Treść opublikowana przez szogun0
-
[A4 B5 ALF] Zawór od ekologii
Elektrozawór pochłaniacza par paliwa (filtra z węglem aktywnym), jeśli nie działa prawidłowo można go wymienić na inny, jego zadaniem jest tylko zamykanie i otwieranie, więc jeśli cewka elektrozaworu będzie miała podobną wartość rezystancji można zamieniać. Tak jest w przypadku zaworków na 2 piny.
-
AKCJA! AKCJA! AKCJA!
Ehhh, pięknie napisano. :oklaski: Ale co z tego, naklejka nie zmieni ani mojej ani czyjejś mentalności. Jestem jaki jestem, więcej wam nie zdradzę.
-
[B5 ADR] Migająca, podczas jazdy, lampka immo
Z nowymi kluczykami będzie prawdopodobnie tak samo. Wina leży albo po stronie cewki czytającej albo zużyły się kondensatory w puszce Immobilizera. Dołącz wykaz błędów to poczytamy.
-
[B4 1Z] Brak doładowania. Jak zmierzyć czujnikiem zegarowym.
Panowie, ale tu nie chodzi o sam rocznik, ale o silnik. Wiadomym jest, że są kłopoty z połączeniem za pomocą interfejsu z silnikami 1Z z wczesnych lat produkcji. Podobnie z silnikami 2.6 ze sterownikiem Helli. ABK, to sterownik Digifant Siemensa i całkiem, całkiem się komunikuje, chociaż zbyt wiele parametrów to nie wyświetla.
-
[B5 ABC] Przepłukanie klimy
Można już nówki taniej wyhaczyć
-
[B5 AHU] Odpala i gaśnie
Albo taki błąd albo problemy z zaworkiem.
-
[B5 ADR] specjalista z torunia
Hihi, w Toruniu powiadacie? W tej benzynce to z parametrów niewiele się wnioskuje (1.8 ADR).
-
Kto generuje największy ruch na forum ?? - Zagadka
No to się przyznam. To nie ja. A może to zdeniu? Ale chyba nie, bo byś Hugo nie pytał, to raczej jakiś użytkownik, który nawet klubowiczem pewnie nie jest.
-
[B6 AVF] rozrząd - czy warto?
Alvaro masz sporo racji - jednak tu zawsze jest kwestia sporna. Gwarancja obejmuje części i robociznę, ale żaden mechanik nie może Tobie zagwarantować tego, że użyta część (mimo super jakości) nie strzeli po 100 km ze względu na wadę fabryczną, a taka się może zdarzyć przecież. Np. pasek rozrządu - może strzelić po 100km, bo miał wadę fabryczną - skutki jakie będą wszyscy wiemy, ale mechanik przecież nie może ponosić odpowiedzialności za to, że produkt miał wadę. Ewidentna wina mechanika jest wtedy gdy część walnie ze względu na zły montaż - wtedy sprawa nabiera innej wartości. Zasada jest taka, że mechanik ponosi odpowiedzialność za części, które sprzedał i zamontował w taki sposób, że wymiania je na gwarancji i on sam użera się z producentem.
-
[B5 ADR] Pytanie dotyczące przepływomierza??
Silnik pracuje w trybie awaryjnym podstawiająć sobie stałą wartość przepływu powietrza. Po założeniu nowego przepływomierza zacznie jeździć jeszcze lepiej.
-
[B5 AHU] Prowadniczki w zacisku hamulcowym.
Weź wsiądz w PKS czy inny środek transportu. W SZIK-u w Tyczynie śruba kosztuje 32 zł, są 2 rodzaje, dłuższa i krótsza, dłuższa jest do tylnego zacisku. Jak im wytłumaczysz co i jak, lub weźmiesz starą na wzór, to bez problemu powinieneś kupić. Szkoda się tułać po szrotach, bo tam jarzmo to chcą ale z całym zaciskiem sprzedawać.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy na forum.
