Treść opublikowana przez michalm320
-
Brzęczy, wpada w rezonans poduszka w kierownicy
Dzięki za info. Spróbuje u siebie tak zrobić i też napiszę czy pomogło
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Dla przykładu wrzucę foto mojego A4 na 1BE i 205/55/16: Motorówka jak nic
-
Ubezpieczenie a wiek.
Kto Cię tak okłamał ? Jeżeli polisa wznowiła się z automatu , możesz ją wypowiedzieć kiedy chcesz i zapłacisz tylko za te dni które już minęły. Potwierdzam to co napisał kolega oca69
-
Przełączanie na gaz - późno
Ja mam gaz w Primerze 2.0 131KM. Ogólnie to ustawione jest że ma przełączać przy 24 albo 28 stopniach. Ale jak jest wyłączone ogrzewanie to trwa i trwa, ale wystarczy włączyć ogrzewanie i gaz przełącza się bardzo szybko. Nie wiem czemu tak jest. W każdym razie jeżdżąc do pracy i z powrotem w okresie zimowym i korzystając z gazu zgodnie ze sztuką czyli bez włączania ogrzewania to ja oszczędności nie mam żadnych bo do pracy mam ok 3,5km. Tak więc dla mnie gaz zimą nie ma sensu na krótkich odcinkach oczywiście.
-
wymiana żarówki d1s (światła mijania i drogowe )
Palniki to tylko Philips albo Osram. W B6 trzeba wyjmować lampy, a od strony pasażera dodatkowo dolot. Ogólnie porażka. Nie życzę nikomu żeby mu się dwie na raz spaliły nocą...
-
Polecane opony letnie
Ja polecam Yokohame S.drive. Miałem w Hondzie, miałem w Lexusie a teraz mam na Audi. Świetnie wygląda, drogi się trzyma za***iście. Ogólnie Yokohama to dla mnie czołówka czego nie mogę powiedzieć np. o Continentalu. Mam na drugim aucie ContiPremium 2 i jak dla mnie to kiepskie te opony są. Tata ma teraz zimówki, konkretnie ten najnowszy model i nie dość że bardzo głośne to jeszcze w zakrętach auto bardzo pływa. Nie wiem ja ContiSport ale Premium mnie w ogólnie nie przekonuje.
-
Brzęczy, wpada w rezonans poduszka w kierownicy
Słabe pocieszenie ale ciesze się że nie tylko ja mam z tym problem. Ogólnie jak się zrobi cieplej to będę z tym walczył. Okręcę poduszkę i będzie analizował co może brzęczeć.
-
Brzęczy, wpada w rezonans poduszka w kierownicy
Jak w temacie. Na wolnych obrotach coś w kierownicy brzęczy, wpada w rezonans (trójramienna kierownica). A jak zimny schodzi z obrotów to jest masakra jakaś. Jak mocno docisnę górną cześć poduszki/nakładki na poduszkę to jest cisza. Ktoś z Was spotkał się z czymś takim w swojej B6? Może ktoś wie co tam trzeba wygłuszyć czy dokręcić żeby nie wpadało w rezonans? Pozdrawiam
-
Przełączanie na gaz - późno
Po 3-4km zimą? To mega szybko się przełącza. Za szybko jak dla mnie.
-
Ubezpieczenie a wiek.
Nie liczy się dzień urodzenia tylko rok. Poza tym PZU jest dość drogie. Zdecydowanie polecam Link4
-
1.8T AVJ 163KM - Czy to możliwe?
Kilka dni temu byłem u gościa który zajmuje się modyfikacjami aut grupy VW/Audi. Ku mojemu zaskoczeniu powiedział że moje AVJ ma 163KM a nie 150KM. Upierałem się przy swoim ale on twierdzi że na samym początku produkcji B6 właśnie AVJ miał 163KM a później 150KM. Spytałem po czym poznaje różnice a on że turbo jest większe i obudowa jakiegoś chyba czujnika jest dokładnie taka jak ma silnik BFB 163KM. Trochę nie dowierzam ale kłócić się nie chciałem. W ASO po VIN podają 150KM. Pytanie krótkie... czy ktoś z Was słyszał o czymś takim?
