Treść opublikowana przez ALBINEK
-
[B7 BLB] Dziwny dzwięk silnika po swapie pompy bez wymiany wału
Jak rozwiążesz tą zagadkę to ją opisz , przyda się innym którzy będą mieli taki problem. Szczegóły proponuję omawiać w wykonawcą usługi, najlepiej na PW... Jak rozwiążesz tą zagadkę to opisz to na forum, przyda się innym których spotka taka niespodzianka.
-
[B7 BLB] Kilka pytań
Jak jeżdżę tylko po mieście to na całym zbiorniku robię około 800-900 km. Przestawiłem FIS na km.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Od Stycznia robię po 12 godz. i jeszcze nie odrobiłem strat . Musimy poczekać
-
[ALL B7] Nie chce odpalić
I jak tam twoja maszyna już działa? . Miałem podobny problem , woda dostała się do obudowy ECU i zalała przekażniki. Objawy były takie same. Wymieniłem przekażniki i dalej nie chciał zapalić. Pomogłem mu odpalić na PLAK . Od tej pory chodzi bez problemu, chociaz wtedy spaliło też świece żarowe.
-
[B6 AWX] Głośny trzask przy redukcji
Zobacz na poduchy skrzyni, silnika i tą z przodu silnika też. Sprawdż też czy masz dobrze przykręcone sanki do nadwozia,
-
[B6 AWX] Głośny trzask przy redukcji
Huk czy raczej stuk
-
[ALL B7] Koło pasowe sprężarki klimatyzacji ?
Tak to te .
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Zrozumiałem że mogę regulować ciśnienie doładowania , ale ja nie chcę tego robić .Chcę żeby było to zrobione tak żeby działało i tyle. Wiesz jak to działa , więc wytłumacz wszystkim jak chłop krowie na rowie. Nie wszyscy są oblatani tak jak Ty lub My. Wytłumacz reszcie o co chodzi.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
MBC a co to jest takiego . Wyjaśnij nie każdy zna skróty
-
[B7 BRE] Tempomat (B7-BRB) niema go w Prefix
Szukasz nie w tym temacie co trzeba. Popatrz tutaj. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23501.870
-
[ALL B7] Koło pasowe sprężarki klimatyzacji ?
Możesz kupić używke ale czy będzie dobra . Koszt nowej około 4 tys. zł.Warto naprawić tą co masz.Tutaj kupisz części do klimy . Wysyłają pocztą. http://www.newageproduct.pl/index.php?page=shop&run=det&ru=list&kat1=21&order=3&id=209
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Jestem za .
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Zaglądamy ,ale co pisać jak nic się nie dzieje
-
[B7 ALL ] 2.0 TDI 140 KM Prośba o pomoc
Racja po co siać panike . Moja ma nalatane ponad 240K. i nic jej nie jest.
-
[B7 BLB] Kilka pytań
Czy ma ktoś wiedzę ile wyprodukowano silników BLB . Piero Ty i jeszcze parę osób miało pecha i tyle . Naprawdę zrobiło to krechę na Twojej psychice .Siejesz postrach dookoła .Dobrze że Jaro opracował sposób na naprawę , ale nie można wszystkich wrzucać do jednego wora. Tam gdzie temat o BLB tam i Ty i sianie strachu. Masz może w tym jakiś biznes .
-
[B7 BLB] Kilka pytań
Jak zacznie bujać i obroty lekko spadną , wciśnij sprzęgło i zobacz czy jest poprawa.
-
[B6 AWX] Pompa paliw nie chodzi....co zrobić??
Dzisiaj odkryłem coś dziwnego....sprawdziłem napięcie na pompce paliwa i jest coś dziwnego bo po przekręceniu kluczyka pojawia się napięcie a po chwili zanika i pompa staje....czy to może być przekażnik trafiony czy coś innego....i czy ktoś wie jaki to przekażnik i gdzie go znajde???...pomocy!!! Tak ma być to jest prawidłowe działanie.
-
[B6 AWX] Odpaliłem zgasł i nie chcę odpalić warjujący wiatrak chłodnicy
Więc spotkało Cię to co mnie. Sprawdż odpływy wody w podszybiu.
-
[ALL B7] Brak napięcia na matach grzewczych luster
U mnie grzeją jak włączę ogrzewanie tylnej szyby.Najlepiej o widać jak jest mróz lub zamglone lusterka.
-
[B6 AWX] Odpaliłem zgasł i nie chcę odpalić warjujący wiatrak chłodnicy
Po przekręceniu kluczyka powinieneś usłyszeć lekkie buczenie z tyłu to działa przez chwile pompa paliwa ta co jest w zbiorniku. Włączanie się wentylatora musi być spowodowane jakąś awarią. Miałem kiedyś podobny problem , zalany był komputer z przekażnikami ten co jest pod maską.Woda zrobiła swoje do wymiany poszły trzy przekażniki . Od wentylatora , świec żarowych i pompy paliwowej.
