Treść opublikowana przez dario_77
-
Pleśn,grzyb w domu wasze sposoby?
Kolega Wojto ma rację bo wentylacja ma kluczowe znaczenie w przypadku zawilgoconego mieszkania. Problem w budynkach wielorodzinnych pojawia się od czasu kiedy wszyscy zaczęli montować okna PCV oraz drzwi wejściowe z uszczelkami i szczelnie je zamykać. Niestety zbyt wiele nie da sytuacja gdy jedno mieszkanie będzie posiadało odpowiedni nawiew bo cały pion w bloku ma takie okna i przewodami wentylacyjnymi zamiast uchodzić zużyte i wilgotne powietrze powstaje podciśnienie i ciąg wsteczny wdmuc**je z powrotem powietrze od sąsiadów. Jedyne rozwiązanie jest zastosować wentylację nawiewną we wszystkich mieszkaniach albo chociaż w całym pionie tak aby ta wentylacja zaczęła działać tak jak grawitacja przewidziała.
-
Niezapięte pasy pasażera, a ostrzeżenie
W B7 oba siedzenia mają sygnalizację. Teraz albo masz wyłączoną Vagiem sygnalizację albo gdzieś kable rozłączyły się w siedzisku fotela albo w podłodze. Wszystkie wiązki idą pod plastikową osłonę w podłodze bezpośrednio pod fotel. U mnie problem z sygnalizacją siedzenia pasażera pojawił się gdy wyciągnąłem siedzenia które dawałem do tapicera. Po ponownym zamontowaniu nie działał sygnał pasażera a potem przestał działać sygnał kierowcy a dzisiaj nie mam już sygnałów ani świateł ani też ostrzeżeń z fis-a. I mam problem którego nie doszedłem do dziś:/
-
Problemy z ogrzewaniem w naszych Audi A4 B6 i B7 od A do Z
Przerabiałem w zeszłym roku problem z brakiem ciepła w kabinie i ubytkiem wody z układu jednocześnie. Wynik był taki, że nagrzewnica w B7 w 2.0 tdi jest zamontowana na dole silnika i robi ona za syfon wszelkiego rodzaju zabrudzeń w układzie chłodniczym. Tak się nagrzewnica zapchała, że nic ciepła nie puszczała. Po wymianie jajka smażyć. Woda za to ubywała bo już czas był na wymianę rozrządu i pompy wody. Pompą woda wyciekała na zewnątrz a nic nie było widać bo na bieżąco wyparowywała. Teraz mam ciepło i woda siedzi na miejscu. Zalecam od nagrzewnicy rozpocząć poszukiwania usterki.
-
Dziwny problem z ESP
Miałem podobny przypadek w mojej B7 tyle że u mnie gasła kontrolka po każdym następnym odpaleniu motoru ale po chwili znów się pojawiała. U mnie problem wyszedł z czujnikiem hamulca i jak by tego mało czujnik sprzęgła też był do wymiany bo tempomat się nie załączał Koszt dwóch czujników to coś ok 150zł (zakup w serwisie) no i wymiana (to już można samemu zrobić).
-
Passat Po tjuninku... Ferrari edition
Po tym wątku to chyba już nikt go nie kupi
-
Pirelli P7
Ja tez śmigam na P7 drugi sezon i zjeżdżam je od nowości. Nalatałem na nich około 30tyś i nic się z nimi nie dzieje a powodzie idą jak po suchym także ja sobie chwalę!!!
-
[ALL B6] Ząbkowanie opon
Ja bym wogóle zaczął od założenia całkiem innego kompletu kół, bo to najszybciej a i byś się dowiedział czy słusznie wydajesz pieniądze na przeglądy.Ja stawiam na opony bo sam miałem 2 przypadki wibrującego auta: 1. Opony z bieżnikiem jodełki - kupiłem komplet kół już z oponami. Okazało sie, że mój poprzednik palił na nich kapcie i z jodełki zrobiły sie widełki. Auto powyzej 120km/h chciało podskozyć do nieba a ponizej 30km/h uszy mi zatykało od odgłosu, które wydawały. Było to coś w stylu lądującego samolotu 2. Źle dobrane pierścienie centrujace na piastę - tu był objaw dokładnie ten sam oprócz wydobywającego się hałasu. Zbiezność ździera oponę ale raczej nie ma nic wspólnego z wibracjami auta. Czekam na diazgnozę kolegi :gwizdanie:
-
[ALL] Dystanse z pierścieniem centrującym czy bez?
Jeżeli otwór w dystansie nie będzie dopasowany idealnie do twojej piasty (dedykowany dla twojego modelu) to pierścienie muszą być bo możesz później podskakiwać autem jak na kobyle
-
[ALL B5] Montaż Rolet przeciwsłonecznych drzwi tylnych - akcesoria Audi
A ja kupiłem roletki z Zygzakiem i też maluch jest zadowolony :> Ja może trochę mniej ale są zwijane i jak nie mam małego pasażera to je zwijam a wydałem na dwie strony 50 PLN.
-
[B5 AFN] Jaka jest różnica w dynamice auta miedzy 15" a 17"
Dynamika auta na większych i szerszych kołach jest delikatnie odczuwalna ale dla urody wózka po kilku godzinach jazdy uznasz że tak ma być. To nie są jakieś kolosalne straty ale przy momencie zmiany odczuwalne. Orginalne zawieszenie jest do przyjęcia przy wiekszych obręczach ale stylu i właściwego komfortu dużych kół nie odziwerciedla
-
[ALL] Elektryzujące drzwi
Jak kopie tylko żonę to chyba problem jest z żoną a tak serio to jeżeli nikogo innego nie kopie to twoja żona ma niezłego kopa i to gdzieś ona sie elektryzuje. Kiedy kopie wszystkich to masz jakąś mase na blache rzuconą. Ja miałem przypadek że przetarł mi się przwód od styku czujnika włanczania światła przy otwierniu drzwi. Wymieniłek kruciec i kłopot znikł. Ale powodów może być wiele
-
[ALL] Pasta "Tempo"-czy ktoś tego używał?