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
sorry.... http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/zmianie-sprezyn-1be-h-and-r-tyl-nisko-siedzia-rozwiazanie-278304/ No chyba że agrotuning zrobimy: GUMY PODWYŻSZAJĄCE POD SPREŻYNY Bardzo Wytrzymałe (3945655729) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Odnośnie podniesienia tyłu proponuję poczytać ten temat. Całkiem sensowna sprawa z tymi ori podkładkami.
-
[ B6 AVJ] Smerfowóz by Me DRL CLH RNS-E 7NK - Gwiazdkowy Apdejt
to dziwne bo mi jak zakladali lpg to gazownik mowil ze moge krecic do 250hp i instalacja ma to ogarnac , chociaz najpierw robilem program pozniej lpg Masz racje. Firma Compsport jako jedyna mi odmówiła robienia auta z LPG. Inne firmy wręcz polecają robić program z LPG bo lesze wyniki są.
-
[ B6 AVJ] Smerfowóz by Me DRL CLH RNS-E 7NK - Gwiazdkowy Apdejt
Kolor jak u mnie, ma potencjał. Co do LPG i firmy COMPSPORT... też chciałem u nich robić program ale jak usłyszeli że będzie LPG to odmówili dalszej rozmowy kwitując że albo chce tanio jeździć albo szybko. Jeśli szybko to takie Audi jest ok a jeśli tanio to się spytali czemu w ogóle kupiłem Audi bo to są bardzo drogie w utrzymaniu auta.
-
Wymiary złącza elastycznego w A4 B6 1.8T
U mnie jest poszarpana plecionka ale ta harmonijkowa rura w środku jest cała. Czy to, że jest poszarpana plecionka może powodować drżenie auta na wolnych obrotach?
-
Krzywo stoi - prawa stona niżej niż lewa
Auto kupiłem na początku grudnia i robiłem zerowy przegląd (auto osobiście kupiłem w Niemczech). Wszystkie 4 amory miały po 74%. Do 200km/h jedzie stabilnie. Nie wiem jak przy większych prędkościach bo nie miałem okazji sprawdzić.
-
Krzywo stoi - prawa stona niżej niż lewa
Kolory patrzyłem przy wymianie kół. Są te same po obu stronach. Jedynie przód z tyłem się różnią
-
Krzywo stoi - prawa stona niżej niż lewa
Przechył jest na kołach na wprost. Muszę jeszcze raz się przyjrzeć tym sprężynom, może faktycznie jest pęknięta.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
W sumie taki Eibach 616zł więc nie ma tragedii
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
U mnie też jest taki efekt motorówki z 1BE i się zastanawiam co z tym zrobić. Czy kupić w ASO tylne sztywniejsze co by go unieść, czy może miększe na przód a może np. kpl. Eibacha do czerwonych amorów które mam założone.
-
Krzywo stoi - prawa stona niżej niż lewa
Przyglądałem się im podczas wymiany opon ale nic nie zauważyłem
-
Krzywo stoi - prawa stona niżej niż lewa
Zastanawiam się czy tak powinno być, czy to celowa zagrywka producenta czy też coś jest nie tak. Otóż Moja B6 ma zawieszenie 1BE i prawa strona (pasażera) stoi niżej od lewej o około 1,5cm (równe, utwardzone podłoże). Jak wsiądę za kierownicę (ważę ok 110kg) to prawie się wyrównuje, różnica jest ok 0,5cm. Auto się świetnie prowadzi, jest stabilne pomimo balonów 15", nic nie puka, nie skrzypi, nie trzeszczy, nie piszczy itp., ogólnie nie ma się do czego doczepić. Zastanawiam czy to nie jest zrobione celowo z racji tego że najczęściej jeździ tylko sam kierowca i żeby zachować stabilność podczas jazdy właśnie jedna strona jest niżej a wyrównuje się poza zajęciu miejsca kierowcy. Jaką macie wiedzę w tej kwestii?
-
Muzyka w naszych autkach
- Dymi na postoju
Sorry że spytam ale te auta już mają przy tym przebiegu takie problemy? Do tej pory miałem same japońskie auta i takich problemów nigdy nie miałem - Dymi na postoju