Treść opublikowana przez szogun0
-
audi a4 1.6 jak sprawdzić czujnik abs
Pierścienie ABS powinny być widoczne na tarczy. Raczej rezystancja się nie będzie zmieniać.
-
ABS i ESP
A zrobił ktoś adaptację czujnika skrętu? Może to wystarczy?
-
[ALL B5] Podświetlanie wskazówek zegarów
Raczej nie bardzo bo są wspólne żarówki do podświetlania tarcz i wskazówek.
-
a4 1.6 nie odpalapod wpływem wilgoci
Posprawdzać i zakonserwować wtyczki, bo zbiera się tam wilgoć i utrudnia przewodzenie.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Zmień na ten sam.
-
Radio Symphony i wyświtlanie napisu BOSE ??? w A4 2000r
I tak i nie. Żeby grało muszą być głośniki. Ale radio mogę w domu na stole przestawić w tryb BOSE, zanieść do samochodu, podłączyć i będzie grało poprawnie w pełni wykorzystując własności swoje i systemu BOSE. Ze sterownikami silnika też można podobne coś zrobić
-
[B5 AVG] Błąd 18062
Wszystko OK z Immo.
-
sposob opuszczania szyb
Przy wkładce są włączniki odpowiedzialne za domykanie szyb. W samym zamku są 2 mikrowłączniki odpowiedzialne za oświetlenie wnętrza i info dla centralnego zamka o zamkniętych drzwiach.
-
Radio Symphony i wyświtlanie napisu BOSE ??? w A4 2000r
Niezupełnie goose. Vagiem uaktywnia sie cały system. Jeśli nie będzie uaktywniony (nie wyświetli napisu m.in. na początku) to nie steruje wzmacniaczem, grają przednie głośniki poprzez końcówkę mocy i są trochę inne parametry dźwięku.
-
Ustawienie dlugich
Jedna śruba podnosi/ opuszcza, a druga przestawia lewo/ prawo. Wypustka cokołu żarówki od długich ma być do góry. A przerobienie H7 na xenon powoduje zmianę punktu skupienia i z tego powodu mogą światła świecić nie tak jak chcemy.
-
Radio Symphony i wyświtlanie napisu BOSE ??? w A4 2000r
Coś nie tak piszesz. W concercie nie ma problemu. Zmienia się kodowanie i wyświetla napis BOSE po włączeniu. Nie potrzeba do tego żadnych głosników. Właśnie przed chwilą przestawiałem. BOSE to kodowanie 00011, 00013, lub 00015, zależnie od wersji. Kodowanie dla nie-Bose to np. 00201.
-
sposob opuszczania szyb
Mam Tak samo ale tylko w bardzo upalne dni i tylko szyba kierowcy, przypuszczalnie właśnie ten czujnik zaczyna szwankować. W tej kostce z grubymi przewodami to tylko zasilanie idzie. Raczej nic ci nie brakuje. Rozebrać drzwi, wyciągnąć zamek i wyczyścić dokładnie mikrowłączniki, bo to one za to odpowiadają.
-
[B5] korodujące wkłady lusterek
Panowie, koniec OT, a co z poprawnością nazewnictwa tematów? [ Komentarz dodany przez: wiki: 13-03-2007, 15:28 ] :redface: już poprawiam
-
[ALL] Gdzie wejść w VAG żeby drzwi blokowały się po ruszeniu auta
Nie. W tym roczniku jest możliwe włączenie zamykania samochodu kilka sekund po włączeniu zapłonu. Podłącza się odpowiedni kabel i już. O reszcie raczej zapomnij.
-
D1S czy D2S
To pstryknij fotkę i wstaw na forum. Albo przypatrz się dokładnie żarówce i zobacz jak jest kabel odpinany. Cała kostka z takim sześcianikiem (D2S) czy tylko mała kosteczka się odpina od tego szescianika (D1S). Ale sądze, że masz D2S
-
[B5 AVG] Błąd 18062
Bo po 98 roku Immo jest w liczniku i tam odpowiednie błędy wtedy wywala. U zdenia nie ma błędów w liczniku bo albo zostały te sporadyczne już usunięte przez sterownik albo może jest jakiś problem z komunikacją licznika z ECU.
-
[A4 B6] Świecąca lampka od regulacji reflektorów
Przeprowadzić procedurę ustawiania świateł xenonowych.
-
[B5 AVG] Błąd 18062
17 Panowie, silnik opanowany, to poszperajcie trochę, sprawdzcie licznik, zróbcie mu Output Test Pewnie będzie zapisany błąd o czujniku temp silnika albo brak komunikacji z ECU itp. I dowiesz się jeszcze dlacego jest w ECU 17978, będzie zapisany albo 1176 albo 1177 w liczniku (pierwszy to słaby sygnał z kluczyka, drugi to brak synchronizacji ECU z Immo). Do roboty :exclaim:
-
D1S czy D2S
Te palniki różnią się tym, że inne są przetwornice dla nich. D2S ma starter razem z przetwornicą. W D1S starter jest zintegrowany z żarówką. Cokoły i wymiary a także punkt skupienia w tych żarówkach są identyczne. Jak zmienisz przetwornice na inne to możesz zakładać palniki D2S, jeszcze tylko trzeba będzie podgiąć drucik przytrzymujący żarówkę.
-
Roznice miedzy xenonem a bi-xenonem w B6
Bixenon ma po prostu większą soczewkę. Inne jest umiejscowienie żarówki pozycyjnych bo wewnątrz jest jeszcze cewka przełączająca strumień światła. Wiecej różnic mogę zapodać jak skompletuję wszystko i zabiorę się do rezanka bixenona w naszym B5.
-
[B5 ADP] Skrzpiący fotel kierowcy
Na allegro kup sobie plastikowe ślizgi do foteli i wymień w nogach i powinno być lepiej.
-
Światła do jazdy dziennej A4[b6]
Nie 10 tylko 5. Żarówka H7 kosztuje około 20 PLN, a D2S na allegro już za 100 kupi Ale nie w tym rzecz. Poza tym, nie wiem jak skonstruują to prawo, ale pewnie dalej będzie tak, że dzienne muszą się świecić z pozycyjnymi i w takim wypadku światła z nowych A4 są nielegalne, bo świecą tylko z przodu
-
[A4 B5 1.8] wymiana sterownika skrzyni biegów
Należy zrobić Basic Settings skrzyni. Warunki: - napięcie zasilania powyżej 10,5 volt, wszystkie odbiorniki elektryczne wyłączone. - prawidłowo naciągnieta linka gazu - brak błędów w pamięci sterownika silnika i skrzyni Wybieramy 02 ASB :arrowr: 04 Basic settings :arrowr: Potwierdzamy :arrowr: Wybieramy numer grupy 000 :arrowr: Potwierdzamy :arrowr: Naciskamy pedał gazu do spodu i trzymamy 3 sekundy :arrowr: naciskamy Zakończ :arrowr: Gotowe.
-
[B5 AJM] Wymiana łozysk tyl
Przednie jak najbardziej prasować, ale z tyłu wystarczy młotek, większy śrubokręt, potem stara szalka z łożyska aby nabić nową. Tylko równo nabijać.
-
Przegląd klimatyzacji
Prawdopodobnie jest to normalna obsługa serwisowa klimatyzacji, czyli regeneracja czynika i ogrzybianie.