Treść opublikowana przez Proof
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Ja leję już tą normę wyższą Motul Specific 5W30 504.00/507.00
-
[ALL] Korekta softu po regeneracji turbo?
Aligator mi robił program przy 80tys przebiegu,turbo było idealne jak mówił,logi super,w serii wyszło 136KM i 307Nm.Przebieg mocy i momentu jak najbardziej ok,nie wiem czemu po 20tys przebiegu padło turbo (jeździł ok,ale po ostatnich mrozach miałem "szuranie" przy odejmowaniu gazu więc zdjąłem turbo i ma luzy,oleju nic nie brał).
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
To pewnie wymienione świece i nowy akumulator były kupione niepotrzebnie. Już więcej w tym ASO nic nie będę robił,muszę gdzieś w Krakowie podjechać i sprawdzić ten kąt synchronizacji.
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
U mnie po 2-3 dniach ostrych mrozów po -20 st. zaczęło się takie "szuranie" przy wciskaniu sprzęgła i odejmowaniu gazu na jałowym (takie jak w nagraniu na 1 stronie tego tematu),postanowiłem to sprawdzić bo dźwięk wydobywał się z okolicy turbo, dziś zdjęte turbo i niestety ma luz osiowy i poprzeczny:(. Auto mam salonowe przebieg 100840km, serwisowane w ASO Auto Special od początku,eksploatowane rozsądnie,nie katowane,olej Motul 504/507,szczerze to dla mnie niespodzianka przy takim przebiegu.
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
ASO Audi Auto Special w Krakowie...
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
Panowie, AVF, 100tys przelotu, kupiłem nowe aku, nowe świece, nowy filtr paliwa ori,paliwo ok,pali na dotyk po nocy przy minimalnym mrozie, przy większym poniżej -5 już muszę dłużej kręcić i słabo pali,rok temu palił idealnie, od tamtego czasu robiłem rozrząd komplet i tyle.A i jak dłużej kręcę to potem zakopci.Co mam jeszcze posprawdzać?
-
[ALL B6] Problem z sprzęgłem lub skrzynią.
U mnie jest inna diagnoza,po wciskaniu sprzęgła to szuranie było winą turbiny,dziś była demontowana i ma luzy w osi i poprzeczne.Nie brał olaju,nie dymił,moc pełna,logi wzorowe.Zaczęło się drugi lub trzeci dzień ostatnich silnych mrozów.
-
[ALL] Korekta softu po regeneracji turbo?
Mam do Was pytanko jako że padło mi turbo,podczas ostatnich mrozów zaczęło "szurać" przy odejmowaniu gazu,dziś był demontaż i ma luzy w osi i poprzeczne. Silnik AVF, quattro, przebieg 100850km,program robiony przy 80000km.Czy po regeneracji turbo trzeba robić kontrolę i korektę softu?
-
[B6 AVB] Dziwne odgłosy po naciśnięciu padału sprzęgła
Mam to samo,ale jak przejadę chwilę to ustaje.Tylko taki metaliczny szum jak wcisnę sprzęgło. Oryginalne sprzęgło jest Sachs.
-
[ALL B6] Problem z sprzęgłem lub skrzynią.
Jakie koszty mniej więcej łożyska z wymianą,opłaca się samo zmienić czy od razu komplet sprzęgła?
-
[ALL B6] Problem z sprzęgłem lub skrzynią.
Jak chwilkę przejadę to to ustaje, ale po odpaleniu i ruszeniu po każdym wciśnięciu sprzęgła słychać takie metaliczne szumienie, próbowałem nawet jechać na zimnym na dwójce, wcisnąłem sprzęgło jadąc i słychać to.Jak wóz nagrzany to zupełna cisza. Przebieg mam 100tys, program na 170km robiłem przy 80tys. Czytając wiele tematów na forum objawy pasują do padającego łożyska wałka sprzegła.
-
[ALL B6] Problem z sprzęgłem lub skrzynią.
To i ja się podepnę. Teraz jak jest zimno i odpalam samochód to przez chwilę zanim się nagrzeje jak jadę i wciskam sprzęgło to słyszę jakby zgrzytnęcie/chrobotanie/szumienie(jakby coś się kręciło i tarło),ustaje zaraz jak puszczę sprzęgło i zmienię bieg,jak się nagrzeje to już to nie występuje.
