Treść opublikowana przez szogun0
-
Interfejs na RS232 z przejściówką na USB
Przejściówki są do d... niczego. Ja próbowałem na przejściówce i nie łączy mi się z Immobilizerem i licznikiem, klimy nawet nie sprawdzałem. Na podłączonym do portu COM fejsie działa wszystko.
-
[B5 1Z] Problem z jakimś czujnikiem w sterowniku po chipsie
co rozumiesz przez "wiana sprzętu"??? chodzi ci o auto czy chipsa?? Osprzętu kolego, czyli wszystkiego co jest dookoła silnika. Tak jak inni doradzili zacznij od szukania nieszczelności.
-
[1.8 94] Jaka sonda lambda?
Bosch 4-przewodowa (pamiętać, że masa nie może iść na obudowę, to ma być typowa 4-przewodowa sonda) i wszystko będzie hulać. Jedynie kabelki trzeba połączyć. Oryginalnie też szedł Bosch.
-
[B5 1.8T AEB] Temperatura wysoka
Odpowietrz porządnie nagrzewnicę. Bo inaczej to będzie się tak działo. Przez nagrzewnicę jest "mały obieg" i tam płyn krąży (powinien) cały czas. Jeśli nie ma tam obiegu to gotuje się płyn w głowicy.
-
Hałasy z wentylacji, chyba????
Klapka ci się przestawia i dlatego tak słychać.
-
[B5 AEB] Problemy z błędami!
A czy robisz to na uruchomionym silniku czy tylko na włączonym zapłonie. Ma byc tylko zapłon włączony. Jeśli KTS nie rusza tego to trzeba szukać uszkodzonej wiązki lub problemów ze sterownikiem silnika. No i jeszcze napięcie zasilnania musi być co najmniej 10,5 V kiedy wykonujesz adaptację (silnik nagrzeny do minimum 85 stopni, wszystko co jest na prąd to wyłączone).
-
[B5 1,9TDI] bak, pompa paliwa, czujnik poziomu paliwa
Pompa paliwa jest w koszu. Do ramy, w którą wkłada się kosz pompy paliwa przymocowany jest pływak wskaźnika poziomu paliwa.
-
Ukaład hamulcowy - wymiana uszczelnień w docisku hamulaca
Na samym początku trzeba go docisnąć do tej śruby a potem to już wkręcać.
-
[1.6] 95r Szarpanie na benzynie
Pijesz do mnie? Temat odnosi się do szarpania na benzynie. Więc co ma z tym wspólnego, jakie ma kto radio zamontowane w samochodzie? A potem ludzie się dziwią, że nic nie można znaleźć na forum. Skoro tak przeradza się temat i odpowiedzi w nim to nic dziwnego.
-
[B5 1.6]Powody falowania obrotów
Sonda lambda. I popraw nazwę tematu na odpowiednią.
-
Po wlaczeniu klimy.
Tak. Może byc zatarta sprężarka. Spali ci pasek w bardzo krótkim czasie wtedy.
-
jaki warsztat w lublinie i okolicach jesli chodzi o klime???
Po stronie niskiego ciśnienia? Popukaj się mu w głowkę.
-
[B5 1Z] Problem z jakimś czujnikiem w sterowniku po chipsie
No właśnie u kogo w Rzeszowie chipowałeś? Bo nie ma tam chyba nikogo porządnego. To jest raczej wina albo osprzętu albo zbyt wysokiego ciśnienia doładowania.
-
[1.6] 95r Szarpanie na benzynie
Nie odbiegać od tematu, bo pokasuję. A problemy z jazdą wynikają z dokonującej zywota pompy paliwowej lub zapieczonych wtryskiwaczy. Warto jeszcze zmienić filtr paliwa.
-
jak podłączyć concert I do samochodu bez ori radia
Trzecia możliwość to dokupienie kostki mini-ISO (żółtej) i wzmacniacza, który napędzi tylne głosniki.
-
Ukaład hamulcowy - wymiana uszczelnień w docisku hamulaca
Ja wymieniałem. Musisz odkręcić cały zacisk, wziąć go na stół wypchnąć tłoczek. Potem zakładasz nowe uszczelki i tą gumę-prochownik w zacisku, wkładasz tłoczek. Wciskasz go delikatnie a potem wkręcasz.
-
Problem stacyjka + piloty
Popytaj u gości, którzy dorabiają klucze, są firmy, które dopasują nowy wkład do twojego klucza. Będzie taniej niż u Knapika.
-
[B5 1,6] Po wymianie rozrządu, za mocno napiety pasek
Za mocno napięte.
-
Brak komunikacji z Immo...
Mam to samo. Zostaję przy starym lapku i wyp... am tą przejściówkę z USB na COM.
-
[B5 1,8T] Po wymianie rozrządu - ceny części i robocizna
Wolą każdego jest gdzie serwisuje swoje autko. Ale wiedz, że wg przepisów nawet najmniejsza szopa jesli wystawia rachunek to tym samym udziele gwarancji lub rekojmi na co najmniej 1 rok. Wiec po co przepłacać?
-
[B5 AFN] Problem z nawiewiem i radiem
Jeśli był odpinany akumulator to masz winowajce ostatniego błędu. A jeśli nikt go nie odpinał to słabnie i znacząco spadło jego napięcie. Na klapki pomoze zrobienie nastawów podstawowych. Po błędzie presostatu wnioskuję, że masz uszkodzoną sprężarkę klimatyzacji i ktoś odpiął presostat aby nie udało się jej włączyć, co spowodowało by jeszcze większe usterki.
-
Błąd poduszki powietrznej 532 , 595
Pewnie zapisało przy odłączaniu akumulatora.
-
[A4 B5 1Z 1996] Jazda na światłach całą dobę
Nic dodać, nic ująć, koszt to jakieś 45 za urządzonko i kilka piwek wypitych podczas montażu.
-
[B5 1.8T] chip tuning
Tralalala. A może gdzieś w okolicy Brzostka, niedaleko Jasła. :smile: Toć to jeszcze jakoś tak pod podkarpacie podchodzi.
-
[ALL B7] Brak oświetlenia na panelu centralnym sterowania
Wymień żarówki, bo się poprzepalały. Pod pokrętłami.