Treść opublikowana przez michalm320
-
czy to skrzynia biegow padla?
U mnie są podobne objawy. Jedynka i wsteczny dość ciężko wchodzą. Czasami jak w masło a czasami bardzo ciężko. Też jest diagnoza sprzęgła. Tyle że ja mam 1.8T i się zdecyduje na jednomas Valeo Kit 4P. Koszt zestawu ok 1300zł + 350zł wymiana co da daje akceptowalne 1650zł. I no będzie spokój.
-
VALEO KIT 4P czyli jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasowego
Nie nie nie, regeneracja dwumasu nie wchodzi w grę. Nie mam ochoty tego powtarzać za pół roku czy rok. Ogólnie plan jest pozbyć się dwumasu.
-
VALEO KIT 4P czyli jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasowego
Pomijając względy finansowe. Jakie negatywne skutki niesie założenie jednomasowego koła do 1.8T? Nie ważne czy Valeo czy od Audi 80/100. Czy istnieje możliwość że się rozleci skrzynia albo silnik?
-
VALEO KIT 4P czyli jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasowego
Ale czy to jest zestaw P&P?
-
VALEO KIT 4P czyli jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasowego
Gdyby był zestaw P&P od jakiś innych Audi do A4 B6 to pewnie bym się zdecydował. A nie chce mi się bawić w jakieś przeróbki czy próby. Nie mam na to czasu, kasy i zaplecza w postaci porządnego garażu z podnośnikiem. Poza tym nie wydaje mi się żeby firma Valeo robiła bubla i cały czas poszerzała swoją ofertę. Poza tym Valeo robi jedne z lepszych sprzęgieł do ciężarówek. Owszem mogę się rozczarować po jakimś czasie ale myślę że warto spróbować. Poza tym tak jak powiedział kolega wodi87 to można zregenerować tarcze i docisk np. u Radzikowskiego.
-
1.8T AVJ 163KM - Czy to możliwe?
No to wiadomo że masz 163KM. Ja mam 1.8T AVJ i mam 150KM
-
VALEO KIT 4P czyli jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasowego
Dzięki za link. Czemu twierdzisz że ten zestaw to lipa?
-
VALEO KIT 4P czyli jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasowego
Nie wiem ile w tym prawdy ale... - Dodawanie koksu [A4 1.9 AWX] • .: AUDI KLUB POLSKA :. • PS. A czy w B6 1.8T można zrobić patent z kołem jednomasowym od Audi 80 2.0?
-
1.8T AVJ 163KM - Czy to możliwe?
A jakie masz oznaczenia silnika?
-
VALEO KIT 4P czyli jednomasowe koło zamachowe zamiast dwumasowego
Mam do wymiany sprzęgło (wysoko bierze, problem z wrzuceniem 1 i wstecznego na postoju, podczas jazdy niema problemu). Diagnoza była robiona w ASO. Doradca serwisowy doradził mi żeby przy okazji zmienić koło dwumasowe na jednomasowe i zastosować gotowy zestaw Valeo. Twierdzi że nie ma przeciwwskazań tym bardziej jeśli mam w planach podnosić moc. Ogólnie posiadanie dwumasy spędza mi sen z powiek więc jestem chętny na taki zabieg tym bardziej że koszt nie jest duży bo oscyluje w okolicach 1300zł (kpl. sprzęgło + koło, nr części z katalogu Valeo 835040). Czy ktoś z Was zastosował taki zabieg w 1.8T? Jakie macie odczucia negatywne i pozytywne. Proszę o wypowiedzi osób które przeszły z dwumasy na jednomasę. Z góry dzięki.
-
Dymi na postoju
Fajnie że już wszystko ok. Przy jakim przebiegu padło Ci to turbo?
-
1.8t brak mocy, nie słychać turbiny
No ja świstu w swoim nie słyszę i w żadnym seryjnym 1.8T nigdy nie słyszałem. DV owszem słychać w kabinie ale nic poza tym.
