Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szogun0

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szogun0

  1. A nie raczyło zaglądnąć do skrzynki bezpieczników? Jest tam stara wersja złącza. Czarna i biała kostka.
  2. To zostaw radio na dłużej niż około 1 godz. Czasem potrzeba 2-3. Odłącz od zasilania. Podłącz. Zostaw włączony zapłon. Odczekaj czas. potem włącz i zobacz co wyświetla. Jeśli się nie zmieni to zostaw włączone ponad godzinę jeszcze. Wtedy sprawdź.
  3. Długo układ był nieszczelny. Jeśli tak to należało jeszcze wymienić filtr-osuszacz. Bez płukania układu dostała się wilgoć do środka prawdopodobnie i powoduje zamarzanie parownika albo zaworu rozprężnego co powoduje brakiem przepływu w układzie. Wybierz się do Icemana albo innego fachowca od klimatyzacji z prawdziwego zdarzenia i wytestują wszystko porządnie. Część diagnozy postawią podączając tylko manometry do układu.
  4. Sam kolego bzury wypisujesz. Mogę ci to udowodnić w dwujnasób. Na 2 różnych silnikach. Jak masz dostęp do oscyloskopu to samo sobie sprawdzisz podłączając do auta benzynowego, bo tam jest łatwo to zobrazować. Już taki stary system jak Digifant produkcji Siemensa z 1992 r. po puszczeniu gazu odcinał impulsy na wtryskiwacze. Warunki wymagane: - wysokie obroty (powyżej 1200), - pedał gazu całkowicie puszczony (stycznik biegu jałowego zwarty - takie coś w środku przepustnicy, gdyby ktoś nie wiedział) Mam instrukcję naprawy i sprawdzania Digifant-u gdzieś na którymś kompie i jest dokładnie opisane. Uruchamiasz silinik, wkręcasz na wyższe obroty, trzymasz gaz, zwierasz odpowiednie kable od stycznika biegu jałowego. W tym momencie obroty zaczynają spadać, bo zostają zamknięte wtryskiwacze. Obroty dochodzą do 1200 rpm i wzrastają, bo to jest wartość graniczna i przy niej otwarte zostają wtryskiwacze. Drugi sposób sprawdzenia to posłuchać mojego 1.8T, z racji tego, że tryskiwacze LPG firmy Keihin sa dosyć głośne. Po wkręceniu na wysokie obroty i puszczeniu gazu przez jakiś moment ich nie sychać. Jesli ktoś nadal nie wierzy to zapraszam na Podkarpacie i udowodnię to organoleptycznie. Koniec wywodu.
  5. Napisz jaki masz przebieg. Na 90% masz zapchany katalizator albo i cały wydech.
  6. Wypełnij profil, będzie wiadomo skąd jesteś. Nie ma w tym silniku klasycznych przewodów. Ja obstawiam cewki zapłonowe. Niby jak je sprawdzili mechanicy. Najlepszy sposób to oscyloskop i osoba, która umie go obsługiwać i od razu widać czy jest przebicie czy go nie ma. Moze być jeszcze moduł zapłonowy uwalony, "takie coś" na obudowie filtra powietrza.
  7. We wszystkich przypadkach, które podałeś jest inny parownik. Takie same są z tego samego rocznika, wtedy jest bez różnicy czy od diesla czy od benzyny. Na pewno nie pasuje od golfa i od audi 80.
  8. Sonda nie ma nic do gadania przy odpalaniu.
  9. to nie przesada, zwykłe przeoczenie i wiele osób ten błąd robi niestety Panowie, Żeby przetestować interfejs wystarczy podać na odpowiednie piny zasilanie. Więc nie widzę potrzeby podłączania do samochodu
  10. Witaj. Dopisz kolego coś więcej, bo same emotikonki to jakoś tak...
  11. U mnie ESP siedzi na fotelu kierowcy a ASR to moja prawa noga. W 80-tce jest identycznie.
  12. Z którego roku samochód. Podaj więcej szczegółów. Jeśli licznik Jeger to jest to problem z procesorem w liczniku.
  13. To pochwal się co ci naprawił.
  14. W ten sposób będziesz wymieniał panele w nieskończoność. Zmiana panelu musi być skojarzona z jego kodowaniem, chyba że wyciągniesz panel z auta o takim samym silniku i ten panel będzie miał dokładnie takie same numery oryginału.
  15. Tak czytam i zastanawiam się? Audi płaci wam za akwizycję. Lej jaki chcesz ale nie mieszaj czerwonego oryginalnego z np. Prestone, bo zrobi się kisiel zamiast płynu i to grozi uszkodzeniem silnika poprzez przegrzanie. Ja jeżdżę na Petrygo.
  16. To raczej uszczelniacze zaworowe. Próbami ciśnieniowymi nie zawsze można wylkuczyć lub wykryć awarię pierścieni. W taki sposób nie przetestuje się pierścieni zgarniających ale uszczelniające, a one nie odpowiadają za olej i jego spalanie.
  17. Musisz nauczyć się korzystania z wyszukiwarki forumowej. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=2328.0 Przeczytaj tam mój post. I staraj się poprawnie nazywać tematy.
  18. Prawo precyzuje możliwość zakładania brewek. Jakiekolwiek elementy zasłaniające strumień świateł lamp czy reflektorów są niezgodne z prawem. Jeśli brewki przysłaniają snop światła kwalifikuje to do zabrania dowodu rejestracyjnego. To samo dotyczy bagażników rowerowych montowanych na haku. Jeśli nie posiadają dodatkowych świateł, a koła przesłaniają lampy (zwykle tak bywa) to jest to niezgodne z prawem.
  19. A ja bym obstawiał na luźne klocki. Jarzmo możesz poszukać używane na szrocie.
  20. szogun0 odpowiedział(a) na Kunio temat w Audi A4 B5
    A ja kupiłem oryginalną za 500 PLN razem z całym koszyczkiem, a nie sam wkład. Nówka. Trzeba tylko czytać ogłoszenia i nie kłócić się na forum.
  21. Idzie to naprawić. Zestaw naprawczy dla 1 zacisku to około 20 PLN. Warto jeszcze w Agromie kupić grubsze o-ringi o średnicy 8 mm dla lepszego uszczelnienia ośki ręcznego. A ten zestaw D4083 to u mnie 18 zł w sklepie.
  22. Sama zmiana amortyzatorów nic ci nie da. Dalej będzie nisko.
  23. szogun0 odpowiedział(a) na pio22 temat w 1.6
    Albo nieszczelność w dolocie albo brak adaptacji przepustnicy po czyszczeniu, chociaż bardziej obstawiam nieszczelność i przez to lewe powietrze.
  24. Jakie masz radio? Mam cały panel do Concerta by Matsushita. W jednym z Chorusów poradziłem sobie z takim problemem podkładając kawałek papierka między wyświetlacz a obudowę. Podziałało.
  25. Mam taki w atomizerze właśnie. Ale po wcześniejszych doświadczeniach z innymi autami i zapachami nie polecam psikać tapicerki. Lepiej na dywaniki. Tapicerka + zapach + słońce = stopiona tapicerka.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.