-
[B5 AFN] Czy Varta nic nie warta?
Produkcja maj 2009rok,z hurtowni przywieziona 30.11.2009. Już się trochę podowiadywałem i Varty czy Bosche sprzedawane w Polsce w sklepach są robione w Polsce,te same opakowania,to samo wnętrze tylko inne napisy.Oryginału niemieckiego w żadnym sklepie nie uświadczysz,więc szkoda przepłacać tylko lepiej kupić Centrę Futura 36mies gwarancja i spokój.
-
[ALL B6] Komputer pokładowy
Taki mały problem: wymieniałem akumulator bo na ostatnich mrozach bardzo kiepsko już palił,teraz jest ok,ale po odpaleniu resetują (zerują) się wskazania komputera pokładowego,co mogło się podziać?,coś trzeba kodować?
-
[B5 AFN] Czy Varta nic nie warta?
Aku Varty w sklepach nie mają nic wspólnego z firmą Varta,to wielki badziew,nie wiadomo gdzie produkowany,niestety też się nabrałem,kupiłem Silver Dynamic nówkę w sklepie,założyłem i nic,aku miał 6V,tragedia,podładowałem,ale na mrozie -12 nie odpalił i zwróciłem tą pseudo Vartę,kupiłem ori aku Varty dla VW-Audi w ASO.
-
[ALL B7] Demontaż akumulatora
Imbus numer 6 na długiej przedłużce,klemy klucz numer 10.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ale bzdury piszecie,przecież 507.00 jest normą lepszą niż 505.01 i spełnia wszystkie normy poniżej,więc taki olej jest nawet lepszy i można go stosować.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja do AVFa leję Motul 5W30 507.00, sklep www.auto-moto.na.allegro.pl 194zł za bańkę 5 litrów.
-
KRAKÓW - najtańsze nabijanie klimy i sprawdzanie szczelności
Dokładnie tak jest,jeśli zwykłe sprawdzenie szczelności i dobicie to zrobią,ale jak inne problemy z klimą to nie polecam,też tam byłem na dobiciu i nie mogli się uporać z usterką klimy w Oplu. Ja zapłaciłem 170zł za całą usługę.
-
[okolice Krakowa] Specjal Serwis
SPECJAL SERWIS Audi/VW Narama 81 (droga od Zielonek w kierunku Iwanowic) tel. 692289133 Mirosław Stopiński-ponad 10 lat pracował w Auto Special Audi w Krakowie,teraz ma swój serwis,dziś robiłem tam duży przegląd,ma oczywiście kompa,prowadzi serwis klimy(najnowsze urządzenie),serwis opon,wszystkie naprawy Audi/VW. Polecam!
-
[ALL B7] NAVIPOL / poszukuję: tempomat, Bluetooth, Skandynawskie światła
Polecam Pana Piotra,duża wiedza profi robota,zakłada wszystkie navi do VAGa,oprogramowanie LCD w zagłówkach i inne.
-
[B6 AVF] Wymiana rozrządu
Mówią,że takie są standardy i przy ściąganiu całości lepiej zmienić bo uszczelka dekla 76zł a komplet pozostałych uszczelek to 3x87zł, dają gwarancję na całość i ewentualnie jak któraś uszczelka padnie to potem cały nowy rozrząd dają w ramach gwarancji.
-
[B6 AVF] Wymiana rozrządu
Też na dniach wymieniam rozrząd w AVF,w ASO wymieniają wszystko jak zaleca Audi,rolki i pasek rozrządu,pompę wody,pasek wielorowkowy,rolkę zwrotną paska,napinacz,płyn chłodzący,komplet uszczelek silnika(rozrządu,dekla,wału),koszt części oryginalnych jest spory bo prawie 1500zł,robocizna 600zł za całość w ASO.Poza ASO wymieniają tylko rozrząd z pompą wody-zamienniki z płynem chłodzącym za 700zł.
-
[B6 AVF] Którą nawigację zainstalować ?
Czy w RNS-E jest polskie menu i polski lektor?
-
[ALL B6] Jakie opony do felg 17" (wzór s-line) ?
Spośród tych Dunlopów na pewno nie bierz 2000E,są kiepskie. Ja kupiłem SP Sport 9090,bardzo solidna i trwała opona,nowa 440zł za sztukę.