-
1.8t brak mocy, nie słychać turbiny
W ogóle w 1.8T słychać świst turbiny? Bo ja jeszcze w żadnym nie słyszałem...
-
Jaki napinacz łańcucha polecacie i jaki łańcuch oraz rozrzad
Czemu chcesz łańcuch wymieniać? Masz jakieś objawy?
-
1.8T AVJ 163KM - Czy to możliwe?
Temat rozwikłany... a raczej koleś jednak dał kiepski popis wiedzy. A najlepsze jest to że to jest koleś który ma firmę która zajmuje się modyfikacjami, swapami grupy VAG, głównie Audi. Generalnie wyszło że pomylił silniki które były montowane w B5 i B6. Tak więc u mnie jest skreślony i nigdy do niego już nie pojadę. Całe szczęście że jeszcze nic nie dłubał mi w aucie.
-
Drgania po wymianie pompy wody
Też mam taki problem z moim 1.8T 150KM w B6. Na jałowych obrotach drży silnik, obroty nie falują. Jak się dobrze rozgrzeje to jest lekko lepiej, mniej czuć te wibracje. Błędów żadnych, auto świetnie jeździ. Najgorzej jest czuć jak na zimnym silniku schodzi z ssania na jałowe obroty. Minusem jest to że tak kupiłem auto z Niemiec (sam przyprowadzałem). Po rozrządzie nic się nie zmieniło, ani na gorsze ani na lepsze. Świece mam nowe, przeczyszczoną i zaadaptowaną przepustnicę i też ani lepiej ani gorzej. Poduszki wyglądają ok. Jedynie co mam do wymiany to plecionkę na wydechu. Jest cała poszarpana i w sumie trzyma się na tej rurze harmonijkowej która znajduje się wewnątrz plecionki. Co mam jeszcze chyba źle to to że od kolektora dolotowego wychodzi taka gumowa rurka... jak kupowałem auto to była pęknięta więc ja wymieniłem ale ona jest zassana do środka... tzn nie ma pełnego przekroju. Jak się doda gazu to ma przekrój a jak silnik pracuje na wolnych obrotach to się zasysa. Wydaje mi się nie powinno tak być. U jednego mechanika dowiedziałem się że te wibracje powoduje rozciągnięty łańcuszek i że trzeba go wymienić. Co jeszcze zauważyłem to to że jak zalałem Vervy z Orlenu to jakby spokojniej pracował silnik... ale może mi się tylko wydaje.
-
jaka prawda z tym ocynkiem
Moja B6 też nosi ślady korozji. Na przednich błotnikach w okolicach łączenia z plastikową nakładką progu oraz na progach widać bąble po otwarciu tylnych drzwi. Auto kupiłem w Niemczech tylko dlatego że miernik nie wykazał kolizji i że książka była prowadzona w ASO Audi. B6 jest najbardziej skorodowanych samochodem jaki do tej pory miałem. A miałem auta słynące z tego że gniją czyli Hondę Civic 6gen. 1997r. i Nissana Primerę P11 również z 1997r. którego jeszcze posiadam i który nie ma grama korozji. Lexus też miał mały problem z korozją bo bąble wychodzimy nad przednią szybą. Honda i Nissan są wybitne pod względem braku korozji. A Audi... jest pod tym względem szrotem i totalnym rozczarowaniem. Gdyby nie silnik to nigdy bym tego gówna nie kupił.
-
Jakie zegarki nosicie?
Ja mam taki: Jacques Lemans 1-1516 4 rok mu leci i jest bez zastrzeżeń. Zależało mi na zegarku mechanicznym a nie kwarcowym. Istotna zaleta to taka że jest ciężki i masywny. Wada brak możliwości odczytu godziny po ciemku.
