Treść opublikowana przez Doman13
-
[B5 AFN] Wibracje w zakresie 1800 do 2000 obrotów
Ja tak mam. I rozwiązałem problem nie butując auta w zakresie 1800-2000. jedno co wiem o silniku to tyle że moje wtryski mają duże korekcje (leją) i właśnie w tym upatruję przyczyny.
-
[ALL B5] Różnice w amortyzatorach
cena nie jest zbyt wygórowana. Normalna cena powinna cyrkulować wokół 650 za 2 amorki na tył (renomowane), plus 80 do 100 zł za odboje z osłonami plus robota około 80 zł. jeśli to wszystko masz za 650 to jest to dobra cena
-
[ALL B5] Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka
jest cieplej więc olej w skrzynie ma wyższą temp. i skrzynia lepiej przełącza biegi bo synchronizatory są lepiej smarowane.
-
Spociki w Kielcach
po siedemnastej to jestem właściwie dostępny. Możemy się spotkać koło Mc Donalda na Żytniej. Rób porządek to grzebniemy w naszych furach od dołu. Zadzwonię do Cibie w poniedziałek po 16 to dogadamy się co i jak. HEJ!!!
-
Spociki w Kielcach
projekcik się posłał na Twoje konto. Jest on rozwojowy. jednak jest parę kwestii. Jeśli masz przesiadać się na prof. stronę www to nie wiem czy jej adres się nie zmieni, a za nią e-mail... normalnie jak adres strony jest : www.koziabroda.com to e-mail jest [email protected] decyzja w Twoich rękach
-
Spociki w Kielcach
POsejdon, prześlij mi to zdjecie na e-mail: [email protected] to je obetnę albo przerobię i Aniołek będzie mógł wysłać tą fotę do playboya. Ja już dawno zauważyłem że w życiu umysł jest najważniejszy (byłem z paroma modelkami)
-
Spociki w Kielcach
potwierdzam że byłeś, jak potrzeba to mogę Cię wkleić na któreś zdjęcie i będzie dowód jeśli chodzi o fotomontaże to robie je na pęczki w godzinach 8-30 do 16 i później też...
-
Spociki w Kielcach
grzanek wpisz w goopgle hasło BSM i jak się przekonasz to przyśle Ci materiały dzięki którym szybko się podniesiesz z tej grypy (parę godzin i zdrowy) a przydała by się na spocie Twoja fachowa wiedza. wiadomość dla michała-oracza sprawdź tą stronę: http://wiki.ross-tech.com/index.php/65535 może tam jest opis jak naprawić problem. twój skan jest wstawiony na forum i mądrzy już dumają co w tym przypadku robić. Zresztą ta strona to od nich.
-
[B5 1Z] Prośba o analizę błędów
ma brak mocy, szczególnie jak teściową wiezie to furmanka ledwo dyszy...
-
[B5 1Z] Prośba o analizę błędów
Witam dziś na spocie przeskanowałem auto naszego klubowicza i wyskoczyły mi takie błędy. Wykasowałem je i przeskanowałem ponownie i wyszły znowu. Auto ma problemy i proszę nam wyjaśnić czy są one poważne. logi statyczne i dynamiczne nie zrobione. stwierdziłem że nie ma co ich robić jak kontroler silnika ma błędy. VAG-COM Version: Release 311.2-N Chassis Type: 8D - Audi A4 B5 Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56 Address 01 ------------------------------------------------------- Controller: 028 906 021 GN Component: 1,9l R4 EDC G00SG 1437 Coding: 00002 Shop #: WSC 06325 2 Faults Found: 65535 - Internal Control Module Memory Error 37-10 - Faulty - Intermittent 00575 - Intake Manifold Pressure 17-10 - Control Difference - Intermittent Readiness: N/A Address 03 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 614 111 Component: ABS 5.3 FRONT D11 Coding: 0273004132 Shop #: BB 24303 No fault code found. Address 08 ------------------------------------------------------- Controller: 8L0 820 043 B Component: A4 KLIMAVOLLAUTOMAT_D73 