-
[B5 AFN] Podswietlenie zegarow FIS
Jak ci ktoś jeszcze naopowiada takich bzdur, to poczęstuj go . Zegary są podświetlone żaróweczkami. Wyjmij licznik, odepnij kostki, zakup 8 sztuk żarówek i wymień. (aż tyle, bo jak się poruszy licznikiem przy wyciąganiu to spadają włókna i pozostałe żaówki też przeważnie przestają świecić).
-
[B5 AFN] Jaką siła dokrecamy głowice?
1. 40 Nm 2. 60 Nm 3. 90 stopni 4. 90 stopni
-
[B5 ADP] problem z abs błąd 257
Sprawdzić oporność cewki zaworu. Jeśli jest przerwa to do wymiany pompa ABS. Zawór ten jest wewnątrz modulatora, czyli pompy ABS. No jest jeszcze możliwe, że kable od sterownika do pompy są uszkodzone. Ale to nikła szansa.
-
[B4 2,0 ABK] Prośba o analizę błędów
Aleś się zapędził. Przeczytaj jeszcze raz jaki to samochód i jaki silnik. tam nie ma adaptacji przepustnicy, bo jest czysto mechaniczna dołożonym tylko potencjometrem , nie ma nastawnika przepustnicy. Za wolne obroty odpowiada silniczek krokowy. bulbin Zacznij od sprawdzenia napięcia ładowania. 00532 - napięcie zasilania, nieprawidłowa wartość. 00524 - czujnik spalania stukowego 00518 - potencjometr przepustnicy, przerwa lub zwarcie w obwodzie. Masz uszkodzony potencjometr przepustnicy lub jego okablowania. Ale jeśli masz zbyt wysokie napięcie ładowania np. 16V, to raczej skłaniałbym się do dokładnego sprawdzenia sterownika silnika. Nie spaliło ci w ostatnim czasie żarówek?
-
[A6 C6] NAVI MMI
Kolego znasz powiedzenie: nie ma nic za darmo (no prawie)? Więc masz 2 wyjścia. Płacisz ponad tysiaka i masz mapę albo wsadzasz dupke w auto, tankujesz i jedziesz do W-wy. Sam stwierdź, co cię taniej wyniesie.
-
[B5 1Z] Prędkościomierz nie rusza się
Skoro nabija kilometry, to czujnik jest dobry, a uszkodzeniu uległ licznik. Pewnie jakaś przerwana ścieżka.
-
[B5 AHU] Audi Chorus - czy da radę podpiąc wzmacniacz i dodatkowy sub ?
Żadnych przeróbek nie potrzeba. W tym odtwarzaczu jest wyjście niskonapięciowe, kostka mini ISO, jak nie chcesz prowizorki to kup taki kabelek i śmiało podłączaj.
-
[B5 ADR] KLIMATYZACJA - problem, szukam pomocy (klima manualna)
Masz dokładaną klimę, więc trudno powiedzieć gdzie jest tak w rzeczywistości bezpiecznik. Do sprawdzenia nadaje się presostat, czy załącza poprawnie wentylatory, i ewentualnie jakiś przekaźnik wentylatora, bo raczej jest po drodze.
-
[B5 AEB] Silnik pali na 3 cylindry
Sprawdzić ciśnienie sprężania, stan świec. Potem oscyloskop w dłoń i sprawdzić cewki a potem moduł zapłonowy. Jeśli nie będzie impulsu na moduł to uwalone okablowanie albo ECU.
-
[B5 AJM] Prośba o analizę błędów Vag
Pomyliłeś sterowniki. 18057 jest z ECU silnika i informuje o braku komunikacji z ABS. 18256 jest z ABS i informuje o braku komunikacji z silnikiem. Problemem będzie wiązka okablowania albo uszkodzony sterownik ABS.
-
[B5 ADP] rozrusznik
Nie wymontujesz bez kanału.
-
Wysokoprężny silnik benzynowy
"Mercedes nie informuje na jakiej zasadzie będzie działał zmienny stopień sprężania" Zrobią odprężnik jak w starych "esokach".
-
[B5 AFN] Problem na lakierze
Jeśli to jakiś lepik to żadna polerka. Proponuję zmywacz silikonowy stosowany przez lakierników. Do nabycia w mieszalniach itp., koszt ok. 40 PLN/ litr