Treść opublikowana przez michalm320
-
Springi -40/-40
Jamexy są w robione w Polsce i dają na nie 5 lat gwarancji. Jedynie boje się że usiądzie za bardzo albo że tył nadal będzie znacznie niżej niż przód.
-
Springi -40/-40
W kwestii mojego doświadczenia ze sprężynami: Tein - miałem w Hondzie Civic: obniżenie -25mm, miękko, efekt motorówki czyli tył niżej niż przód. Ogólnie fajnie się jeździło. Jamex - również Civic: obniżenie -35mm, sztywniej niż seria i Tein ale nie beton, tył lekko wyżej niż przód, świetne prowadzenie pomimo gazowych Kayab. Vogtland - Lexus IS200: obniżenie -35mm, sztywniej niż seria ale nie beton. Tył lekko wyżej niż przód, świetne prowadzenie. 1BE - A4 B6: najsztywniejszy zawias jaki miałem (mam). Dosłownie taczka w porównaniu do powyższych. Niestety tył znacznie niżej niż przód co mnie zmusza to zmiany sprężyn. Świetne prowadzenie. I teraz rozkminiam... Eibach, Vogtland, Jamex... te trzy firmy biorę pod uwagę z racji kosztów. Eibach i Vogtland ok 600zł natomiast Jamex poniżej 400zł. Eibacha nie miałem więc nie wiem, z reszty byłem zadowolony. Główny cel to zlikwidować efekt motorówki. Jestem pewny że Eibach i Vogtland mnie nie zawiodą w tym aucie ale nie wiem co z Jamexem a cena kusi dość mocno. Miał/ma ktoś z Was Jamexa w Audi?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Rozmawiałem jakiś czas temu z właścicielem tej firmy Genowefa Garage | Swapy silników z grupy VAG i nie tylko. na temat napinacza i powiedział że dwa razy przełożył sam ślizg z napinacza od 1.8T z B5. Ori kosztuje ok 500zł więc gra warta świeczki. W tych dwóch przypadkach zdało to egzamin.
-
Dziwne drgania ...
Albo dwumasa albo zwichrowana tarcza sprzęgła.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
1.8T AVJ. 850km od odbicia pistoletu do zapalania się żydka Nie wiem ile jest rezerwy. W tym dwa razy trasa wiochami w tą i z powrotem po 145km w jedną stronę czyli razem 580km a reszta miasto ok 30tyś mieszkańców. Prędkości do 120km/h.
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Jak by ktoś szukał B4 Sport to są tutaj dostępne: 19-109510 - Bilstein - Cennik i sklep internetowy - Eibach 19-111803 - Bilstein - Cennik i sklep internetowy - Eibach
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
486zł to super cena. Ja żałuje że nie kupiłem jakieś 4 miesiące temu Vogtlandów bo była promocja za 400zł... A może by zorganizować zakup grupowy na Eibach Pro-Kit?
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Gdzie najtaniej kupić pro kit do B6?
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
Czyżbyś starał się podważać pokrętło od dołu? Wysłano z Atari Czego ja nie robiłem żeby ściągnąć to pokrętło...
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
Ogólnie zestaw polecam bo jest bardzo dobrze wykonany. Problem był z rozebraniem tego ustrojstwa. Po 3 godzinach w końcu się udało wymienić zniszczone elementy ale za to przestał działać włącznik bo na ustawieniu na światła pozycyjne świecą mijania a przeciwmgielne się w ogóle się nie świecą. Tak więc polecam ale ostrzegam przed wymianą. Mnie pozostało kupić nowy przełącznik
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
Zamówiłem, zobaczymy co to warte
-
Zestaw naprawczy włącznika świateł
Jak w temacie, czy ktoś z Was stosował taki zestaw do regeneracji włącznika? Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Audi A4 B6 B7 włącznik przełącznik świateł 00-07 (4372471992) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. 5 min roboty C zerwona linia to miejsce ciecia z jednej i z drugiej podcinasz na tej samej wysokości, tylko tak zeby w srodku nie przeciac tego mocowania
-
Reakcja na gaz, czy tak powinno byc?