-
Falowanie obrotów
Przeczytałem Twój drugi temat ale u mnie jest zupełnie inaczej. U mnie jest tak że tylko na wolnych obrotach czuć mrowienie na kierownicy i fotelu ale już np. na lewarku zmiany biegów nie. Dam lekko gazu i wibracje znikają, pod czas jazdy nie ma w ogóle, rusza się normalnie, nic nie stuka. Jedyna różnica jest taka że jak jest dobrze rozgrzane auto (np. z dłuższej trasy albo jakiś wygłupów) to mrowienie jest sporo mniej odczuwalne ale nadal są. Ogólnie nie ma się czego doczepić. Chyba że u mnie zaczyna być początek końca dwumasy. Jedyną nieprawidłowość jaką zauważyłem to to że porwana jest plecionka na wydechu.
-
Falowanie obrotów
Rozwiązałeś temat wibracji silnika na wolnych obrotach?
-
Dobrzy chiptunerzy
Macie jakąś opinie o tych firmach z ? Hamownia, chiptuning- Hamownia.com Witamy na stronie ICKtuning ť ICK Tuning Chciałbym wirusa zrobić w 1.8T 150KM AVJ
-
Czym nowsze tym gorsze -ciekawy artykuł
Jak dla mnie to silnik Mazdy bije na głowę konkurencję. A najbardziej mi się podobało porównanie z Focusem 1.0 EcoBoost... miał być taki czysty i oszczędny a okazało się że dwulitrowy silnik go pokonał w każdej konkurencji. Nigdy ale to nigdy mały silnik nie będzie mało palił. No chyba że w skuterze. Kiedy w końcu społeczeństwo to zrozumie. Mazda górą Mazda obecnie ma same zalety - ładny wygląd, dobre mocne i oszczędne benzynowe silniki bez turbiny ale ma jedną wadę której się obawiam - korozja. Dobra konserwacja + częste mycie + regularne uzupełnianie odprysków + woskowanie = brak korozji w każdej marce.
-
Czym nowsze tym gorsze -ciekawy artykuł
Jak dla mnie to silnik Mazdy bije na głowę konkurencję. A najbardziej mi się podobało porównanie z Focusem 1.0 EcoBoost... miał być taki czysty i oszczędny a okazało się że dwulitrowy silnik go pokonał w każdej konkurencji. Nigdy ale to nigdy mały silnik nie będzie mało palił. No chyba że w skuterze. Kiedy w końcu społeczeństwo to zrozumie. Mazda górą
-
Czym nowsze tym gorsze -ciekawy artykuł
I to jest żywy przykład tego że diesle to szroty. Ale jak rozmawiam z ludźmi i tłumacze że diesel nie jest oszczędny, albo że mnie nie stać na utrzymanie diesla to się na mnie patrzą jak na idiotę. Jeszcze trochę i ludzie będą się pozbywać diesli za bezcen.
-
Czym nowsze tym gorsze -ciekawy artykuł
Ogólnie jak się czyta o problemach z autami to odnoszę wrażenie że większość tychże problemów dotyczy diesli, bądź diesli z automatami wszelkiej maści. Mało się mówi o poważnych awariach silników benzynowych z manualnymi skrzyniami. Owszem są wyjątki jak np. 1.4TSI czy 1.6THP (Peugeot/BMW) ale i tak jest tego sporo mniej jak diesli. I co mnie ciekawi, że ludzie i tak kupują auta z biedoklepami bo niby są oszczędne (polemizowałbym) po czym jeb*e np. dwumas i wtryski i cała oszczędność pójdzie w diabły. Przykładem jest mój współpracownik. Kupił Focusa z 2008r. z jakimś tam dieslem 1.6 czy 1.8. Jakiż on był szczęśliwy bo mu palił 4 litry. Po roku jeżdżenia padła dwumasa + 4 wtryski. Dwumas 3tyś + używane wtryski po 1500zł/szt. bo nie da się regenerować. I co? Jeździ teraz Octavią II 1.6MPI z gazem i sam powiedział że nie chce słyszeć o dieslach. Diesel jest dla bogatych... a dla biednych duża benzyna z gazem.