Coding: 04143 Shop #: WSC 06325 No fault code found. Skipping Address 15-Airbags Address 17 ------------------------------------------------------- Controller: 8D0 919 034 Component: B5-KOMBIINSTRUMENT D10 Coding: 00040 Shop #: WSC 48275 No fault code found. Address 25 ------------------------------------------------------- Controller: 4A0 953 234 F Component: IMMO AUZ9Z0V5202091 D77 Coding: 00000 Shop #: WSC 28533 No fault code found. Address 35 ------------------------------------------------------- Controller: 8LO 862 257 E Component: ZV-Pumpe D03 Coding: 00000 Shop #: WSC 65535 8 Faults Found: 01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak) 35-00 - - 01371 - Alarm triggered by Door Contact Switch: Driver's Side 35-00 - - 01372 - Alarm triggered by Door Contact Switch: Passenger Side or Rear 35-00 - - 01374 - Alarm triggered by Terminal 15 35-00 - - 01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring 35-00 - - 01369 - Alarm triggered by Hood Switch 35-00 - - 01368 - Alarm triggered by Luggage Compartment Switch 35-00 - - 01373 - Alarm triggered by Radio Ground Contact 35-00 - - End -------------------------------------------------------
-
[ALL B5] Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka
w obu przypadkach problem należy upatrywać w skrzyni biegów i pracujących w niej synchronizatorach. Ciepły olej dobrze je smaruje i nie ma problemów z ich pracą. Ale gdy olej jest zimny to one pracują bez wystarczającego smarowania (zimny start) i po prostu się psują. Wynikiem psucia są zgrzyty na zimnym oleju. Spec od skrzyń wypowiada się tak jak słyszy Wasze wypowiedzi: Jak najszybciej do mnie przyjeżdżać, bo skrzynię trzeba wyjmować i robić jej remont. Broń boże nie jeździć ze zgrzytającą skrzynią. Można tak zrobić i mieć chudszy portfel o jakieś 900 -1000 zł. Można też olać to gadanie, wymienić olej w skrzyni, czasami pomaga i jeździć aż do momentu aż skrzynia padnie i wtedy ja wymieniać.
-
[ALL B5] Kto ogarnia klimatronik ?
przed wydaniem pieniążków powinieneś zrobić to co teraz zrobiłeś, czyli napisać posta o tym co sie dzieje z klimatyzacją. Wtedy pieniążki pewnie jeszcze byś miał... A co do Twojego problemu to tylko Vag pomoże. Pojechałbyś na spota regionalnego i tam ktoś podłączyłby się do auta, sprawdziłby klimatyzację i powiedział co jest w niej popsute. Bardzo możliwe że nic jest nie popsute tylko klimatyzacja się rozprogramowała (moja też tak ma co rok) co rok ją programuję i działa
-
[B5 ADP] Pytanie o tylne amorki
jak masz sprężyny scisnięte i poduszki zdjęte to zdejmij sprężyny z amorków, na dole trzyma je zacisk. Jak już sprężyna będzie osobno to amork w imadło i młotkiem wal w tą zapieczoną podkładkę. Wcześnie możesz wd40 popsikać. Ta podkładka musi zejść bo ją się po prostu luźno wkłada. nie mam pojęcia co sie u Ciebie dzieje
-
[B5 AHU] Zgrzytanie trzeciego biegu
no to wymieniaj skrzynię, ale tylko na taką po remoncie. Albo remontuj swoją.
-
[B5 AHU] Zgrzytanie trzeciego biegu
remont skrzyni kosztuje z reguły tyle co używana skrzynia (ok 600-700 zł) zrobisz jak uważasz. Ja miałem taki sam przypadek jak Ty około 2 lata temu. Wtedy wymieniłem olej wlałem do skrzyni ceramizera i jeżdżę do tej pory (około 50000km od wlania tego wynalazku) jak zgrzytało to dalej zgrzyta (szczególnie przy redukcji) ale biegi wchodzą i nie wyskakują i nic złego się, poza zgrzytami, nie dzieje. Ale zrobisz jak uważasz...
