Treść opublikowana przez wiki
-
Jakie żarówki do kierunkowskazów w B5
musisz wymontowac kierunek żeby zmienić żaeówkę, z tego co pamiętam to dociskasz kierunek do lampy i wysuwasz go do siebie, ewentualnie podważasz zacisk jak mocno trzyma
-
[B6 ALL] Dziwny stukot z bagaznika
myśle że cos ci się z osprzętu auta odkreciło np. pompa centralnego, musiałbyś zdjąć obicia i oblukać, albo kogoś wrzuć do bagażnika i niech słucha :twisted:
-
RS4 B7 4,2 FSI 420 PS
auto moich marzeń :twisted:
-
[B5 1.8] Pierwsze wrażenia!
auto ładne, a opis jeszcze lepszy, zwłaszcza bagażnika, dobrze to ująłeś
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
wąż od góry jest ciepły, ale to może być sprawa biegnących nad nim cieńszych węzy które sa gorace i być może go ogrzewają czujnik wymieniałem niedawno na oryginał z ASO wiec powinien być dobry korek w zbiorniku też podmieniony a tak pozatym to dół chłodnicy też jest chłodny a góra goraca dwóch niezależnych fachmanów obstawia na niedrożną chłodnicę :eek: jak to sprawdzić a wogóle z tego co pamiętam to na fabrycznym termostacie ten wąż był ciepły na dole kór...a już zgłupiałem mrogu daj nr. tel na PW zorganizujemy dwuosobowy spocik
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
sprawdz kanal 49 :smile:
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
kolego Goran bzdury piszesz
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
stary poprzedni czytaj nowy Wahler raczej sie obronił, a dolny wąż jak jest zimny to raczej nie normalna sprawa bo powinien być ciepły :confused:
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
no i po wymianie, nowiutki, oryginalny termostacik i ...... to samo temp. na klimatroniku 100-101 C, na budziku 90 C a na VAG 93-94,5C (klimatronik przekłamuje o około 7 stopni), ale co mnie martwi to dolny wąż od chłodnicy do krućca jest cały czas chłodny :exclaim: , co jest grane , obieg cieczy jest bo jak zwiekszę obroty to płyn sika do zbiorniczka wyrównawczego, nie wiem ręce mi opadają pomóżcie, jeszcze trochę to ją skasuję i wezmę kasę z AC i kupię sobie TDI wrrrr.. :twisted:
-
[ALL B5] Klamka- dlaczego nie można otworzyć za pierwszym pociagnieciem?
zdejmij tapicerkę to się dowiesz, tak to sobie możemy wróżyć, cóś się poluzowało lub wyciągneło
-
Jakiś patent na przeskakujące nowe wycieraczki?
ehh te wycieraczki, zawsze są problemy, ja też dałem 100 zł za Boscha i jestem niezadowolony, kupione w Niemczech więc żadna podróba a zbierają jakby z dwa lata miały :twisted: , i jakie tu kupić
-
[B5 1.9TDI] super autko
ładne ale osłonę silnika sobie załóż :twisted:
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
moje trzecie podejście do termostatu nastąpi jutro na oryginał z ASO 100zł , za dotychczsowe zmiany już bym dwa takie kupił :twisted:
-
!!! PODZIEKOWANIA !!!
przyłączam się do tej listy podziekowań, choć mnie tam nie było, a powinienem być ale w ostatnim tygodniu życie spłatało figla i kupa...., ależ wam zazdroszczę :redface:
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
po trasie 200 km temp. 103 C wąz idący z dołu chłodnicy do króćca jest chłodny :confused: a pozostałe gorace jak cholera
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
to zrobiłem i nie mam już pomysłów, auto pali mi teraz mniej, a w trasie 100 km utrzymywała się temp. 101 c do 103 C a po wjeżdzie do miasta i staniu na światłach chwilowo podskoczyła do 107 C i nie mam pojęcia o co chodzi i nie chciałbym silnika przegrzać :confused:
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
robiłem to i dalej ta sama temp. (odpowietrzenie raczej OK bo wszystkie węze gorące)
-
[B5 1.6 automat] moja a4
ładny
-
koncentrat toyota
a na Prestonie pisze że mieszalny jest ze wszystkimi i nie zmienia zabarwienia poprzedniego :twisted: miałem go kupić ale w koncu zdecydowałem sie na G12+ w ASO Skoda bo coś mi ten Prestone podejrzanie tani jak na amerykański specyfik możesz lać śmiało, tylko jak masz G12 to on nie jest mieszalny, a jak zlewasz całosć a tak zapewne robisz to zalewaj
-
[B5 1.8] ubytki oleju po instalacji LPG
witam rodaka raczej podniosło się a nie masz nigdzie wycieku ?, generalnie gaz jest suchy i bardziej dewastuje silnik od benzyny no ale w tak krótkim czasie hmmm - możliwe, jak nie ma wycieku nigdzie no to jest spalany, zbadaj ciśnienie w cylindrach jak słabe to pierścienie do wymiany i niech zrobią próbę olejową (zalewanie cylindra olejem i pomiar)
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
no klika, tylko jak się go zakręca to powinno być też takie wyczuwalne i słyszalne zatrzśnięcie na koncu a u mnie tego nie ma hmmm, koszt korka to 60 zł w ASO ale może podmienię sobie na próbę od VW Bora wujaszka bo są chyba te same choć nie będę miał pewności bo też słyszałem od pracownika ASO VW że te korki często siadają i w ASO mają przyżąd do badania tych korków tzn. kiedy puszczaja ciśnienie
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
co do temp. zagotowania sie płynu to zależy w jakim stosunku koncentrat : woda zostały dobrane lub w jakim stanie jest płyn, hmmm teraz nie wiem czy potraktowac to jako pocieszenie że u ciebie jest tak samo :smile: , mam pytanko wymieniałeś regulator temperatury (termostat) i wówczas tak miałes czy na fabrycznym tak masz dzisiaj przy temp. -6 , temp. na klimatroniku kanał 49 osiagnąłem 97 C po 8 km trasy, po zatrzymaniu się obserwowałem przez pare minut i temp. spadła powoli do 87 C, a na budziku cały czas bite 90 C
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
i o taką informacje mi chodziło, czyli istnieje możliwosć że obieg jest w jakims stopniu utrudniony powodując ze u mnie temp. jest o kilka stopni za wysoka tzn. 102-103 C po dobrym rozgrzaniu z reguły temp wacha sie w przedziale 98-103 C na klimatroniku bo na zegarze jest bite 90 (do 80 C wskazania zegara z klimatronikiem idealnie się pokrywają)
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
no to po co jest ten zaworek skoro nie ma konkretnie na nic wpływu, pytam bo gościu co mi wymieniał płyn, termostat mówił że cos nie teges z moim korkiem i za bardzo nie wiem o co mu chodziło i czy moze to mieć wpływ na temp. silnika około 102 stopni bo nie wiem czy inwestować w nowy korek 60 zł w ASO
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
czyli reasumując uszkodzony zaworek może zakłócać poprawny obieg cieczy powodując nieznaczny wzrost jej temp.