-
Wymiana kierownicy na czteroramienną multifunkcyjną A4 B7 2005-2008
Postanowiłem wymienić moją kierownicę czteroramienną na taką samą ale multifunkcyjną A4 B7 2005-2008 . Całą wiedzę zaczerpnąłem z forum i dzięki kolegom udało mi się to zrobic, za co serdecznie im dziękuje .Części potrzebne do tego manewru to : 1) Kierownica mutifunkcyjna A4 B7 2) Taśma Air Bag nr. 4E0953541A zamienia sie na 4E0953541A 3) Okablowanie poduszki 12 Pinowe nr 4F0971589A zamienia sie na 4F0971589K 4) moduł 8E0953549Q lub 8E0953549R Moja Audi ma pełny fis i tempomat więc nie potrzebowałem zmieniać modułu pod kierownicą . Mój moduł miał końcówkę Q. okablowanie poduszki Taśma Air Bag Efekt końcowy Proponuję zacząć od zdjęcia osłony nad nogami ,jest ona zakręcona na dwie śrubki M5 na klucz 8. na dole i 1 z boku widoczną po zdjęciu pokrywki bocznej na desce rozdzielczej. Po odchyleniu tej osłony należy wypiąć gniazdo diagnostyczne. Następnie kluczem trox odkręcamy osłonę przełączników od dołu są tam 2 małe wkręty(malutki klucz torx) . Przy dżwigni od ustawiania kierownicy jest jeszcze jedna śrubka na klucz imbusowy. Przy zdejmowaniu trzeba odgiąć w bok pokrywkę dolna żeby przeszła nad otworem do stacyjki.Dalej zdjąć zaślepki do odkręcenia poduszki powietrznej, są one na załamaniu kierownicy.Pod nimi odkręcamy dwie śrubki na klucz torx.Poduszka odkręcona.Trzeba wypiąć kostkę z kierownicy , robi się to naciskając fioletowe zabezpieczenie na żółtej kostce.Jak już mamy poduszkę w ręku to wypinamy z niej okablowanie(dwie kostki w poduszce) jedna zielona druga żółta. Teraz odkręcić jedną centralną śrubę od kierownicy i ją zdjąć. .Dalej zdejmujemy taśmę Air Bag zaczepiona jest na trzy zatrzaski .Lekko je podgiąć i wyjąć ją do siebie. Przy taśmie jest jeszcze jedna kostka po prawej stronie siedząc w aucie którą trzeba wypiąć. W dalszej części zabiegu poskładać wszystko w odwrotnej kolejności nie zapominając o wymianie taśmy i okablowania poduszki. Po skręceniu całości nalezy zmienić kodowanie Odpalasz VAGA wchodzisz --> 16 Steering Wheel i kodujesz 0?xxx: Kierownica o 0 = standardowa (bez multifunkcji) o 1 = kierownica trójramienna (sportowa) o 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia o 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu o 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem o 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem Zmieniłem drugą cyfre z 0 na 2 , reszta bez zmian.
-
[ALL B7] Wymiana kierownicy czteroramiennej na czteroramienną multifunkcyjną
Sukces już wszystko jest ok.Faktycznie nie wpiąłem jednej wtyczki do taśmy tej koło modułu na kierownicy jak się siędzi w aucie to jest ona po prawej stronie. Wszystkim serdecznie dziekuję za okazaną mi pomoc . Zrobię krótki opis w Zrób to sam żeby inni wiedzieli co i jak.Tutaj jest opis http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=182168.msg2133806#msg2133806
-
[ALL B7] Wymiana kierownicy czteroramiennej na czteroramienną multifunkcyjną
Kolega od którego ją kupiłem mówi mi że ta taśma jak wchodzi do modułu to ma ponoć z boku jakąś wtyczkę i może jej nie wpiąłem . Jak się temu przyglądałem to nic takiego nie widziałem. Według tego co zobaczyłem to taśma wpina się w moduł bez dodatkowych wtyczek. Czyżbym się mylił ?.ESP zgasło po przejechaniu kilku metrów.
-
[ALL B7] Wymiana kierownicy czteroramiennej na czteroramienną multifunkcyjną
A czy mogę teraz jeżdzić ? tak jak jest. W jedną stronę ją zwinąć a w którą czy to obojętne?
-
[ALL B7] Wymiana kierownicy czteroramiennej na czteroramienną multifunkcyjną
Dzisiaj już nie dam rady ale jutro po pracy sprawdzę te kostki co idą do poduszki bo chyba o nie chodzi, chociaż wiem że dobrze weszły. Nie wiem jak sprawdzić taśmę. Może jednak jest uszkodzona .