Treść opublikowana przez szogun0
-
Gdzie zlacze diagnostyczne w Audi 100 C4 2.6 V6 1993 r.....
A nie raczyło zaglądnąć do skrzynki bezpieczników? Jest tam stara wersja złącza. Czarna i biała kostka.
-
Czy można jeszcze odblkować radio??
To zostaw radio na dłużej niż około 1 godz. Czasem potrzeba 2-3. Odłącz od zasilania. Podłącz. Zostaw włączony zapłon. Odczekaj czas. potem włącz i zobacz co wyświetla. Jeśli się nie zmieni to zostaw włączone ponad godzinę jeszcze. Wtedy sprawdź.
-
[B5 AFN] Nie działa nabita klima
Długo układ był nieszczelny. Jeśli tak to należało jeszcze wymienić filtr-osuszacz. Bez płukania układu dostała się wilgoć do środka prawdopodobnie i powoduje zamarzanie parownika albo zaworu rozprężnego co powoduje brakiem przepływu w układzie. Wybierz się do Icemana albo innego fachowca od klimatyzacji z prawdziwego zdarzenia i wytestują wszystko porządnie. Część diagnozy postawią podączając tylko manometry do układu.
-
[all tdi]odciecie doplywu paliwa po puszczeniu nogi z gazu, hamowanie silnikiem
Sam kolego bzury wypisujesz. Mogę ci to udowodnić w dwujnasób. Na 2 różnych silnikach. Jak masz dostęp do oscyloskopu to samo sobie sprawdzisz podłączając do auta benzynowego, bo tam jest łatwo to zobrazować. Już taki stary system jak Digifant produkcji Siemensa z 1992 r. po puszczeniu gazu odcinał impulsy na wtryskiwacze. Warunki wymagane: - wysokie obroty (powyżej 1200), - pedał gazu całkowicie puszczony (stycznik biegu jałowego zwarty - takie coś w środku przepustnicy, gdyby ktoś nie wiedział) Mam instrukcję naprawy i sprawdzania Digifant-u gdzieś na którymś kompie i jest dokładnie opisane. Uruchamiasz silinik, wkręcasz na wyższe obroty, trzymasz gaz, zwierasz odpowiednie kable od stycznika biegu jałowego. W tym momencie obroty zaczynają spadać, bo zostają zamknięte wtryskiwacze. Obroty dochodzą do 1200 rpm i wzrastają, bo to jest wartość graniczna i przy niej otwarte zostają wtryskiwacze. Drugi sposób sprawdzenia to posłuchać mojego 1.8T, z racji tego, że tryskiwacze LPG firmy Keihin sa dosyć głośne. Po wkręceniu na wysokie obroty i puszczeniu gazu przez jakiś moment ich nie sychać. Jesli ktoś nadal nie wierzy to zapraszam na Podkarpacie i udowodnię to organoleptycznie. Koniec wywodu.
-
1,8 T nie chce się wkręcać w obroty?!
Napisz jaki masz przebieg. Na 90% masz zapchany katalizator albo i cały wydech.
-
[1.8T AEB] Ile na świecach?
Wypełnij profil, będzie wiadomo skąd jesteś. Nie ma w tym silniku klasycznych przewodów. Ja obstawiam cewki zapłonowe. Niby jak je sprawdzili mechanicy. Najlepszy sposób to oscyloskop i osoba, która umie go obsługiwać i od razu widać czy jest przebicie czy go nie ma. Moze być jeszcze moduł zapłonowy uwalony, "takie coś" na obudowie filtra powietrza.
-
potrzebuje pomocy w sprawie klimy....
We wszystkich przypadkach, które podałeś jest inny parownik. Takie same są z tego samego rocznika, wtedy jest bez różnicy czy od diesla czy od benzyny. Na pewno nie pasuje od golfa i od audi 80.
-
Nie odpala na zimnym silniku A4 1,8(125KM)
Sonda nie ma nic do gadania przy odpalaniu.
-
Problem z VAG na USB
to nie przesada, zwykłe przeoczenie i wiele osób ten błąd robi niestety Panowie, Żeby przetestować interfejs wystarczy podać na odpowiednie piny zasilanie. Więc nie widzę potrzeby podłączania do samochodu
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj. Dopisz kolego coś więcej, bo same emotikonki to jakoś tak...
