Treść opublikowana przez Proof
-
[B6 AVF] Kiedy należy zmienić rozrząd
Kolego w 1,9 PD co 90tys wymiana rozrządu,pasek wytrzyma więcej ale rolki nie i nie ma zmiłuj każda książka serwisowa i mechanicy od TDI są zgodni.
-
[ALL] DPF - gdzie usunąć?
Usunięcie mechaniczne zrobi wiele zakładów,ale trzeba zmodyfikować elektronikę,ja Ci polecam uderzyć do Aligatora do Katowic,bo on dużo tego robi.
-
[ALL] Pęknięta szyba czołowa
Zamów sobie wcześniej duplikat naklejki bo na to się czeka jakieś 2 tygodnie.
-
[ALL B7] 3.0 TDI 204KM w A4 B7 - opinie
I Ty w to wierzysz że Ci posprawdzają jak trzeba,ASO nie ma dobrych mechaników,błędów na kompie nie będzie i tyle jak zwykle w ASO,reszta wyjdzie później. W większości 3.0tdi wtryski do wymiany są po 150tys,koszt kompletu prawie 15tys zł,po 80tys przebiegu zgrzyta napinacz rozrządu,naprawa około 5tys zł. Trzeba pojechać do zaufanego speca od Vagów,zostawić auto i niech bada,może już coś powymieniane i będzie śmigać,ale portfel trzeba mieć zawsze gotowy na spory wydatek w dieslu V6
-
[B6 AVF] Tarcze i klocki hamulcowe - cena
To nie bzdury tylko święta prawda kolego.Też wymieniłem na większy zestaw jak na autostradzie po 3 hamowankach nie było już czym przyhamować.Ten zestaw 288/245 to nieporozumienie,chyba że ktoś jeździ po mieście w stylu karawanu. Polecam oryginały z ASO,ewentualnie firmy ATE,Zimmermann czy TRW.
-
[ALL B7] 3.0 TDI 204KM w A4 B7 - opinie
Niestety właśnie z tym 204KM są największe problemy,głównie napinacz rozrządu zgrzytający i częste awarie wtryskiwaczy.
-
[ALL B6] Quattro a opony
Spokojnie możesz je założyć.
-
[ALL] Odgrzybianie klimatyzacji - preparat z allegro
Bo pianka do nawiewów się nie nadaje,teraz to sobie dopiero narobiłeś problemów bo w kanałach masz tłustą lepiącą się z brudem maź i nie wyczyścsz tego już i smród zostanie.
-
[ALL B8] B8 ALLROAD - Wrocław
Piękna,gratulacje,bardzo mi się podoba ale skoro nie ma pneumatyki i zawiasu się nie da regulować to wziąż myślę o A6 Allroad.
-
[ALL] Chińskie opony
Kolega skusił się na letnie Ling Long bo ładny wzór bieżnika i cena atrakcyjna, rozmiar 225/45/17 do Octavii RS,jechaliśmy na mokrym i dramat,auto gorzej niż w zimie prawie sunęło przy hamowaniu,ABS non stop działał,sprzedał je po 2 miesiącach.
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
Ale podrabiać mogą wszystkie przecież.
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
Z ciekawości sprawdzałem w sklepach Motula 5W30 504/507 i nigdzie nie znalazłem z podwójną nalepką z tyłu,kupuję w pewnym sklepie w Krakowie i też jest pojedyncza nalepka a dla żony biorę X-cess 5W40 i jest podwójna.
-
[ALL] Odgrzybianie klimatyzacji - preparat z allegro
Ja w poprzednim aucie dawałem na kratki i wszystko się lepiło,te pianki pozostawiają lepiącą się maź więc tylko na parownik trzeba podać.
-
[ALL] Odgrzybianie klimatyzacji - preparat z allegro
Co sądzicie o czyszczeniu klimatyzacji metodą ultradźwiękową, w Krakowie firma SWIFT oferuje taką za 80zł ( preperat amerykański WYNS rozprowadzany ultradźwiękami)? Cena 80zł.
-
[B6 AWX] Elektronika Samochodowa
Elektronik do polecenia, zna się bardzo dobrze na autach VAG, Mariusz 888518846.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
- [B6 AVF] Przyczyna niskiej prędkości max.
Ja w AVF Q po modzie 170ps przy kapciach 225/45/17 jadę licznikowe niepełne 230km/h. Wg mnie coś masz nie teges,bo u mnie na serii 136p szedł 220km/h,od 180 się ładnie rozpędzał do oporu i nie zdychał jak opisujesz.- [B6 AVF] Głośna praca po zmianie oleju
Dokładnie,chłopaki ze streetracing.pl dokładnie to badali i wyniki temperatur jednoznacznie wskazują na zalety Motula.- [B6] Jaki rozrząd i zawieszenie?
Rozrząd tylko oryginał. A w zawieszeniu wiele rzeczy może stukać więc najpierw diagnostyka.- [B6 AVF] Sprzęgło
Panowie a sprzęgło i dwumas z BRD Quattro pasują do AVF Quattro Plug&Play? Jaki koszt takiego kompletu?- [B6 AVF] Ile oleju do skrzyni biegów HCF?
Ostatnio zmieniałem i wchodzi 3 litry prawie pod sam korek.Polecam Motul Gear300 75W90.- [B6 AVF] Gdzie wymienić olej w Multitronicu w okolicach Wrocławia
Spece od VAGów Ci to zrobią tu www.ecuproject.pl- [B6 AWX] Mityczny wąż od turbo za 720zł pomocy
Też szukałem takiego rozwiązania,byłem z Skodzie,sprawdzaliśmy i nie pasuje wąż,kupiłem za 650zł po rabacie w ASO i święty spokój.Ciąć i wsadzać rurkę to można w Poldku a nie Audi.- [B7 BRD] Audi A4 2.0 TDI 170 KM S-LINE QUATTRO - wydech
Powiem Wam,że jechałem nową TT z silnikiem 2.0TDI CR 170KM Quattro i dźwięk miażdży,autko kręci się do 5 tys obrotów i cały czas ma rasowy pomruk,byłem zaskoczony.- [ALL B6] Jakie amortyzatory do sprężyny Eibach Pro-Kit -30mm.
Panowie możecie się nie zgadzać,ale seryjny amor ze sprężyną Eibach nie pracuje dobrze,zmienia się jego skok,niby jest to do zaakceptowania i firma tak twierdzi,ale nie zaleca montażu do seryjnych amorów.Nie da się zmienić fizyki.Próbowałem to w innym aucie i auto z Eibachami i seryjnym amorem dużo gorzej się prowadziło niż Eibach+amorek Koni Sport.Kolega pracuje w fabryce Delphi w Krośnie,mają specjalne testery i jednoznacznie odradza przeróbki zawieszenia samymi sprężynami. - [B6 AVF] Przyczyna niskiej prędkości max.