Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szogun0

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szogun0

  1. To nie obiecuję ale może zaglądne do Rzeszowa.
  2. W dieslu pompa VP ciągnie sobie paliwko. W benzyniaku pompa jest w baku. Czujnik wstrząsowy (wyłącznik bezwładnościowy) nie występuje w Audi A4.
  3. Kup sobie normalne 4300 lub 6000 bo te o wyższej temp. barwy nie będą dobrze oświetlać po deszczu lub w nocy. Normalne najlepiej oświetlają drogę. No chyba, że chcesz rwać blachary na kolor świateł to wybierz najwyższą temp.
  4. Najprawdopodobniej to go nie ma. Chodzi o czujnik, który słuzy klimatyzacji. A climatronic montowany z silnikami V6 ABC info o temp. pobierał przeliczone ze sterownika silnika. Dlatego taki błąd może zawsze występować i nic się nie będzie działo.
  5. Pisałem o tym wielokrotnie. 1177 oznacza brak komunikacji między ECU a Immo. Adaptacja na kanale 00 w Immobilizerze powinna pomóc.
  6. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Wypluwa ci kawałeczk imaty wygłuszającej, która jest przyklejona do klapy obiegu wewnętrznego. Wyjmij wentylator nawiewu i odklej resztki, bo ci zapcha parownik.
  7. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Nadwozie i Wnętrze
    Nie napalaj się. Z tego co widzę, a nie mogę jakoś tak rozsadnie powiększyć zdjęcia to ta lampa z niebieską naklejką to zwykła soczewka na żarówkę H7. Ja też się tak naciąłem. Tak więc za tą cenę masz 1 lampę xenon D2S i 1 lampę normalną H7. @Szewczenko7 Lampy "pod xenon" to nic innego jak zwykłe reflektory na żarówki H7
  8. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    No raczej niewiele ma to wspólnego z błędem mieszanki.
  9. Na 4-pinowym będziesz mógł tylko załączyć wentylator. Reszty nie uruchomisz zworą.
  10. Ręcznie wpisać wartości w odpowiednich kanałach podczas adaptacji.
  11. A napięcie jak mierzył. Względem masy silnika czy względem drugiego przewodu do wtryskiwacza. Jeśli wzgledem silnika to jest to jakiś niedouczony mechanio, bo Plus na wtryskiwaczach jest zawsze, po uruchomieniu silnika. Cewka wtryskiwacza jest kluczowana (sterowana) masą podawaną ze sterownika silnika. Jeśli mierzył podłączają tą lampkę do obydwu przewodów wtryskiwacza to prawdopodobnie masz problem w tryskiem albo ze sterownikiem silnika. Najprościej było by zamienić ten wtryskiwacz z innym miejscami i jeszcze raz przetestować. Jeśli zmieni się numer błędu i usterka bedzie wystepować na innym cylindrze, to uszkodzony jest wtryskiwacz. Jeśli usterka pozostanie na swoim miejscu to masz albo zwarcie, albo uszkodzony sterownik silnika.
  12. B, D, H, K, jeśli nie jest od benzyny V6 to będzie pasował, a kodowanie załatwi sprawę.
  13. To mało widziałeś. Mnie spotkało to samo o 3 nad ranem przy jakichś 100 km/h. I po tym przypadku wywaliłem pustą puchę po kacie i wstawiłem w jego miejsce rurkę. I wyrwało dokładnie w tym samym miejscu, dodam, że nigdzie nie było sladów uderzenia rurą wydechową w cokolwiek. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Albo zbyt duże ciśnienie spalin (kiedy jeszcze miałem katalizator i był maksymalnie zapchany), błąd fabryki, wibracje, rozrzeszalność cieplna materiałów, niepoprawne łączenie elementów albo jeszcze masa innych rzeczy, lub wszystko to na raz spowodowało wyrwanie rury z kryzy przykręcanej do turbiny. [ Dodano: 13-04-2007, 22:21 ] Nie da rady nabić. Trzeba spawać.
  14. Silniczek jest złożony na zatrzaskach. Weź mały śrubokręcik i rozpołów silniczek. Zobaczysz w srodku układ scalony, silniczek, i trybiki. Wyciągnij silniczek, wysuń trochę trzpień i już będzie wszystko pasowało. Wcale nie sa za duże silniczki. Sprawdzałem, pasuja. Dzisiaj właśnie rozkleiłem lampy Valeo. Rezanie trwa. Jak skończę i nic nie spartolę to pochwalę się wynikami. Brakuje mi niestety przetwornic.
  15. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    No niezupełnie. Tak było w starych konstrukcjach, nowsze wersje Motronica i praktycznie wszystkie silniki BMW pracują z zepsutym czujnikiem Halla. System przechodzi wtedy z wtrysku sekwencyjnego na wtrysk grupowy, czyli iskra i otwarcie wtryskiwaczy jest podczas każdego obrotu wału na raz dla wszystkich cylindrów.
  16. Albo zwarcie, albo jakiś problem z przetwornicami i sieją w paśmie FM. Posprawdzać na początek wszystkie połączenia elektryczne przy lampach i przy radiu a także przy antenie.
  17. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    Czyżby chodziło ci o czujnik pozycji wałka rozrządu? Czyli sławny czujnik Halla. Pewnie jest pod nim o-ringi popuszcza olej.
  18. Nie pokaże. Wymontować rozrusznik i naprawić lub oddać komuś kto naprawi.
  19. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Masz odpowiednio naciągniętą linkę gazu. Trzeba jeszcze sprawdzić stycznik biegu jałowego. Wczoraj w Vento rozbierałem (wg fabryki nie można rozkręcać) przepustnicę, bo stycznik nie działał. Jak ECU nie wie, że przepustnica jest w pozycji biegu jałowego, to nie będzie adaptacji.
  20. Skoro się nie adaptuje przepustnicy to nie ma potrzeby, Silnik zgasł być może z innego powodu.
  21. Wygląda na to, że mogą być, aczkolwiek ta z drugiego linku to raczej nie jest Bosch.
  22. Kabelki będą miały takie same kolory. 2 białe (grzałka), czarny (sygnał) i szary (masa). Tylko je podłączyć i już.
  23. Niekoniecznie. Zależy jaki samochód i jaki rocznik. Wcześniejsze wersje strzelały dwoma poduszkami niezależnie czy był pasażer czy nie.
  24. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Jak jest uwalony przepływomierz to też nie będzie wolnych obrotów. Przepustnicę sprawdzi na odpowiednim kanale, naciskając pedał gazu pokazuje na włączonym zapłonie kąt jej wychylenia. Jeszcze lepiej jej potencjometr sprawdzisz multimetrem, mierząc jej oporność.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.