Nie porównuj silnika Audi do silnika Hondy. Audi się jeszcze wiele musi od Hondy nauczyć w kwestii budowy silników Też miałem Civic'ka z 97 roku 1.5Vtec 114KM i był to majstersztyk pod wieloma względami.
-
Kontrolka EPC
Mnie się też ostatnio EPC zapaliło i na kompie wyszło że jest jakiś błąd położenia kierownicy.
-
Jakie pasty do polerki
Póki co zrobiłem klapę bagażnika. Zobaczymy co będzie na reszcie budy
-
Jakie pasty do polerki
Nie pisz wiecej takich rzeczy, bo sie osmieszasz a innych w blad wprowadzasz. Jakich rzeczy mam więcej nie pisać?
-
Jakie pasty do polerki
A ja polecam Meguiar's Ultimate Compound + lekko ścierny pad. Ja użyłem biały K2pro + ten środek. 90% rys zniknęło. Zostało kilka głębszych ale trochę boje się je dalej polerować bo już mi na mierniku zniknęło 10 mikronów lakieru.
-
Szaleńcza jazda M3 po Warszawie
jak już to Gruzin, nie Rusek na co czekasz?? A faktycznie Gruzin. A czekam aż dojdzie do naturalnej selekcji.
-
Paliwa do naszych 1.8 T , PB 95, 98, czy może 100 ??
1.5 Vtec Sohc 114KM
-
Czym "zakleić" odpryski na lakierze?
Ja do zabezpieczenia odprysków używam wykałaczek bądź patyczków do szaszłyków. Lakier mam dobrany w mieszalni (30zł za 100ml). Lakier uzupełniam tak żeby nie wychodził poza odprysk.
-
Sezon Rowerowy 2016
Ja zdecydowałem się na taki bagażnik (Thule Xpress 970): http://testy.bikeboard.pl/images/galerie/guns8j_thule_xpress_wloc_02.jpg Polecam każdemu kto ma hak. Szybki montaż roweru, sam bagażnik ma solidną konstrukcję i zajmuje mało miejsca w garażu. Koszt bagażnika z dodatkowym oświetleniem, redukcją wtyczki do gniazda haka i wysyłką 378zł. A tak to wygląda u mnie: PS. A co do zakupu roweru to polecam tą firmę: Internetowy Sklep Rowerowo-Sportowy - Sportsales Warszawa Kupowałem u nich swoją Konę z 33% rabatem. Poza dobrymi cenami kolesie mają widzę i można z nimi pogadać.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Kiedy jakiegoś spota znowu planujecie?
-
Paliwa do naszych 1.8 T , PB 95, 98, czy może 100 ??
Jak zaleje kilka zbiorników 98 to nie dostrzegam jakiś różnic. Za to jak zaleje po tych kilku zbiornikach znowu 95 to dopiero dostrzegam różnice w pracy silnika... mniej kulturalnie i głośniej jest na 95. Tak więc z moich obserwacji wynika że warto lać 98 dlatego od czasu do czasu zalewam. Nie wiem natomiast jak te silniki zachowują się na 100 oktanach. Civic po 3 zbiornikach VPR z Shella chodził jak przeciąg, szczególnie było to widać przy dużych prędkościach na 5 biegu Po powrocie na 95 była żenada w kwestii pracy silnika, elastyczności, osiągów. Ale cóż... VPR kosztuje grubo ponad 6zł Ale skusze się którego dnia i zaleje do Audi
-
Szaleńcza jazda M3 po Warszawie
Chyba chciał dorównać ruskowi ale mu trochę nie poszło: A tak na marginesie... rusek już nie żyje bo się na drzewie zawinął... czekamy...
-
Brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej - przerwany kabel
Usterka usunięta. Brak masy był powodem braku oświetlenia tablicy. Masa zrobiona w innym miejscu PS. To była pierwsza elektryczna usterka w aucie. Nigdy dotąd w żadnym aucie nie miałem usterki elektrycznej. Niemieckiego auta mi się zachciało...