Treść opublikowana przez szogun0
-
[B5 AEB] Nie pali na jeden cylinder
Miał niezłe narzędzia? Sprawdzał przebiegi oscyloskopem? Jeśli tak, to albo mu się nie chciało albo jest trochę z tym na bakier. Jeśli nie miał oscyloskopu to powinien sie zaopatrzyć dla dobra swojego warsztatu A jeśli miał oscyloskop ale go nie użył to pewnie go wku... tym, że przyjechałeś po godzinach jego pracy.
-
[B5 AFN] Wymiana kompresora
Nie. Było 2 producentów, NipponDenso i Zexel.
-
3 błędy pokazane na klimie- prosze o analizę
Jesteś już dużym użytkownikiem forum więc odszukaj rozpiskę błędów climatronica.
-
Witam!! problem ze stacyjką
Jakbyś nie dał rady, to przyjedź do mnie, kostka to koszt jakieś 35 PLN.
-
[B5] Samoczynne odpalanie poduszek powietrznych w A4 z '95 i '96r?
A ja mam 95 i jest naklejka z datą ważności do 2010.
-
[B6 AYM] Prosze o pomoc oryginalne radio audi a4 a wyświetlanie na liczniku obok
Daruj sobie. Jeśli nawet JVC robi tekie przejściówki, to są one porównywalne z wartością radia. Gra nie warta świeczki.
-
[B5 AEB] kolektor wydechowy
Jeśli od silnika AEB to będzie pasował. Ja też mam pęknięcie, jeżdżę już tak chyba 3 rok, kolektor czeka na wymianę w garażu. Tylko będzie to raczej dopiero z regeneracją turbiny, a to nie wiem kiedy nastąpi. Oby jak najpóźniej.
-
[B5 AEB] problemy z turbo
2 x zatkany wydech
-
Audi 100 C4..
Popieram Zdenia. Hincó bierz C4, z 2.3 będzie to fajnie jeździło. 2.8 to już normatywne zużycie oleju, wycieki, droższy rozrząd. W 2.3 jak ci się coś nie daj Boże po drodze spier... to zwiążesz sznurkiem i dojedziesz jakoś do domu albo warsztatu. W A4 jest to raczej niemożliwe. 2.3 też już całkiem fajnie jeżdżą, jak rozbujasz to nikt cię prawie nie wyprzedzi. Tylko gazownia musi być dobra i dobrze ustawiona. I wystrzegaj się tych wcześniejszych roczników gdzie jest serwo hamulca i m.in ABS napędzany z paska alternatora, to jest awaryjne rozwiązanie i w pewnym momencie nie ma hamulców. Jak znajdziesz dobrze utrzymane, to kupisz wygodne auto z całkiem niezłym wyposażeniem.
-
[B5 1.8TQ] kosmiczne problemy po VTECHU
To co przeczytałem w pierwszym poście nasuwa mi jedną odpowiedź. Jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy. Takie są skutki pracy, kiedy klient stoi nad głową i patrzy na robotę, a kolejka 20 chętnych dodatkowo pogania elektronika. Nawet luty mu wtedy nie wychodzą.
-
[vento 1,8] problem z silnikiem .....
Jak w benzynowcu ktoś nie potrafi wymienić rozrządu, i to do tego w 8 zaworówce to jest zwykłym kowalem i partaczem a nie nawet podwórkowym mechanikiem.
-
[B5 AFN] klimatyzacja zapytania
Wszystko w normie. Nawet przy 150 KM jest odczuwalny spadek mocy po włączeniu klimatyzacji.
-
[B5 ADR] Co jest powodem kłopotów z immobilizerem?
Albo co najmniej jakiś transformatorek mu proponuję. Wojtek79, skoro jesteś z Małopolski, to może masz niedaleko do Kobry7? Zapytaj, bo warto.
-
[B5 ADR] Licznik- kostka 10pin
Jest na forum zamieszczona rozpiska pinów kostek liczników. Użyj funkcji szukaj.
-
[B5 AJL] moc turbiny
Można sprawdzić działanie turbiny ale nie mierzy ciśnienia w jakichś jednostkach, jak np. w 1.9 TDI.
-
[B5 1.8 ADR] Dziwny dzwięk przy odpalaniu
Kiepski ten mechanik, skoro z powodu bendiksa chce zmieniać cały rozrusznik.
-
Czujnik ciśnienia intercoolera
Nie wiem kto ci tak naopowiadał, ale silnik 1.8T AEB nie jest wyposażony w coś takiego jak czujnik ciśnienia doładowania (intercoolera, czy jak go tam zwał). Nie kupiłeś dobrego intercoolera. W tym silniku ciśnienie doładowania wyliczane jest na podstawie sygnału z przepływomierza, czujnika temp. w dolocie i ciśnienia atmosferycznego. Zupełnie nie wiem, czym byś chciał to podłączyć. Podaj jakieś numery z tego czujnika i z intercoolera, to powiemy ci od czego to jest. Czujnik wysokości (ciśnienia atmosferycznego) jest ulokowany w pobliżu sterownika silinika i podłączony wtyczką na 3 piny.
-
[B5 AFN] Sposób na instalację silniczka reflektora Valeo'99
Złap drugą ręką za żarówkę i przyciągnij maksymalnie odbłyśnik z soczewką do tyłu. I wtedy manewruj silniczkiem. Jak próbujesz wetknęć główkę silniczka to odpychasz odbłyśnik. Warto wydłużyć cięgno silniczka, bo potem po podłączeniu zasilania i tak powinno wrócić do pozycji żądanej przez regulator. Albo w ostateczności rozbierz silniczek.
-
[B6 AWX] Czy musze sprzedać moją A4, czy jest ktoś kto pomoże??
Ja stawiam na pompowtryskiwacze. Można je regulować, chociaż nie każdy wie jak. Można je sprawdzić vagiem, ale w niewielkim zakresie, tylko też trzeba wiedzieć gdzie patrzeć.
-
[B5 1.8 ADR] Dziwny dzwięk przy odpalaniu
Nie ma takiej możliwości w audi aby na odpalonym silniku uruchomić ponownie rozrusznik. Stacyjka ma blokadę. Bendixa się nie smaruje, tylko wymienia.
-
[B5 APT] spalanie detonacyjne przy przyspieszaniu w 1.8 20V
Po pierwsze kolego to stosuj interpunkcję, bo nie idzie tego przeczytać ze zrozumieniem. Potem weź oscyloskop i zbadaj cewkę, jak zachowują się impulsy po stronie pierwotnej. Zmierz ciśnienie sprężania, bo to może być wina podpierających się zaworów lub nie trzymania przez nie szczelności.
-
Demontaż słupka
Zdjąć osłonę słupka i poprawić zamocowanie sprężynki, tylko jej nie zgub jak będzie demontował osłonę.
-
[ALL B5] Podłączenie dodatkowego buzera przypominającego o włączonych światłach
Skrzynka bezpieczników. Jeden kabel pod plus z bezpiecznika świateł pozycyjnych. Drugi kabel pod plus ze stacyjki. Po wyłączeniu stacyjki pojawia się tam masa i Buzzer buzzuje.
-
Kod w Radiu ''Concert'' Problem
Z włączonym zapłonem.
-
kody błedów
Panowie, tak na pocieszenie. Grzebanie w systemie bezpieczeństwa, jakim niewątpliwie jest system AirBag to w razie wypadku i nie wystrzelenia poduszek 2 lata pozbawienia wolności. I prokuratora nie będzie obchodziło, że denerwowała kogoś kontrolka i chciał ją zgasić rezystorkiem.