Treść opublikowana przez ROBERT
-
[ALL B5] Problem z głośnością radia Chorus - podgrzewanie "procka"
:polew:
-
[B5 ADR] Problem z odpalaniem
Najpierw popraw opis bo w 1995 roku nie produkowali jeszcze silnika [ANA] (98-00r). Jaką masz instalację, odpalasz na gazie? Sprawdź kable WN i świece.
-
[B5 ADR] Wymiana uszczelki czy coś
Właśnie o tym mówię, bezpieczniej dla "motorowni" ,a szczególnie dla podzespołów elektrycznych - szmatka + ropa
-
[B5 ADR] Wymiana uszczelki czy coś
Są specjalne środki, można też Kärcher'em, ale tymi metodami możesz niepotrzebnie coś zalać i będą jeszcze większe problemy. Najprościej szmatka + ropa wchodzisz do kanału i czyścisz, oczywiście trzeba zdemontować osłonę silnika jeżeli takowa jeszcze jest.
-
[B5 ADR] Wymiana uszczelki czy coś
jakiś patent na bezpieczne umycie silnika?? Czysta szmatka + ropa i czyścisz cały ten syf
-
[B6 AWA] Zawór ograniczający ciśnienie paliwa !
U mnie znajduje się on na listwie wtryskowej niestety nie wiem jak to wygląda w FSI
-
[B5 ADR] Wymiana uszczelki czy coś
Silnik "mokry" ale od oleju? Robisz krótkie odcinki teraz w taka pogodę?
-
[B5 AJL] Niedogrzewa się... Temp. silnika i oleju na pierwszej kresce.
To był taki inteligentny termostat, w zimie potrzebowałeś większej temp. na m.in. ogrzewanie wnętrza i później się otwierał Możesz kupić WAHLER to praktycznie to samo co ORI , ew. ASO koszt ~130PLN[br]Dopisany: 01 Styczeń 2010, 12:49_________________________________________________ [br]Dopisany: 01 Styczeń 2010, 13:02_________________________________________________
-
[B5 AJL] Niedogrzewa się... Temp. silnika i oleju na pierwszej kresce.
Dokładnie. Masz spokój na kilka ładnych lat. Kupiłeś ORI czy jakiś szajs ?
-
[B5 AJL] Niedogrzewa się... Temp. silnika i oleju na pierwszej kresce.
przy takich wahaniach czujnik do wymiany Jak już mówiłem czujnik temp. do wymiany, a jak nie będzie ok to termostat
-
[B5 AJL] Niedogrzewa się... Temp. silnika i oleju na pierwszej kresce.
Jak wywalił błąd czujnika G62 to zacznij od niego. Jak mówiłem koszt w ASO ~120 PLN, wymienić nie zaszkodzi i pieniądze nie takie duże a masz pewność. Gadałem niedawno z kumplem elektr. samochodowym który mi powiedział ze ten czujnik temp. niektórzy wymieniają co 3-4 lata dla pewności chociaż jak niby jest dobry.
-
[B5 ANA] Wskazania potenjometru przepustnicy a obroty
Witam.Powiem na początku że mam przepustnicę całkowicie elektr.(bez linki) tzw. DBW. Mam pytanie: Czy wskazania potencjometru przepustnicy mogą mieć wpływ na lekkie falowanie obrotów. W gr. [060] mam adaptację przepust. wchodząc w tę grupę zauważyłem że wart. z potencj. przep. lekko skaczą tzn. pierwsze wskazanie zmienia się między 10.2%-10.8%, natomiat drugie między 87.2%-87.8% oczywiście nie dotykam w tym czasie pedału gazu i jest to na zgaszonym silniku. Na odpalonym silniku czy to zimnym czy zagrzanym wart.(nie pamiętam dokładnie jakie są, pierwsza coś ~27%) wskazania potencjometru przep. też "skaczą" o ok. 0.4%-1.0%. Czy to może powodować delikatne ruchy wskazówki na obrotomierzu, na VAGu obroty zmieniają się tak 864-896-832 RPM. Przy schodzeniu "z obrotów" wart. te też nie zatrzymają się na ~27% tylko np. spadną na ~15% i zaraz wzrosną na 27%(tak samo obroty spadną na powiedzmy 700RPM i wrócą do 862) Dodam jeszcze tyle, wg. ETKI powinienem mieć przepustnicę 06B133062P - AUDI A4 1.6[ANA] , PASSAT(00-05r.) , SUPERB , a mam 06B133062F- która wg. ETKI była montowana tylko w PASSATACH (98-00r.)
