Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B7 BKE] Dziwny objaw
może tam na Podkarpaciu były niskie temperatury a wtedy to normalny objaw zwłaszcza jeśli z wydechu pójdzie biały dym, daj znać jak się sytuacja rozwinie przy kolejnych odpaleniach.
-
[ALL] Stuki w silniku
takie stukanie a zwłaszcza podczas hamowania wskazuje na uszkodzoną pompę podciśnienia.
-
[C4 AEL] Przyspieszony kąt wtrysku, a problemy z odpalaniem na zimnym
tylko opóźniony kąt początku tłoczenia powoduje utrudnione lub wręcz niemożliwe odpalenie zimnego silnika ale nie przyspieszony.
-
[B5 AJM] Po Odpaleniu Silnik "Wpada" Na Obroty (ok 2.5tys), póżniej wraca do normy...
czujnik temperatury ma wpływ na pracę silnika ale pod warunkiem, że padł ten co podaje sygnał dla ECU a nie ten co podaje sygnał na wskaźnik w zegarach, efekt z tymi obrotami po dpaleniu taki jak zabrudzony elektrozawór N109 w silnikach na pomie VP ale jak to wygląda w silniku na pompowtryskach to samego mnie to ciekawi i liczę, że ktoś obeznany w temacie mnie tu uświadomi
-
[B5 AHU] Słabnie po nagrzaniu
47ja czy mógłbyś bliżej opisać jak się przedstawia to słabnięcie i w jakim zakresie obrotów, jeśli wężyki lub jeden z nich byłby przetarty to silnik pzechodził by w tryb pracy awaryjnej a to łatwo daje się odczuć gdyż po zgaszeniu ciepłego silnika i ponownym jego odpaleniu moc znowu wraca aż do kolejnego notlaufu, sprawdź raczej jak wygląda u Ciebie intercooler - czy nie jest zapaćkany błotem.
-
[ALL B5] Problem z odpaleniem
kilkukrotnym podgrzewaniem świec przed odpaleniem silnika wywalisz sobie akumulator do zera, zwłaszcza jak potem robisz autem krótkie trasy.
-
[B5 AJM] Czujnik temperatury podwójny G62-pomocy
tu masz foto gdzie go szukać i jest on 4 pinowy :
-
[B6 AVF] Wyrzuca Olej
chyba nie czytasz dokładnie tematu, przecież nikt tu nie pisał, że tryska olejem w dolocie powietrza doładowanego a gdyby faktycznie tak było to wtedy separator oleju nie byłby zawalony, w wolnossących silnikach z wlewu oleju może dmuchać oparami i leciutko rosić drobinkami oleju ale nie w silniku turbodoładowanym gdzie turbo robi podciśnienie i zasysa opary z odmy. * cytuj, proszę, poprawnie [Musashi]
-
[B5 AFN] Zawór odcinający paliwo
wystarczy klucz płaski 24 i nie ma tu żadnej filozofii - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113603
-
[B5 AFN] Zawór odcinający paliwo
wymieniając zaworek i tak musisz go odkręcić ! ale po co wymieniać skoro masz objawy jego zabrudzenia, jeśli nie chce Ci się go wyczyścić to kupuj nowy - Twój wybór.
-
[B5 AFN] Zawór odcinający paliwo
- [B5 AFN] Zawór odcinający paliwo
no nie mów, że nie wiesz gdzie masz pompę wtryskową przy silniku jeśli masz założoną plastikową pokrywę osłaniającą silnik od góry to tylko musisz ją odkręcić i ukaże Ci się widok pompy jak na fotce, którą wkleiłem we wcześniejszym moim poście, wszystko robi się od góry po podniesieniu oczywiście pokrywy komory silnika i nie jest wymagany wjazd na kanał. Tu masz foto silnika po zdjęciu plastikowej górnej osłony (na przykładzie mego silnika - umieszczonego poprzecznie w komorze silnikowej) a tak wygląda silnik z założoną pokrywą plstikową (oczywiście na przykładzie Golfa IV):- [B5 AFN] Zawór odcinający paliwo
SoMeS nie musisz kupować tego elektrozaworu, prawdopodobnie się zabrudził lub ma zerwaną sprężynkę, wystarczy tylko przeczyścić go w środku lub wymienić samą sprężynkę dobierając odpowiednią.- [B5 AFN] Zawór odcinający paliwo
tu go znajdziesz :- [B6 AWX] Turbina ?
