Treść opublikowana przez Proof
-
[B6 AVF] Turbo jakie???
Znalezienie dobrego BRD za 1500zł to nie będzie prosta sprawa. Ten fmic to chińszczyzna,nie założył bym tego,poza tym i tak trzeba dobre orurowanie zrobić i to też koszty. Nie ma nic gorszego jak obtanianie na tuningu.
-
[B6 AVF] Turbo jakie???
Samo nowe turbo BRD może kosztować 5-7tys zł... Sprawne dobre turbo to koszt koło 2000 zł, IC na wymiar w montażem około 1500zł,program z hamowaniem 1500zł.
-
[B6 AVF] Planowanie glowicy TDI
Oczywiście trzeba delikatnie "liznąć" głowicę aby powierzchnia była idealna przed założeniem nowej uszczelki.
-
[B6 AVF] Pytanie o rozrząd ...?
A po co w ASO chcesz robić? ASO bierze za całość 2350zł. Polecam kupić oryginał i wymienić u zaufanego mechanika,zamkniesz się w 1000zł.
-
[B6 AVF] Witam jak sprawdzić czy mam filtr cząstek stałych
W Niemczech właściciele avfów montowali niekiedy dpfy żeby płacić mniejszy podatek.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
118tys w B6 AVF Quattro, oryginał od nowości, kupiony w salonie Bełtowski w Krakowie.
-
[B6 AVF] Turbo jakie???
W grę wchodzi regeneracja tej co masz,2 lata gwarancji na robotę,koszt 900-1000zł plus koszt oleju,filtra i demontażu. Drugie wyjście to turbo od BRD,ale do tego wypadałoby wymienić intercooler bo seryjny nie wydoli i zrobić program,koszta w granicach 5000zł.
-
[B6 AVF] Pytanie o rozrząd ...?
Rozrząd do Q i FWD ten sam, AVF 2003 rok ori w ASO nr 038198119A. Po samym mieście w korkach w zimie 700km na baku to normalny wynik przy seryjnym sofcie 131KM.
-
[B6 AVF] Prosze o ocenę zużycia paska rozrządu
Pasek ori z ASO wytrzyma około 120tys km ale rolki starczają na jakieś 80-90tys km i dlatego trzeba zmieniać komplet przed 90tys km. U mnie napisy wytrzymały około 10tys km,ale nie jest to regułą i spokojnie niekiedy dłużej pozostną.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Kolega ma taki problemik.Czy do zalanego Motula 5W30 504/507 w 1,9 TDI PD można dolać Motula 5W40 505.01 ?
-
[B6 AWX] Czy ktoś wymieniał poduszkę silnika na poduszkę marki Febi ?
Febi to bardzo dobra niemiecka marka i nie ma różnicy w jakości z tą ori w ASO.
-
[B6 AWX] Wymiana Turba na BRD
IC seryjne nie wydala jak jest ciepło więc przy modach wymiana wydaje się obowiązkowa.
-
[B6 AWX] Wymiana Turba na BRD
To lepiej się udać z tym do Polski i porobić jak trzeba,wypadałoby też wymienić IC na większy.
-
[ALL B6/B7] Ropa w oleju
Uszczelniacze pompowtrysków do wymiany,Bosch 30zł na jeden pompowtrysk,ori w ASO 125zł na jeden pompowtrysk,uszczelka dekla 75zł w ASO, wymiana całości 200zł u uczciwego mechanika.
-
[ALL] Opony Nankang NS2
Za 2500zł za komplet można dostać Fuldę albu Uniroyal Rain Sport 235/35/19,lepiej dopłacić niż chińszczyznę kupować,przyczepnośc na mokrym i na zakrętach na polskich koleinach jest dosyć istotna.
-
[ALL B6] kołpaki dla grupy VAG ?
Pasują ale masz inne logo
-
[ALL] Grupowe chipowanie compsport
No właśnie,bo jechałem przecież do Gliwic na Maha jak robiłem softa.
-
[B6 AWX] Co zrobić z turbiną?
Firma godna polecenia! Jak najbardziej szukałbym turbo z BRD.
-
[ALL B5] Jakie najtańsze nowe opony na zimę kupić? 15"
Miałem w Megance Sava Eskimo S3 i naprawdę dobrze się spisywały,robione w fabryce Good Yeara w Słowenii.
-
[ALL] Szumiące opony
Nie wiem po co dopłacałem do indexu H skoro tak szumią. Ojciec kupił nowe Uniroyale 206/60/16 i są naprawdę ciche,a to opony średniej klasy.
-
[ALL B6] Zapala się kontrolka od ESP
Może być czujnik, może gdzieś kabelek być pęknięty,jak się znów zaświeci podepnij VAGa.
-
[ALL] Szumiące opony
U mnie nowe Good Yeary Ultra Grip 7+ 205/55/16 szumią na asfalcie, gość w A4 B8 którego spotkałem u wulkanizatora też narzekał,że kupił nowe Michelin Alpin A4 205/60/16 i strasznie mu szumią na suchym asfalcie.
-
[ALL] Grupowe chipowanie compsport
A wiesz może jaką mają hamownię?
-
[ALL B7] Wzrost poziomu oleju o 1L w silniku po 15 tys km w 2.0 TDI DPF BPW
Bardzo tanio Ci liczą.Swoją drogą na podkarpaciu nie ma niestety dobrego tunera i radziłbym udać się do sprawdzonych zakładów ale w innym rejonie Polski..
-
[ B6 AWX] Czy da rade wymienic czujnik temp. płynu od góry ?
Jak najbardziej się da,rączki tam wejdą i można wymienić