-
[B5 AJL] Niedogrzewa się... Temp. silnika i oleju na pierwszej kresce.
nadmierne bledya nie masz problemu z odpaleniem fury? u mnie po wymianie czujnika (50zl) problem zniknal. najlepiej wez patyk, owin szmata, nasacz benzyna i jezdzij po silniku to sprawdzisz gdzie sie zapali (joke) sprawdzales listwe wtryskowa? moze przewod od baku gdzies puszcza to że występują jakieś błędy w kumunikacji to wiem tylko czemu? auto pali idealnie i nic się nie dzieje. czujnik 5 dyszek ori? w serwisie? czy jakas podróba? W serwisie koszt ~120 PLN, 50PLN to podróba
-
[B5 ADR] Wibracje drążka zmiany biegów
polskie drogi
-
[ALL B5] Mruga oświetlenie wnętrza
mikrostyk w zamku drzwi pasażera w moim wypadku U mnie po str. kierowcy
-
[B5 AFB] Twardy pedał hamulca po postoju samochodu
Ale i tak proponuję od wymiany płynu hamulcowego
-
[ALL B5] Mruga oświetlenie wnętrza
Witam. U mnie wystąpił podobny "problem" tzn. nie wiadomo z jakiej przyczyny światło w środku samo oświecało się i gasło,dodatkowo po zamknięciu od środka centralnego zamka zaraz sam się otwierał. Rozebrałem boczek drzwi kierowcy, przejrzałem wszystkie kabelki, połączenia, wyciągnąłem mikro włącznik z zamka(nie jest to łatwe,trzeba przedtem odkręcić zamek i wyciągnąć go na zew.) przeczyściłem, ustawiłem blaszki tego mikro włącznika i poskładałem z powrotem. Problem do tej pory nie powrócił Kilka dni wcześniej psikałem do zamka WD-40, może ono zalało ten mikro włącznik, dodam jeszcze że nie było żadnych błędów na VAGu
-
[B5 ADR] Tikanie na rozgrzanym silniku
no filtr zmieniłem ,pisałem ci już wcześniej.. z tą zmianą oleju na kanale to akurat nie zbyt mam możliwość by najmniej teraz..jak do tej pory zmieniałem tą samą metodą i nie było rzadnych problemów aż do teraz a co do allegro to możesz mieć racje,cena była dość atrakcyjna a gościu wydawał się po komentarzach byc solidny.. ale poki co jeszcze gościowi nie zapłaciłem... tylko nie wiem czy to ewidentnie wina złego oleju czy tych partaczy co wymieniali olej ?? Za pomocą ściągarki zawsze zostanie stary olej i to dość spore ilości. Może fachowcy śpieszyli się i to po prostu spaprali Ja bynajmniej zawsze wymieniam oliwę+kpl. filtrów sam i mam święty spokój A w olej następnym razem proponuję zaopatrzyć się u Roberta http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t105516.0.html;highlight=rtocki, a nie kupować bardzo przereklamowanego na tym forum MOTULA. Polecam LIQUI MOLLY ew. VALVOLINE
-
[B7 BKN] Jakie tarcze i klocki na przod i tył
Zależy po czym, jak kupi jakieś podróby.......... Polecam w części zaopatrzyć się u Roberta http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t105516.0.html;highlight=rtocki
-
[B5 AFB] Twardy pedał hamulca po postoju samochodu
To zacznij od wymiany płynu. Polecam ATE TYP200 lub ATE SL6
-
[B7 BKN] Jakie tarcze i klocki na przod i tył
Ja mam PD-ki i na razie są ok, wybór i tak należy do niego
-
[B5 AFB] Twardy pedał hamulca po postoju samochodu
Kiedy wymieniałeś płyn ?
-
[B7 BKN] Jakie tarcze i klocki na przod i tył
Polecam kpl. ATE
-
[B5 ADR] Tikanie na rozgrzanym silniku
A nie masz znajomego który udostępni ci na chwilę kanał. Mówiłem ci że albo nie zmieniłeś filtra, albo nie spuściłeś dokładnie oleju, a olej z allegro :sick3: Następnym razem podjedź do jakiegoś znajomego na kanał,ja tez lewarkiem podnoszę jeszcze samochód i zawsze zleci jeszcze co najmniej setka, a olej kup ze sklepu, parę groszy więcej a będzie pewniejszy.
-
[B5 ADR] Rurka miarki oleju
Niektóre "stare" numery są zamieniane na nowe, czasami tylko ostatnia litera np.u mnie czujnik temp. G2/G62 nr. 078919501C >>> 058919501A albo właśnie rurka miarki oleju 06B103663B >>> 06B103663G