przejechałem podkładem, potem lakierem a potem klarem. Wszystko nakładałem pędzelkiem ale to nie przeszkadza bo tego miejsca nie widać.
-
Spociki w Kielcach
każdy piątek po 17, a najlepiej 18 może być
-
[ALL B5] Antena radia na tylnej szybie sedna przerwana
dzięki panowie za pomoc
-
[ALL B5] Antena radia na tylnej szybie sedna przerwana
Witam Radio odbiera mi źle, a kiedyś odbierało super, okazało się że ktoś coś dłubał przy tylnej szybie i dwa górne paski ogrzewania, są przerwane na środku szyby. Teraz mam pytanie dotyczące naprawy tego problemu. Czy istnienie możliwość naprawienia tych pasków tak by zpowrotem zaczęły działać jak dobra antena? Wiem że ogrzewanie naprawia się jakimś klejem który przewodzi prąd. Czy to ten klej zadziała jak antena? Ktoś to robił?
-
[ALL B7] Znoszenie auta w prawą stronę
mnie ściągało jak mi padł górny przedni wahacz. sprawdź ten wahacz dokładnie, jak nie on to nie mam więcej pomysłu.
-
[ALL B5] Migający panel, niedziałająca klimatyzacja
podepnij komputer i sprawdź jakie są błędy w klimatroniku, potem sprawdź czy klimatronik nie zgubił kodowania. Mój klimatronik gubi kodowanie średnio co rok i co rok go koduję i adaptuję silniczki.
-
Spociki w Kielcach
Soboty to są dla mnie dni w których, nie mam czasu się podrapać po d... Zajęty jestem z reguły od rana do wieczora. Tak więc w soboty odpadam 100%
-
[B5 AEB] Kodowanie klimatronica - jaki kod wpisac dla 8D0 820 043 D
Uderzaj do naszego VIP szogun0 Kiedyś on pomógł mnie i trzymam swój kod (00043) jak skarb Swoją drogą to ciekawi mnie dlaczego mniej więcej co rok moja klima lubi się rozkodować.
-
Podatek ekologiczny - protest
to gdzie trzeba jechać ze starymi oponami? wie ktoś gdzie szykuje się ogólnopolskie palenie opon? Właściwie gdzie to wiem, pewnie Warszawka na Wiejskiej, TYLKO KIEDY??? jak czytam wpisy na forach internetowych to na pewno do tego dojdzie
-
Potrzebna pomoc dla Bartka Wrzoska (akcja charytatywna)
BSM to jest metoda leczenia która lecz takie przypadki. POwiedz rodzicom tego młodego człowieka zeby wpisali w google hasło BSM i poczytali o tym. Następnie niech biegną do empiku po książkę i niech wspomagają leczenie syna. Ja wyleczyłem raka dzięki BSM u siebie i moich bliskich... I leczę dalej...
-
[B5 AFN] Wibracje w zakresie 1800 do 2000 obrotów
a ja bym spr. koło dwumasowe dajcie mu linki gdzie jest opisane jak to wszystko sprawdzać i na co zwracać uwagę przy sprawdzaniu
-
[B5 AEB] Czy wahacze wymieniać parami ?
wymieniałem pojedynczo do momentu aż padła połowa zawieszenia i wymieniłem wszystko. I powiem Ci tak. Z wahaczami nie ma reguły. Te co były wymieniane dobre w połowie. Te co były stare - dobre w połowie. Czyli na 10 części z przodu - 5 jest dobra i nie wiem co z nimi zrobić.
-
[B6 AVF] Gdzie i za ile regenerowany kompresor ?
dwa lata temu moja sprężarka zaczęła piszczeć i bałem się o nią. Podjechałem wtedy do mechanika i ten stwierdził ze sprężarka się powoli zaciera i trzeba ją regularnie smarować smarem w sprayu. Smaruję ją mniej więcej 2-3 razy na rok i działa dalej. Ale pytałem wtedy mechanika o koszty zakupu regenerowanej sprężarki i ten mi mówił ze jej koszt to 600 zł. Ale nie zmieniałem - wolę psikać smarem w sprayu, no ale u Ciebie jest za późno... A co do regeneracji to wpisz sobie w google hasło: regenerowanie sprężarki jest tego trochę.
-
[B5 ADP] Obecność filtru kabinowego
filtr pyłkowy jest zawsze i jest to niezależne od faktu posiadania klimatyzacji
-
[ALL B5] Kto ogarnia klimatronik ?
mam instrukcję, oto ona: Zaczynamy: Warunek konieczny. Przyczyny błędów muszą fizycznie zostać usunięte/ naprawione. Brak zapisanych błędów w sterowniku. Podłączasz VAG Uruchamiasz silnik. Włączasz kllimatyzację w tryb AUTO: Wchodzisz w adres 08 AC/ HVAC lub inny opis dotyczący klimatyzacji. Dalej 07 Kodowanie Wpisujesz wartość (tu trzeba napisać do moderatora, ten pewnie pomoże) i potwierdzasz. (U mnie pasuje 00043) Teraz nie zamykając programu (nie rozłączając się z samochodem) odczytujesz błędy klimy, usuwasz je, jeśli się pojawiły i przechodzisz do Basic Settings. Silnik musi nadal pracować, i klima być włączona w tryb AUTO. 04 - Basic Settings Potwierdzasz Wpisujesz numer grupy 001 Czekasz i obserwujesz oraz słuchasz. Wszystkie silniczki sterowania przejadą sobie od jednego końca do drugiego, żeby poznać pozycje krańcowe. Po zakończeniu na ekranie pojawiają się w każdej pozycji zera (0). Jest to znak, że nastawy podstawowe zakończyły się. Jeszcze raz dla pewności odczytujemy błędy i kończymy pracę VAG-a. Od tej chwili możemy cieszyć się ponownie prawidłową pracą naszej automatycznej klimatyzacji.