-
Spociki w Kielcach
ok potwierdzam: Niedziela 16.30 zbiórka na WTC jestem
-
[B5 AHU] Zgrzytanie trzeciego biegu
synchronizator pada. skrzynia do remontu, albo lać ceramizer i jeździć ze zgrzytami do momentu aż skrzynia padnie całkiem
-
Spociki w Kielcach
ja też jestem za tym żeby sprawdzić cedzynę. Tylko pogodę trzeba zamówić...
-
Spociki w Kielcach
A może ja przesadzam z tymi dziurami. Wiem jedno. Tuleja tylna którą mam do wymiany grzechotała równo.
-
Spociki w Kielcach
Hej Byłem na Cedzynie i zrobiłem rekonesans. Miejscówka w sumie tam jest fajna tylko że ja naliczyłem co najmniej dwa miejsca które się nadają na spoty. Jedno mnie tylko martwi ;( mianowicie Nosba auto na niektórych dziura może ucierpieć. zrobiłem parę fotek i potem połączyłem je automatem z panoramę mapa: miejscówka nr 1 : namiary GPS: N 50 52 643 E 020 44 308 miejscówka nr 2 (takie tam widoki miałem, a lubię las, że na śmierć zapomniałem o pozycji GPS ale to jest parking przy drodze i łatwo trafić) W miejscówce nr 1 można grilla zrobić przy samochodach. Jest tam duży parking i w sumie jest fajnie. Z kolei w miejscówce nr 2 może być trochę ciasno, ale wszystko jest do zadecydowania na miejscu. Szlag mnie trafia tylko z jednego powodu. W cedzynie kąpiel jest zabroniona i z perspektywy ratownika wodnego który kocha wodę i pływanie (kiedyś zarabiał pieniądze za uczenie pływania) jest to dramat regionalny. No to teraz pozostało wybrać godzinę spota (17?) i myślę że na początek wybierzemy miejscówkę 1 a w drugiej zrobimy wspólny rekonesans (ja tam mogę wjechać bo po wymianie sprężyn stoję wysoko ... i brzydko).
-
[B5 1Z] Kopci i szarpie
no to muszą się moderatorzy wypowiedzieć. Może trzeba zbadać ten Twój program. Poza tym dla mnie jest trochę dziwne że ktoś zrobił moda na autku które: zakopci strasznie na czarno jak by jakąś race rzucił ktoś, zacznie silnikiem rzucać, szarpać i zgaśnie. Motorownia do modów powinna być zdrowa.
-
[B5 1Z] Kopci i szarpie
robiłeś logi dynamiczne?
-
Spociki w Kielcach
Dobre podejście do sprawy Tposejdon, pojeździj po mechaniorach i popytaj. Może któryś się zna na wałach. Może któryś już uzdrowił Quattro. Co do spota to 10 maja jest OK. Podjadę w tygodniu na Cedzynę i się zorientuję co i jak.
-
[A6 4B AYM] Dźwięk skrzypiącej "gumy" przy kręceniu kierownicą
mnie też zaczęła kierownica skrzypieć po zimie. Tylko że ja jestem świeżo po wymianie zawieszenia i amorków. i jak piszczało przed wymianą tak skrzypi dalej. Jedyne co nie zostało wymienione bo było w dobrym stanie to końcówki drążków. Psikałem już wszędzie od strony kabiny białym smarem i nic nie pomaga. Jedyne co mi zostało i do czego mam dostęp to końcówki drążków. Wstrzyknę do nich ropę i opiszę czy przestało. A może lepiej wstrzyknąć jakiś smar?
-
[B5 AFN] Ogólne problemy z silnikiem
Zrób tak. Jedź na spot dolnośląski i wcześniej na forum spotowym napisz że będziesz potrzebował podłączenia auta i zrobienia logów statycznych i dynamicznych. Ktoś na spocie powinien wiedzieć o co chodzi i jak to się robi. Potem te logi wstawiasz na forum i diagnozę masz gotową. Warsztaty raczej nie robią logowania dynamicznego. (przynajmniej o takich nie słyszałem)