Jeżeli masz zajechany lakier to sie nadaje Tempo bo nieźle likwiduje zarysowania ale do codziennej pielęgnacji raczej jej nie używaj bo kiedys lakier może się zmęczyć od tego ścierania. Ta pasta ma swoje zalety przy zdzieraniu rys
-
Najlepszy silnik do Audi A4 B7
Przy 10tyskm wydasz w roku około 4tys PLN w benzynie 2,0TFSI więc kwota nie jest przerażająca a lans i przyjemność z tego czym jedziesz jest nieporównywalna. Są zwolennicy (sam też jeżdzę 2,0TDI tyle że ja 10tys robie w około 3msc) ale według mojego doświadczenia a miałek wiele aut w benzynie (obecna jest moim pierwszym dieslem) polecam 2,0TFSI przy tak małym przebiegu kilometrów w roku.
-
GŁOGÓW też żyje
Nic sie nie martw bo moja choć myta w styczniu to pewnie lepiej nie wygląda :> Robie codziennie około 100km także dobrze że są wycieraczki to jeszcze coś widze Wiem, wiem nie ma się czym chwalić ale po wymyciu pewnie na drugi dzień wyglądała by tak samo no i pewnie by uszczelki pozamarzały talże czekam na małą odwilż i do kompania zagonię
-
[ALL B7] OZNACZENIE SILNIKA
Warto czasem wyłożyć te 400 czy 500PLN w serwisie przed kupnem auta żeby potem spokojnie spać. Tyle niestety kosztuje sprawdzenie historii i stanu technicznego bo sam płaciłem przed zakupem swojego wózka. Ale wychodziłem z założenia że to 1% wartości samochodu więc nie było żal wydać.
-
choinkowóz najlepszy!!! rs4
Mi też sie podoba, szczególnie serce tego wózka Kiedyś biały kolor auta był bleee, ale dzisiaj to lans więc bryka 1sza klasa do pozazdroszczenia!!! Pozdro
-
Domy szkieletowe
Tu kolega GILI ma rację: domy zbali to trochę inne ustrojstwo niż dom szkieletowy. Projektuję domy od kilku lat i raczej nie polecił bym nikomu takiego systemu budowania na terenie naszego kraju. U nas jest inna wilgotność powietrza i warunki klimatyczne daleko odbiegające od tych w USA czy Kanadzie. Jeżeli musisz mieć taki dom to poszukaj kogoś kto coś takiego postawił i mieszka w nim już od jakiegoś czasu. Będziesz mógł go w tedy dokładnie obejrzeć i zobaczyć czy tego dokładnie szukasz. Jeżeli szukasz oszczędnośći to z pustaków można też coś oszczędnego zaprojektować chyba że masz potrzebę mieszkania w budynku ekologicznym czy też zdrowotnym, to już inna bajka
-
[B6 AVF] Czujnik deszczu jak włączyc???
Nie koniecznie musisz mieć czujnik deszczu Zerknij od zewnętrznej strony na lusterko wsteczne powinno tam być "oczko" czujnika deszczu a włącza się go poprzez przestawienie dźwigni wycieraczek na czasowe i gdy pada deszcz one same zaczynają sie wychylać
-
[ALL B6] Nie działający ręczny i wibracje przy hamowaniu
Zazwyczaj wibracje powodują krzywe tarcze. Mogłeś je gdzieś przegrzać a następnie wjechać w porządną kałuże i wystarczy a gołym okiem takich usterek nie stwierdzisz. Myślę że wymiana kompletu cię nie ominie Pozdro
-
[ALL] Prośba o pomoc w doborze felg
Ten 1szy wzór do Audi pasuje i wrażenie robi, ale jak chłopaki piszą w rozmiarze 18``
-
[INNE] Jeep Cherokee XJ
Nigdy nie mów "nigdy"!!! Ja też miałem nie jeździć na gnojówkę ale życie czasem pokazuję inaczej niż byśmy chcieli: żona, dziecko i kilometry do roboty. Decyzję mimo dobrych chęci musiałem zmienić
-
PREZESA URODZINY !!!!!!!
Sto lat, sto lat niech żyje nam za ten portal!!!! :oklaski:
-
[INNE] Jeep Cherokee XJ
To już Top-owe auto, które z pewnośćią nie ugrzęźnie ci na "wsiowych drogach" :> Bryka nieźle się prezentuje więc przyjemnego użytkowania Legendy USA
-
[ALL B6] Śnieg i wycieraczki
Te 4 biegi na manetce to faktycznie ustawianie wycieraczki ale nie prędkości a czasu pomiędzy każdym kolejnym wychyleniem piór. Jeżeli masz sensor deszczu to on sam sobie załącza wycieraczki
-
Felgi stalowe 14" Pasują do A4?
Szybciej te koła ściągniesz z auta niż założysz!!! Znajomy założył 14`` do B4 i normalnie... Wstydził się wyjechać tym nawet po nocy bo czuł wzrok przechodniów na plecach. Auto trzeba szanować więc załóż chociaż 15``. 3m sie