-
[ALL] Czy jeździcie z włączonym ESP?
U mnie ESP siedzi na fotelu kierowcy a ASR to moja prawa noga. W 80-tce jest identycznie.
-
Problem z predkosciomierzem oraz obrt.
Z którego roku samochód. Podaj więcej szczegółów. Jeśli licznik Jeger to jest to problem z procesorem w liczniku.
-
POLECAM AUTOELEKTROMECHANIKA (MAGIK)
To pochwal się co ci naprawił.
-
Problem z klimą
W ten sposób będziesz wymieniał panele w nieskończoność. Zmiana panelu musi być skojarzona z jego kodowaniem, chyba że wyciągniesz panel z auta o takim samym silniku i ten panel będzie miał dokładnie takie same numery oryginału.
-
(1,8T AEB 1997 r.) Płyn do chłodnic różowy czy niebieski ? Only VW/Audi ?
Tak czytam i zastanawiam się? Audi płaci wam za akwizycję. Lej jaki chcesz ale nie mieszaj czerwonego oryginalnego z np. Prestone, bo zrobi się kisiel zamiast płynu i to grozi uszkodzeniem silnika poprzez przegrzanie. Ja jeżdżę na Petrygo.
-
Po remoncie głowicy zaczął palić olej????
To raczej uszczelniacze zaworowe. Próbami ciśnieniowymi nie zawsze można wylkuczyć lub wykryć awarię pierścieni. W taki sposób nie przetestuje się pierścieni zgarniających ale uszczelniające, a one nie odpowiadają za olej i jego spalanie.
-
Z jaką siłą dokręcamy łożyska
Musisz nauczyć się korzystania z wyszukiwarki forumowej. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=2328.0 Przeczytaj tam mój post. I staraj się poprawnie nazywać tematy.
-
Brewki na lampy, zgodne z prawem czy nie ??
Prawo precyzuje możliwość zakładania brewek. Jakiekolwiek elementy zasłaniające strumień świateł lamp czy reflektorów są niezgodne z prawem. Jeśli brewki przysłaniają snop światła kwalifikuje to do zabrania dowodu rejestracyjnego. To samo dotyczy bagażników rowerowych montowanych na haku. Jeśli nie posiadają dodatkowych świateł, a koła przesłaniają lampy (zwykle tak bywa) to jest to niezgodne z prawem.
-
[A4 B5 1.6 ADP]Jarzmo przedniego koła-czy do wymiany?
A ja bym obstawiał na luźne klocki. Jarzmo możesz poszukać używane na szrocie.
-
[1.8T AEB] pompa paliwa
A ja kupiłem oryginalną za 500 PLN razem z całym koszyczkiem, a nie sam wkład. Nówka. Trzeba tylko czytać ogłoszenia i nie kłócić się na forum.
-
[ALL B5] Wyciek płynu przy zaciągniętym ręcznym...
Idzie to naprawić. Zestaw naprawczy dla 1 zacisku to około 20 PLN. Warto jeszcze w Agromie kupić grubsze o-ringi o średnicy 8 mm dla lepszego uszczelnienia ośki ręcznego. A ten zestaw D4083 to u mnie 18 zł w sklepie.
-
Wymiana zawieszenia A4 Avant 1.8 T
Sama zmiana amortyzatorów nic ci nie da. Dalej będzie nisko.
-
[B5 ADP] Przepustnica
Albo nieszczelność w dolocie albo brak adaptacji przepustnicy po czyszczeniu, chociaż bardziej obstawiam nieszczelność i przez to lewe powietrze.
-
A4 1,9 TDI AJM2000r Wyśiwtlacz radia i komputerka
Jakie masz radio? Mam cały panel do Concerta by Matsushita. W jednym z Chorusów poradziłem sobie z takim problemem podkładając kawałek papierka między wyświetlacz a obudowę. Podziałało.
-
Zapachy samochodowe,perfumy,choinki : czyli jakie stosujemy.
Mam taki w atomizerze właśnie. Ale po wcześniejszych doświadczeniach z innymi autami i zapachami nie polecam psikać tapicerki. Lepiej na dywaniki. Tapicerka + zapach + słońce = stopiona tapicerka.