Treść opublikowana przez michalm320
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
Ja sobie teraz w brodę pluję że nie kupiłem odrazu sportline bo ProKit jest megą miękki w porówaniu ze spęzyną 1BE a poza tym pozostał niesmak w kwestii wysokości.
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
Kwestia kasy. Stać Cię bierz ori a nie to Sachs, Koni, Bilstein, Monroe
-
Falowanie obrotów
U mnie wibracje maleją po zalaniu paliwa 98. Wiadomo że nie od razu tylko trzeba paredziesiąt km zrobić. Nie znikają ale są wyraźnie mniejsze. Latem na 98 można uznać że nie ma ich wcale. Nie wiem z czego to wynika ale może gdzieś leży problem w zapłonie (cewki/świece). Auto lata aż miło
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja w sobotę zrobiłem płukankę Milersa. Spuszczam olej i szok... wyleciało coś czarnego z miski... wyglądało jak kawałek węgla... dosłownie wyleciał kamyczek, twardy że niedało się rozpłupać. Wielkości jak łepek od zapałki. Miska była czyszczona 10tyś km wcześniej. Zastanawiam się czy to zasługa płukanki czy po prostu mechanik czegoś nie doczyścił w misce/smoku. Jeśli to zasługa płukanki tzn. że to działa. W każdym razie po płukaniu wlałem Milersa 5W40 LL. Póki co silnik pracuje bardzo ładnie ale to pewnie dlatego że nowy olej jest wlany. Zobaczymy jak będzie się zachowywał silnik ze wzrostem przebiegu. Wcześniej wlałem Motula 5W40 X-clean i tak do 5tyś km było ok a powyżej zaczynało być słychać łańcuszek przy porannym odpalaniu.
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
Odradzam KYB Exel G. Do póki były robione w Japonii to było ok, ale jak zaczęli je robić w Czechach jakość bardzo spadła. W Lexusie założyłem te amorki i po dwóch tygodniach zaczęły pukać. Kumpel w W124 miał dokładnie ten sam problem.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ciekawy artykuł: http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf
-
pytanie o trick z przepustnicą 1.8 T ?
Komp uczy się stylu jazdy. Jeździ się jak emeryt to i auto reaguje jak emeryt. A jak się jeździ jak ostro to i auto ma lepsze reakcje na gaz. Tak to sobie rozumuje bo jak któregoś pięknego dnia mnie poniosło na autostradzie i bujnąłem się 230 i tak jechałem przez kilka km to przez kolejny tydzień nie poznawałem swojego auta
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
Mnie jak przyjdzie wyminić amorki to chyba się zdecyduje na ten zestaw: http://apshop.pl/pl/20107-zawieszenie-kit-ze-sta%C5%82ym-obni%C5%BCeniem-ap.html
-
pytanie o trick z przepustnicą 1.8 T ?
Ja nic nie odczułem. Za to bardziej odczuwalne jest od czasu do czasu przepałowanie auta. Oj loto to to wtedy
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Ja mam tą samą zawieche. Kupiłem Eibachy ProKit -30mm i na tyle dałem nakładki z zawieszenia na złe drogi. Auto stoi w klin ale jeśli Ty masz butle to będzie pewnie niżej niż u mnie. Minus Eibachów to taki że sporo miększe niż ori 1BE.
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
Dzwoniłem dzisiaj do Bilsteina w celu dopytania jakie są różnice miedzy B4 a B4 Sport. Koleś twierdzi że te drugie są to zamienniki fabrycznego sportowego zawieszenia i że niby mają skrócony skok. Ktoś potwierdza?
-
Gwint AP vs Eibach Pro Kit
A ma ktoś doświadczenia z Kitem Ap -40/30mm? W tej chwili założyłem do amortyzatorów 1BE sprężyny Eibach ProKit i jest tragedia. Auto jest tak miękkie że żygać się chce. Na fabrycznych sprężynach 1BE była taczka w porównaniu do tych Eibachów. A Kit Ap wychodzi korzystnie cenowo.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Tak pytam bo gdzieś na tym forum ktoś napisał że po płukance musiał wymienić napinacz i łańcuch 1.8T bo tak zaczął grzechotać i że stanowczo odradza.
-
Uniwersalna sonda lambda do AVJ
Sonde kupiłem nową Bosch za 285zł. Póki co błędu nie ma. W kwestii Denso to w katalogu jest podana druga sonda 4 przewodowa a nie pierwsza 5 przewodowa.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jak się Twój silnik zachował po płukance? Nie pracuje gorzej? Przy jakim licznikowym przebiegu zrobiłeś?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Co do oleju Castrol. Kumpel jeździ służbowym Passatem 2.0FSI (obecnie 170tyś, auto kupione jako nowe) do którego od początku był wlewany Castrol. Nie ważne czy lato czy zima, przy porannym odpalaniu było słychać klepanie pod maską. Namówiłem go na Motula choć się upierał że to nie ma znaczenia jaki olej się wleje. I co... rano cisza jak makiem zasiał. Jest w szoku... jak sam stwierdził, nigdy więcej Castrola.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Mam na myśli zawór Westgate
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Ja był Eibacha albo coś podobnego. Z tymi seryjnymi z 1BE to loteria. Efekt motorówki jest tragiczny.
-
1.8T PB czy 1.9 Tdi ?
Jeśli Cię stać to bierz ON. Jazda autem to nie tylko spalanie. To przede wszystkim mnogość usterek i koszta usunięcia. Ja jak szukam dla siebie auta to przede wszystkim patrzę na to czy się psuje i jak często, co się psuje i ile kosztuje usunięcie usterek. Dla mnie spalanie jest na którymś tam miejscu z kolei. Co mi po tym że diesel spali mało jak całą oszczędność będę musiał podwoić i włożyć w usunięcie potencjalnych często kosztownych usterek. Z wieloma osobami się kiedyś kłóciłem o wyższości Diesla nad benzyną i teraz po czasie okazuje się że jednak koszta jazdy Dieslem przekraczają znacząco koszta jazdy benzyną czy tym bardziej benzyną z LPG.
-
Uniwersalna sonda lambda do AVJ
Jak w temacie. Zakładał ktoś uniwersalną sondę lambda do 1.8T AVJ? Moja zaczyna szwankować i wywala check. Z wtyczką kosztuje chorą kasę więc chce założyć uniwersalną. Wie ktoś może jaki jest numer części takiej uniwrsalnej sondy powiedzmy NGK i Bosch. Pozdrawiam Edit: Znalazłem jeszcze na stronie Denso dedykowaną za przyzwoite 211zł. Miał ktoś z Denso doczynienia w kwestii sond?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
A czy ktoś lał do 1.8T LIQUI MOLY Top Tec 4200 5W30? Wg. ich strony taki właśnie powienin być zalany 1.8T.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jakie macie opinie o płukance w 1.8T AVJ? Warto czy nieryzykować ze względu na napinacz łańcuszka?
-
Spalanie w Audi A4 B6 1.8T
Jadąc krajówkami ok 100-120km/h nigdy nie zszedłem poniżej 7 litrów. Miasto w upały lekko poniżej 10, poza tym ok 11. Zimą na krótkich odcinkach między 14 a 15. Autostrady nie liczę nigdy bo niechcę się denerwować Moje Audi to 1.8T 150KM FWD.
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Na Koni STR dużo ludzi śmiagało swego czasu na forum Civic Klub. Nie spotkałem się ze złą opinią.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
To o ile Ty masz auto obniżone że ocierasz? Ja mam -35mm i nawet niewadzę o krawężniki na parkingach nie mówiąc już o koleinach.