Treść opublikowana przez mateogda
-
[B6 ALT] Prośba o analizę logów
Grupa 032 - korekty długoterminowe składu mieszanki, grupa 033 - korekta chwilowa i grupa 034 - sonda (tej ostatniej nie jestem pewien), statycznie. a swoją drogom mógłbyś się wybrać na spota do 3m.
-
[B6 ALT] Prośba o analizę logów
Że niema sensu logować wolnossącej benzyny??? Tak na poważnie: jakie błędy wywala i co spodziewasz się znaleźć w tych logach?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
A ja sobie myśle, co ten wariat mi mruga
-
[B5 ADR] Problem z instalacją
Skoro sterownik sygnalizuje błąd to jaki problem go odczytać? Sprawa będzie jasna.
-
[B5 AEB] Jak bardzo poważne błędy ?
Po to by się przydała analiza spalin. Sonda pokazuje stan wysoki (1.1V = mieszanka bogata), więc wstępnie można uznać, że sonda jest sprawna. Nie inwestuj w nową sonde dopuki nie rozprawsz się z błędem sterownika.
-
[B5 AEB] Jak bardzo poważne błędy ?
Błąd wynika z wewnętrznej usterki sterownika, nie wiem czy podlega to naprawie. Myśle, że warto porozmawiać w tej sprawie z ludźmi od tunningu lub szukać drugiego sterownika. Tak czy inaczej dobrze by było potwierdzić diagnoze u specjalisty, który popatrzy na to własnymi oczami....
-
[B5 AEB] Jak bardzo poważne błędy ?
Sonda cały czas stoi na "bogatym", a sterownik nie próbuje nic z tym zrobić, może być to konsekwencją błędu 16989. Warto by zrobić analizę spalin żeby potwierdzić, że sonda pokazuje stan faktyczny.
-
[INNE] VW Lupo 1.0 proszę o pomoc
Skąd ta pewność???
-
[B5 AEB] Jak bardzo poważne błędy ?
Ciepły !
-
[INNE] VW Lupo 1.0 proszę o pomoc
Którą sonde wymienileś? Sprawdź zasilanie grzałki sondy (12V przy przacującym silniku), jak byś podał oznaczenie silnika byloby latwiej coś podpowiedzieć.
-
[B5 AEB] Jak bardzo poważne błędy ?
Dla oceny sondy zrób logi z gr. 007 i 009, wystarczą statyczne na początek i raczej na benzynie.
-
[B5 AEB] Błąd 00561 - Mixture Adaptation
Logi sugerują, że mieszanka na gazie jest bogatsza niż na benzynie. Błąd może wynikać ze zbyt dużych różnic między strojeniem Pb, a strojeniam LPG. W takiej sytuacji warto przy regulacji instalacji uwzględnić wartości strojenia na benzynie nawet jeżeli lekko odbiegają od normy (9,4).
-
[B5 AEB] Błąd 00561 - Mixture Adaptation
Wartości wyuczone sondy dla częściowego obciążenia, świadczy o tym, że na LPG mieszanka jest bogatsza niż na Pb.
-
Instalacja gazu w 1.8T i "świecąca turbina"
HC + CO + O2 -> (sprawny katalizator) = H2O + CO2 Para wodna (woda) z wydechu jest efektem dobrego spalania w silniku i sprawnego katalizatora.
-
[B5 AEB] Błąd 00561 - Mixture Adaptation
Przedewszystkim wartości chwilowe i wyuczone sondy (korektory strojenia mieszanki) w grupie 008, 009. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adp_wartosci_blokow_adpadraeb-t22138.0.html
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Halo! Kolego ale spocik jest na 2000.
-
[B5 AEB] Błąd 00561 - Mixture Adaptation
Logi na benzynie czy lpg? miejscami zdecydowanie za bogato!
-
[B5 AEB] Błąd 00561 - Mixture Adaptation
Pokaż statycznie grupę 008, raczej problem wynika z regulacji LPG. Przy małym ciśnieniu gazu mamy mieszankę ubogą ale dopiero w momencie kiedy instalacja nie jest w stanie wprowadzić odpowiedniej korekty.
-
ciekawe
I w dodatku przy otwieraniu strony norton wywala komunikat o próbie ataku na komputer...
-
[B5 ADP] jaką sonde lambda wybrać?
Tak, po co poprawiać fabrykę? Ja wymieniałem w grudniu, kupilem bosch i jestem zadowolony.
-
[B5 ANB] Wymiana lub uzupełnienie płynu do chłodnicy
Ludzie! ja myślę, że przez te dwa miesiące MichalMech zdążył już wrócić z trasy, a tymbardziej uzupełnić lub wymienić płyn. Temat był odświeżony przez inne pytanie:
-
[B5 ANB] popychacze ???
Same popychacze to około 50zł/szt. (w detalu), robota też nie będzie tania bo trzeba rozrząd zrzucić żeby walek zdjąć. Powiedz dlaczego chcesz wymieniać?
-
[B5 AAH] Mimo problemów z benzyną LPG będzie działać ?
Sama chęć podłączenia vag'a świadczy o tym, że gazownik dosyć rozsądnie podchodzi do tematu. Poprawna praca sterownika silnika to połowa sukcesu. Z uszkodzoną pompą lub wtryskiwaczem benzyny na gazie pojedzie dobrze, byle by gazownik poprawnie i rzetelnie zdiagnozował problem.
-
[B5 AAH] Mimo problemów z benzyną LPG będzie działać ?
Tak!
-
[B5 AAH] Mimo problemów z benzyną LPG będzie działać ?
Zależy z czego tak naprawdę wynika problem... Jeżeli usterka jest typowo mechaniczna, gazownik zestroji instalację według wskazań vag'a, a nie wedle parametrów źle działającej benzyny, powinno być ok.