proponuję zdjąć z części zimnej turbosprężarki wąż doprowadzający powietrze od filtra powietrza i poruszać na boki wirnikiem, jeśli będą nadmierne luzy a łopatki wirnika tarły o ścianki wewnątrz turbiny to już wiesz co jest przyczyną tych odgłosów - nadmierny luz osiowy wałka turbosprężarki i nadale się ona do regeneracji.- [B5 1Z] Problem z odpalaniem chyba powrócił nie wiem co mam robić
grippen mam dla Ciebie jedną radę, z tego co opisujesz wynika, że masz problemy z uruchomieniem silnika wtedy jak podczas przekręcenia kluczyka w stacyjce nie zaświeci się na chwilkę kontrolka od świec żarowych - Ty opisałeś to tak : wynika z tego tylko jedno, że winę za trudności z uruchomieniem silnika ponosi okresowy brak napięcia na elektrozaworze N109 umieszczonym w pompie wtryskowej, odpowiedzialnym za podawanie napięcia na N109 po przekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję zapłon jest przekaźnik 109 (łatwo go zlokalizujesz w skrzynce przekaźników bo jest na nim na biało napisane "109" a wynikać to może stąd, iż przekaźnik ten może już mieć popękane lub wygrzane luty (można go wyjąć, zdjąć z niego plastikową obudowę i przelutować na nowo luty na jego płytce drukowanej), możesz zrobić proste sprawdzenie : jak przekręcisz kluczyk w stacyjce w pozycję zapłon (wtedy zapalają się kontrolki) to zobacz czy zapali się i zgaśnie kontrolka od świec żarowych - jeśli tak będzie to silnik odpali, jeśli kontrolka nie mrugnie to silnika nie uruchomisz ale wystarczy wtedy tylko spiąć na krótko kawałkiem kabla biegun dodatni akumulatora z nakrętką na N109 i silnik zapali bez problemu. Ja podejrzewam właśnie u Ciebie okresowe zaniki napięcia podawanego na N109 podczas próby rozruchu silnika. Tu jest umiejscowiony na pompie wtryskowej elektrozawór N109 : .- [B5 AFN] Olej w układzie intercoolera
wolf525 zanim zaczniesz podejrzewać turbo to sprawdź sobie najpierw w wężu idącym do turbiny od filtra powietrza ile tam się zbiera oleju z wężyka odprowadzającego opary z drobinkami oleju z odmy czyli odpowietrzania skrzyni korbowej, jestem przekonany, że tam znajdziesz przyczynę dzięki której znalazłeś olej w wężu od intercoolera do zaworu EGR, możesz też zdjąć wąż powietrzny przy wlocie samej turbiny i tam też będzie olej na ściankach tego węża. Olej w układzie dolotowym powietrza doładowanego to nie zawsze świadczy o przepuszczającej turbinie a właśnie w 90% to olej dostający się z odmy, aby sprawdzić turbinę wystarczy zdemontować wężyk odmy z przewodu doprowadzającego do turbo powietrze z puchy filtra powietrza, owtór z węzyka odmy w tym węzu zaślepić czymkolwiek a na zawór regulujący ciśnienie w skrzyni korbowej (ten czarny dysk widoczny na pokrywie rozrządu) nałożyć dłuższy węzyk gumowy i wsadzić jego koniec np. do plastikowej butelki po koli u umieścić ją w komorze silnika i tak pojeździć od jednej wymiany oleju do drugiej i zobaczysz ile w te butelce zbierze się oleju ale należy przedtem dokładnie wyczyścić z resztek oleju wszystkie węże i przewody idące od filtra powietrza do turbiny oraz dalej za nią do intercoolera, wypłukać intercooler oraz wyczyścić przewów i wąż idący z niego przez zawór EGR do kolektora ssącego; jeśli w tych wężach nie pojawi się olej to świadczy to tylko o tym, że olej pochodził wcześniej tylko i wyłącznie z odmy a nie z "przepuszczającej turbiny. Pozdrawiam- Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich Forumowiczów, Tomek z Rybnika, posiadacz Golfa Mk4, mam nadzieję, że dużo się od Was koledzy dowiem i może sam będę też w stanie komuś pomóc. - [B5 AFN] Zawór odcinający paliwo